Těhotenství po odstranění vejcovodu

9
19.6.21 13:27

Po odstranění vejcovodu

Ahoj holky.

Protože jste mi tu vy všechny, které zde sdilite své zkušenosti nevědomky silene pomohly v jednom z nejtěžších období mého zivota, jdu si k vam opět pro uklidnujici slova… Jsem mesic po odebrání vejcovodu kvůli mimoděložnímu těhotenství.. vse jsem brala tak nejak v pohode, do ted si rikam, ze co se melo stat, stalo se… Poslední dobou mam ale trosku splin (muzu to pricist i hormonům, mozna prichazejici menstruaci, tezko rict). Asi jako každé z nas, která si tim prosla, se mi neustále honi hlavou, jestli vubec nekdy budeme mit miminko a jestli se mi to nestane znovu, protoze moje rekonvalescence neproběhla uplne v pořádku, rana po laparoskopii se mi po měsíci stale na 100% nezahojila a ja si ted neumím představit absolvovat tohle vsechno znovu… Vim, ze na další snažení mame jeste cas (doktor rekl 3 mesice), ale ten cervik mi bohužel v hlave porad vrta… Na deloze mi nasli srusty, coz mi na psychiku moc nepřidá a vse budu resit s doktorem. Ptám se proto vás, které máte podobnou zkušenost za sebou, jestli vse dobre dopadlo, jak trnita a dlouhá cesta za těhotenstvím byla a jestli se vám miminko podařilo, případně za jak dlouho od operace.

Všem, které jsou v podobné situaci, nebo si prochází necim podobným chci vzkázat, ze jsme v tom spolu a ať neztrácí hlavu, protože ja se taky nevzdam a pro miminko udelam opravdu vse. Moc diky❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.6.21 15:28

Také jsem po odstranění vejcovodu pro mimoděložní. Druhý vejcovod špatně průchodný. S laparkou mi udělali i revizi pro souběžná těhotenství… bohužel to dopadlo srůsty. Přestala jsem skoro menstruovat a nakonec další revize a dali mi gel proti srůstům, což naštěstí zabralo. I tak jsme si pak museli počkat…nedařilo se, museli jsme na ivf (tam zjistili, že mi s vejcovodem vzali i vaječník, což jsem ani netušila), ale nakonec jsem otěhotněla přirozeně a teď máme 2 letou slečnu. Pokud máš průchodný druhý vejcovod tak neklesej na mysli, často se stává, že zbylý vejcovod přebere roli i za ten, co ti vzali…držím palce, i když si jasně pamatuju tu beznaděj po zákroku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.6.21 16:28

@píďalka0484 Ahoj píďalko, moc dekuju za tvoje uklidnujici slova, protoze presne to ted potrebuju číst. Ve zprávě mam napsáno, ze pravý vejcovod normálního vzhledu, i kdyz mi po operaci doktorka rekla, ze se mam radeji nechat zkontrolovat, nez se zacneme zase snazit, tak uplne nechápu, jestli mi průchodnost druheho zjistovali, nebo ne. Vybalila to na me po operaci na JIPce, kdy jsem byla jeste v solidním deliriu po narkoze, takze mi otázky zacali skakat v hlave az pozdeji. Nikomu tohle nepřeju, ale je fajn „slyšet“ to od někoho, kdo si prosel necim podobným a jsem šťastná za tebe, ze uz po svete běhá dalsi prcek, jehoz maminka si prožila takové trable. Ja deti miluju, pracuji v materske skolce a mit rodinu je muj zivotni cil, takze bych to opravdu těžko nesla, kdyby to nešlo, dokonce si myslím, že na to, ze jsem (podle me) silná osobnost, asi bych musela vyhledat psychologa. At se vám daří a dekuju za tvůj cenny příspěvek❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 21:29

Podle me ho jen zkontrolovali pohledem…ale pruchodnost ji zjisti i ambulantne…prujemny to sice moc beni ale jde to vydrzet v pohode… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.6.21 21:39

@píďalka0484 nejhorsi na tom je, ze vim, ze me toho jeste dost čeká a taky vim, ze to kolikrat uplne příjemný nebude.na druhou stranu me ceka doufam ta krásná odmena v podobě vytouženého mimca🙂 myslim, ze se jen ze vseho potrebuju dostat, hlavne fyzicky… Jsem relativně mladá (27), tak si myslim, dame s pritelem jeste nejaky cas, nebudem nic plánovat a co přijde, to prijde… O miminko jsme se snazili dva roky a to neustaly reseni a planovani, kazdy mesic cekani, jestli dorazi mrcha, desitky pocuranych testu, me unavovalo. tak naberu sílu a nechám to asi na přírodě… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.21 22:29

To je asi vazne nejlepsi…my se zacali snazit o druhe kdyz mi bylo 32 a rodila jsem ve 35…pro me to byl strop a na posledni chvili to klaplo… :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
19.6.21 23:12

@píďalka0484 takze uz mas dve deticky? A za jak dlouho po laparce a odstranění jsi otehotnela? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.21 16:28

Trvalo to asi 2.5 roku…ale ja mam jeste druhy vejcovod malo pruchodny tak to bylo d3lsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.7.21 16:22

Ahoj holky,

V lednu 2020 jsem přišla o pravý vejcovod. Teď se snažíme o mimo půl roku a zatím nic. Krom kyseliny listové by jste mi doporučili jaké vitamíny? Koukám na net a jsme z toho už jelen.

Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.21 17:51

Ahojky, chci Vám tady dodat trosku pozitivního myšlení… na konci listopadu loňského roku mi odebrali kvůli mimodeloznimu pravý vejcovod. Totální bezmoc, zkažené Vánoce proste na prd. Pak jsem na to začala koukat jako zakladatelka - co se stalo, mělo tak být. No a teď ta pozitivní zprava. V dubnu 4-5 měsíců po operaci se podařilo. Takže panika, stres, ze se to bude opakovat… a jak to dopadlo? Jsem v 15 TT po první screeningu a všechno je tak jak má být ❤️ Stačí jen zaměstnat hlavu a nesoustredit se na to, my řešili projekt na barak, hypotéku a věci okolo, tak na smutneni nebyl čas :-))) Vždycky se mi podařilo otěhotnět cca měsíc a půl po nasazení femibionu. Nevím zda je to tím, šle jak říkám, začala jsem ho brat 2× a při druhem balení mě čekaly 2 čárky :-))) takže to určitě půjde zakladatelko, neboj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
13.7.21 18:05

Ahojky, hlavu vzhůru, určitě bude vše v pořádku a dockas se :hug:
Já si tímto prošla před Vánoci 2019. Vytouzene mimco a dopadlo to laparo, odebráním pravého vejcovodu. Zhruba pul roku po jsem byla na kontrole pruchodnosti toho zbyleho vejcovodu (dřív to neslo, protože covid) :zed: Zjistili, ze je průchodny. Byla jsem stastna. Jen se pořad nedařilo. Tak jsme se rozhodli podstoupit nejdřív IUI a pak kdyžtak IVF. No a když bylo vše nachystano na první IUI, tak mi zjistili, ze mám prý anovulacni cyklus. Malem jsem de zhroutila.
No po měsíci jsem zjistila, ze z toho jejich anovulacniho cyklu čekáme dvojčátka prirozene. :mrgreen:
Myslím, ze mi hodně pomohla psychika, ze jsem spolihala na to IVF, ze to kdyžtak stoprocentně dopadne. A zadarilo se i bez.
Takže se neboj, určitě bude vše v pořádku a dockas se mimouška :hug: :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
13.7.21 18:09

@Petulinecka86 moc gratuluji!!! :kytka:

Joo hlava dělá věci, já vím. Věřím že to klapne. Ráda čtu dobré konce. To mě vždy nakopne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.7.21 10:04

@Kajous94
Ahoj,
jdu ti také přidat pozitivní příspěvek a podpořit v tomto těžkém obobí, jelikož jsem si tím prošla také.
Mám za sebou po půl roce snažení mimoděložní těhotenství a odstranění pravého vejcovodu v 9tt bez revize dělohy v roce 2018, poté 2 měsíce pauza, cca další rok snažení - bez výsledku. Začali jsme navštěvovat CAR a řešit IUI, případně IVF. Všechny výsledky jsme měli až na horší morfologii partnera v pořádku, po dvou nevydařených IUI jsem si nechala zkontrolovat i zbývající vejcovod kontrastní látkou (HyCoSy) a výsledek byl vejcovod neprůchozí - tekutina se nedostala z dělohy nikam dál. Hned jsme začali vyřizovat první IVF, nebylo na co čekat. Měli jsme veškerá vyšetření, genetiku, imunologii, všude výborné výsledky a pravděpodobnost úspěšného IVF vysoká. Po prvním pokusu přišla ledová sprcha, jelikož nám z šesti vajíček zbylo jen jedno embryo, které se neuchytilo. Následovalo za 3 měsíce druhé IVF, jiný protokol, téměř stejný výsledek. K zamražení nic, transfer jednoho embrya neúspěšný. Byla jsem vyčerpaná jak fyzicky, tak hlavně psychicky a rozhodla se si dát delší pauzu. Nechtěla jsem se hned unáhleně rozhodovat, jestli změním centrum, nebo budeme pokračovat ve stávajícím, jakou stimulací atd.. Asi po šesti měsících jsem znovu zašla na konzultaci do stávajícího centra a poté se rozhodla pro změnu. Začali jsme jezdit do Prahy, kde nám udělali další, podrobnější vyšetření, už se čekalo jen na můj hormonální profil, abych mohla začít se stimulací. Menstruace už jsem se nedočkala, i když jsem ji vyvolávala všemi možnými způsoby. :) Nyní jsem ve 14 tt a vše vypadá naprosto v pořádku. Ze začátku to byl samozřejmě stres, zda nebude těhotenství zase mimoděložní, jestli bude srdíčko, jestli bude v pořádku screening. Po těch nezdarech a špatných zkušenostech už budu asi navždy víc ve stresu, ale jsem nesmírně vděčná.  Tímto bych ti chtěla dodat spoustu naděje a pozitivní energie. :srdce:
Po laparce mi doktorka řekla, že zbývající vejcovod vypadá suprově, v břiše žádné srůsty, že je určitě v pořádku (průchodnost ale na sále nezjišťují). Na vyšetření HyCoSy jsem čekala asi hodinu a půl, protože měli v centru zpoždění, byla jsem strašně nervózní a bůh ví, co způsobilo to, že byl výsledek neprůchozí. Možná mi i ten tlak kontrastní látky zprůchodnil zbývající vejcovod, pokud byl někde „ucpaný“. Každopádně jsme s přítelem udělali jednu velkou chybu a to, že jsem po tomto závěru absolutně přestala „hlídat“ plodné dny a ani jsme se nepokoušeli trefit se do ovulace. Možná bychom nečekali tak dlouho. Také jsem dva měsíce před otěhotněním investovala do dražších a mně doporučovaných vitamínů a koupila si Inofolic Combi. Otěhotnět se mi podařilo prakticky hned, co jsem si uvědomila, že bychom se měli i nadále snažit a vyslovila jsem to nahlas. :) Přeju ti hodně štěstí a neztrácejte naději, všechno dopadne dobře a hlavně tak, jak má. :srdce: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
14.7.21 13:49

@Kess52
Ahoj Kess, mockrát děkuju, za tvuj příspěvek, protoze to je přesně to, co mi dodává optimismus. Prosla sis dlouhou cestou a mas moje uznáni za to, jak jsi to perfektně zvladla. Preju at jste oba zdraví, ty i miminko a at převažují hlavně radosti. Dam vedet, az budu taky čekat (doufám, že brzy). Ještě jednou moc diky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat