Peníze v partnerství a děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 06:39
peníze v partnerství a děti

Jsem rozvedená, z prvního maželství mám 17letou dceru. S přítelem mám půlroční dceru. Já mám svůj byt, do kterého se budeme stěhovat, protože přítel dostal výpověd v práci. Nyní ale zatím ještě bydlíme u přítele. Jídlo a nájem v bytě kde žijeme hradí on. Veškeré potřeby pro malou také on. Já platím nájem a hypotéku ve svém bytě (6200kč, internet400kč a veškeré výdaje za starší dceru( obědy500,jízdné500, kapesné400).
Peníze nemáme společné, každý máme svůj účet. Končí mi nyní mateřská a budu pobírat rodičák ve výši 7500 měsíčně a k tomu mám alimenty na starší dceru 2000.
Chci po příteli, aby mi nějakým způsobem vykompenzoval to, že jsem doma s naší dcerou, protože jsem tím pádem přišla o příjem a na potřeby staršího dítěte mi nebudou zbývat peníze.
Přítel nechce přispívat, že prý za nás utratí celou výplatu.
Myslíte si, že mám nárok na to, abych od přítele dostávala nějaké peníze navíc? Stačí mi napsat ano, nebo ne a popřípadě kolik by jste si řekly. A omlouvám se za anonymitu, ale snad pochopíte.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23392 příspěvků 03.04.13 06:42

No upřímně…myslím, že tohle jste měli mít probrané, než jste si pořídili dítě.
Jestli máš nárok vlastně vůbec netuším, ale pokud ty budeš platit bydlení ve svém bytě, ve kterém, ale bude bydlet i on, a bude tě to stát téměř celý rodičák, tak je podle mě spravedlivé, aby on platil výdaje na jídlo, drogerii, oblečení…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 06:49
@lleennttiillkkaa píše:
No upřímně…myslím, že tohle jste měli mít probrané, než jste si pořídili dítě.
Jestli máš nárok vlastně vůbec netuším, ale pokud ty budeš platit bydlení ve svém bytě, ve kterém, ale bude bydlet i on, a bude tě to stát téměř celý rodičák, tak je podle mě spravedlivé, aby on platil výdaje na jídlo, drogerii, oblečení…

Ano, to si uvědomuji taky, že jsem udělala chybu, ale to už nevrátím. Takže se snažím nastavit nějaká nová pravidla, než se přestěhujeme definitivně do mého, protože naše příjmy jsou velmi rozdílné a mě začíná vadit, že starší dceři nemůžu dopřát to, co má malá.

Jessie8951
Kecalka 445 příspěvků 03.04.13 06:56

Takže když budete bydlet teď u tebe, znamená to, že nájem apod. budeš platit jen ty? Protože je to tvůj byt? Možná jsem to špatně pochopila, ale nepřijde mi to logické. Co tedy bude platit on, krom výdajů za dcerku?

sophinka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 06:58
@Anonymní píše:
Jsem rozvedená, z prvního maželství mám 17letou dceru. S přítelem mám půlroční dceru. Já mám svůj byt, do kterého se budeme stěhovat, protože přítel dostal výpověd v práci. Nyní ale zatím ještě bydlíme u přítele. Jídlo a nájem v bytě kde žijeme hradí on. Veškeré potřeby pro malou také on. Já platím nájem a hypotéku ve svém bytě (6200kč, internet400kč a veškeré výdaje za starší dceru( obědy500,jízdné500, kapesné400).
Peníze nemáme společné, každý máme svůj účet. Končí mi nyní mateřská a budu pobírat rodičák ve výši 7500 měsíčně a k tomu mám alimenty na starší dceru 2000.
Chci po příteli, aby mi nějakým způsobem vykompenzoval to, že jsem doma s naší dcerou, protože jsem tím pádem přišla o příjem a na potřeby staršího dítěte mi nebudou zbývat peníze.
Přítel nechce přispívat, že prý za nás utratí celou výplatu.
Myslíte si, že mám nárok na to, abych od přítele dostávala nějaké peníze navíc? Stačí mi napsat ano, nebo ne a popřípadě kolik by jste si řekly. A omlouvám se za anonymitu, ale snad pochopíte.

Uprimne nedovedla bych zit ve vztahu moje a tvoje. Nicmene kdyz tvuj pritel plati jidlo i vse na dite tak na co potrebujes dalsi penize? Asi bys mohla pozadovat castecne hrazeni nakladu na byt ktere platis kdyz tam bude bydlet.(dejme tomu 2000 tis mesicne)

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 03.04.13 07:04

Ale až se prestehujete do tvého tak bude situace jiná, ted platíte dva nájmy + jídlo a drogerie a pod. pak budete platit jen jeden nájem, tak ty zaplatis poplatky, což dělá ted 8000,– budeš brát 7500,– + 2000,– výživné, takže ti 1500,– zbyde pro tebe a starší dceru na nějaké to oblečení a pod. a přítel dál bude platit jídlo a drogerii, ale odpadne mu nájem :think:
Upřímně nechápu to rozdělování ty budeš platit tohle a já tohle, ale když to někomu takhle funguje, tak proč ne, jsem radši když je společný účet, ze kterého se všechno zaplatí a hospodáři se s tím co zbyde :think:

Příspěvek upraven 03.04.13 v 07:07

AngelLilly
Echt Kelišová 8781 příspěvků 03.04.13 07:05
@Anonymní píše:
Ano, to si uvědomuji taky, že jsem udělala chybu, ale to už nevrátím. Takže se snažím nastavit nějaká nová pravidla, než se přestěhujeme definitivně do mého, protože naše příjmy jsou velmi rozdílné a mě začíná vadit, že starší dceři nemůžu dopřát to, co má malá.

Psala jsi, ze prisel o praci ne? Nebo uz ma novou? jinak deleni moje tvoje a stejny zpusob placeni je hruza.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:11

@ivana-domca @AngelLilly sno, je to hrůza, nevyhovuje mi to, ale přítel se nemá k tomu, aby jsme finančně byli zajedno. Zvažuju kvůli tomu i rozchod, protože tak bych měla pro svoje děti stejně. Nemyslete si, že jsem to takhle chtěla, nechtěla a moc mě to trápí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:14

@Timinka starší dcera má taky své potřeby, studuje střední školu, chce se hezky obléct, někam občas jít. Ted jí mám například dát 300 kč na tričko s logem jejich školy a 200 na doučování, taky potřebuje asponpár nových triček. Všechno stojí peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:15

Holky, já po něm nechci si myslím něco extra, ale zůstala jsem s malou doma, tak si myslím, že bymi to nějakým způsobem kompenzovatměl, když mi pak díky tomu peníze pro starší dceru nestačí. O mých příjmech víte. Jeho příjmy jsou bez mála 65000 měsíčně.

AngelLilly
Echt Kelišová 8781 příspěvků 03.04.13 07:17
@Anonymní píše:
Holky, já po něm nechci si myslím něco extra, ale zůstala jsem s malou doma, tak si myslím, že bymi to nějakým způsobem kompenzovatměl, když mi pak díky tomu peníze pro starší dceru nestačí. O mých příjmech víte. Jeho příjmy jsou bez mála 65000 měsíčně.

psala jsi, ze dostal vypoved :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:17
@Jessie8951 píše:
Takže když budete bydlet teď u tebe, znamená to, že nájem apod. budeš platit jen ty? Protože je to tvůj byt? Možná jsem to špatně pochopila, ale nepřijde mi to logické. Co tedy bude platit on, krom výdajů za dcerku?

Ano, vypadá to tak, že nájem budu platit sama. On platí jídlo, auto, oblečení pro mladší dceru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:19
@AngelLilly píše:
psala jsi, ze dostal vypoved :nevim:

Ano, to ano, dostal výpověd, takže se stěhujeme zpátky tam, kde jsme žili dřív, tam já mám byt. On bude mít práci myslím ještě s lepším výdělkem. Nehledě na to, že dostal velmi pěkné odstupné.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47760 příspěvků 03.04.13 07:21
@Anonymní píše:

to je sice hodně peněz, ale my neznáme vaše výdaje za domácnost + jídlo a určitě budete mít nějaké spoření, či pojistky, to taky něco stojí…

sophinka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.13 07:21
@Anonymní píše:

Problem asi je ze na zacatku jste to takhle nastavili a on to proste nema v planu menit. Evidentne nema chut zajete pravidla menit. Ani kvuli tve dceri. Jaky k ni ma vztah? To kdyz bys rekla potrebuji na to a na to tolik a tolik tak by rekl ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama