Co pomůže na popálení opařením?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaláJája
Stálice 99 příspěvků 16.12.16 21:29
Co pomůže? Popalenina

Ahoj byla sem moc šikovná.. a oparila se olejem co pomůže? Fotka červené ruky hned co se to stalo a fotka bez zarudnutí s puchýřky nebo co to je asi hodinu a půl po tom.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pekoni
Extra třída :D 13401 příspěvků 16.12.16 21:33

Namazat pantenolem nebo hemagelem

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 16.12.16 21:37

Panthenol´nebo chladící krém. Namazat a vydržet. Já se opařila před pár dny vařící vodou. Chladila jsem asi 15 minut, poté jsem namazala mlékem na ruce, tlusté vrstvy, pořád dokola. Na noc namazat tlustou vrstvou, přikrýt látkovým kapesníkem a obvázat. Mazat ikdyž se začne loupat :mrgreen:

Uživatel je onlinexammy
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 16.12.16 21:38

Hlavne hodne chladit! Kamaradka se spalila pampeliskovym medem a prej zazracne pomohl Hymalaya krem z Rossmanu, ale osobne vyzkouseno nemam.. podporuje hojeni.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 16.12.16 21:39

Studená voda, dej do kýblu a ponoř, potřebuješ zchladit a hydratovat…

MaláJája
Stálice 99 příspěvků 16.12.16 21:40

A napadá vás něco teď když nic z uvedeného doma nemám? To mi zbývá do zítra asi jen chladit ne? :nevim:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 16.12.16 21:43

Mě ihned ulevuje od bolesti bepanthen mast, taková ta na prsní bradavky a mimi zadeček. Ale mívám menší popáleniny. Namazat tlustou vrstvou. Doporučuje se namazat sádlem nebo měsíčkovou mastí…

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 1 inzerát 16.12.16 21:47
@MaláJája píše:
A napadá vás něco teď když nic z uvedeného doma nemám? To mi zbývá do zítra asi jen chladit ne? :nevim:

na popáleniny je taky dobrá šlehačka (smetana ke šlehání) nebo třeba tvaroh. To by jsi doma mít mohla :-)

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 16.12.16 21:47

Ty a nezajedeš si s tím k doktoru, mají na to mastičky a sterilní obvaz. Na pohotovosti ti pomohou

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 16.12.16 21:49

Tak pokud nemáš nic ze zde uvedeného tak na popáleniny se dává mastný tyl, což je vlastně obvazový materiál namazaný vazelinou. Takže bych namazala vazelinou (případně tím sádlem) a zakryla to sterilním čtvercem.

MaláJája
Stálice 99 příspěvků 16.12.16 21:49

@terinka4444 no já nevím myslíš že to je na doktora? :nevim: aby na.me nekoukali jak na blazna :nevim: :mrgreen:

Tate
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 16.12.16 21:50

Ja si popaleniny mazu vzdyck aloe vera rostlinkou. Utrhnu kousek a tu stavu tam v poradne vrstve roztiram. Nezustaly mi ani zadne jizvy…

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 16.12.16 21:52
@MaláJája píše:
@terinka4444 no já nevím myslíš že to je na doktora? :nevim: aby na.me nekoukali jak na blazna :nevim: :mrgreen:

prosím tě, mně se to jako nelíbí, co jako na blázna, je večer, přeci nebudeš trpět do rána nebo na to dávat šlehačku 8o

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 7016 příspěvků 16.12.16 21:52
@terinka4444 píše:
Ty a nezajedeš si s tím k doktoru, mají na to mastičky a sterilní obvaz. Na pohotovosti ti pomohou

Mě teda taky ten doktor napadl, zas úplně malá spálenina to není :nevim:

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 16.12.16 21:53

Dobrý je i jogurt a mléčné výrobky, pokud nemáš krém.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >