PCOS a snaha o miminko

Anonymní
24.1.20 11:49

PCOS a snaha o miminko

Ahoj holky, je mi 20 let a ve středu mi zjistili PCOS..s přítelem se snažíme asi tak 3 měsíce. Doktorka mi doporučila Inofolic a od 17.dne cyklu Utrogestan. Myslíte, že mám naději na přirozené početí? Jak jste to meli vy s PCOS a co vám pomohlo? Moc děkuji..PS: úprava jídelníčku u mě proběhla uz cca 2roky zpět, nadváhou netrpím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

467
24.1.20 12:20

Ahoj, ja mám PCO, u mě zabral Clostilbegyt spolu s Utrogestanem. Inofolic jsem zkoušela a nic. Jen podle mě je zbytečný brát Utrogestan pokud ti neproběhla ovulace, protože Utrogestan ji naopak zastaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1169
24.1.20 12:28

Ahoj. U pcos mas nejlepsi stravu s nizsim obsahem sacharidu a pohyb a dodatecne vysetreni stitne zlazy a inzulinove rezistence je pri pcos nutnost. Pcos mam, pri genetice zjisten puvod pcos v poruse nadledvin, coz ma primou souvislost. Utrogestan se obvykle predepisuje tak jak pises. Ovsem pokud chces pouze dostavat menzes, tak je to v poradku. Pokud chces otehotnet, je treba ultrazvukove vysledovat, kdy a zda vubec ovulujes. Protoze utrogestan je progesteron a nasazuje se ze 2 duvodu. Jednak abys dostala menzes (po vysazeni po 10-ti dennim uzivani) a nebo aby melo embryo vyzivu (zde se nevysazuje a pokracuje se v uzivani do 12 tt). Pri klasickem cyklu, po ovulaci, stoupa hladina progesteronu. Pokud otehotnis, stoupa dale a je to „vyziva“ pro embryo, tak nejak uplne laicky neodborne receno. Pokud neotehotnis, pak po nekolika dnech hladina progesteronu prudce klesne a prichazi menzes. Takze uzivani 17-26 dc je pro ten narust a u vysazeni pokles a tedy pak prichazi menzes a cyklus je pri uzivani pravidelny. Pro otehotneni je nutnost jej nasazovat az po probehle ovulaci. Nasadi-li se drive, pak si ovulaci zablokujes a neotehotnis. Potrebujes inositol, ten se da koupit i cisty. Napriklad od znacky Viridian. Inofolic totiz obsahuje pouze inositol a listovku a s pcos potrebujes nejmene 4g inositolu denne a musela by jsi brat tedy 2 sacky denne. Je to zbytecne drahe tedy. Inositol slouzi jen pro zkvalitneni vajicek. Pokud neovulujes, moc ti k ovulaci nepomuze. Ja zkousela kde co. I inseminaci i nekolik umelych oplodneni. Hromadu cyklu s clostilbegytem, utrogestanem atd. K nicemu to absolutne nebylo. Tuna prasku a chemie. Nyni mam cyklus pravidelny i bez vsech prasku a vitaminu. Beru jen euthyrox na stitnou zlazu a nic vic. Vitaminy zadne. A ms chodi na den presne, ovulace taky je. A vse az diky laparoskopickemu drillingu. Neni to vubec nic hrozneho a jako jedine to asi melo opravdu vyznam. Snazeni jsme dali vale, jelikoz jsme spoustu let zbytecne behali po doktorech a uzivame si zivota. Nicmene na prirozeny, pravidelny cyklus a ovulaci, u mne zabral jen drilling.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.1.20 13:26

@danaet moc dekuji za tak presne vysvetleni. :srdce: Mne nezbyva nic jineho nez tomu dat cas a cekat jak telo bude reagovat na ten inositol a utrogestan. Jsem mlada..vim ze mam casu jeste hodne, ale predstava ze se snazime rok a nic z toho nebude je strasna :(

• Nahlásit
  • Citovat
1169
24.1.20 15:32

Ano, urcite. Nemusi to byt ve spatnem stadiu a nemusi to byt vubec zadny problem. Jen bych doporucila, aby pani doktorka ultrazvukem v prirozenem cyklu bez utrogestanu, vysledovala ktery den cyklu dochazi k ovulaci ci zda k ovulaci nedochazi vubec. Jen z toho duvodu, aby vedela, zda neni utrogestan nasazen prilis brzy a nebo pro otehotneni i zbytecne. Ale uvidis. Jak budes chtit ty sama. Pokud chces brat utrogestan 17-26 dc a nechat to na nahode, tak neni receno, ze to nevyjde. Treba normalne ovulujes jen mas nizkou hladinu progesteronu. Jinak doporucuji utrogestan zavadet vaginalne. A k tomu intimku, protoze ten obal z globulek vzdycky dost tece. Urcite budes citit tlaky v podbrisku, toho se neboj, je to u utrogestanu uplne normalni. Kdyby jsi se rozhodla utrogestan spis polykat, pocitej, ze pri nejmensim budes ospala a pak taky se ti muze motat hlava a budes se citit jako opila. Pri zavadeni spodem to motani hlavy neni, proto je to tak lepsi a taky doktor rikal, ze kdyz se zavadi spodem, tak se to lepe dostane tam kam ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.20 11:25

PCOS, účinek inositolu

Prosím jaké máte zkušenosti s Inositolem při PCOS? Moc si přeji otěhotnět..

• Nahlásit
  • Citovat
9683
29.1.20 11:35

Inositol nic, utrogestan nic až ivf pomohlo a mám syna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
467
29.1.20 17:50
@Anonymní píše:
Prosím jaké máte zkušenosti s Inositolem při PCOS? Moc si přeji otěhotnět..

Za me inositol též bez účinku. Nám pomohl Clostilbegyt a Utrogestan :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama