Po mateřské do práce

243
31.5.13 10:00

Po mateřské do práce..

Ahoj :) zajímalo by mě, jestli byl pro Vás velký problém po mateřské najít si práci…Já jsem otěhotněla po škole, takže si budu muset najít úplně nové a pro mě i první zaměstnání…myslíte, že je to velká nevýhoda, že mám malé dítě? Já mám maminku na invalidním důchodu a kdykoli je schopná o malého se postarat, hodlám to i písemně doložit při pracovním pohovoru. Myslíte, že to bude mít nějakou váhu? Já mám maturitu a chtěla bych dělat někde v kanclu. Tak mi prosím napište jak jste dopadly vy po mateřské a jak dlouho trvalo než jste si něco našli. Mějte se díky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3291
31.5.13 10:04

Opravdu naivní představa -Já mám maturitu a chtěla bych dělat někde v kanclu.
Všude na tebe čekají s otevřenou náručí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
31.5.13 10:06

A proč jako ne? já znám plno lidí co mají učnák a dělají v kanclu…o co Ti jde já se ptám na životní zkušenosti ostatních a nepotřebuju tady poslouchat něčí nepříjemné kecy jestli nemáš náladu běž se z toho třeba vyspat sbohem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
31.5.13 10:06
@pralinka2727 píše:
Opravdu naivní představa -Já mám maturitu a chtěla bych dělat někde v kanclu.
Všude na tebe čekají s otevřenou náručí.

Jo presne tak. :lol: :lol:
Zakladatelko: vitej v realite. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
31.5.13 10:08

Haha já se úplně válím po zemi smíchy…nemyslím si, že každý po mateřské skončí někde v obchodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
@MamuškaLuci píše:
A proč jako ne? já znám plno lidí co mají učnák a dělají v kanclu…o co Ti jde já se ptám na životní zkušenosti ostatních a nepotřebuju tady poslouchat něčí nepříjemné kecy jestli nemáš náladu běž se z toho třeba vyspat sbohem

Realita je jina. Hodne stesti a az budes padat tak pevnej pad.
JE tu milion diskuzi kdy nemuze najit praci ani s VS ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20386

Jak jsem koukala, tak myslis asi po rodicaku… No, byt Tebou, tak zacnu hledat okamzite… Jestli je maminka doma, tak kdyby te nahodou vzali „hned“, tak by mohla hlidat hned (i kdyz Ty bys pobirala rodicovsky prispevek)… ale pochybuji, ze to bude tak rychle… :nevim: :nevim: :nevim:

Koukala jsem, ze jsi z Ostravy. Nevim, jak tam je na tom trh prace, ale jestli jako vsude, tak hodne stesti. Protoze je to fakt bida. Zalezi i na tom, jakou mas skolu… Ale dulezitejsi je, co v podstate umis (protoze to, jakou mas skolu, neni v dnesni dobe nejpodstatnejsi)…

A hlavne taky to, jak dlouho hledas… je to fakt hodne narocne na cas… :nevim: :nevim: :nevim:

no, preji hodne stesti s hledanim… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
31.5.13 10:09
@MamuškaLuci píše:
Haha já se úplně válím po zemi smíchy…nemyslím si, že každý po mateřské skončí někde v obchodě

Bohuzel.Jako bez praxe a jeste s jednim ditetem budes rada za tu pokladnu nakonec. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
31.5.13 10:11

@pelikan21 já mám obchodní akademii, no vím že to bude náročné a vím, že moje první zaměstnání nebude zaměstnání snů, jen mě zajímalo jak to většinou bývá…děkuji za odpověd :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
31.5.13 10:12

@kattkka to je každého názor já si myslím, že je to i o známostech a ty já nějaké mám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20386
31.5.13 10:12
@MamuškaLuci píše:

samozrejme, ze ne. Ale v dnesni dobe najit praci po rodicaku, s malym ditetem (ktere neni ve skolce), bez praxe, to je dost orisek… protzoe je spousta zenskych, co maji velke deti (samostatne), maji praxi v oboru a stejne nemohou najit praci… (a to oproti Tobe maji treba spoustu vyhod)…

Takze nevim, proc ty ironicke vyrazy na ostatni, kdyz trh prace neznas a nevis, jak to chodi… :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
31.5.13 10:13

V mem okoli holky s detma a maturitou hledaly opravdu dlouho a skoncily presne tak, jak si, stejne jako ty, myslely, ze neskonci. V obchodech, restauracich… Ja mam vysokou a ani necekam, ze si ze me kazdy kecne na zadek. Deti jsou za kredity dolu, a muzes mit papiru o hlidani, kolik chces. Matka od deti nepojede na sluzebni cestu na tri noci napriklad. Nebude v praci prescas trikrat do tydne. Ony se tim na pohovorech dusuji vsechny, ale pak s tim maji velky problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995

V mem okoli holky s detma a maturitou hledaly opravdu dlouho a skoncily presne tak, jak si, stejne jako ty, myslely, ze neskonci. V obchodech, restauracich… Ja mam vysokou a ani necekam, ze si ze me kazdy kecne na zadek. Deti jsou za kredity dolu, a muzes mit papiru o hlidani, kolik chces. Matka od deti nepojede na sluzebni cestu na tri noci napriklad. Nebude v praci prescas trikrat do tydne. Ony se tim na pohovorech dusuji vsechny, ale pak s tim maji velky problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243

@pelikan21 vím že to nebude jednoduché, ale rozhodně si nemyslím, že jsem úplně bez šance a vím jak napsala pralinka2727že na mě nečekají všude s otevřenou náručí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
31.5.13 10:14
@MamuškaLuci píše:
@kattkka to je každého názor já si myslím, že je to i o známostech a ty já nějaké mám

No v dnesni dobe se nehraje ani na znamosti. ;) a pokud vis ze jo tak potom je ta diskuze bez predmetna ne kdyz uz praci mas. ;).Hele dnesni doba nejede ani po znamostech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat