Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Já čekala na zprávu asi 8 týdnů. Z nemocnice ji poslali k dr. No a samozřejmě nic nenašli. Mimi bylo zdravý. Jen já ho nedokázala donosit. ![]()
My čekali na objednání na genetiku možná 14 dní, nevím už přesně, moc dlouho to nebylo…
Jen jsme tam přišlo, doktorka nám vzala krev a vyptávala se nás na nemoci v rodině, toť vše.
A výsledky byly nějak do 1-2 měsíců.
pokud jsi potratila v 9tt, tak se podle mě můžete začít snažit ty 3 měsíce po. Děloha se musí trochu dát dokupy a nervy taky…
Ono si každý říká, že jeden potrat zvládá tak tak, že by druhý nedal, ale my jsme ženské a ženská prostě musí vydržet všechno
bohužel.
Já se musela rozhodnout, zda nechám „zabít“ své dítě, což byla taky šílená představa, ale jinak to prostě nešlo a jsem ráda, že jsem to udělala hned a na nic jsem zbytečně nečekala, protože když si to tak vezmeš, tak ono třeba nejde jen o dítě, ale i o nás matky. Protože mimi třeba v bříšku umře a může to ublížit fyzicky i nám - záněty, otrava krve… je to hrozné ![]()
Tak uvidíme po testech. Já jsem se prvně smířila s tím, že malé by asi nebylo zdravé, že tam byla nějaká vada, že bych stejně šla na potrat, pokud by se zjistilo při testech, že je něco špatně. Když mi v pátek doktorka řekla, že to vypadá, že bylo v pořádku, jen že z neznámého důvodu praskla někde žilka pravděpodobně kvůli krevní sraženině, tak jsem probrečela zase další den, že chyba byla v mém těle.
Nechtěla bych zažít, co ty. Muselo to být hrozné. Vím, jak jsem se každým dnem těšila na mimčo víc a víc, že spolu chodíme z práce, do práce, kreslíme…Je mi jasné, že čím déle to těhotenství trvá, tím je to horší. Když jsem tam ležela, tak jsem si říkala, jak na tohle může jít nějaká ženská dobrovolně, jen proto, že se jí to zrovna nehodí…
Holky tak jsem od doktoru zpet a bohužel to nebude tak jednoduche. V ruce mam výsledky z histologie plodu, genetika plodu ještě nebyla. Bohuzel nase holcicka odpovídala jen 16. tydnu, mela jsem byt v 21. tydnu. Predpoklada se nejaky syndrom, ale ne nejaky klasicky, protože screening i tripple testy mi vysly negativni, takze Down ci něco takového to nebude, mělo by se videt z genetiky plodu, ale mela oci daleko od sebe a rozsireny koren nosu, takze to pry něco bude. Dále zuzeny pupecnik, ale to uz jsem vedela po revizi a i když tam byly všechny 3 cevy, tak dve proste nejak spatne, takze by to asi nevydrzely. Dále placenta taky nic moc, nekde drobne trombozy a v jednom miste infarkt placenty, takze je toho nejak vic:_(
Takze ted me ceka obihani lekaru, geneticka konzultace, odebrani vzorku me i manžela a porovnani s genetikou plodu, jestli vada je v naší vybave, tj. rodicu, nebo nezavisle na nas vznikla, pak ještě nejake odbery, odbery srazlivosti jiz me byly udelany a do te doby o dalším tehu bohužel nemuzu ani polemizovat, ale doufam, ze do února nejpozději budu vse vedet. Je to zvlastni, jak všechny kontroly v poradku, genetiky taky a stejne nase holcicka byla nemocna a asi az na tom mem osudnem druhem velkem ultrazvuku by se prislo, ze není uplne vse v poradku, tak to ta nase holcicka vyresila za nas a umřela, pupecni snura byla pretrhnuta a asi bohužel me i manžela zachranila před tezkym rozhodovanim, co dal, ale asi porodu bychom se stejne nedockali a kdyby jo, tak stastneho urcite ne, byla by moc nemocna:_( Takze zatím asi tak.
Tak alespoň je tu naděje, že jednou vše dobře dopadne, že naštěstí žijeme v 21. století, kdy se dá vyřešit téměř vše… i kdyby s pomocí lékařů. ![]()
@avodavoz hrozně se to podobá tomu mému potratu ![]()
Nám taky řekli na genetice, že to byla blbá souhra náhod, že za to nemůže nikdo, že se to prostě stává…
u nás toho bylo taky víc, ale bylo to zapřičiněno tou triplojdií, která se taky nezjistí podle utz ![]()
@E-evulka píše:
@avodavoz hrozně se to podobá tomu mému potratu
Nám taky řekli na genetice, že to byla blbá souhra náhod, že za to nemůže nikdo, že se to prostě stává…u nás toho bylo taky víc, ale bylo to zapřičiněno tou triplojdií, která se taky nezjistí podle utz
A ted nejake dobře zprávy, uz se to neopakovalo a mas zdrave miminko??? To bych potrebovala slyset. Ted se bojim jak ta genetika dopadne, ale ze jenom z histologie zjistim tri skupiny věci, blby pupecnik, blba placenta a ještě vada asi zpusobena syndromem to bych necekala, chjo…
@avodavoz no já potratila loni v prosinci, takže doposud žádné mimi po potratu nemám ![]()
Jedno dítko mám díky IVF, pak ten potrat a teď čekáme, jestli se zadaří normálně, nebo opět půjdeme na IVF… ![]()
Evi a po IVF Vam nezustala zadna embrya? ale jinak te chapu ze radeji cekas na normalni otehotneni nez jit do IVF
je to jiny lepsi, hezci pocit. Jaky jste meli problem ze jste byli na IVF a pak jsi oteho. normalne???( velke stesti ) teda pokud jsi ochotna o tom mluvit a psat na diskuzi.
@arcaaa otěhotnět přirozeně je jako porodit císařským řezem, najednou čekáš dítě, ani nevíš jak
no tušila jsem, že některé věci by k otěhotnění vést mohly, ale znala jsem to jen z vypravování ![]()
Z IVF nám několik embryí zůstalo, ale ty 2 nejlepší mi zavedli a zbytek mám v mrazáčku a chystám se pro ně někdy po novém roce, pokud se nezadaří přirozeně.
U nás je problém v manželovi, má líně spermie a má jich míň, ale nehroutíme se z toho, jsem hrozně ráda, že žiju teď a že je medicína na takové úrovni, že nám dokáže pomoct.
No a přirozeně jsem otěhotněla ani nevím jak
ani nevím kdy
:mrgreen
: vůbec jsme dítě neplánovali, protože maláměla teprve 9 měsíců, ale říkali jsme si tu blbost jako většina: přece se to nemůže povést, když nám to několik let nešlo a ejhle ![]()
Tak tomu dávám volný průběh, nic nehrotíme a při nejhorším jdeme opět do caru ![]()
Wobludko, dost dobrý podpis - prý plato vajec ![]()
Arcaaa a co je u vás za problém? Teda pokud nějaký je…
@E-evulka hm, tak to mame stejny problem, taky u manzela, jo ti chlapi opravdu v dnesni dobe nic nevydrzi. Na IVF jsme nebyli, z duvodu financi
, podstoupila jsem IUI. A netusis co se stalo ze se teda zlepsil tak spermiogram u manzela ze se Vam to povedlo normalne? kazda rada v tomto dobra ![]()
@E-evulka já měla 14 dní zpožděnou MS a vůbec mi to nebylo divný
jsem ještě koncem 7tt tvrdila doktorovi, že mám po ivf určitě anovulák na levém vaječníku
taky jsem dostala v nemocnici pěkně vynadáno (dva dny předtím jsem natírala a nešlo to umýt z rukou - mi to fakt nesecvaklo
)
@arcaaa můj manžel má morfologii 0. Obvykle čtu, že v testovaném vzorku nebyla nalezena morfologicky normální spermie. Tak přece jen se jedna šikovná našla. Ale u každého dr. jsem musela přísahat, že je to fakt manželovo ![]()
@wobludka
to verim
ale samo. zavidim, ze se aspon ta jedna nasla.
Tolik naděje a zůstal jen smutek?
Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.