Pediatrie, neohlášená návštěva

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 14:43

Pediatrie, neohlasena návštěva

Dneska jsem šla s klukem k pediatrovi.

Aby se člověk bál jít si jen pro radu.

Vlezli jsme tam tedy dopoledne v době pro nemocné - syn je úplně zdravý, jen má nějakou krupičkovou vyrážku, viděla jsem plnou čekárnu uchrchlaných dětiček s horečkou, tak jsme se teda otočili na patě a šli na hřiště, že si počkám na dobu pro prevenci.

Tak jsme pak dorazili hned a čekárna byla prázdná.

Omluvila jsem se, že jdu bez ohlášení, ale že bych chtěla jen radu co na to osypaní a co by to tak mohlo být, zdali jen potničky nebo nějaká alergická reakce. Ani mě nenechala domluvit a sestra hned div nedržkovala, že tady mají prevenci a tedy zdravé děti…? Tak já teda nechápu co je dnes zdravý a nemocný, fakt ne.

Tak jí jako říkám, že kluk je zdravej, bez rýmy, kašle, teploty a že je jenom uz 3 dny osypanej, že jinak bych tam s ním fakt nelezla…a že spíš by něco chytnul, kdybych s ním hodinu čekala mezi těmi nemocnými…

Tak ho tedy doktor prohlédl a shledal to na mírnou alergickou reakci a předepsal nějaký sirup. :nevim:

Kluk snad nikdy nebyl nemocny a krom prohlidek jsem takto poradit potrebovala poprvé a teda docela neprijemne me prekvapili.

Ja absolutne chapu, to dite s priznaky nemoci, ale proc bych se zdravym deckem mela cekat v cekarne mezi chrchlounama a odnest si pripadne nejakou nemoc? To mi fakt hlava nebere. To jakoze jsem blbý laik a nepoznam nemocne dite? nebo fakt jsem to nepochopila…

Funguje to u vas stejne?

I moje MUDr. tohle má u dospělých vošéfovaný lépe, aby se „banality“ nesetkávali s infekčními. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5888
9.5.22 14:49

Tak dítě s vyrážkou je nemocné, ne zdravé. Spousta dětských nemocí se projevuje nějakým projevem na kůži a dítě jinak nemusí vypadat nemocně. Takže asi by se ti taky nelíbilo, kdybys šla s dítětem na prevenci a tam nakráčel někdo s tím, že má pupínky na kůži. A byly by to třeba neštovice. Moje dítě třeba krom pár pupínků nemělo jiný projev, takže taky nevypadalo u neštovic nemocně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29407

Nějak nevím, co se čertíš. Tvoje dítě mohlo mít klidně nějakou infekční nemoc typu nešťovice, ruka/noha/ústa a podobně.
Já když nevím a chci jen konzultaci, tak volám, píšu mail a v poslední době i posíláme třeba fotky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23416

Tak když má vyrážku a ty nevíš z čeho tak zdravý fakt není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647

Ne, já bych tam nejdřív brnkla, právě proto, abychom se vyhnuli návalu nemocných, ale zároveň nelezli v době, kdy už nejsou ordinační hodiny. Nebo bych ještě spíš přišla 5 minut před začátkem ordinační doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
9.5.22 14:52

Sestra měla jen blbou náladu nebo je prostě kravka. Nic víc, nic míň. Prostě občas se najde někdo, kdo tě nase*e, kdo si na tobě musí vybít svoji frustraci.

Jako třeba dneska mně.. Plné parkoviště před centrem na testování covidu, tak čekám, než někdo vyjede. A když někdo vyjížděl, tak mě jiný borec předjel a místo mi drze zabral, i když jsem na něj zatroubila, nic.. Velice ho to pobavilo, jak obsral matku s malým ZTP dítětem, která potřebovala místo blízko, aby prďocha mohli otestovat a mohl nastoupit na měsíc do lázní. Fakt borec. Poslední dobou mě chlapi neskutečně štvou, jsou strašně zlí.. Poslední dobou mám s nemá tolik zkušeností, že bych fakt řekla, že se svět v prd*el obrací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18240
9.5.22 14:53

Já se jim nedivím.. Na prevenci chodí často třeba malé miminka a tam určitě nikdo není zvědavý, aby chytili nějakou vyrážku. A nemůžeš nikdy vědět, od čeho ta vyrážka je, zda to není příznak nějaké nemoci… Takže jsi měla jít opravdu normálně do ordinace pro nemocné. Nebo já bych třeba doktorce předem zavolala a zkusila se domluvit, jestli se mám stavit a jak to eventuelně vypadá v čekárně, zda je tam moc čekajících nemocných dětí. Anebo bych čekala bokem na chodbě. Ale netroufla bych si tam vlézt bez ohlášení, když je doba pouze pro objednané (prevence).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
9.5.22 14:54

Já teda k dětské doktorce zásadně volám předtím, než tam jdu. Kolikrát má na dveřích ceduli, že má dovču/změnily se ordinační hodiny/cokoliv dalšího je jinak, to bych se tam tolikrát táhla zbytečně, spousta věcí jde pořešit i po telefonu, nebo mi řekne, kdy můžeme přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3533
9.5.22 14:55
@unuděná píše:
Ne, já bych tam nejdřív brnkla, právě proto, abychom se vyhnuli návalu nemocných, ale zároveň nelezli v době, kdy už nejsou ordinační hodiny. Nebo bych ještě spíš přišla 5 minut před začátkem ordinační doby.

To taky není moc rozumné. Když to takhle udělá 5 lidí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1889
9.5.22 14:56

U nás děti s vyrazkou nesmí vůbec do čekárny :nevim: zavolá se, domluv i přesně čas a zaklepe bokem a tam si nás doktorka vezme. Vyrážka může být cokoliv a nakazit ostatní děti. Ale od covid se musí volat předem i s klasickou nemocí a se sestrickou se domluv i čas, alespoň se tam nesejde moc děti, max ještě jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
9.5.22 14:58
@Nell2 píše:
To taky není moc rozumné. Když to takhle udělá 5 lidí?

No a? Tak si počkají, stejně jako kdyby přišla v normálních ordinačních hodinách :nevim: Mě šlo spíš o to, aby nelezla do „zabacilované“ čekárny. Tím, že by přišla mezi prvními to dost eliminuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17974
9.5.22 14:59
@Anonymní píše:

Vlezli jsme tam tedy dopoledne v době pro nemocné - syn je úplně zdravý, jen má nějakou krupičkovou vyrážku, viděla jsem plnou čekárnu uchrchlaných dětiček s horečkou, tak jsme se teda otočili na patě a šli na hřiště, že si počkám na dobu pro prevenci.

Omluvila jsem se, že jdu bez ohlášení, ale že bych chtěla jen radu co na to osypaní a co by to tak mohlo být, zdali jen potničky nebo nějaká alergická reakce. Ani mě nenechala domluvit a sestra hned div nedržkovala, že tady mají prevenci a tedy zdravé děti…? Tak já teda nechápu co je dnes zdravý a nemocný, fakt ne.

Tak jí jako říkám, že kluk je zdravej, bez rýmy, kašle, teploty a že je jenom uz 3 dny osypanej, že jinak bych tam s ním fakt nelezla…a že spíš by něco chytnul, kdybych s ním hodinu čekala mezi těmi nemocnými…

Tak ho tedy doktor prohlédl a shledal to na mírnou alergickou reakci a předepsal nějaký sirup. :nevim:

Kluk snad nikdy nebyl nemocny a krom prohlidek jsem takto poradit potrebovala poprvé a teda docela neprijemne me prekvapili.

Ja absolutne chapu, to dite s priznaky nemoci, ale proc bych se zdravym deckem mela cekat v cekarne mezi chrchlounama a odnest si pripadne nejakou nemoc? To mi fakt hlava nebere. To jakoze jsem blbý laik a nepoznam nemocne dite? nebo fakt jsem to nepochopila…

Funguje to u vas stejne?

I moje MUDr. tohle má u dospělých vošéfovaný lépe, aby se „banality“ nesetkávali s infekčními. :nevim:

A kdyby mělo tvoje dítě počínající spálu nebo nějakou infekční nemoc?

Přístup, který tady předvádíš, není nic než neuvěřitelná drzost.

Pokud od doktora něco potřebuješ, máš si zavolat a domluvit se, kdy bude nejvhodnější dítě přivést - ne tam naklusat, kdy se ti zamane a ještě se rozčilovat, že se jim to nelíbí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2825
9.5.22 15:01

@Modra1 dneškem se ruší testování :kytka:

Příspěvek upraven 09.05.22 v 15:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
9.5.22 15:01
@Anonymní píše:

Funguje to u vas stejne?

I moje MUDr. tohle má u dospělých vošéfovaný lépe, aby se „banality“ nesetkávali s infekčními. :nevim:

Díky paní s podobným smýšlení jako ty. Dostal kamarádky kluk neštovice ve dvou měsících.

Dítě s vyrážkou patří mezi nemocné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2825
9.5.22 15:03

No tak si prozřela a zjistila, že nemoc ne i jen horečka a kašel…bohuzel vyrážka, můžou být neštovice, spala, 5 nemoc… Příště volat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat