Plánovaný císařský řez Apolinář

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
te.m.
Stálice 93 příspěvků 12.12.12 19:04
Plánovaný cisarsky rez Apolinar

Ahojky, chci se neptat, jestli mate nejaka zkušenosti s plánovaným CŘ u Apolinare? Pokud neporodim normálně, tak me to v pondělí čeká, tak bych chtěla vědet co mám čekat :) jak je to s partnerem, kdy budu mít mimcouna u sebe atd… Děkuju moc :)

Nejnovější zkušenosti z porodnice U Apolináře

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 12.12.12 19:09

Mám to celkem podrobně v deníčku https://www.emimino.cz/…-porod-9122/ Kdybys ještě měla dotazy, napiš.

te.m.
Stálice 93 příspěvků 12.12.12 19:20

A potom, co ti holčičku ‚vzali‘ s tebou delali co? A manžel musel taky odejít? A jak je to s návštěvami? Promiň za ty dotazy :oops:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 12.12.12 19:53

@te.m. Zašívali mě a manžel šel s ní fotit a tak. Nebo jako myslíš napodruhé? TO mě odvezli na JIP a manžel šel domů.

Já byla na nadstandardu, čili návštěvy mohly (po dohodě maminek) na pokoj. Jinak ofiko čas návštěv je stejnej od jedný do šesti - může se to zdát málo, ale je fakt, že dopoledne jsou vizity a tak, člověk je rád, že si oddychne (a na tom nadstandardu by se samosebou nic nedělo, kdyby byl tatínek do sedmi) - a hlavně to tak rychle utíkalo, ani jsme snad nezapnuly televizi… To je pořád kontroly, kojení, pokud i trochu hnípnout, školení na péči o mimi, sprcha, aby se člověk zkulturnil (rodila jsem v srpnových hicech)… Na běžným pokoji můžou návštěvy jen na chodbu.

Jinak určitě si vezmi na mimi čepičku! Říkala nám sestra na kurzu, že na chodbách táhne, tak aby mimi nenastydlo, že se to děje i v létě, že je ofoukne - natož v prosinci.

te.m.
Stálice 93 příspěvků 12.12.12 20:40

Takže hned druhy den už jsi byla z již na pokoji jo? Tak to je super, taky plánuju nadstandart, ale kdo ví, jestli bude místo… Děkuju za info.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 12.12.12 21:24

@te.m. No je to tak, že jsem to říkala při příjmu i hned jak mě dovezli na JIP, že mám zájem o nadstandard, a oni si mě napsali do seznamu… Asi to je běžná lhůta. Se mnou tam byla chvíli maminka, která rodila vaginálně (čili bez JIP), den byla na normálním pokoji a na druhou noc taky už ten nadstandard byl. Teda pokud je to tam jak to bylo tehdy - vím že se plánovala nějaká rekonstrukce a to oddělení P1 mělo být zavřený, ale to už je snad hotovo.

Jinak úplně nejlepší bylo na tom nadstandardu elektricky polohovací lůžko. Už jen za to, že jsem si mohla při vstávání pomoct opěradlem, člověk ty peníze rád vysolil…

1blanka1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.13 22:27

Dobry den, chci se zeptat kdyz vas nevim jak to lip napsat rozrezavali manzel sedel hned u vas a mohl vas dret za ruku? Musim jit na celkovou anesteziia rada bych aby i preto sedelbu me myslite ze by to slo

Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 04.06.13 22:58

Nevim, jestli to jde u celkove - ja byla v castecne a tam to slo. Umim si predstavit, ze u celkove to nedelaji, protoze maminka je stejne „mimo“, ale je treba se zkusit domluvit.

lentilka248
Kelišová 6429 příspěvků 10.06.16 15:02

Holky, kdy se u plánované sekce dela příprava? Mam uz jednu sekci za sebou, ale rano jsem sla na kontrolu, odpočívat byl maly venku, priprava normalni, klasická.. Díky

Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 10.06.16 16:44

@lentilka248 Já měla nástup na 6:30, pak papíry, pak příprava (třeba v osm půl devátý…), a pak jsem měla jít v deset na sál, ale byl akutní příjem, tak jsem šla až v jedenáct. Tím, že je člověk od večera lačný, tak nějaká hodinka IMHO nehraje roli.

lentilka248
Kelišová 6429 příspěvků 10.06.16 20:43

@Slečna Ferka takze klystyr a holení probíhá? Jde mi o to, jak to naplanovat s hlídáním starsiho prcka, kdyz chci muze u porodu..ale vypada to, ze tam nejaky prostor bude, mam jit na sal jako první, ale snad to nebude pred 8h..protoze v 5 rano ditko asi nikde neudam..

Slečna Ferka
Extra třída :D 10325 příspěvků 10.06.16 21:30

@lentilka248 Jo, klystýr a holení probíhá. Hele, pokud chceš muže u porodu, tak si to hlídání sežeň - nástup je standardně na půl sedmou, pak fakt hodinu a půl děláš papíry, protože to samý říkáš sestře a pak doktorce, a pak teprv jdeš na tu přípravu… a sice třeba máš jít na sál první, ale pokud bude akutka, tak je to úplně šumák.

A to nemáš nějakou babičku nebo kamarádku? Dáš tam dítě/přijde k vám večer, když víš, kdy to bude… na ten jeden den snad někoho najdeš, ne? Nebo zaplatíš.

lentilka248
Kelišová 6429 příspěvků 10.06.16 21:50

@Slečna Ferka to my hlídání máme domluveno, šlo mi akorát o to, abych ho nemusela někam tahat v před 6 ráno..tohle, co popisuješ zní dobře, je to sladitelné s naším plánem-já taxikem na příjem, muž předá dítko k hlídání v nějakou rozumnou dobu(třeba v 7) a dojede za mnou..super, děkuji moc za info..když je příprava tak zdlouhavá, dříve než v 9 stejně na sál nepůjdu, počítám.

lucynka25
Echt Kelišová 9672 příspěvků 16.08.17 14:33

Ahoj, tak mám bohužel na příští týden naplanovan cs :roll: zajímá mě pár veci..nástup mám v 8h takže to začnou dělat cca kdy? (Kvůli hlídání dceryaby byl se mnou manžel),dále mě zajímá když miminko vytáhnou co dál? Dají mi ho na přiložení??a jak dlouho s námi bude na sále, že se bude moct manžel smajchlovat a já aspoň kochat?? A jak je to na jipu, jak často vozí miminko na přiložení a v noci také?? Dekuji

Alinal
Kelišová 5368 příspěvků 16.08.17 15:12
@lucynka25 píše:
Ahoj, tak mám bohužel na příští týden naplanovan cs :roll: zajímá mě pár veci..nástup mám v 8h takže to začnou dělat cca kdy? (Kvůli hlídání dceryaby byl se mnou manžel),dále mě zajímá když miminko vytáhnou co dál? Dají mi ho na přiložení??a jak dlouho s námi bude na sále, že se bude moct manžel smajchlovat a já aspoň kochat?? A jak je to na jipu, jak často vozí miminko na přiložení a v noci také?? Dekuji

Je to už skoro 5 let, co jsem rodila a možná se něco mezitím změnilo, takže odpovědi ber s rezervou.

1. Také jsem nastupovala v 8 hodin, syn se narodil po 10. hodině
  2. Miminko vytáhli a odnesli (zvážili, po CS hned neměřili), umyli a zabalili. Pak mi ho přinesli na „pokochání“. Manžel si ho pochovat mohl.
  3. Na JIP (poporodní) děti vozili po 3 hodinách - bohužel, když jsem rodila já, na poporodní JIP měli obsazeno, takže mě dali na gynekologickou a tam děti nevozili - takže jsem synka viděla až druhý den ráno na oddělení šestinedělí.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama