Pendlování s miminkem

2773
16.5.06 11:09

Pendlování s miminkem

Ahoj maminky,
zajímaly by mě vaše zkušenosti s častým cestováním s dítětem. Jde mi o to, že teď, když se udělalo konečně jaro, budeme jezdit s prckem (10m) nejspíš každý víkend do JČ na chalupu (150 km z Prahy). Zajímalo by mě, jestli takovéto časté cestování, v pátek tam, v neděli zpátky, děti snášejí, bojím se totiž rozhození režimu večerního spánku (první příznaky už pozoruju). Jenomže dostat se v pátek z Prahy v rozumnou odpo hodinu je nemožné, zácpy jsou snad už od oběda, v neděli je to to samé. Zkusili jsme vyjet s už vykoupaným, do pyžamka oblečeným, najedeným dítětem, s tím, že se třeba ani nevzbudí a jen ho doma přeložíme do postýlky a bude spinkat dál, což by bylo ideální a vyřešilo by to naši situaci. Jenomže se samo vzbudil a pak nechtěl spát dál. Totéž v pátek cestou na chalupu, spal od šesti do osmi v autě a pak nechtěl do postýlky. Obávám se, že náprava mi zabere celý týden a zase tu bude pátek........... Dopoledne nebo po obědě, v čase jeho spánku, fakt jet nestíháme.
Jak to řešíte vy? Na druhou stranu čistý vzduch je čistý vzduch......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
16.5.06 11:19

Ahoj,

uvidis, ze to chce jen cas a zvykne si…My se zase casto stehujeme od mych rodicu k tchanum a naopak. Par dni je to boj a pak se to srovna. Chce to jen trpelivost.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
16.5.06 11:19

joooo, tak to by mě taky zajímalo.. Vy jste sice větší než my, ale jeden den vybočení z rytmu i u nás znamená řev, častější buzení v noci a vůbec rozladěnost, což dáváme do pořádku týden… tak se těším, co holky napíšou. U nás je problém i spát jinde. Nejhorší je, že manžel je zastáncem názoru, že dítě si musí zvykat-:)) (máme kolik sebe totiž pár případů, kterým to nedělá nejmenší problém).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
464
16.5.06 11:20

Ahoj Hajinko, my jezdíme s malou (bude jí 14m) už od jejích 5 týdnů dost často, minimálně každých 14 dní jsme někde pryč. Nejčastěji na Moravě. A to jezdímě běžně přes víkend až 600 km. Ježdění snáší statečně, i když o režimu se mluvit nedá. Ona byla a je kojené dítě, takže totální časová anarchistka. Takže já jsem to neřešila, prostě spala, jak se jí chtělo. Malej si zvykne, uvidíš. Ty kolony z jižních Čech vám nezávidím, vím, o čem mluvíš, protože je často pozorujeme z protisměru (naštěstí)… :) :) :)
Prima jízdy přeje Ziza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
16.5.06 11:28

Jo, Brambůrku, to manža tvrdí taky, jenže, on nás doveze, vyklopí, sedne k TV a tím to pro něj hasne, já jsem ta, která se snaží dítě přesvědčit, že teď je ta pravá doba spinkat :roll: .
Pevně doufám,že si zvykne, jsme s manželem duší víc než napůl „jihočeši“, takže se ani my nechceme víkendů na jihu vzdát. Zatím párkrát zkusíme tu metodu jsi najedený, vykoupaný, v pyžamu, je čas spát. Podotýkám, že jinak měl Fanda fantastický spací režim, po klasickém rituálku jsem ho uložila, odešla a on spal. Včera předvedl hysterák s lozením po celé posteli, až usnul nakonec u mě v náručí, za pochodu bytem (10 kg je 10 kg). Tak do takového systému se mi pravda moc nechce :-D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
16.5.06 11:37

Tak ho dej spát na chvilku odpoledne a do auta normálně oblečenýho a rituál vykonej až na místě. Určitě si brzy zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
16.5.06 11:38

Ahoj, nevim jestli to je reseni na tak dlouhou cestu, ale my jsme to ted o vikendu vyresili, tak, ze jsme malou (4,5m) ulozili u znamych do jeji cestovni postylky v 19 hodin, kdy chodi normalne spat a kdyz se kolem pul jedenacte probrala, tak jsem ji nakojila, v pyzamku a fusacku mrskla do autosedacky a vyrazili jsme domu, cesta cca 45 min. Celou dobu v aute nespala, doma dostala druhou davku (z druheho prsu ;), supli jsme ji do postylky a do 5 minut zabrala. Ale nevim jak se ti budi 10m mimco a jak dlouho to k vam trva. V noci uz zacpy nejsou ;).

Aja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
16.5.06 12:24

Ahoj Hájinko,
máme stejný problém - bydlíme v Praze a chalupa u JH tj. 2,5 hodiny cesta když to dobře jede… Někdy jezdíme až v sobotu ráno, to pak žádné problémy se spaním nejsou, ale půldne nám uteče v autě :? Když vyrážíme v pátek (nejdříve kolem 5, dřív to nejde) tak večer je živý, dřív než v 10 obvykle neusnou. V neděli se snažíme jet co nejdřív po obědě, aby si Vítek odbyl spánek v autě. Nebo pokud se zadaří a spí krátce dopoledne tak pak se dospí odpoledne cestou. Jinak se opakuje páteční proces - bugr do desíti :? Ale Vítek je už starší, o Míše ani nemluvím takže jim nedělá velký problém se během následujícího dne srovnat. Když byla Míša malá, byl to horor takže jsme tam moc nejezdili. Vítek je buď pohodovější nebo mi to už u toho druhého dítěte nepřijde :lol: Čím bude Fanda starší, bude to lepší. Ale nemyslím si, že by to bylo o zvyku. Některým dětem prostě spánek „nedělá problémy“, některé vykolejí sebemenší změna. Řešením by bylo odstěhovat se na léto na chalupu :lol:

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
16.5.06 12:43

Hajinko, v tomhle Ti asi neporadím, ale jen jsem koukala 8O , jak už máš Fanouška velkýho :wink: To je hrůza, jak to letí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
16.5.06 13:20

AHoj holky,
taky pratikujeme noční jízdu po vykoupání, spaní v autě a pak uložení na místě…opravdu to chce čas, děti si zvyknou..Starší syn je už absolutně v pohodě, ale ty menší děti rozhodí cokoli a myslím, že jet takto na noc je stále lepší, než trčet několik hodin s prudícím dítětem v zácpě a znervózňovat tím i řidiče…

Varianta nočního ježdění nám vždy připadala nejlepší..

Jěště chci dodat, každé léto, kdy cestuji s dětma víc, se nám stává, že (specielně u staršího syna) se „zapomínaj“ dávno zažité zvyky, některé děti jsou na to fakt citlivé.. Snažíme se tedy jezdit více na známá místa (chalupa, moje rodiče atd.) a už se to lepší…

Theo, Kryštof, Julie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
16.5.06 13:59

ahoj,
tak my cestovali s malym hned od mala.
ted v 10 a pul mesicich mel mensi problem-asi hodne zazitku takze spatne dve npoci spal-mel asi sny a kricel ze spani.ale pak uz dobry.jinak kdyz prijizdime pozde vecer domu, tak treba usne v danou dobu v aute, pak se vzbudi, nakrmim ho, pripadne umyju,podle toho jak je unaveny, pak jde apt a bez problemu.
jinak nas maly mel rezim az od pul roku, a ani moc se mu nenarusil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
16.5.06 18:27

Katcho, taky jezdíme občas v sobotu ráno, jenomže znáš to, řekne se ráno, a pak se vyjede v deset, a jet v neděli po o zase zpátky, to se fakt skoro nevyplatí tu cestu absolvovat…
Tak to ještě budem zkoušet s tím ježděním na noc a snad si Fanda zvykne. Na chalupu se odstěhovat, to neeee, je tam až do podzimka tchyně :-D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
17.5.06 08:51

Hájinko my máme velmi bohaté zkušenosti s cestováním, jezdíme dost pravidelně. V týdnu dokonce musíme oproti obvyklému vstávání v 8 vstávat v 5,30, protože nás veze s sebou manžel autem (má to cestou do práce, vlakem je to ztráta času a peněz). Měla jsem obavy, ale režim nám to nebourá, jen v den cesty ho má lehce pozměněný. A kupodivu na spaní nemá vliv ani to, když spí cestou domů a dorazíme třeba ve 20, v klasických 21usne v pohodě. V autosedačce vajíčku to byla pohoda, malou jsem přenesla se sedačkou, s větší to je trošku horší, ale UM na spaní to spraví. Někdy se probere, někdy spí po UM dál.
Denní cesty - pokud se týká delších cest autem, snažíme se je plánovat tak, aby tam malá spala, ale ne vždy to vychází dle představ. Ale v autě bývá malá v pohodě. Jen s sebou vozím pití a něco, co může zakousnout. Při dlouhých cestách děláme pauzy.
Záleží na každém miminku, každé je jiné, ale myslím, že když pak dodržíš rituály (postup před spaním apod), neměl by to býtp roblém.
Těžko říct, kdybych někam jezdila na víkend, jak bych vybírala - jestli pátek, enbo sobota - podle toho, jak pozdě by manža končil. Snažím se, aby hodinku před usínací hodinou už byla doma.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
944
17.5.06 10:39

jj

Hajinko, předpokládám, že zůstáváte v kolonách na dálnici… já jsem původem z JČ a vždy když tam jedeme (jezdíme z Prahy), tak projíždíme v pohodě, protože na dálnici kašleme, bereme to oklikama, většinou uhneme na Jesenici, dá se jet ještě jednou cestou, obě jsou prostě kolem.. vzhledem k době stání na dálnici se to ani moc neprodlouží a cesta je i taková zábavnější řekla bych…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama