Podlitina (modřina)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ondra1453
Nováček 1 příspěvek 19.12.16 23:58
Podlitina (modřina)

Ahoj, rád bych se vám svěřil se svým problémem. Utrpěl jsem při sportovním šermu několik zásahů do pravého prsu (pro praváky typické, jelikož stojíte pravým bokem k soupeři). Problém ale je, že jsem v minulosti ve svých 22 letech prodělal hodgkinův lymfom (nalezena zduřelá zasažená uzlina na prsním svalu, následně vyoperována, žádné příznaky nemoci nezaznamenány, přesto 4 cykly chemoterapie a následně biologická léčba), aby jsem se ale dostal k věci. Při šermu jsem dostal několik zásahů, řekl bych velmi bolestivých a nyní mám na prsu několik modřin, asi pod třemi z nich mám dle mého názoru jakousi bulku (nevím zda se může jednat o cystu nebo cokoliv jiného), pevně doufám, že to ale není zvětšená uzlina. Po zjištění jsem okamžitě kontaktoval paní doktorku (hematoonkologie), která mi po telefonu velice nepříjemně sdělila, že má od zítřejšího dne 14 dní dovolenou a nemá na mě čas, že si mám zajít k obvodnímu lékaři, pokud mám nějaký problém. Proto se chci zeptat zdejších maminek a uchazečů vůbec, jelikož jste jako ženy více emocionálně založené, tak mi snad dáte nějakou cennou radu. Myslíte si, že takovýto zásah do operovaného místa mohl způsobit návrat nemoci (z mého pohledu hloupá otázka, ale pro rakovinu snad ani žádná daná pravidla neexistují).
Ps. Kolegovi se teď primárně zaměřuji na koule. :lol:

Reakce:
Motýlice
Kelišová 5043 příspěvků 20.12.16 00:21

Ahoj, rakovina z úrazu nevzniká, tedy přinejmenším ne takto rychle. Ale vzhledem k anamneze to samozřejmě doktorovi ukaž, ať jsi v klidu. Teoreticky mohl ten úraz jen přitáhnout pozornost k místu, kde se něco začíná dít. Ale pevně věřím v planý poplach a nevinné vysvětlení pro bulky. Držím palce.

Alyss1
Závislačka 3014 příspěvků 4 inzeráty 20.12.16 07:53

Pokud by tvuj dotaz byl, co je to zabulku po modrinou, tak bych automaticky odpovedela ze je to vyron krve. Tedy vlastne „vnitrni modrina“. Ta casto cestuje podle gravitace - takze sleze trochu dolu.

Takze bych nepanikarila, lekare pro jistotu navstivila a koupila si brneni:)

stinga
Kelišová 5099 příspěvků 3 inzeráty 20.12.16 09:42

Já bych asi i zvážila, zda je zrovna tento sport pro tebe vhodný po prodělaném onemocnění tohoto typu, protože asi takové úrazy tu hrozí docela často
ale chápu, že jestli jsi v tom dobrý, že se to těžko opouští

kucabka
Povídálka 16 příspěvků 20.12.16 09:45

Nedokážu erudovaně odpovědět, ale jen chci doporučit na rychlejší zhojení použití homeopatika Arnica Montana 15 CH, na úrazy, pooperační hojení, modřiny a podlitiny je jedinečná. Když děti upadnou, rozbijí si koleno, apod. dávám automaticky (hned po úrazu Arnica Montana 5 CH) a následky jsou znatelně lepší. V létě nám spadla tchyně ze schodů, na čele měla bouli ve velikosti pingpongového míčku, tak jsem ji hned šoupla Arnicu a ráno tam neměla skoro nic. Doporučuji brát klidně 3×-5× denně pět kuliček, nechat rozpusit pod jazykem. Předávkovat se nelze, dává se i novorozencům. Přeji brzké uzdravení.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Válka o miliony: Syn Ladislava Smoljaka obviňuje Svěráka s Kotkem

O svá dědická práva se bije syn Ladislava Smoljaka Filip. Ten je ve sporu s... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >