Pěstování rajčat na balkóně

29.5.17 13:25

Pěstování rajčat na balkóně

Ahoj, chceme pěstovat rajčata na malém balkóně, osvědčilo se vám někomu pěstování v těch závěsných vacích? díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

131
29.5.17 13:39

My je máme a jsou supr. Ušetří místo. A máme už je pěkně nakvetlé, tak snad z toho něco bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
23.7.17 12:40

PROSÍM O RADU.Na všech rajčatech utržených letos na balkoně mám nějaké…Nevím, cos tím. Za rady děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14542
23.7.17 14:28
@Bubu2828 píše:
PROSÍM O RADU.Na všech rajčatech utržených letos na balkoně mám nějaké…Nevím, cos tím. Za rady děkuji.

Ahoj,

tato nemoc se nazyva hniloba spicky plodu. Taky pestuju rajcata na balkone, mam s tim hojne zkusenosti. V kostce bych so shrnula takto:

1. urcite druhy rajcat na to trpi vice a nektere mene. Hodne na to trpi veskere ovalne/flaskovity rajcata (typu Roma nebo SanMarzano) a masita rajcata (beef steak nebo buvoli srdce). Cocktailovky na to skoro vubec netrpi.

2. Zpusobujou to primarne 2 faktory: nedostatek kalcia a nedostatecne zalivani. Nedostatek kalcia v substratu muze byt zpusobene budto nevhodnym substratem, nebo i napr prehnojenim rostliny. Kdyz prehnojis rostlinu, tak roste prilis rychle a jeji schopnost absorbovat kalcium je omezena, takze ta cast, ktera rostla za podminek nedostatku ponese plody, ktere budou trpet na hnilobu spicky. Toto se neda bohuzel napravit tim, ze dodas kalcium. Co jednou narostlo bez kalcia bude vzdy nest hnijici plody. Tot ta spatna zprava.

Je ale taky mozne a na balkone dokonce pravdepodobne, ze hnilobu spicky zpusobuje nedostatek vlahy. Rajcata sice maji rady teplo, ale vyhen panujici na balkone je jine kafe. Je treba ZALIVAT ZALIVAT ZALIVAT a nejlepe 2× denne (rano a vecer). Rajcata nesmi nikdy vadnout a nesmi jim proschnout substrat. Take neni dobre sadit rajcata to tmavych kvetinacu, aby se jim neprehrival substrat.

3. Doporuceni pro pestovani rajcat na balkone je nasledovne:

• zvolit spravnou odrudu
  • dostatecne velky kvetinac - alespon 20l - a nejlepe samozavlazovaci
  • dostatecne zalevat a neprehanet s hnojenim
  • obalit kvetinace nejakou izolacni vrstvou, napr z bambusu nebo co se doma najde.

No, soucitim s tebou. Mam ted na balkone 5 ruznych odrud rajcat, z toho jedno je experiment, od ktereho jsem si mnoho slibovala. Bohuzel zadne z jeho rajcat neuzraje, vsechny plody trpi na hnilobu. Tohle jsem uz jednou na balkone zazila se SanMarzanem. Uzasna rostlina, neskutecne mohutna, plodna… ale neuzralo mi ani jedno rajce, vsechna uhnila. Bylo to strasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
23.7.17 17:20

Máme to samé letos na oranžových rajčatech. Zelená rajčata Green Zebra jsou v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.19 14:08

Dobrý den, prosím o radu co je s těmito rajčaty. Keříky jsou hnojené a ošetřené proti plísni. Letos se tato nemoc objevila prvně. Nikde jsem nenašla nic čemu by se to podobalo.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14542
29.7.19 14:11

Rajcata pestuju na balkone uz 7 let a tohle jsem na nich nikdy nemela.

Na balkon ti prsi, nebo proc je osetrujes proti plisni? Ja rajcata na balkone nestrikam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.19 11:42
@warita píše:
Rajcata pestuju na balkone uz 7 let a tohle jsem na nich nikdy nemela.Na balkon ti prsi, nebo proc je osetrujes proti plisni? Ja rajcata na balkone nestrikam.

Nemám je na balkoně, ale na zemi v bílých kbelících. Sice na ně neprší, ale plíseň se na nich objevila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14542
30.7.19 11:48
@Jarmilach píše:
Nemám je na balkoně, ale na zemi v bílých kbelících. Sice na ně neprší, ale plíseň se na nich objevila.

pokud na ne neprsi, tak je to nepravdepodobne. Ukaz fotku te plisne, nebude to neco jineho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.19 17:37

Plíseň už na nich není, jen to co je na fotkách. Dneska se objevil další flek. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama