Peřina vs spací pytel

Sarik78
25.9.07 12:43

Perina vs. spaci pytel

Holky prosim poradte - co je pro mimi lepsi - perina nebo spaci pytel? Ten pytel me prijte neutulny. Cetal jsem ale, ze pod perinu se muze mimi zahrabat a treba se i udusit…Nevim, co si mam poridit. Driv preci taky zadny pytle nebyly…Zkusene matky, co delat? :idea: :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1209
25.9.07 12:50

Sariku, úplně malé miminka spí nejraději pevně zavinuté v zavinovačce :wink: . Jinak já používám pro Vojtu cca od 2 měsíců spací pytel a naprostá spokojenost. Peřina se mi zdá na něj zatím moc těžká a lehkou deku lehce odkope :D . Můžeš koupit pytel sladěný s ostatníma doplňkama a neútulný určitě nebude :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
25.9.07 12:56

Tak my používáme spací pytel, ale tak od 4 měsíců. Lukášek se totiž strašně rád odkopává a v ložnici nemáme teplotu na to, aby spal odkopaný (18st). Malá miminka ráda spinkají v zavinovačkách. Koupili jsme si zavinovačku, spacáček i peřinku z dutého vlákna - vše jsme využili. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
25.9.07 12:59

pro lukiho jsem žádný spacák neměla a dodnes mě to mrzí - má 2,5r a stále se odkopává.. takže pro ondřeje (2m)´už spacáček mám, je v něm spokojený:) snažím se lukiho teď naučit na spacák, dostala jsem od kamarádky a zatím to jde, ale bylo by lepší,kdyby na něj byl zvyklý odmala..

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
25.9.07 13:03

pro lukiho jsem žádný spacák neměla a dodnes mě to mrzí - má 2,5r a stále se odkopává.. takže pro ondřeje (2m)´už spacáček mám, je v něm spokojený:) snažím se lukiho teď naučit na spacák, dostala jsem od kamarádky a zatím to jde, ale bylo by lepší,kdyby na něj byl zvyklý odmala..

iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19257
25.9.07 13:07

Ahoj.
Taky jsem chtěla používat spací pytel.Navíc teď seženeš krásné a dokonce i tenké jako jenom pyžamko (na léto).
Někde jsem kdysi četla,že je spací pytel dobrý (mimo jiné) i k tomu,aby se dítě v postýlce nestavělo.Tak jsem ho koupila,pro syna,ale bez úspěchu.Stejně se mu vždycky podařilo nějak postavit.A hrozilo to rozbitím pusiny,tak jsme to zase zrušily.
No dcerka se v něm vztekala.Tak jsme ji jen přikrývali.
Teď už to ani zkoušet nebudu.Moje děti neměly spací pytel v lásce. :wink:
Ale je pravda,že miminka od narození jsou ráda „svázaná“ v zavinovačce.
Pa pa J.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114

My měli pytel, pro mimi je podle mě lepší než peřina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149

Mates je permanentně odkopaný, takže používáme spací pytel, buď lehký bavlněný nebo teplejší fleesový, podle teploty. Tak do 2 měsíců jsme občas používali i závinku, miminko se v ní uklidní, teď ho občas napevno zavinu do deky, když nemůže „zabrat“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
25.9.07 13:09

Ahoj,
u prvního jsem měla obyč peřinku a nikdy se nijak extra neodkopal. Pytel se mi nelíbil, ani zavinovačku jsem neměla. Toho udušení bych se až zas tak nebála, pokud je ta peřinka tenčí a vzdušná.
U druhého je to úplně jinak. Od porodnice se mu líbilo v zavinovačce, takže cca do dvou měsíců spal v ní, ale i tu vždycky rozkopal (sucháč snadno roztrhl) a já ho vždycky našla s nožičkama ven :lol: a úplně zachumlanýho v tom zbytku. Od té doby máme pytel a je fakt super!!! Jen mu po ránu ještě trochu přikrývám ramínka tetraplenou, když je zima. Pod tou se rozhodně neudusí, kdyby se přikryl. Pytle má dva, protože se často stává, že jak spí na boku, po ránu si plenku pročůrá.
Jo a doporučuju koupit delší pytel, než je aktuální velikost mimča. Jak Ondra kope a kroutí se, rychle si pod sebou ten pytel trochu zmuchlá, takže pak ani nenatáhne nožičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1660
25.9.07 13:19

Tak já si zase nedovedu představit, že by Martínek spal v pytli. Spí na boku. Hlavu má zabořenou do polštáře a druhý konec má strčený mezi nohama a je přikrytý až k hlavě. Tak to praktikuje už několik měsíců. Z udušení nemám strach. Je v tom po mě. Já musim být zabalená i v horku. Jsou mi vidět jen oči :lol: . Nikdy se mi nestalo, že by si přikryl hlavu a neměl možnost dýchání. Je vidět, že má vyvinutý pud sebezáchovy.

Doporučuji ale vyzkoušet oboje. Sama uvidíš co bude tvému dítěti vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
25.9.07 13:20

Jsem taky fanda spacáků. Nemusím v noci běhat koukat, jestli není malá (6 měsíců) odkopaná, navíc spacák znesnadňuje pohyb po postýlce, poté co jsme ji párkrát vyprošťovali ze šprušlí, je kombinace spacák a kojopolštář jako mantinel nezbytná.
Starší dcera (2 a čtvrt roku) spí ve spacáku pod dekou doteď, umí si ho rozepnout když potřebuje k ránu na nočník, pak si vleze pod deku a dospí.
Se spacákem jsem projela půl Evroy, mně připadá naopak velmi útulný.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
25.9.07 13:27

Tak kdyz byl Tomik maly, tak jsem ho normalne prikryvala perinkou - nebo povlecenou dekou. Zpocatku jsme zkouseli i zavinovacku, nebot v noci dost plakal, ale jeslti to melo uspech nevim.
Od trech mesicu jsem ho zacala davat do spaciho pytle, nebot se zacala odkopavat. No v lete spal jen v tricku a dupackach nebo jen v body, nebot mame loznici v podkrovi, takze tam bylo opravdu horko…
No a ted na podzim jsem zacala resit problem jak ho prikryt - perinku odkopal behem minuty a vetsinou jeste usnul na ni - takze jsem ho ani dodatecne prkryt nemohla, spaci pytel jsem hned vyloucila, nebot je zvykly rano chodit kolem postylky a to jsem se bala, ze se do toho zamota a ublizi si.
No a nakonec jsem nahodou prisla do jednoho obchodu a tam melijakoby spaci pytel, ale dole je to reseno jako kalhotky - takze naprosta spokojenost jak ma tak Tomika :-) Ja vim, ze je v teplu a nemuze se odkopat a on protoze v tom klidne muze chodit a pohybovat se.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
25.9.07 13:38

Malé mi mi do 3 měsíců určitě v zavinovačce, pak pytel-děti se odkopávají nebo se pod peřinu můžou zhrabat.
Můj starší syn spí v pytli dodnes, má skoro dva a půl. A sháním mu větší, bo je jinak hlavně v zimě zmrzlý, jak se odkopává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
25.9.07 13:52

Máme teď od tří měsícu pytel a malá spokojeně spí i 12 hodin v tahu. Rádi spíme při otevřeném okně a kolikrát se vzbudila odkopaná a plakala, byla uplně zmrzlá. Když jsem dávala peřinku, tak jen tak nad bříško, taky jsem měla strach že to na sebe stáhne a zadusí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.9.07 14:02

My meli Emcu asi do 2 mesicu na noc v rychlozavinovacce,pak presla na spaci pytel a naprosta spokojenost.Mame tlusci i tenci,podle pocasi.Velka perina(normoc detska) je desne velka a cokoli jinyho si odkopavala.Takhle vim ze na ni netahne a je pravda i to s tim stizenym pohybem po postylce:-)Nebudi se v noci zasprajcla mezi spricliky,jako treba pres den,kdyz spi bez pytle.Ted uz je ale velka a dokaze se pretocit a trochu se plazit i v pytli,ale nastetsi to dela az rano :lol: :lol: :lol: .Nicmene perinu taky mame,jiste do ni brzo doroste,bude mit slabounkej pytel+perinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama