Plod menší o 2 týdny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6
19.11.21 21:16

Plod menší o 2 týdny

Ahoj, chci se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost.. Byla jsem v září na I. screeningu, to jsem byla dle CRL 13+5.
S tím, že týden před jsem tam byla, ale posunuli mě právě o ten týden později, že velikost neodpovídá, a že je na screening
ještě plod moc malý.. Za týden mi udělali screening, že plod je drobnější, ale vše v pořádku..
Před týdnem jsem byla na kontrole u mého gynekologa, to jsem byla 19+6, a ten mi řekl, že je vše tak jak má být, že i stehenní kost odpovídá přesně
19+6.
No a dnes jsem byla na II screeningu.. Bylo mi řečeno, že mimčo podle váhy odpovídá 19+6 a celkově, že je mimčo drobné.
Vypsali mi žádanku na superkonziliární ultrazvuk, kam jdu ve středu..
Absolutně nevím co mám čekat, jestli je něco špatně atd.. Doktorka mi dnes víceméně nic neřekla, jen že je mimčo
vyvinuto jak má, ale je prostě malé a neodpovída podle I screeningu na 22+1.. :(
První dcera byla také drobná, měla 2,8kg a 49cm..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2727
19.11.21 21:25

Pokud je vše jinak ok, tak nechápu, co plasi. Dcera byla taky menší, na některých utz i o 3 týdny a nikdo to neřešil. Teda jo, sla jsem na častější utz, tam se vždy zjistilo, že roste, akorát je menší/mladší. Ale rostla rovnomerne, screeningy ok. Narodila se s 48 cm a 3080 g. A pak všechno rychle dohnala, je peknej cvalik, nosí mi oblečení, co starší děti nosily o rok později.. takže já bych se nebala. Doktorka je asi jen dost pečlivá, tak tě posílá dal. Ale kdyby kdyby nějaký problém, tak ti to řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
19.11.21 21:29

@Midaku já co koukala na zprávu, tak se ty hodnoty pohybují všechny okolo 19+6.. Jen FL je 20+0 a HC je 20+1… a ve finále mi řeknou, že hlavně ať jsem v klidu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
19.11.21 23:20

Uvidíš na tom konziliu. Primárně jde o to, aby mimčo furt trochu rostlo a byly dobré průtoky. U mé dcery se růstová restrikce projevila okolo 29 tt, sledovali mě, rodila jsem pak císařem v 37+0, když velikost poklesla na 3 percentil ( nakonec 42 cm a 2012 g). Po porodu to ale dcera dohnala. Gynekolog mi tehdy ve 30 TT jako babskou řadu doporučil dělat si co nejvíc silné vývary a pít džus se lžičkou glukopuru a je fakt, že na dalším utz byl ten rozdíl proti gestačnimu věku trochu menší. Držím palce, ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 18:37

Ahojky taky mi na každé prohlídce říkali, že je mimčo menší než by mělo být. Ale všechno jinak bylo v pořádku i průtoky. Moje doktorka teď ke konci říkala, že už tím nebude stresovat ani mě ani sebe. :lol: :lol: :palec: takže pokud je jinak všechno v pořádku tak se nestresuj. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.21 21:39

Ahoj, jsem na tom stejně jako ty. Na druhém screeningu pochybnosti, tak mě doktorka poslala do nemocnice na konsiliární utz. Tam mi doktor detailně změřil miminko a konstatoval, že je o 2 týdny menší a že mám méně plodové vody než bych měla mít. Bude mě sledovat každých 14 dní. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole a mimi je stále pozadu, ale prý roste a to je hlavní. Za dva týdny jdu zase. Držím palce, ať všechno dobře dopadne. Snaž se nestresovat, i když to moc nejde, doktoři se snaží být preventivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat