Páteř/bolest hrudi/blokáda žeber

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
15.10.21 15:11

Páteř/Bolest hrudi/Blokáda žeber/Bolest hrudi

Dobrý den

Budu psát v bodech ať to aspoň někdo dočtete :)

Začala korona

Každý den asi 2/3 měsíce - 7 hodin za počítačem jak opice.

Začalo lehké tahání a bolest jak kdyby u lopatka na levo.

Při práci a pohybu se to pak nezlepšovalo.

13.7.2020 první fyzio - prokřupal a poslal domů.

Ten stejný večer asi o půl 3 ráno jsme valili do nemocnice. Zničeno nic jsem se vzbudil-ve zkratce všechny příznaky infarktu.

Byla to první panická ataka mi řekli.

Asi 2 týdny na to návrat do ČR (pracujeme v Rakousku)

Několik dalších atak/pohotovosti pokaždé stejně - ataka.

Asi do 15.12.2020 jsem nespal ani minutu ataky se vraceli a vraceli.

Dali mi citalec a já konečně usnul.

EMG - něco vám tlačí na C7 na levo
Revma - negativní
EKG asi 200× vše ok
RTG žebra/páteř/lopatka

Pociťoval jsme dušnost / bolest hlavně levé strany zad/ramene/hrudi/cítil jsem tep srdce/bolest jak kdyby srdce/brnění levé ruky a lehká necitlivost.

Na CT a MRT se nebylo v ČR možné dostat

1.3.2021 návrat do AT. Během týdne CT thorax (hrudník) MRT krční páteře

Zjištěna lehká skolioza jinak nic moc. Vyloučili se všechny “špatné” nemoci.

Momentálně jsem po opichu C7 v levo pod CT. Cítím stálý tlak na hrudi jak kdyby bolelo srdce, všemožné bublání na hrudi. Kosti a žebra mi krupou sami od sebe. Otekly a bolestivý levý prsní sval. Občas boli u levé lopatky a následně mě tam lehtá.

Na fyzio se stále vrací blokáda žeber

Obcasná slabost, brnění, nejvíc mě asi trápí bolest té hrudi a hrudní kosti a celkové levé strany ze předu i ze zadu.

Masáže, fyzio atd atd stálo už asi milion a nic nepomáhá.

Někdo podobný problém nějakou radu

Děkuji Petr

PS za chyby se omlouvám česky moc nepíšu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
15.10.21 15:13

Ještě bych rad doplnil

Před spaním třes celého těla - po změně polohy zmizí

A všemožné pichani a střílení nervu hlavně na hrudníku a do rukou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
15.10.21 15:24

Jak casto si cvicis doma sam? Fyzioterapeut by ti mel urcite ukazat vhodne cviky, at uz protahovaci, tak posilovaci… Jak kompenzujes strnulou polohu u pocitace? Jak mas usporadany pracovni stul/pracovni misto? Jakou mas pracovni zidli? Vsechno je to dle meho nazoru jen nasledky spatne pracovni polohy+se moc pozorujes a to vede k panickym atakam :oops:
Urcite bych doporucila dobreho fyzioterapeuta, at ti ukaze, jak si mas sam cvicit a hlavne to dodrzovat, upravit si ergonomii pracovniho mista (na netu najdes, jak mas mit napr. vysoko obrazovku pocitace, jak mas mit stul, atp.), vybrat si nejakou opravdu dobrou pracovni zidli, najit si nejakou zabavu i v covidu (nejlip treba dlouhe prochazky, at tim vykompenzujes tu strnulou polohu u PC) a pripadne taky psychologa… drzim pesti ✊🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
15.10.21 15:30

@Paní Píďová ahoj

Za počítačem už nesedím 😂 od toho začátku. Cvičím sám…mám různé gumy a válce. Práci nemám sedavou. Dělám číšníka už 10 let. Pohybu je mooooc. O psychiatrii jsem uvažoval. Ale jak už spím normálně tak mě to nějak přešlo. Ze se moc sleduju sme řešili už na začátku. Ale to už teď nedělám. Jen jsem v práci a najednou to střelí tak ten nerv, že mě skoro až vypne. A když si lehnu a tak bolestivě mi jak kdyby tlučhubo srdce (srdce to není) tak to není nic moc. Že to začal ten počítač a to sezení je mi jasné. Ale co teď s tím. Fyzio mám 2× týdně a jedno stoji 119€. Takže už mi vadí i to. Po fyzio 2-3 dny celkem v pohodě a pak zase. Hlavně ty žebra jsou stále zablokováné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat