Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj všem,
předem se omlouvám, protože absolutně netuším, jak to nazvat ![]()
Nastěhovali jsme se nově do bytu, kde je plynový kotel, teď jak bylo hodně větrno, slyšeli jsme z trubek, co vedou do komína, jako by tam něco prasklo a vytrysklo, kotel žlutého podobné písku. Kotel funguje, nic jiného se nestalo, ale zjistila jsem, že to je i v té trubce, kde to nelze úplně vyčistit.
Nevíte někdo co to bylo a jestli je to v pohodě? Díky za postřehy ![]()
@Barbusa30 píše:
Ahoj všem,předem se omlouvám, protože absolutně netuším, jak to nazvat
Nastěhovali jsme se nově do bytu, kde je plynový kotel, teď jak bylo hodně větrno, slyšeli jsme z trubek, co vedou do komína, jako by tam něco prasklo a vytrysklo, kotel žlutého podobné písku. Kotel funguje, nic jiného se nestalo, ale zjistila jsem, že to je i v té trubce, kde to nelze úplně vyčistit.
Nevíte někdo co to bylo a jestli je to v pohodě? Díky za postřehy
Pozvat kominíka. Ale u plynových kotlů se při správném používání nic netvoří. Rozhodně ne něco „žlutého jako písek“. To spíš nějaká závada nebo cizí zavinění a že se to tam dostalo z venku.
Takže jste rozdělali spalinovou cestu nad kotlem a tam jste našli „písek“?
@Cenarius ani jsme nemuseli, vyprsklo to na zem a zbytek zůstal v tý mini rouře ![]()