Placenta praevia centralis - měly jste?

2093
11.8.13 15:52

Placenta praevia centralis

Tento týden (25tt) se na utz zjistilo, že mám placentu praevia, bohužel tu nejpitomější variantu, úplně překrývá čípek Smutný, takže možnost, že se ještě povytáhne, velmi malá. Další postup je preventivní hospitalizace (cca 32tt) a kolem 36tt CS. To je ta lepší varianta. Horší varianta jsou komplikace s krvácením, které do té doby můžou nastat. Jsem z toho dost špatná, s porodem CS jsem se smířila, v tomto případě je to jasná indikace. Bohužel mám za sebou v prvním těhotenství abrupci placenty, takže odvoz rychlou do porodnice a akutní CS, bylo to ve 39tt a naštěstí všechno dobře dopadlo. Takže čehokoliv blbého s placentou se děsím, tohle bych si už zopakovala nerada. Druhé těhotenství a porod všechno v normě, teď potřetí si to zase „vyžírám“.
Zajímalo by mě, jestli někdo máte zkušenost se stejnou diagnózou, jak to zvládáte, případně pokud už máte po porodu, jaký byl postup, jestli taky byla preventivní hospitalizace atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69
11.8.13 16:18

Ahoj, ja mam taky placentu praevia. Bohuzel jak moc to nevim, na utz chodim jen na ty zakladni povinne, moje dr.utz nema. A me k tomu nikdo nic vic nerekl a nikdo me nijak nehlida. Ale na jednu stranu je to možná lepsi, aspon se zbytecne nestresuji.Za dva tydny jdu na utz 30tt, tak uvidim jak na tom budu. Jen mi dr. rekla, kdyz to cetla v lek. zprave, ze mam byt opatrna pri pohl. styku, ale tam jak jsem byla na tom utz vysetreni mi rekli velky prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
11.8.13 16:23

Ja doufam, ze uz to ted budz mit ok, rodit driv bych nechtěla, jen at si miminko jeste trosku pohaja v teploučku :) tobe preju at se to taky zpravi, jeste je na to nekolik tydnu cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
11.8.13 16:53

Je pravda, že je malá šance posunu placenty, ale zase ty komplikace nesmíte vidět tak černě. Lékař vás musí varovat, ale preventivní hospitalizace se nedělá vždy, jen když hrozí předčasný porod (předčasné otevírání, kontrakce,…) Jinak se opravdu naplánuje císařský řez na určitý den, den předem nástup do nemocnice,…jak jakýkoli jiný císařský řez.
Hlavně se nestresovat :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
11.8.13 16:54

@Nikysek90 s tím opatrným pohlavním stykem je to pravda. a tu lékařskou zprávu lékařka nedala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
11.8.13 18:08

@Nikysek90 tak my máme sex vynechat úplně :roll:. No ono asi záleží taky dost na tom, jak moc ta placenta překrývá děložní hrdlo. Držím palce na kontrolu :hug:

@rasataka díky za uklidnění. Mě u Apolináře říkali, že preventivní hospitalizace je standard :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
11.8.13 19:19

@irenn Tak to chtějí asi více pohlídat. Určitě lepší než to podcenit. Ale opravdu-žádný stres, všechno dobře dopadne :kytka: S pár ženami jsem se setkala co měly takto placentu umístěnou na šestinedělí jako porodní asistentka. Opravdu se nestresovat, klidovější režim-žádné zátěže a vše bude dobré :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
14.8.13 05:21
@irenn píše:
@Nikysek90 tak my máme sex vynechat úplně :roll:. No ono asi záleží taky dost na tom, jak moc ta placenta překrývá děložní hrdlo. Držím palce na kontrolu :hug:@rasataka díky za uklidnění. Mě u Apolináře říkali, že preventivní hospitalizace je standard :nevim:

Dik ze drzis palce :) Ja taky budu rodit u apolinare. A ty tam chodis i na gynekologii, nebo te tam dr. poslal na vysetreni? Ja mam strach, aby se neco u me nezanedbalo, nikdo me kvuli tomu nikam neposila. A v lekarske zprave bylo jen placenta zasahujici do DS- tak mozna, ze to tragedie nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
14.8.13 11:59

@Nikysek90 já tam chodím do poradny od cca 16tt, protože píchám teď v těhotenství miniheparin. Pokud placenta jenom zasahuje do DS, tak by se podle mě mohla ještě vytáhnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
14.8.13 18:01

Pokud je,,pouze" v dolním děložním segmentu a nezasahuje až ke vchodu, tak můžeš rodit klasicky. císařský řez se dělá v případě když placenta zasahuje do vnitřní branky děložní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
26.2.14 18:04

Ahoj, kdy vam delali cisare pri placente centralis? mam ji taky a zatim doktor nic nerikal a jdu k nemu na zacatku 35 tt. delaji ho 36 tt? jak vsude ctu na netu.diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2289
26.2.14 18:37

@inthense já měla. Od 34.týdne jsem ležela v nemocnici, o císaři taky nejdřív mluvili po ukončeném 36.týdnu, ale nakonec jsem vydržela do ukončeného 37.týdnu. Záleží, jestli máš problémy nebo ne, já naštěstí v zásadě žádné, žádné krvácení, syn byl v příčné poloze. Tak hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1058
26.2.14 20:19

@kakusak ja zadne problemy nemam, naposled jsem krvacela ve 27 tt a pak uz nic. jinak uz jsem otevrena, cipek zkraceny.ted jsem 33+1,tak jsem zvedava teda co mi rekne pristi tyden :? dekuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Malvajs
2.9.14 18:34

@inthense Dobry den, muzu se zeptat, jak jste nakonec dopadla?
Ja resim vlastne to same.Jsem hospitalizovana v porodnici, zacala jsem krvacet. Jsem tu uz 14 dni, 33+2tt. PO tynu jsem zakrvacela znovu, pichli mi dve injekce kortikoidu, to bylo minuly tyden. Od te doby tuky tuk, zadne krvaceni.
Mam placentu vcestnou centralis za deloznim hrdlem, pravdepodobne prirostlou k jizve po CS. Hrozi mi tez odebrani delohy. Lekari mi sdelili, ze me nechaji do maximalne zacatku 37.tydne. Pokud tedy asi nebudu krvacet.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1058
9.9.14 20:56

@Malvajs snad uz nepisu pozde ;) ja nakonec rodila cisarem 40 plus 2.nedelalo to problemy, ale kazdy tyden od 35 tt na kontrole. rekli mi, ze kdybych zacala minimalne krvacet, tak hned rychlou.pak nevim, ale asi se povytahla trochu nahoru, protoze mala malo rostla a chteli ji nechat co nejdele u me. kdyby to bylo moc vazne, lezela bych taky a udelali cisare driv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama