Partner nechce děti

Anonymní
6.1.20 00:52

Partner nechce děti

Zdravím všechny. Ráda bych se podělila k svůj příběh, protože si na to připadám sama a budu ráda za každý názor.
Mám přítele, se kterým jsme spolu něco málo prez rok. Je to můj kolega a ve zkratce kvůli mě opustil svoji snoubenku… Ani jeden nejsme hrdý na to, co jsme způsobili, ale když můžu mluvit sama za sebe, tak jsem ráda, že to tak dopadlo. Byl s ní 5 let a bydleli v domě, měli dva psi. Ona v domě chtěla zůstat a tak se on přestěhoval semnou do bytu. Já jsem v té době byla na bytě s kamarádem a on chtěl, abych s ním bydlela. Rozešli se v dobrém. Řekl mi, že ji řekl, že nechce děti a tím se v podstatě rozešla ona s ním. Na začátku jezdíval hlídat jejich psi a já jsem se ho zeptala, jestli v tom bude pokračovat, až budeme bydlet spolu. Řekl, že ano. Za což jsem nebyla ráda. Potom s tím přestal, prý kvůli mě, že chápe, že mi to vadí. Byla jsem nejšťastnější na světě. Vím, že není lehké vzdát se jich a já to po něm nechtěla, jen mi bylo nepříjemné, že by chodil tam, kde měli společný život. Asi po půl roce našeho vztahu ale začaly problémy. Vadilo mi, že ji pomáhá, že ji vozí věci z práce a nejvíc mi vadí, že s ní má pořád hypotéku. Sice si prý vše platí sama, ale jemu na účet chodí její výplata a on ji vždy přepošle zbytek bez hypotéky a napíše ji mail. Možná přehnaně žárlím, ale byla bych radši, kdyby měli vše dořešené a my mohli plánovat naši budoucnost. Párkrát jsem mu to rekla a vždy jsme se akorát pohádali. Nejvíc mě dostalo to, že mi naposledy řekl, že mi do toho v podstatě nic není a nijak nám to nepřekáží. Chápu, že ji nechce stresovat a že se cítí špatně, že ji v tom nechal, ale jednou se tak rozhodl. Psycholog mi řekl, že je mě právo, cítit se špatně a on se pro mě rozhodnul, takže by měl v první řadě chtít, abych byla šťastná já. Další věc je ta, že mi od začátku tvrdil, jak chce děti a pak najednou otočil, že nechce. Naposledy mi to řekl teď na silvestra v opilosti. Ještě jsem neměla koule na to, abych to s ním probrala na rovinu. V práci jedeme na prac. cestu a nechci se rozhádat nebo co to bude před tím… Děkuji za Vaše názory a pokud bude třeba, tak to více rozvedu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12389
6.1.20 01:12

Tak s hypotékou to nemusí být tak jednoduché. Nejde se z ní vyvázat lusknutím prstu. Pokud ona nemá sama dostatečnou bonitu, tak banka druhého spoludlužníka prostě nepustí a musí se čekat až klesne jistina natolik, aby ji pokryl příjem jen jednoho z nich. Do té doby je posílání její výplaty na jeho účet nejrozumnější řešení. No a ten zbytek…evidentně ten rozchod a partnerku nemá úplně dořešenou a pokud ty jsi byla jediným důvodem toho rozchodu, počítala bych s tím, že vám to dlouho nevydrží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1968
6.1.20 01:18

Ta hypotéka opravdu není tak úplně tvoje věc, mám v tom docela ultraortodoxní názor, že finance (bankovní účet) je záležitostí soukromou, proto spíš nechápu, že její výplata chodí na jeho účet 8o, no nicméně ale platí moje první věta.
Spíš bych otevřela to téma děti, to se mi zdá docela zásadní být v tom za jedno. Nejdřív píšeš, že se víceméně rozešli kvůli tomu, že nechtěl děti, pak že děti chtěl a teď je zase nechce?

Příspěvek upraven 06.01.20 v 01:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 01:19

Vím, že to není úplně lehké, ale ona má velmi dobrý příjem. Kdyby se o tom semnou alespoň dokázal bavit a na normální dotaz, jak to vypadá, že bych to ráda věděla mi narovinu řekl, jak to je, tak by mi to stačilo…ale už se to řeší rok a od té jeho poslední odpovědi jsem se už radši neptala, abych nedělala dusno. Myslím, že to nebyl jediný důvod, byla spíš impulsem, ale moc jsme se o tom nikdy nebavili… Jinak co se týče dětí, vysvětlil mi, jaké měl dětství. Nebylo to lehké a on v podstatě vychoval dva své sourozence. Jen jsem cítila jako hroznou zradu to, že mi na začátku tvrdil, že je chce. * zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
27549
6.1.20 01:21

A nechce se rozejit, tak jako to kvuli rozchodu tvrdil byvale parnerce, ze nechce deti? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 01:23

Hypotéku měli spolu jako partneři, takže výplaty chodili na jeden účet - jeho. I finance měli dohromady, to je další věc, prý měl vždy se svou partnerkou společné finance, ale semnou se bojí, protože by mi mohl zakázat něco, co chci.
Rozešel se s ní, aby mohl být semnou. Ji řekl, že nechce děti, aby ji neublížil - tím se ona rozešla s ním…ale sám o dětech na začátku mluvil a několikrát mi řekl, že je semnou mít chce. *zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 01:25

Veria: To mě taky napadlo hned a brala jsem to tak. Ale v té době, co mi to řekl poprvé jsme opravdu měli problémy a pořád se hádali. Rozcházejí jsme se a zase dávali dohromady, takže neměl problém s tím mi říct na rovinu, že semnou už nechce být.

• Nahlásit
  • Citovat
1778
6.1.20 01:33

Je to zajímavý trojúhelník: Já-on-hypotéka s ex snoubenkou. To je na hodně dlouho.

Rozhovor o dětech bys měla otevřít. Udělat si jasno. Má s tím osobní problém, ale nikde není předem psáno, že to nemůže změnit.

Také je důležité, pro vás oba, celé zázemí vztahů jeho i tvých. Zda váš vztah je k lidem -příbuzným, přátelům, spolupracovníkům - přátelsky otevřený, anebo zda jste hlavně sami pro sebe.

Je zde mnoho věcí ve hře, a proto jednoznačnou odpověď odsud nemůžeš dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 01:39

O našem vztahu ví všichni, i jeho ex. O tom, že nechce děti mi řekl, když jsem se mu svěřila s tím, že mám pocit, že mě nechce nikomu představit. Až asi před třemi měsíci při hádce mi řekl, že se bojí, jak mě jeho rodina a přátelé (společní s jeho ex) vezmou, kvůli tomu, jak to měl před rokem. To dokážu pochopit, mám to stejně. Že mě budou posuzovat a srovnávat. Ale taky mi řekl, kolem Vánoc, že pojede v lednu za rodinou a že by rád, abych jela s ním, aby mě konečně poznali a on měl jasno. Nevím přesně, co tím myslel…

• Nahlásit
  • Citovat
1778
6.1.20 01:50
@Anonymní píše:
O našem vztahu ví všichni, i jeho ex. O tom, že nechce děti mi řekl, když jsem se mu svěřila s tím, že mám pocit, že mě nechce nikomu představit. Až asi před třemi měsíci při hádce mi řekl, že se bojí, jak mě jeho rodina a přátelé (společní s jeho ex) vezmou, kvůli tomu, jak to měl před rokem. To dokážu pochopit, mám to stejně. Že mě budou posuzovat a srovnávat. Ale taky mi řekl, kolem Vánoc, že pojede v lednu za rodinou a že by rád, abych jela s ním, aby mě konečně poznali a on měl jasno. Nevím přesně, co tím myslel…

Tak to mi připadá od něj pěkné!!! Snaží se!!! Asi v sobě mnohé zpracovává ze své minulosti. Tak já bych to viděla tak, že by ses měla uvolnit, čímž mu pomůžeš, aby si svou minulost v dobrém pro vás oba dořešil. Prostě na něj netlač, na návštěvu se těš a jemu pomoz, aby návštěva proběhla v takové pohodě, jak on by si to nejspíš přál. Prostě buď sama sebou a buď milá. A pak nám sem napiš, jak to dopadlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.20 06:06

Já si myslím že při něj to taky jednoduché není, mít hypotéku je neuvěřitelně stresující v jeho případě s bývalou. Tohle nejde jen tak obejit nebo se vyvázat. Šla jsi s ním do vztahu i když jsi určitě věděla že to tak má, chápu že ti je vše nepříjemné ale hlavně bys mu měla být oporou. Chlap jak je ve stresu tak umí říkat věci které nemyslí vážně, můj partner měl finanční problémy díky tomu že ho okradl kamarád, tahalo se to po soudech, nicméně taky ve stavech zoufalství říkal věci co mě boleli jako že je pro mě zátěž atd…ale vždy jsem mu byla oporou vysvětlila že jsme na vše dva spolu vše překoname…asi po půl roce se vše zklidnilo, já otěhotněla partner mě na vánoce požádal o ruku… těší se až bude táta.
Rozumím že ti to opravdu není příjemné, ale důležité je spolu hodně mluvit o vás dvou, dát mu oporu. Hlavně se nehrabat v minulosti hlavně co se týká ex. To vše zhoršuje…teď jsi ty jeho partnerka, zvolil si tebe, měla bys mu věřit a být v Klidu.

Držím palce ať vše dobře dopadne :relaxed:️ :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1364
6.1.20 06:15

U hypotéky to jen tak lekce nedoresis.. to ostatní np.. řekla bych ze stejně jako u ex doufá, že se s ním rozejdes ty, když nebude chtít děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7084
6.1.20 06:29

A co jsi čekala? Že se sbalí, že dne na den neco dořeší a vše bude růžové? Byla jsem úplně ve stejné situaci, když jsme si začala s manželem. Platil své bývalé ještě půl roku nájem, než se vše dořešilo. Měla bys být ráda, že je zodpovědný člověk a nenechá v tom svoji ex vykoupat, když ji on opustil a ona na vše zůstala sama. Alespoň do budoucna víš, že by se stejně zachoval k tobě. K hypotéce, v tom, že ti do toho nic není, má prostě pravdu. A tím, že její výplata chodí na jeho konto, má on alespoň jistotu. Její výdělek může být super, ale nemůžeš vědět nic o její platební bonitě. Člověk, který byť jen pozdě v minulosti zaplatil dluh, má okamžitě zhoršenou platební bonitu a nemusí úvěr dostat, popřípadě se mu o dost zhorší podmínky. Když nejsi schopna to ustát, měla sis najít chlapa bez minulosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 09:58

Všem děkuji za příspěvky. Dám tomu ještě nějaký čas, není to dlouho, co jsme se přestali hádat a myslím, že se dost rozhoduje podle toho, jak co cítí. Potom si s ním promluvím na rovinu a začnu dělat závěry. A ano, ta hypotéka je mi trochu nepříjemná, ale samozřejmě jsem s tím počítala. Jen by bylo fajn, kdyby mi přítel odpověděl normálně, abych byla alespoň trochu v obraze… Já s ním plánuji budoucnoust, tak mi přijde normální, abych byla v obraze. Pokud mi řekne, že to potrvá ještě rok, tak se nedá nic dělat… Ale bydlíme v pronájmu a já bych ráda začala řešit společný domeček, finance a vůbec, jak co bude. *zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
6.1.20 10:19

Myslím, že možná nechce děti právě s tebou…? :think:  :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama