Podala jsem celý čípek

Anonymní
12.12.20 07:57

Podala jsem celý čípek

Ahoj ženy, moje tříměsíční dcerka měla včera teplotu po očkování a já vůbec nevím, na co jsem myslela, ale dala jsem ji místo půlky čípku Panadol čípek celý. Mohlo ji to ublížit? :,( Změny na ni nepozoruju. Má 5kg.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16222
12.12.20 08:20
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, moje tříměsíční dcerka měla včera teplotu po očkování a já vůbec nevím, na co jsem myslela, ale dala jsem ji místo půlky čípku Panadol čípek celý. Mohlo ji to ublížit? :,( Změny na ni nepozoruju. Má 5kg.

Samozřejmě, že jí to mohlo ublížit – předávkování paracetamolem může vést i k akutnímu selhání jater. Zavolej na pohotovost a zeptej se na další postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20427
12.12.20 08:23

No a jaký jsi jí dala? koukala si do příbalvého letáku? co koukám tak se má dávat až od 9kg :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1836
12.12.20 08:39

Volala bych toxikologickou linku: 224 91 92 93. Pripravte si karticku zdravotni pojistovny-budou chtit rodne cislo a taky krabicku s pribalovym letakem, at jim muzete podat presne informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
12.12.20 08:49

Toxická dávka pro děti jsou 3 gramy paracetamolu.. Vzhledem k její váze, jsi jí dala dvojnásobnou dávku, než by měla mít.. Určitě se poraď s lékařem.. A příště opravdu dávej pozor.. Předávkování paracetamolem není žádná sranda.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
12.12.20 08:51

Tak ja jsem asi divná, ale neřešila bych to. Dítě bych pozorovala, kdyby se mi něco nezdálo, zavolala bych lekarce, ale při jednorázovým požití větší dávky by se u tohoto léku stát nic nemělo. Předávkování sice může poškodit játra, ale to by to muselo být častěji nebo mnohem větší dávka. V přívalovém letáků určitě píšou, co se má dělat v případně předávkování. Nabic ty davky byvaji dost podhodnoceny, v nemocnici dite dostame casto o dost víc, než se běžně dává. Mně samotné doktorka doporučovala při horším průběhu nemoci tu dávku zvýšit, že když to je jednorázové, ničemu to neuškodí. Ale samozřejmě pro svůj klid nebo v případě, že se ti cokoliv nezdá, bude lepší někam zavolat a poslechnout si odborný názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.20 08:54

Volala jsem na pohotovost a mám být v klidu, takhle jednorázově to prý nevadí a nic se neděje. Musela bych ji to dávat pravidelně ve velkých dávkách, aby se poškodily játra. Příště si dám sakra pozor.

• Citovat
  • Nahlásit
876
12.12.20 09:08
@chaela píše:
Tak ja jsem asi divná, ale neřešila bych to. Dítě bych pozorovala, kdyby se mi něco nezdálo, zavolala bych lekarce, ale při jednorázovým požití větší dávky by se u tohoto léku stát nic nemělo. Předávkování sice může poškodit játra, ale to by to muselo být častěji nebo mnohem větší dávka. V přívalovém letáků určitě píšou, co se má dělat v případně předávkování. Nabic ty davky byvaji dost podhodnoceny, v nemocnici dite dostame casto o dost víc, než se běžně dává. Mně samotné doktorka doporučovala při horším průběhu nemoci tu dávku zvýšit, že když to je jednorázové, ničemu to neuškodí. Ale samozřejmě pro svůj klid nebo v případě, že se ti cokoliv nezdá, bude lepší někam zavolat a poslechnout si odborný názor.

Uf, tak to určitě ne :oops:.Máš sice pravdu, že je celkem velká rezerva mezi účinnou a toxickou dávkou, ale paracetamol si stačí vzít jednou v té toxické a je po tobě. Naopak dlouhodobě vyšší dávky játrům neuškodí. Tříměsíční mimino navíc nemá ještě plně vyvinuté detoxikační funkce jater. Toxická dávka k selhání jater je 150mg na kg u normálního člověka, zakladatelka by teoreticky měla být v mezi (pokud dala 125), ale pro jistotu bych zavolala, vzhledem k tomu nízkému věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
12.12.20 09:13
@Anonymní píše:
Volala jsem na pohotovost a mám být v klidu, takhle jednorázově to prý nevadí a nic se neděje. Musela bych ji to dávat pravidelně ve velkých dávkách, aby se poškodily játra. Příště si dám sakra pozor.

No tak tam byl taky nějaký jouda. :roll: Stačí přešvihnout toxickou dávku jednorázově a máš po dítěti. Ty jsi se akorát ještě vešla do limitu, jak jsem počítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.12.20 09:24

Já po svých zkušenostech bych byla v klidu, to dávkování je udělaný tak, že dvojnásobná dávka určitě nezabije. Nás malej odcházel po operaci z nemocnice ve 14 ti měsících se 4 předepsanými léky - dva byly od 6ti let, jeden od tři a jedinej, kterej byl pro jeho věkovou kategorii byl nurofen a ten mu napsali v dvojnásobným dávkování než bylo v příbalovým letáku. Bral takhle dva nebo tři týdny ten nurofen a ty zbyly dva ještě déle. Doktoři sami říkali, že to dávkování je v těch letácích hodně opatrný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4440
12.12.20 09:25

@Kolicek95 Třeba si to ten Jouda spočítal taky. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
12.12.20 09:26

@Kolicek95 Jouda na pohotovosti byl určitě blbší než kolíček z emimina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
12.12.20 10:28

Taky už jí nedávej půlky čípku. Zajímalo by mě, kdo ti tenhle nesmysl poradil… V čípcích není účinná látka rozložená rovnoměrně, je to kvůli technologii výroby, takže se ti může krásně stát, že sice dáš jen půlku, ale dítě v ní dostane celou dávku nebo nedostane vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
12.12.20 11:15

@Kolicek95 a ty ses lékař? Nebo farmaceut? Já mám info od dětské doktorky a od farmaceutky, zakladatelka ma info z pohotovosti, takze taky od patřičně vzdelaneho člověka. Ale ty to samozřejmě víš líp. Pokud jsi lékař, tak promiň, o to je to horší, že ani sami odborníci se neshodnou a člověk pak netuší, čemu věřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982
12.12.20 11:23
@Kunikula Strhana píše:
Já po svých zkušenostech bych byla v klidu, to dávkování je udělaný tak, že dvojnásobná dávka určitě nezabije. Nás malej odcházel po operaci z nemocnice ve 14 ti měsících se 4 předepsanými léky - dva byly od 6ti let, jeden od tři a jedinej, kterej byl pro jeho věkovou kategorii byl nurofen a ten mu napsali v dvojnásobným dávkování než bylo v příbalovým letáku. Bral takhle dva nebo tři týdny ten nurofen a ty zbyly dva ještě déle. Doktoři sami říkali, že to dávkování je v těch letácích hodně opatrný.

Pokud si ten příbalovej leták u nurofenu přečteš pozorně, tak zjistíš, že ty dávky dle tabulek jsou minimální. Pokud přepočítáš dávkování na kg tělesné hmotnosti, dostaneš se opravdu na dvojnásobnou dávku. V tom letáku to ale je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat