Prosba o rady prvorodičce

98
11.12.20 13:07
:oops:

Příspěvek upraven 04.01.21 v 19:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19030
11.12.20 13:17

Velikost kupuj 56, sterilizátor jsem měla do mikrovlnky, využívám ho i teď na sterilizaci sklenic na zavařování. Matrace 5cm je naprosto dostačující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
11.12.20 13:17

@Barca.sir Sterilizátor jsem nikdy nepotřebovala, kojila sem a malá nechtěla ani dudlík. A když sem potřebovala někam nutně vyrazit tak jsem tady měla jednu lahvičku od MAM která se sterilizuje v mikrovlnce a bylo hotovo. Matraci mám kokosovou, tloušťka 12 cm,5 cm se mi zdá málo a čím tvrdší matrace tím lepší je to pro miminko na páteř. A velikost oblečení jsme měli 56,z porodnice jela dcera v jednom oblečku velikost 50 a měla to na sobě jednou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
11.12.20 13:21

Sterilizátor nepoužívám, vždy jsem to vyvarila, teď umyju saponátem od nuk a zaleju vroucí vodou. Nemáme mikrovlnku, ale i v ní můžeš sterilizovat (má to tak značka MAM).
Oblečení 56, pro jistotu pár kousků 50.
Matraci máme cca 10 cm, hlavně, ať je tvrdá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.12.20 13:23

Nejdůležitější rada je zbytečně se nestresovat :D lehko se to řekne ale hůř udělá ;) S matraci jsme si nechali při prvním poradit přímo v dětském obchodě, myslím ze pro mimco by měla byt tvrdší spis než zbytečně měkká.
Velikost 54 neexistuje, je to po 6 cm. 50 a pak 56, určitě bych koupila par kousku od 50 ale počítat s tím ze bud se do ni mimco vůbec nevejde nebo ji bude mít na par tydnu. To ale ze začátku skoro každou velikost, takže bych klidně nějaký balíček pro mimi pořídila na bazarku nebo ještě lepší po kamaradkach ;) Za mě nejlepší na mini mimi zapinaci overalky, jsou nejjednodušší na prevlekani dokud nemáš tu manipulaci úplně v ruce. A počítat s tím ze můžete za den prevlekat třeba 5× (sebe i dítě ), takže tomu uzpusobit množství jestli nechces pořad prát :D sterilizator jsem neměla a ani jsem o něm neuvazovala. Vyvaruju a na lahvičky mám mycí prostředek. Ale možná kdybych měla dítě od začátku na um tak nad tím popremyslim, ja novorozence kojila, um jsme měli až později tak už jsem to tolik neřešila.
Kdy rodis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1581
11.12.20 13:48

Matraci nevím, ale říká se tvrdá. Velikost 56 (i ta byla jednomu z našich dětí týden po porodu MALÁ). Sterilizátor nepotřebuješ, snad jen kdybys nekojila, občas dudlík vyvaris normálně ve vodě a třeba ho ani nebude chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
11.12.20 13:50

Já jsem koupila vel. 56, první měsíc v ní mimčo trošku plavalo, ale pak dobrý. Záleží, jak bude miminko velké. A sterilizátor jsem vůbec neměla, kojila jsem. A myslím si podle kámošky, že ta jen dudlík a lahvičku vždycky vyvařila a bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4910
11.12.20 13:57
@Barca.sir píše:
Maminky, moc vás prosím o rady jedné neznalé a trochu zmatené prvorodičce, která se snaží co nejlépe se připravit.. :D :D :D
Prožívám to nejkrásnější období života a za pár měsíců tu bude ten maličký/velký uzlíček štěstí. Co se ale týče nákupů všeho potřebného, jsem trochu zmatená a tak se obracím na vás. Berte mě prosím trochu s rezervou.

První otázka by byla zda mi můžete doporučit vhodnou matraci do postýlky? Nám se líbí molitanová matrace 120×60, tlustá 5cm, ale říkám si zda to není málo, snad je dostačující :lol:

Další otázka a opět prosím omluvte mou neznalost, jakou velikost oblečků pro novorozence, kojence do 3 měsíců volit? Vyskočila na mě velikost 50, já bych se spíše přikláněla k velikosti 54, ale vůbec nemám představu.

A prozatím snad poslední otázka, je nutností sterilizátor lahví a dudlíčků? Nebo stačí vše jen klasicky vyvařit?
Opět pokud mi můžete poradit sterilizátor se kterým jste spokojené.

Maminky, předem Vám moc děkuji za odpovědi. U dalšího mimča už snad všechno budu vědět :mrgreen: :dance:

Matrace stačí, miminko je tak lehké že je to fuk celkem jaká je matrace.
Vel. spíše 56 nakupuj, to máš tak na první měsíc možná dva. Záleži na velikosti miminka. Vel. 50 dcera měla jen na přívoz z porodnice a i tak to bylo spíše malé.
Sterilizator jsem měla do mikrovlnky, za mě super věc. Segra takto v hrnci zapomněla a voda s vyvařila… A není to tak drahá investice, nebo se dá i bazarový sehnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
11.12.20 14:00

Sterilizátor jsem neměla. Matraci prý nejlepší na trhu, dcera spát v v postýlce nechtěla. :lol: Oblečení záleží, jak velké budeš mít dítě, mojí dceři byla vel. 50 po porodu obří, synovci prťavá. Já měla nakoupeno víc různých velikostí a stejně byly všechny velké. :lol: Hlavní je se z toho nepo… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9590
11.12.20 14:13

Tak před pěti lety frčely ty kokosové matrace, ještě v kombinaci s pohankou, trend byl takovej, že matrace má být celkem tvrdá, poslední dobou se od toho trochu upouští a dokonce by se novorozenec měl pokládat na měkčí povrch https://evakiedronova.cz/…a-polstarku/ …si vyber…já myslím, že mimino je celkem lehké, že by i molitanová stačila, ale koupila bych trochu vyšší, aspoň 8cm.

U velikostí bych se řídila tím, jaký mám mimčo odhad váhy a jak jste velcí…pokd jste drobnější, koupila bych pár kousků 50, ale víc 56…pokud jste velcí tak asi rovnou 56, moje děti měřily 50 a stejně jim 50 byla velká

Sterilizátor…pokud nechceš utrácet, tak je to zbytečný a bude ti stačit hrnec :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
428
11.12.20 14:17

Matraci jsme volili tvrdší, molitan+kokos+molitan, výška asi 8 cm. Obecně se doporučuje spíš tvrdší matrace.

Oblečení jsem měla od 56 výš, ale pak se narodil drobek se 45 cm :D takže babička rychle nakupovala a prala, aby měl vůbec v čem jet z porodnice. Teprve v 6 týdnech do té 50 nějak dorostl :D koupila bych si v té 50 radši (třeba bazárkové) 2× body, 1× overal (pyžámko) a uvidíš, případnê dokoupíš, když bude třeba :)

Sterilizátor jsem neměla, kojím, takže lahvičky nebyly třeba a dudlíky jsem omývala a jednou za pár dní vyvařila v hrnci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
11.12.20 14:23

Porid jen nezbytnosti a pak dokupuj podle toho, co vyhovuje tobe.

Nakup par bavlnenych bodycek a pyzamek 56 (oboji rozepinaci, ne oblikaci pres hlavu), jestli budes porizovat overal nebo spaci pytel, tak urcite vetsi, pokud nechces za par dni kupovat novy.

Pokud by miminko bylo malinke, muz skoci pro mensi velikost pak, zbytecne se nezasob tim, do ceho se pravdepodobne nenasouka.

Sterilizator jsem nastesti nekupovala, protoze jsem kojila a ani jedno ditko dudlik nezaujal. Ackoli jsem to neplanovala, mimino skoncilo u me v posteli (dali mi ho tak uz v nemocnici a doporucili spolecne spani), takze za me je zbytecnost cela postylka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
11.12.20 14:27

Ahoj, já jsem velikost 50 využila. Na prvního syna jsem ji neměla, byl malinký a strašně dlouho plaval v čísle 56. Druhy byl o půl kila větší, narodil se a měl 3700 g, a využil ty oblecky ve velikosti 50 taky. Nejméně dva týdny, měla jsem jen par kousku. ALE máme bodycka a kalhoty nasravaciho tvaru z Lindexu ve vel.50 a ta mu jsou akorat i teď, kdy má šest tydnu, i když ta body má už na tělo obtahly. Navíc mají zapínání na dvě rady patentek mezi nozkama, takže jsou vazne rostoucí ;) A vypadala dobre i na novorozenci. Takže to se určitě vyplatí pořídit, i když jsou dražší. O to déle vydrzi a dělají parádu.

A mám tip, při nákupu pocitej s tím, ze věci v CaA a Pepcu jsou o číslo menší, jak jsem záhy zjistila. HaM, FaF, Lindex a Lidl odpovídá. Jiné značky asi nemám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
11.12.20 14:35

Matrace se doporučuje tvrdší. Sterilizátor nepoužívám, za mě zbytečná investice. Když budeš kojit-vubec, případnou láhev vyvaris, třeba i zalejes uvařenou vodou z konvice jednou denně nebo tak… Dudlík jestli bude, prodávají se v kelimkach do mikrovlnky. Já 50 velikost nevyužila, mimčo 53 cm jelo z porodnice v 56 a to nosilo asi první tři týdny, takže jen pár kousků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
11.12.20 14:39

Matrace se rika, ze tvrda, ale videla jsem ted video s Kiedronovou a podle ni by melo mit mimino pod sebou idealne perovy polstar- pak je uplne fuk, jaka je pod nim matrace. Kazdy stejne nakonec vybere podle sveho, ale jeji povidani mi dava smysl a je fakt, ze nejmladsi dcera spala jako jedina v perovym polstari a tam se ji teda ocividne spalo dobre. Sterilizator jsem mivala do mikrovlnky, ale s kazdym dalsim ditetem, kdyz vidim, co vsechno bez problemu zvladlo, tentokrat ani vylozene sterilizovat nebudu, jen preleju vrouci vodou a ono to taky pujde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat