Autoškola - zkoušky

Anonymní
18.5.21 15:47

Autoškola- zkoušky

Ahoj, už od listopadu chodím do autoškoly v Brně a poslední dobou jsem z ní na prášky. Oficiálně jsem začala jezdit v lednu, ale poté jsem ji na dva měsíce přerušila kvůli koroně. Mám za sebou dvoje zkoušky, až těsně před prvníma jsem se dozvěděla, že jsou na to celkem tři pokusy, což mě celkem vystresovalo. Bojím se, že to nezvládnu, myslím, že jsem chybovala hlavně kvůli tomu stresu. Nevím, co budu dělat, když to nezvládnu ani napotřetí. Taky přemýšlím o tom, že si je udělám někde mimo Brno, ale bojím se, abych si naopak neuškodila.

Kolikrát jste dělaly zkoušky? Měnily jste autoškolu? Máte nějaké typy, jak se zbavit toho stresu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1668
18.5.21 16:15

Motorku jsem udělala jízdy na druhý pokus a auto na první. Oboje stejná autoškola a v tom případě, kdy mě vyhodili, tak fakt čistě kvůli mé blbosti.

Jezdíš i mimo jízdy v autoškole? Já jsem třeba jezdila po polních cestách atd. Nabrala jsem tak jistotu v samotném řízení a mohla se v provozu pak soustředit na značky a pravidla.

Jinak já dělala autoškolu mimo Brno. V Brně jsem v rámci jízd byla pouze jednou. Teď normálně jezdím do Brna bez problémů i do centra. Na druhou stranu mamka dělala autoškolu v Brně (asi na čtvrtý pokus) a pak se dvacet let bála do Brna jezdit a zlomilo se to až po čtyřicítce. Ale ona je právě takovej posera. Takže za mě jde vážně vyloženě o povahu. Za mě jsou vystresovaní řidiči ti nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30786
18.5.21 16:20
@Anonymní píše:
Ahoj, už od listopadu chodím do autoškoly v Brně a poslední dobou jsem z ní na prášky. Oficiálně jsem začala jezdit v lednu, ale poté jsem ji na dva měsíce přerušila kvůli koroně. Mám za sebou dvoje zkoušky, až těsně před prvníma jsem se dozvěděla, že jsou na to celkem tři pokusy, což mě celkem vystresovalo. Bojím se, že to nezvládnu, myslím, že jsem chybovala hlavně kvůli tomu stresu. Nevím, co budu dělat, když to nezvládnu ani napotřetí. Taky přemýšlím o tom, že si je udělám někde mimo Brno, ale bojím se, abych si naopak neuškodila.Kolikrát jste dělaly zkoušky? Měnily jste autoškolu? Máte nějaké typy, jak se zbavit toho stresu?

Tak o třech pokusech se teprve uvažuje a není to ještě schválené, pokud vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26020
18.5.21 16:28
@vokishka píše:
Tak o třech pokusech se teprve uvažuje a není to ještě schválené, pokud vím.

Také si myslím, že to není schválený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
18.5.21 16:29

Zatím máš pokusů kolik chceš, jen si dávej pozor, že od první písemné zkoušky máš 6 měsíců + prodloužení o zavření přes koronu. Nevím, kolik je to reálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26020
18.5.21 16:32
@Anonymní píše:
Ahoj, už od listopadu chodím do autoškoly v Brně a poslední dobou jsem z ní na prášky. Oficiálně jsem začala jezdit v lednu, ale poté jsem ji na dva měsíce přerušila kvůli koroně. Mám za sebou dvoje zkoušky, až těsně před prvníma jsem se dozvěděla, že jsou na to celkem tři pokusy, což mě celkem vystresovalo. Bojím se, že to nezvládnu, myslím, že jsem chybovala hlavně kvůli tomu stresu. Nevím, co budu dělat, když to nezvládnu ani napotřetí. Taky přemýšlím o tom, že si je udělám někde mimo Brno, ale bojím se, abych si naopak neuškodila.Kolikrát jste dělaly zkoušky? Měnily jste autoškolu? Máte nějaké typy, jak se zbavit toho stresu?

Já napoprvé, ale je to 11 let zpět. Stres jsem měla taky, ale brala jsem to přirozeně. Instruktor mi vždycky řekl, buď v klidu, nemysli na nejhorší a dáš to. Lehko se to řekne, hůř udělá, ale jde to.Ja se nakonec na zkoušku začala těšit a to mi pomohlo. Stejně tak to bylo s porodem. Těšila jsem se na něj a přestala se bát a šlo to bez problémů. Neboj, to zvládneš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
18.5.21 17:09

Ahoj, ty 3 pokusy jsou až od července, takže máš pokusu víc. Taky zrovna dělám autoskolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5764
18.5.21 17:46
@Anonymní píše:

Nezlob se, ale neudělat zkoušky 3× je trochu mimo, v tom případě bych zvažovala, zda mám na silnici co dělat. Já udělala auto i motorku napoprvé, ještě tak napodruhé je to ok.
I ty 3 pokusy jsou moc. Pak to má na těch silnicích vypadat, když papíry dostane kde kdo. A stres za volant už vůbec nepatří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12888
18.5.21 18:10

Priplat si hodiny!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18090
18.5.21 18:34

Na poprvé, auto i motorku, autoškolu jsem neměnila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 19:38

@Nicole 1234 Mimo jízdy nejezdím, ale poslední dobou o tom přemýšlím, abych právě nabrala trochu větší jistotu. Akorát je blbý, že doma máme automat a já se učím na manuálu

• Citovat
  • Nahlásit
277
18.5.21 19:45

Na silnici budeš v mnohem větším stresu. Tam se nesedí někde na učebně u testíku a překvapivě je tam tolik situací, které ani nestihneš předvídat a musíš na ně reagovat.
A jestliže jsi 2× pokazila ty testy? No to se na mě nikdo nezlobte, ale to je opravdu špatné. Pak to dopadá tak, že já na kole musím dávat přednost autům zleva, protože neumí reagovat na cyklistu na klasické křižovatce.
Jestli jsi pokazila jízdy, tak si prostě přidej hodiny a vezmi někoho, kdo s tebou bude popojíždět po parkovišti nebo poli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 19:48

@17akcak aha, tak mně bylo v autoškole řečeno, že už to platí… tak to se mi bude spát o něco líp :D
tím nechci říct, že si myslím, že bych to napotřetí nezvládla, ale přeci jen ten tlak sehrává určitou roli

• Citovat
  • Nahlásit
227
18.5.21 20:13

Ja na auto test zvládol na prvý krát aj keď 3 odpovede boli špatne. Križovatky bezchybne, no tie otázky kde sa možnosti líšia len v jednom-dvoch slovách alebo začneš uvažovať svojim pohľadom ťa ľahko zblbnú. Hlavne pod tlakom a v strese. Kolega robil testy na 3×, pritom žiaden blb. Proste sa stane…
Jazda už bez problémov. Inštruktor nás navyše učil na trasách ktoré dáva komisár. Ale najhoršie aj tak sú testy a to nielen v autoškole.

Na motorku už to bolo samozrejme lepšie. Na testoch som nevedel iba ako obísť tramvaj (ani neviem ani mi to nechýba :lol:…až kým som nešiel Prahou) a druhú otázku som preklikol - na to tiež dávaj pozor ak test je tvoj problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 20:56

Pb

Já dělal zrovna dneska jízdy a byl jsem vyhozen za to, že jsem nedával včas znamení o změně směru jízdy. Prostě dojíždím na křižovatku a vím, že bude červená. Instruktor na světelné vlevo, stojím a dám vlevo. Pozdě prej.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat