Plodné období - kdy?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 10:41

Plodné období kdy

Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsem teď 2 měsíce nedostala menstruaci (příčina byla velký stres) a teď jsem ji dostala 29.12 a měla jsem ji 6-7 dni, kdy nastává plodné období? Menstruaci dostávám jinak pravidelně okolo toho 28-29, děkuji :) :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27340
6.1.22 10:51

Tak záleží kdy bude ovulace, pokud už to budeš mít zas pravidelně, tak zhruba v půlce cyklu. Ale když se ti rozhodily hormony, tak těžko říct :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
6.1.22 10:55
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsem teď 2 měsíce nedostala menstruaci (příčina byla velký stres) a teď jsem ji dostala 29.12 a měla jsem ji 6-7 dni, kdy nastává plodné období? Menstruaci dostávám jinak pravidelně okolo toho 28-29, děkuji :) :D

Je mozne, ze 14.1.nebo 15.1, zkus vysledovat jeste pred timto datem jestli budes mit bilkovy hlen, kt je ovulacni. Byva par dni pred ovulaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
6.1.22 12:13

Jestli ti na tom záleží, můžeš si koupit ovulační testy a cca od 10. dne cyklu začít testovat. Ovulace přijde max. do 48 hodin od pozitivního testu - přesné instrukce najdeš v příbalovém letáku.

Jinak od oka můžeš brát jako plodné dny dejme tomu 10. - 15. den cyklu, ale když nevíš, jak dlouhý cyklus bude, je to jen hádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
6.1.22 12:28

No asi takhle… ovulace byva cca 12-14 dni pred menstruaci, pokud mas hormonalne vse v poradku. A plodne obdobi zacina cca 5 dni pred ovulaci. Takze pri cyklech dlouhych 28 dni by melo byt plodne obdobi cca kolem 9.dne cyklu. Nejlepsi je merit bazalni teplotu a tim aspon zjistit, kdy skutecne k ovulaci doslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
6.1.22 14:54

Dotaz

Ahoj holky,

jako nováček přidávám dotaz :)
v září jsme se s přítelem začali pokoušet o miminko - 15.10. jsem zjistila, že jsem těhotná, ale krvácela jsem a 21.10. jsem skončila na laparoskopii s mimoděložním. 30.10. jsem dostala menstruaci, ale teď, když uplynulo šestinedělí mi přijde, že mám celý cyklus nějak rozházený.
Prosinec menstruace 04.-07.12. - takže jsem měla menstruaci dostat teď začátkem týdne a nedostala. Dělala jsem si těhotenský test a je negativní. Zároveň mám ale nyní větší chuť na sex, tak jsem si udělala ovulační lest a je tam slabší čárka. Nemá někdo obdobnou zkušenost, že by měl cyklus takto rozházený?

Mockrát děkuji za rady všem zkušeným.. my se snažíme o naše první ;)

Děkuji, Ivka

P. S. Test jsem si poškodila, když jsem se na něj snažila napsat datum ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
7.1.22 08:35
@ivunka123456 píše:
Ahoj holky,

jako nováček přidávám dotaz :)
v září jsme se s přítelem začali pokoušet o miminko - 15.10. jsem zjistila, že jsem těhotná, ale krvácela jsem a 21.10. jsem skončila na laparoskopii s mimoděložním. 30.10. jsem dostala menstruaci, ale teď, když uplynulo šestinedělí mi přijde, že mám celý cyklus nějak rozházený.
Prosinec menstruace 04.-07.12. - takže jsem měla menstruaci dostat teď začátkem týdne a nedostala. Dělala jsem si těhotenský test a je negativní. Zároveň mám ale nyní větší chuť na sex, tak jsem si udělala ovulační lest a je tam slabší čárka. Nemá někdo obdobnou zkušenost, že by měl cyklus takto rozházený?

Mockrát děkuji za rady všem zkušeným.. my se snažíme o naše první ;)

Děkuji, Ivka

P. S. Test jsem si poškodila, když jsem se na něj snažila napsat datum ;)

Je mozne, ze ms nebyla ptze jsi jeste nemela ovulaci. Na testu musi byt ta carka silnejsi nez kontrolni a to znamena ze do 12-48h prijde ovulace. Tedka je negativni, zkousej testovat dal. Ale musis kazdy den ve stejnou dobu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.22 10:30
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, když jsem teď 2 měsíce nedostala menstruaci (příčina byla velký stres) a teď jsem ji dostala 29.12 a měla jsem ji 6-7 dni, kdy nastává plodné období? Menstruaci dostávám jinak pravidelně okolo toho 28-29, děkuji :) :D

Ahoj, cykly mívám též 28-29dní. Minulý cyklus byla ovulace 12DC a teď 17DC.Tak ono je to asi každý měsíc jináč. Zkus ovulační test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.1.22 11:06
@MonaSun píše:
Je mozne, ze ms nebyla ptze jsi jeste nemela ovulaci. Na testu musi byt ta carka silnejsi nez kontrolni a to znamena ze do 12-48h prijde ovulace. Tedka je negativni, zkousej testovat dal. Ale musis kazdy den ve stejnou dobu ;)

Ahoj,
na začátku týdne jsem si dělala těhotenský test, vyšel negativní. Včera jsem byla hodně unavená a tak jsem si dnes ráno udělala další těhotenský test a je tam slabá druhá čárka. Tak snad bude vše ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.1.22 11:24

Dotaz

Ahoj, omlouvám se, že svůj dotaz vtiram sem :roll:
Holky, jak vám přišla MS po vysazení antikoncepce? Brala jsem ji asi cca rok, hlavně kvůli problémům s krvácením, ať se to ustálí a mám ji pravidelnou. Jenže poslední tři měsíce jsem i během užívání krvácela, prvně špinění, a pak slabší MS i během užívání prášku. Začátkem prosince jsem chytla Covid, denně kravaceni i přes antinu, tak jsem si řekla, že to má něco společného s Covidem. :nevim: a prášky jsem vysadila, aby se mi tedy tělo,, pročistilo,, :think: spustilo se to 6.-11.12. a pak klid. Jaksi jsem na ty prášky zapomela, a s přítelem jsem měla několikrát sex, kde se do mě udělal. Tak nějak mi to došlo min týden :zed: :nevim: a teď čekám na další MS, kterou už bych snad měla mít… Sem tam mě píchne v podbřišku, ale to je tak vše. :think: poslední týden pociťuji příšernou únavu…
Myslíte že mám počkat, že se to dostaví, a je to jen kvůli vysazení? Že to tělo je rozhozené? Nebo mám jít pro test, abych věděla…šlo by to už vidět na testu? Zajímá mě, kdy jste vy dostaly normální MS nebo jste na ní taky dlouho čekaly? Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat