Reklama

Podlitina (modřina)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ondra1453
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 23:58
Podlitina (modřina)

Ahoj, rád bych se vám svěřil se svým problémem. Utrpěl jsem při sportovním šermu několik zásahů do pravého prsu (pro praváky typické, jelikož stojíte pravým bokem k soupeři). Problém ale je, že jsem v minulosti ve svých 22 letech prodělal hodgkinův lymfom (nalezena zduřelá zasažená uzlina na prsním svalu, následně vyoperována, žádné příznaky nemoci nezaznamenány, přesto 4 cykly chemoterapie a následně biologická léčba), aby jsem se ale dostal k věci. Při šermu jsem dostal několik zásahů, řekl bych velmi bolestivých a nyní mám na prsu několik modřin, asi pod třemi z nich mám dle mého názoru jakousi bulku (nevím zda se může jednat o cystu nebo cokoliv jiného), pevně doufám, že to ale není zvětšená uzlina. Po zjištění jsem okamžitě kontaktoval paní doktorku (hematoonkologie), která mi po telefonu velice nepříjemně sdělila, že má od zítřejšího dne 14 dní dovolenou a nemá na mě čas, že si mám zajít k obvodnímu lékaři, pokud mám nějaký problém. Proto se chci zeptat zdejších maminek a uchazečů vůbec, jelikož jste jako ženy více emocionálně založené, tak mi snad dáte nějakou cennou radu. Myslíte si, že takovýto zásah do operovaného místa mohl způsobit návrat nemoci (z mého pohledu hloupá otázka, ale pro rakovinu snad ani žádná daná pravidla neexistují).
Ps. Kolegovi se teď primárně zaměřuji na koule. :lol:

Reklama

Reakce:

Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 20.12.16 00:21

Ahoj, rakovina z úrazu nevzniká, tedy přinejmenším ne takto rychle. Ale vzhledem k anamneze to samozřejmě doktorovi ukaž, ať jsi v klidu. Teoreticky mohl ten úraz jen přitáhnout pozornost k místu, kde se něco začíná dít. Ale pevně věřím v planý poplach a nevinné vysvětlení pro bulky. Držím palce.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 20.12.16 07:53

Pokud by tvuj dotaz byl, co je to zabulku po modrinou, tak bych automaticky odpovedela ze je to vyron krve. Tedy vlastne „vnitrni modrina“. Ta casto cestuje podle gravitace - takze sleze trochu dolu.

Takze bych nepanikarila, lekare pro jistotu navstivila a koupila si brneni:)

stinga
Závislačka 3446 příspěvků 10 inzerátů 20.12.16 09:42

Já bych asi i zvážila, zda je zrovna tento sport pro tebe vhodný po prodělaném onemocnění tohoto typu, protože asi takové úrazy tu hrozí docela často
ale chápu, že jestli jsi v tom dobrý, že se to těžko opouští

kucabka
Povídálka 16 příspěvků 20.12.16 09:45

Nedokážu erudovaně odpovědět, ale jen chci doporučit na rychlejší zhojení použití homeopatika Arnica Montana 15 CH, na úrazy, pooperační hojení, modřiny a podlitiny je jedinečná. Když děti upadnou, rozbijí si koleno, apod. dávám automaticky (hned po úrazu Arnica Montana 5 CH) a následky jsou znatelně lepší. V létě nám spadla tchyně ze schodů, na čele měla bouli ve velikosti pingpongového míčku, tak jsem ji hned šoupla Arnicu a ráno tam neměla skoro nic. Doporučuji brát klidně 3×-5× denně pět kuliček, nechat rozpusit pod jazykem. Předávkovat se nelze, dává se i novorozencům. Přeji brzké uzdravení.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama