Pátá nemoc mezi sourozenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adela
Kecalka 196 příspěvků 06.05.14 18:43
Pátá nemoc mezi sourozenci

Prosím o Vaše zkušenosti - máte-li zkušenost s pátou nemocí (pozor, ne šestou!; pátá je bez teplot, jen vyrážka - červené tváře a pak na těle menší vyrážka). Za jak dlouho to od prvních viditelných příznaků dostal druhý sourozenec, pokud to tedy vůbec dostal?
Děkuji za info

A.

Reakce:
Mava
Generální žvanilka 24886 příspěvků 06.05.14 18:51

Nedostal.

fragola
Generální žvanilka 24818 příspěvků 06.05.14 18:52

@Adela 5. nemoc prodělala pouze nejstarší dcera, nikdo jiný ze sourozenců ji od ní nechytil ;)

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 06.05.14 18:53

Jak jsi přišla na to, že pátá nemoc je bez teplot? Teploty být nemusí, ale mohou být i horečky :nevim:

fragola
Generální žvanilka 24818 příspěvků 06.05.14 18:54
@Daduka píše:
Jak jsi přišla na to, že pátá nemoc je bez teplot? Teploty být nemusí, ale mohou být i horeky :nevim:

Pravda, to jsem nějak přehlídla… Horečky u toho měla dcera určitě.

LadySi
Echt Kelišová 7965 příspěvků 06.05.14 18:59

Pátá nemoc u dcery, fleky na tváři, po třech dnech to zmizelo, bez vyrážky, po týdnu to chytil syn, flekaté tváře, opět po třech dnech zmizelo bez vyrážky, doktorka říkala, že je to opravdu pátá nemoc, dceři se po týdnu vrátila, opět fleky na tvářích, zvýšená teplota, pak vyrážka jen na rukách. Synovi se nevrátila, další syn ji nechytil. Doktorka říkala, že se může vracet i tři týdny, hlavně u oslabených jedinců, případně se vrací vyrážka po těle po zvýšené námaze.

Adela
Kecalka 196 příspěvků 06.05.14 19:19

Ano, pravda, opravuji - může být teplota i horečka. Syn tedy neměl teplotu vůbec, jinak má průběh typický. Dcera má 10 dní po jeho prvních příznacích jet na školu v přírodě a dva doktoři mi říkají, ať klidně jede, že jestli to do 10ti dnů nedostane, tak pak už ne, druzí dva říkají, že hranice je až 18 dnů. Byla jsem rozhodnutá, že ji nepošlu, ale poslední doktor mě trochu zvyklal, tak si dělám soukromou statistiku :-)
 A.

caia
Kecalka 152 příspěvků 06.05.14 20:25

U nas mladsi dostala patou nemoc s odstupem cca tyden od starsiho.

Luluška
Kecalka 200 příspěvků 06.05.14 20:40

Ahoj, dcera měla nedávno a mladší syn to od ní nechytil :-)

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 06.05.14 21:39

U nás ji dostala dcera skoro 3 týdny po kontaktu s bratrancem který ji měl. Kluci pak v odstupu cca tyden.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 07.05.14 08:27

U nás jsem nejspíš začala v březnu já - myslela jsem, že je to od sluníčka na sjezdovce, ale bylo zataženo a byla jsem namazaná, tři dny rudé tváře a nic víc, za cca měsíc starší dcera (9. let), motýlí křídla na tvářích taky pár dní, bez teplot, bez vyrážky, bez návratů při zátěži (trénuje na mistráky denně). Mladší zatím nic, už je to pět týdnů.

Váš příspěvek
Reklama