Platba daní - sleva

208
22.3.17 10:21

platba daní- sleva

Ahoj holky, jelikož se na miminu ví vše, :mrgreen: :lol: tak se chci zeptat… Na internetu jsem narazila, že pokud jsem pracovala v minulém roce jen dva měsíce, měli by mi vrátit celou slevu na poplatníka :mrgreen: :lol:, dělá to nějakých dvacet tisíc, což si myslím, že je blbost :lol: :D proč by mi stát jako něco dával, že jo :lol: :mrgreen: Nevěřím tomu, ale docela by mě zajímalo, jestli je to možné? Zda někomu stát vracel tolik na dani :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

328
22.3.17 10:24

To záleží na tom, kolik jsi na daních „odevzdala“. Vratka daně na poplatníka ti náleží, to je pravda, ale pouze do výše odvedené daně.

Pokud jsi měla nadprůměrné příjmy, ale jen ty dva měsíce, tak pak se ti to klidně vrátit celé může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
22.3.17 10:28

No, já čekala, že v tom bude nějaký ale :mrgreen: :lol: Že mi nikdo nedá dvacet tisíc :mrgreen: :lol: :) na daních jsem mohla zaplatit asi dva tisíce, plus bych měla mít slevu na ID

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
22.3.17 10:30

To se ti vrátí tedy jen ty dva tisíce… U toho důchodu si teď nejsem z hlavy jistá, zda to jde do „mínusu“, ale myslím že ne - za tím si ale stát nebudu, musela bych se mrknout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
22.3.17 10:34

@Lavergne a já už se těšila, jak s dětma pojedem k moři :) :lol: :mrgreen: no, na ten duchod počitam, že mi vrati, tak pětistovku, byli tam nějaké problémy, že mi to neodečítali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
22.3.17 10:36

A ještě dotaz, na pásce mám položku - neuplatitelná sleva 400, učetní mi neni schopna řict, co to je :) :D mužete mi to někdo objasnit,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
22.3.17 10:42

To je výborná účetní, když není schopna říct, co to je :-) Evidentně člověk na správném místě.

Abych ti to řekla přesně, musela bych vidět celou pásku… ale teoreticky jsi měla menší plat a daň byla relativně malá. Měsíčně máš nárok slevu na poplatníka + na ten ID. Nicméně daň byla o 400 Kč nižší než výše těchto slev. Tj. jsi například měla daň 2000 a nárok na slevu 2400 (ty čísla jsem si vymyslela jen pro ilustraci). Tedy jsi neodvedla daň žádnou a ještě 400 Kč „je ve vzduchu“. Ty teoreticky můžeš dostat právě v tom zúčtování, pokud jsi v jiném měsíci měla větší daň. Ale jak říkám, jen odhaduji, co by to mohlo být…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9829
22.3.17 11:21
@Lavergne píše:
To záleží na tom, kolik jsi na daních „odevzdala“. Vratka daně na poplatníka ti náleží, to je pravda, ale pouze do výše odvedené daně.

To neni tak docela pravda. Mrkni, co to je danovy bonus a zjistis zajimave veci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9829
22.3.17 11:22
@bony58 píše:
Ahoj holky, jelikož se na miminu ví vše, :mrgreen: :lol: tak se chci zeptat… Na internetu jsem narazila, že pokud jsem pracovala v minulém roce jen dva měsíce, měli by mi vrátit celou slevu na poplatníka :mrgreen: :lol:, dělá to nějakých dvacet tisíc, což si myslím, že je blbost :lol: :D proč by mi stát jako něco dával, že jo :lol: :mrgreen: Nevěřím tomu, ale docela by mě zajímalo, jestli je to možné? Zda někomu stát vracel tolik na dani :kytka: :hug:

Na to, aby sis mohla uplatnit slevy za 12 mesicu, musis mit prijem tusim 66 tisic za rok. Tou castkou si ale nejsem 100% jista. Bude to +-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
22.3.17 11:27
@cecetka píše:
Na to, aby sis mohla uplatnit slevy za 12 mesicu, musis mit prijem tusim 66 tisic za rok. Tou castkou si ale nejsem 100% jista. Bude to +-

Motáš do toho děti, zakladatelka nepíše nic o tom, že by nějaké měla a uplatňovala si je ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5865
22.3.17 13:03
@cecetka píše:
Na to, aby sis mohla uplatnit slevy za 12 mesicu, musis mit prijem tusim 66 tisic za rok. Tou castkou si ale nejsem 100% jista. Bude to +-

nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
22.3.17 13:07
@cecetka píše:
To neni tak docela pravda. Mrkni, co to je danovy bonus a zjistis zajimave veci ;)

Daňový bonus nemá se slevou na poplatníka nic společného, ta do bonusu nikdy nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
22.3.17 13:42

Odpočty na děti mi jsou jasny, ale zirala jsem, když jsem dočetla, že i člověk na pracáku, bez přijmů celý rok, dle internetu muže uplatnit slevu, odpočty na danich za celé rok, tohle mi nešlo do hlavy, že by fakt stát někomu dal jenom tak xxx tisic :mrgreen: :lol: :P to by potom bylo lepší pro určité lidi se na měsíc zaměstnat a brát ještě slevy na daních :mrgreen: :potlesk: :dance: :hug: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
22.3.17 13:44

@bony58 Tak samozřejmě, že si může uplatnit celoroční slevu, akorát mu daně vrátí pouze do výše těch zaplacených…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
23.3.17 01:32

@cecetka Možná by ses na to měla mrknout spíš ty… Zakladatelka o dětech nic nepsala, tudíž jsem se vyjadřovala k tématu a netahala do toho nic navíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama