Pochybení, trvalé následky, vztek

Anonymní
18.5.21 21:33

Pochybení, trvalé následky, vztek

Jdu se spíš vypovídat, ale mám hrozný vztek. Po porodu jsem začala mít problémy se zády a tak jsem se následně rozhodla zajít k fyzioterapeutce a také k neurologovi. Neurolog mě poslal na MRI a následně mi řekl, že mám blokády svalů a doporučil cvičit. Pak následovaly dvě návštěvy dost drahé fyzioterapie, po druhé návštěvě kdy se mnou opravdu výrazně manipulovala a trhala jsem měla velké bolesti. Volala jsem tam, ale prý může být po větším zásahu. Jenže se to nezlepšilo, naopak. Začaly potíže se skoro trvalými bolestmi, necitlivost atd. Neurolog nad tím kroutil hlavou, ale nakonec mě poslal na nové MRI kde mi našli vyhřezlou ploténku. :pocitac: nic se mi nestalo, tak jsem to nechápala, žádný pád ani úraz. Doktor doporučil svého známého fyzioterapeuta, dnes jsem se tam objednávala a ten mě vyzpovídal a oznámil mi, že s hodně velkou pravděpodobností mám ten výhřez způsobeny od té fyzioterapeutky, že to co se mnou udělala tak krátce po porodu kdy to není nějak zpevněné bylo špatně a bohužel mi asi vyhřezla tu ploténku. Mám denně bolesti a problémy, kolikrát necítím kus těla a mám velký vztek. Řešily byste to nějak? Je to trvalý stav, dost možná časem bude nutná i riskantní operace a vše kvůli neopatrnosti fyzioterapeutky, která má vědět, co dělá. Jestli se někomu stalo něco podobného se zdravotními následky, domohly jste se něčeho? Mě hlavně štve, že i kdybych se domohla čehokoliv, ten výhřez tam zůstane a potíže mám každý den, úplně mě to omezilo ve spoustě aktivit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
18.5.21 21:39

Nechci tě nějak zklamat, ale podle mě se už ničeho nedovoláš. Na to, že ti to způsobila fyzioterapeutka nemáš žádné důkazy a bylo by to pouze slovo proti slovu. Mrzí mě, že máš takové zdravotní problémy, ale raději se snaž je řešit a na to, kdo je způsobil se vykašli, protože to stejně nikam nepovede. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2129
18.5.21 21:41

Ničeho se asi už nedovolas, ale. rekla bych to tě fyzioterapeutce, ať aspoň ví, že tělo po porodu je trochu jiné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.5.21 21:52

No, hele, mas 2 MR, vyjadreni fyzioterapeuta, budes potrebovat zdravotni posudek, nejak spocitat ujmu. Dukaz bude na Tobe. Obrat se na advokata a zkuste to dat dohromady.

Pro inspiraci budes potrebovat neco takoveho
https://www.google.com/url?…

Trval nasledky se hodnoti po roce, tam date taky posudek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
18.5.21 22:27

Je mi strašně líto co se ti stalo.
Bohužel si myslím, že ikdyž by ti podle spravedlnosti mělo náležet nějaké odškodnění tak to stejně neklapne.
Buďto se to bude táhnout roky, právník stojí pálku, celkově to stojí nervy a je to náročné a nebo to z ní nedostaneš protože přecijen sis mohla přivodit nějaký úraz.
Moje kolegyně se dodnes (4.rok) soudí se svojí zubařkou která jí nějak poškodila nějaký nerv a od té doby má bolesti. Dodnes nic…
Koukni po možnostech jak se dostat aspoň k nějakému zlepšení tvého stavu.
Přeju ti hodně štěstí a drž se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13665
18.5.21 22:47

Záleží na Tobě do čeho chceš investovat energii a cas.
Ja si nemyslím, že je to tak nemožné i když výsledek určitě nejisty. Mas MR před zasahem fyzio, po zásahu fyzio, telefonická konzultace potizi, názor jiného fyzio atd.
Každopádně nevím jestli v tomto případě neni lepší soustředit se na aktuální stav, nez lítat za právníkem a po soudech.
To si musíš vyhodnotit Ty. Zkus se zeptat u vas vyhlaseneho pravnika na názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
18.5.21 22:52

Bohužel co se stalo stalo se… teď je spíš potřeba si hledět to zdraví napravit aby to nemuselo skončit nějakou operací. Ideálně opravdu dobrého fyzioterapeuta.

Jestli nenajdeš vhodného fyzioterapeuta tak bych doporučil zkusit tohle(angličtina):
https://www.youtube.com/watch?…
(https://www.youtube.com/watch?… minuta 10 kde tu třetí věc - McKenzieho cvik říkají doktoři kdyby se ti nechtělo věřit tomu chlápkovi z prvního videa)
hodně lidí si pochvaluje že jim to pomohlo.

Nebo si to co říká ten atlet najdi v češtině - třeba tady:
https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 22:58

Spousta lidí tady radí jak to nemá smysl to řešit soudně, jak budeš lítat po soudech, ale oni v té situaci nebyli předpokládám. Já v ní jsem a smysl to podle mě má a je dost pravděpodobné, že ani k soudu nedojde. Může dojít k mimosoudnímu vyrovnání, fyzioterapeut je profesně pojištěn. Takže to ani nepůjde z jeho/její kapsy. Lepší důkazy podle mě ani nemůžeš mít…MRI před návštěvou a po nějaké době. Najdi si právníka na zdravotnické právo a řeš, jak postupovat. Dneska dostaneš odškodnění i za nepovedenou extrakci zubu a pokud se k tomu každý postaví jako by nic, tak to bude špatné pro všechny strany. Navíc paní může poškodit někoho dalšího. Třeba mě. Jsem teď taky po porodu a chystàm se pod dohledem fyzio začít cvičit. Jinak doporučuji skupinu Plotýnkáři na facebooku. Možná i psychologa na pár návštěv. Ono to není vůbec jednoduché trpět chronickou bolestí. Opět vím o čem mluvím. Je to naročné pro tebe i pro okolí. Budeš se s tím muset vyrovnat a je možné, že budeš zase bez potíží. Manžel má výhrez 8mm a je v pohode, pokud něco opravdu špatně nezvedne. Denne cvičí, dělá asi 3 druhy sportů. Zije plnohodnotně a aktivně. Držím palce a zkus ten fb, nejsi v tom sama..

• Citovat
  • Nahlásit
14
19.5.21 08:33

V tvém případě bych do toho asi šla (ikdyž po pravdě, plotýnka se dá vyhřeznout uplně snadno a ani by si člověk nemyslela, že je to možné…), máš ty MGI a zprávy od dr před „zásahem“ fyzio. Podobné dilema mám teď také - zda se soudit za „pochybení“. Měla jsem operaci ke korekci zraku a následkem pooperační komplikací nikdy už na pravé oko neuvidím. Rodina taky chce, abych se soudila, ale já mám strach že to prohraju, zaplatim a budu na nervy víc, než jsem teď. Je to asi pak na každém, jakou má náturu a jak moc je prokazatelné pochybení. Asi se taky budu muset poradit s právníkem.
(Snad nevadí, že tykám:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
19.5.21 15:03

Já bych to teda určitě s nějakým dobrým právníkem řešila… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 18:35

Všem Vám mockrát děkuji za milá slova podpory i užitečné praktické rady. Snažím se nad tím zamyslet s chladnou hlavou a jak některé zmiňujete, představa, že se budu roky soudit a pak zaplatím desítky tisíc a žádá budu mít stejné zničená, to bych nerada. Nejde jen o ty bolesti ale výhřez mám v místě kde vede mícha, takže hrozí i ochrnutí atd. Operace se hodně bojím. Nejvíce mě štve jak je to zbytečné, že jsem tam šla s důvěrou v profesionální péči a odešla v mnohem horším stavu, než byl předtím.

• Citovat
  • Nahlásit
1
19.5.21 23:55

Doporučila bych poohlédnout se po právnických kancelářích, které mají zdravotnické právo jako jednu ze specializací (příliš jich není). Zatím na nikoho žalobu nepodávám, ale už mě to také zajímalo.

Narazila jsem na kancelář Pak a Švehelka (Praha 2), pozoruhodné je, že nejen první konzultace, ale i celý případný proces je zadarmo, berou si poté pouze procenta z vysouzené částky. Vypadá to, že mají úspěchy a určitě by bylo vhodné se s nimi poradit.

Také mě štve, že doktorům a jiným zdravotníkům projde všechno, nemluvě o tom, jak jsou dnes skoro všichni zaprodaní skrz covid paniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat