Plný močový měchýř u miminka na konci těhotenství

269
7.5.21 13:54

Plný močový měchýř u miminka na konci těhotenství

Ahojky holky,

setkaly jste se taky některá s tím, že mělo vaše mimčo celý 9. měsíc na každé kontrole na gyndě plný močový měchýř??? A jak to dopadlo po porodu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16
7.5.21 14:15

Jestli je dostatek plodove vody a nema hydronefrozu, tak je to spis nahoda. Ale zkusenost s tim nemam, jen me nenapada fyziologicky duvod, proc by to melo necemu vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
7.5.21 14:27

A gynekolog v tom vidí problém? Máš zprávu? Jak přesně to popisuje? Množství plodové vody je v pořádku?

• Citovat
  • Nahlásit
269
7.5.21 14:47

Plodovky mám právě málo… a při posledních návštěvách mělo mimčo pokaždé nevyčůraný močák… tak se bojím, co by to mohlo znamenat :( ale ledviny jsou v pohodě… Spíš mě vystrašilo googlení, než doktor :mrgreen: Tak mě zajímá, jestli má někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
7.5.21 16:05

U menšího množství plodové vody se vždy zkoumá, jestli jsou močové cesty funkční. Když jsou močové cesty ok (nechybí močový měchýř), píše se do zprávy formulka,, oligohydramnion, močový měchýř plodu naplněn,, - což je pro tebe vlastně dobrá zpráva. Neznamená to, že mimino má pořád plný močový měchýř a vůbec nečůrá, ale že na ultrazvuku je vidět močový měchýř plodu s nějakou náplní.
Příčina menšího množství vody pak je jiná než nevyvinuti /neprůchodnost močových cest plodu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat