Bojím se, že nezvládnu pečovat o novorozence

Anonymní
27.7.19 17:21

Péče o novorozence rada

Ahoj chci se vás zeptat nebo spíš trochu ukonejsit.. Zvládnu péči o novorozence? Mám dva měsíce do porodu, a bojím se že mi to v porodnici neukazou. Moje svagrova která rodila před 3mi lety ve stejné porodnici říkala že ji ukázali jen koupání se zbytkem si musela poradit sama. Ale jak se obléká? Jak se přebaluje? Jak se kojí? :( zvládnu na to přijít? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2232
27.7.19 17:27

V porodnici ti něco ukážou, na zbytek přijdeš - budeš muset :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
27.7.19 17:28

Koukni na youtube. Urcite najdes videa. A rekla bych, ze zvladnes. Proc bys nezvladla.

• Citovat
  • Nahlásit
10838
27.7.19 17:28

Přijdeš, to víš, že přijdeš. Prvních pár dnů budeš nejistá a pak už to bude v pohodě. V porodnici ti základ ukážou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45059
27.7.19 17:30

Přijdeš na to. Případně ti s něčím může přeci poradit mamka, tchyně, kamarádky,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
27.7.19 17:32

Když se budeš moc bát, tak se můžeš zeptat i švagrové, ne? Třeba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14118
27.7.19 17:33

Neboj, zvládneš to. Koupání a přebalování je základ, na zbytek přijdeš. Říká se, že nejhorší smrt je z vyděšení ;-) Hlavně se neboj. Malinké děti jsou v podstatě gumové a kromě pádu z velké výšky zvládnou vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 17:36

A jak poznám kdy ho nakojit? :(

• Citovat
  • Nahlásit
27.7.19 17:37

Nebojte, to prijde samo instinktivne. Kdyz si nebudete jista, zeptejte se sve maminky, nebo blizke kamaradky, ktera zkusennosti ma :-). Dulezite je hlavne spravne kojeni - prilozeni k prsu hned po porodu, prikladani k prsum kazde 2 hodiny, aby se spustilo mlicko. To vam ukazi v porodnici, dale pak muzete zkonzultovat hned druhy den po propusteni z porodnice s pediatrem (pozvou si vas hned na prevazeni). A ve zbytku jde o udrzovani zakladnich zivotnich potreb - jidlo a spanek a cistota :-). Nic vic, jen je to trochu fyzicky i psychicky narocne :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14118
27.7.19 17:40
@Anonymní píše:
A jak poznám kdy ho nakojit? :(

Neboj. Dítě ti dá velmi hlasitě najevo, že má hlad :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2232
27.7.19 17:42

Že ho máš nakojit poznáš tak, že bude řvát, cucat si pěstičky a tak. Když ti kojení nepůjde, pozveš si laktační poradkyni. Přebalení není žádná věda - sundáš špinavou plenu, otřeš miminu zadek a dáš mu čistou plínu. Není to žádná věda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
27.7.19 17:54

Určitě hodně věcí přijde instinktivně ;) A taky Líná huba, holé neštěstí - prostě se v porodnici zeptáš na věci, které by jsi ráda věděla nebo s čím si nebudeš vědět rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43114
27.7.19 17:56
@Anonymní píše:
Ahoj chci se vás zeptat nebo spíš trochu ukonejsit.. Zvládnu péči o novorozence? Mám dva měsíce do porodu, a bojím se že mi to v porodnici neukazou. Moje svagrova která rodila před 3mi lety ve stejné porodnici říkala že ji ukázali jen koupání se zbytkem si musela poradit sama. Ale jak se obléká? Jak se přebaluje? Jak se kojí? :( zvládnu na to přijít? :nevim:

Ja myslim, ze bude úplně stacit když řekneš naky sestre at ti ukaze, poradi, pomuze..
To, ze svagrovy nic neukazali neznamena, ze neukazou ani tobě, mas pusu, staci se na vsechno zeptat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
267
27.7.19 18:11
@Anonymní píše:
Ahoj chci se vás zeptat nebo spíš trochu ukonejsit.. Zvládnu péči o novorozence? Mám dva měsíce do porodu, a bojím se že mi to v porodnici neukazou. Moje svagrova která rodila před 3mi lety ve stejné porodnici říkala že ji ukázali jen koupání se zbytkem si musela poradit sama. Ale jak se obléká? Jak se přebaluje? Jak se kojí? :( zvládnu na to přijít? :nevim:

Vsechno zvladnete sama ;) Verte si a poslouchejte se. Jste a budete nejlepsi mama pro vase miminko ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
27.7.19 18:40

Mela jsem to tak samo takove obavy. Ale nemusite se bat, taky mi ukazali jen koupani nic vic a na vse jsem prisla sama. Uvidis :kytka: neni to nic sloziteho :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama