Platnost závěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jagwa
Kecalka 179 příspěvků 07.01.18 13:16
Platnost závěti

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo nemá přehled o závětích :). Můj přítel ji má sepsanou, protože nemá žádnou rodinu, odkázal vše kamarádce. Když se vezmeme, musí závěť zrušit, abych dědila já popř. naše budoucí dítě? Díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 07.01.18 13:22

Dite nemusi byt v zaveti zahrnuto - je tzv. neopomemutelny dedic. Jen dostane mensi cast.

S zenou nevim jak to chodi.
Ja bych teda do snatku nesla, dokud nebude zavet prepsana. Nikdy nevis co se stane a abys potom nezaplakala.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 13:22

@Jagwa Dědi by svou část dědily ze zákona (alespoň 3/4zákonného podílu nezletilé nebo 1/4 zletilé), ty jsou neopominutelní dědicové, ale ty jako manželka bys nedědila nic.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61951 příspěvků 3 inzeráty 07.01.18 13:23
@vertunka píše:
Ja bych teda do snatku nesla, dokud nebude zavet prepsana. Nikdy nevis co se stane a abys potom nezaplakala.

A já zas nevím, zda bych šla do sňatku s někým, kdo by si to dával jako podmínku před svatbou :think:

histep
Závislačka 2905 příspěvků 07.01.18 13:26

Pokud závěť nezruší, manželka dědit nebude a případné děti, jako nepominutelní dědici, budou dědit, ale pouze částečně.

arada
Extra třída :D 11082 příspěvků 07.01.18 13:49
@Jagwa píše:
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo nemá přehled o závětích :). Můj přítel ji má sepsanou, protože nemá žádnou rodinu, odkázal vše kamarádce. Když se vezmeme, musí závěť zrušit, abych dědila já popř. naše budoucí dítě? Díky

Otázka je, co závěť obsahuje. Svůj majetek nabytý před sňatkem, může dát komu chce. Nabytý po sňatku už je to jiná.

Bábrdl
Generální žvanilka 20585 příspěvků 07.01.18 13:49
@j.a.n.i1 píše:
A já zas nevím, zda bych šla do sňatku s někým, kdo by si to dával jako podmínku před svatbou :think:

Tak vdávat se za někoho, kdo má sepsanou závěť ve prospěch jiné ženy. To mi přijde nedůstojné.

histep
Závislačka 2905 příspěvků 07.01.18 13:55

@Bábrdl Mně by zas přišlo nedůstojné, vdávat se za někoho kvůli jeho majetku nabytému před svatbou. Ano, řešila bych to před narozením potomka, řešila bych to před pořizováním nemovitosti do společného majetku atd. Ale jako podmínku svatby jako takové bych si to fakt nedala.

Bábrdl
Generální žvanilka 20585 příspěvků 07.01.18 13:59
@histep píše:
@Bábrdl Mně by zas přišlo nedůstojné, vdávat se za někoho kvůli jeho majetku nabytému před svatbou. Ano, řešila bych to před narozením potomka, řešila bych to před pořizováním nemovitosti do společného majetku atd. Ale jako podmínku svatby jako takové bych si to fakt nedala.

Nejde ani tak o ten majetek, ale o tu extrémní vazbu na jinou ženu.
Manželé by měli být partneři, parťáci, nejbližší osoby.

Pokud té ženě něco dluží, ať jí přepíše třeba dům, ale ať začíná s čistým štítem.

arada
Extra třída :D 11082 příspěvků 07.01.18 14:03

Mě by i zajímalo, proč měl potřebu už teď sepisovat závěť. Kolik je mu let.Kdo ví, jestli ho ta kamarádka :nevim: tu závěť nedunutila sepsat.

histep
Závislačka 2905 příspěvků 07.01.18 14:07
@arada píše:
Mě by i zajímalo, proč měl potřebu už teď sepisovat závěť. Kolik je mu let.Kdo ví, jestli ho ta kamarádka :nevim: tu závěť nedunutila sepsat.

Přečti si úvodní příspěvek:

@Jagwa píše:
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli tady někdo nemá přehled o závětích :). Můj přítel ji má sepsanou, protože nemá žádnou rodinu, odkázal vše kamarádce. Když se vezmeme, musí závěť zrušit, abych dědila já popř. naše budoucí dítě? Díky

Protože nemá žádnou rodinu. V případě úmrtí by veškerý majetek propadl státu. Sepsaní závěti v takovém případě je naprosto rozumné. Nikdy nevíš, co se může stát - třeba i jen potkáš protijedoucího vola na silnici. A může ti být klidně 25.

arada
Extra třída :D 11082 příspěvků 07.01.18 14:16
@histep píše:
Protože nemá žádnou rodinu. V případě úmrtí by veškerý majetek propadl státu. Sepsaní závěti v takovém případě je naprosto rozumné. Nikdy nevíš, co se může stát - třeba i jen potkáš protijedoucího vola na silnici. A může ti být klidně 25.
Četla jsem ho a i chápu, ale už není sám. Má partnerku, chce si ji vzít, tak proč by měla dědit kamarádka. Mě, co by nastávající by to vadilo.Ne kvůli tomu majetku, ale cítila bych se až poníženě. Kamarádka je pro něj víc než já. Kde jsem pak já? Za kupkou hnoje?

histep
Závislačka 2905 příspěvků 07.01.18 14:30

@arada Ptala ses, proč měl potřebu sepsat závěť. Ano, teď již není sám, proto se také zakladatelka zajímá, zda se musí závěť zrušit.
BTW každý má právo naložit se svým majetkem, který není v SJM, dle svého uvážení. Z morálního pohledu by měl především zabezpečit děti (proto to jsou nepominutelní dědici, pokud nejsou vyděděni), ale děti s ním ještě zakladatelka nemá. A manželka je vlastně pořád „cizí“ člověk, žádné pokrevní pouto svatbou nevznikne. Když se rozvedou, tak manželka z majetku, který on nabyl před svatbou, nedostane ani halíř.
Dokud nejsou děti, nikdy bych si nedovolila chlapovi navrhovat, co má nebo nemá dělat se svým majetkem. Nebo mu snad vyčítat, že s ním nenakládá v můj prospěch.

Bábrdl
Generální žvanilka 20585 příspěvků 07.01.18 14:57
@histep píše:
@arada Ptala ses, proč měl potřebu sepsat závěť. Ano, teď již není sám, proto se také zakladatelka zajímá, zda se musí závěť zrušit.
BTW každý má právo naložit se svým majetkem, který není v SJM, dle svého uvážení. Z morálního pohledu by měl především zabezpečit děti (proto to jsou nepominutelní dědici, pokud nejsou vyděděni), ale děti s ním ještě zakladatelka nemá. A manželka je vlastně pořád „cizí“ člověk, žádné pokrevní pouto svatbou nevznikne. Když se rozvedou, tak manželka z majetku, který on nabyl před svatbou, nedostane ani halíř.
Dokud nejsou děti, nikdy bych si nedovolila chlapovi navrhovat, co má nebo nemá dělat se svým majetkem. Nebo mu snad vyčítat, že s ním nenakládá v můj prospěch.

V tom to právě je. Já to nevnímám prizmatem středověkého uvažování typu „dokud mi neporodí dítě, není nic“. Pokud mi chlap nabídne své jméno, beru to tak, že jsme nejbližší příbuzní. I před zákonem.

Já si manželství vážím.

Pokud si není jistý, jestli s ní chce být v takovém svazku, ať si ji zatím nebere. :nevim:

histep
Závislačka 2905 příspěvků 07.01.18 15:04

@Bábrdl Když to postavím obráceně, jestli si žena není jista, zda s mužem chce být v manželském svazku i bez majetkového prospěchu, tak ať si ho raději nebere vůbec :think:
Vůbec se těm chlapům nedivím, že se většina do svazku manželského nikterak nežene.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama