Plynový kotel - žlutý “písek”

18
20.1.24 19:13

Plynový kotel - žlutý “písek”

Ahoj všem,

předem se omlouvám, protože absolutně netuším, jak to nazvat :D

Nastěhovali jsme se nově do bytu, kde je plynový kotel, teď jak bylo hodně větrno, slyšeli jsme z trubek, co vedou do komína, jako by tam něco prasklo a vytrysklo, kotel žlutého podobné písku. Kotel funguje, nic jiného se nestalo, ale zjistila jsem, že to je i v té trubce, kde to nelze úplně vyčistit.

Nevíte někdo co to bylo a jestli je to v pohodě? Díky za postřehy :roll:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
462
20.1.24 19:49

Pozvala bych kominíka na vyčištění spalinové cesty.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20923
21.1.24 06:20
@Barbusa30 píše:
Ahoj všem,

předem se omlouvám, protože absolutně netuším, jak to nazvat :D

Nastěhovali jsme se nově do bytu, kde je plynový kotel, teď jak bylo hodně větrno, slyšeli jsme z trubek, co vedou do komína, jako by tam něco prasklo a vytrysklo, kotel žlutého podobné písku. Kotel funguje, nic jiného se nestalo, ale zjistila jsem, že to je i v té trubce, kde to nelze úplně vyčistit.

Nevíte někdo co to bylo a jestli je to v pohodě? Díky za postřehy :roll:

Pozvat kominíka. Ale u plynových kotlů se při správném používání nic netvoří. Rozhodně ne něco „žlutého jako písek“. To spíš nějaká závada nebo cizí zavinění a že se to tam dostalo z venku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.1.24 07:58

Takže to může být něco nebezpečnýho? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20923
21.1.24 09:36

Takže jste rozdělali spalinovou cestu nad kotlem a tam jste našli „písek“?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.1.24 09:54

@Cenarius ani jsme nemuseli, vyprsklo to na zem a zbytek zůstal v tý mini rouře :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný