Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Je to děs… Celkově se ale divim, že to tam nechávají v tohle stavu, vždyť je to na šestinedělí jako vrátit se o 60 let zpět… ![]()
Zkusím to tu ještě jednou oživit, otázka zůstává stejná.
Každopádně, díky moc. Až porodím, tak sem taky nějaké info dodám.:-)
Mě by zajímalo jak je to s návštěvama na standardu v podolí? nevíte? mohou na pokoj a po celý den? jde mi spíš o ty „cizí“…neumím si představit, že potřebuju kojit a vedle u druhé postele sedí celé příbuzenstvo
; co jsem slyšela, tak např. v krči to řeší tak, že návštěvy jen na chodbě, což mi přijde rozumný…
@těho Ahoj, návštěvy na odd. šestinedělí jsou denně od 15 do 18 hod. My jsme to dělali tak, že když jsem byla na pokoji sama (třílůžák - jeden den jsem neměla spolubydlící maminku), byla návštěva se mnou na pokoji. Další dva dny jsem spolubydlící měla a to jsme byli s návštěvou na chodbě. Co jsem si všimla, ostatní to dělali podobně.
Ahoj, slibila jsem aktualni info, az pujdu do Podoli. Tak mam za sebou prvni poradnu, musim rict, ze za ty ctyri roky se to tam trochu zlepsilo, personal naprosto mily! Maji i vlastni recepci primo v poradne. To nebyvalo. Vsichni s usmevem, paradicka. Vsechny takove mladsi, nez si pamatuji. Mudr taky vse ok, takze mi ani tak moc nevadilo, ze jsem tam stravila 2,5 hodiny.Uff. Maminek opravdu pozehnane. Ale uz to neobjednavaji vse na stejnou hodinu, dikybohu. Takze tolik k poradne, ted jsem zvedava jak to bude dal ![]()
Ahoj, dlouho jsem přemýšlela zda sem napsat nebo ne, jelikož vím, že sestřičky z Podolské porodnice chodí na forum a sledují co se o nich zde píše. Musím říct, že v Podolí jsem byla jen na registraci a pak až do porodu chodila ke své gynekoložce. V Podolí jsem však skončila v 32.týdnu, kdy mě šíleně bolelo v oblasti ledvin. Na pohotovosti se se mnou nikdo moc nemazal, natočil se monitor, udělal se krevní rozbor a rozbor moče. Doktorka mě poslala domů s tím, že mi mimčo tlačí do žeber a proto mám bolesti. Dala mi kopii výsledků a poslala domů. Za tři dny jsem skončila v šílených bolestech u své gynekoložky, která když se podívala na výsledky co mi dělali v Podolí viděla, že už jsem měla vysoké CRP. Udělala ultrazvuk a zděsila se, měla jsem zánět ledvinové pánvičky. Takže antibiotika a stejně jak už to bylo podchycené v rozjetém stádiu jsem musela na urologickou kliniku. Stane se, ale doktorka v Podolské porodnici ze mě dělala ještě blba, když jsem řekla, že mám bolest v oblasti ledvin, že teda asi nevím kde ledviny jsou…v 36.týdnu jsem se šla jednou ukázat do jejich poradny, aby jsem odevzala veškeré papíry potřebné k porodu. V ordinaci dvě mladé lékařky, ani jedna se nepředstavila. Jedna zůstala sedět ke mě zády u stolu a druhá mě vyšetřovala, až při vyšetřování jsem viděla, že je to stážistka. Zatala jsem zuby a nadávala v duchu, že trocha slušnosti by neuškodilo a alespoň se optat nebo říct jsem stážistka nebude vám vadit, že vás prohlédnu. Se slovy vše je v pořádku se se mnou rozloučily. Spokojená jsem nebyla, jako každá mamina jsem toužila po informacích jak to vypadá s mimčem, zda se připravují cesty na porod a další. Pak jsem si doma říkala, že jsem asi zhýčkaná od své naprosto perfektní gynekoložky. Od 38.týdne mi začal lítat tlak a nakonec jsem skončila v 39.týdnu v jejich poradně, kdy lékařka zkonstatovala, že prcek je docela veliký a já drobná, takže mě pošle na oddělení kde mě připraví a půjde se na císaře. Přišla jsem na oddělení kde si mě vzala na příjem jiná lékařka a ta pravila, že vyšší tlak k těhotenství patří a že jsem ještě nikdy nerodila a byla by škoda, kdybych si to nezkusila přirozeně, takže začnou vyvolávat. Podotýkám, že tlak byl i po medikaci vasokardinu 170/110. První tableta tedy zavedena ve čtvrtek okolo 13h, první kontrakce navečer. Po půlnoci praskla plodová voda, takže každou hodinu na monitor a kontrola otevírání, tudíž v noci už nešlo načerpat žádnou sílu na porod. Ráno v 6h stále žádný pokrok, ale prý mě už předají do porodního boxu. Tam do mě začali pumpovat oxytocin. Myslela jsem, že exploduju a nakonec po 12h odpolední mě vzali na císaře. Byla jsem ve spinálu a musím říct, že po celou dobu jak na porodním boxe tak na sále všichni úplně super. Pak přesun na JIP kde to bylo super, krásně jsem se prospala, sestřičky úžasné. Co ve mě, ale zanechalo nejhorší vzpomínky bylo oddělení šestinedělí. Nebudu psát, na kterém konkrétně jsem ležela, ale pokoje i po třech, vybavení z roku raz dva a sociálky, radši si vzít boty do sprchy protože hnus. Musím říct, že přístup kojte, kojte, kojte až do zblbnutí mě během 3dnů tak psychicky vyštavil, že jsem domů odchazela zralá na Bohnice. Kdybych si mohla znovu vybrat, tak nejduležitěší je, že jsme s prckem v pořádku a že na sále to bylo bez problémů, ale znovu už nikdy. Za mě obrovské zklamání!!!
No tak vidim, ze za ty 3 roky se tam toho moc nezmenilo
S tou poradnou mam stejne zkusenosti, mela jsem hodne velke mimino (vetsi o 6 tydnu) s velkou hlavickou (pri porodu 39cm) a jeste KP. Doktorka me tam chtela poslat radeji uz v 34tt at si me pohlidaji a poresi zpusob porodu. No samozrejmne mne jeste vynadali, ze me nechteji, ze je jim jedno co mam za problem, ze driv jak v tom 36tt me tam nechteji ani videt. A to jsem mela normalne zadanku od sve doktorky! Poradna potom hruza!!! Jak pises, mlada doktorka, ktera si vubec neprecetla zadne informace o mem stavu, takze kdybych ji sama nerekla, ze je maly KP a ma velkou hlavu, normalne by me nechala, ze je vse ok a porodim prirozene. Sama mne rekla, ze to prirozene zvladnu a ze nevidi duvod pro cisare
Takze tady z toho zacatku jsem taky byla uplne na mrtvici. Pak jsem sla nastesti k primarce a s tou uz se dalo mluvit. Potom porod a vse kolem super. Ja teda byla 2 dny na P1 na 3 luzaku - jak pises, vse stare, ale treba sestricky mne tam prisli fajn. Hodne, mile, vstricne
Pak jsem uz sla na nadstandard a to byla uplne jina liga.
Tak já mam zas zkušenosti s Podolím perfektní. Nemůžu si je vynachválit…na všech frontách…
Já rodla ted v lednu a na sále vše ok, personál vše na 1, odd šestinedělí..no..takové postarej se sama, byla jsme prvorodička a nic moc nevěděla..jako některé sestry fajn, jiné nic moc, ale že by vyloženě někdo, kdo by byl nesnesitelný ne, jen co sestra to jiný názor, zvlášt u problému s kojením..
jídlo taky nic moc, snídaně a často i večeře bílé pečivo. občas jsme měla pocit, že obtěžuji, když jsme šla pro radu na sesternu (to jak u které sestry ale).
Měla jsem ztrátu krve a předposlední den se mi udělalo špatně, to byl vyloženě jediný negativní zážitek, sestry to nezajímalo, bylo mi řečeno, že se mám otevřít okno, žádný doktor se nepřišel podívat, žádný kontrolní odběr krve, nakonec jsme mimčo vzala a šla jim ho dát na sesternu se slovy, že je mi na omdlení a při přebalování jsme s sebou skoro sekla, se ho bojím mít na noc sama, zda by ho nemohly nosit jen na kojení (byla jsme sama na pokoji) a sestra odvětila, co jako budu dělat doma. tak ho přinesly a žádné jak vám je, bylo mi dost zle.
jinak jsme o sestrách moc nevěděla, skoro tam nechodili, jen ráno, daly nám teploměr at se změříme a šly, pak jen na vizitě. s kojením moc nepomohly, řekly, že ut a čt má latační v nějakém pokoji přednášku, nezájem, že jsme byla slabá a nedojdu a jak už jsme psala, radu od nich, co sestra, to jiný názor, jedna mi dala kloboučku, druhý den druhá mi je vzala, že je nepotřebuji atd..
takže porodní sál super, šestinedělí nic moc
Ahoj, slibila jsem aktualni info, az porodim.
Tak za a) KLOBOUK DOLU. Vic takovych PA pri porodu. Nic jineho uz k tomu nelze dodat, absolutne skvely empaticky pristup, pece, super!
b) to samé na šestinedělí. Jak dětské sestry, tak PA skvělý přístup, nic nebyl problém. Celkové doktoři i ostatní personál na 1. Co se týká sociálek, tak sice nic moc, ale mnohem lepší než si pamatuji před těmi 4mi lety.
c) nadstandart se uvolnil hned rano po porodu, takže pecka, tam už se stará vžy jedna PA o maminku i miminko, opět zkrátka na 1.
Jediné, co není až taková hitparáda, je jídlo…ale to mě teda v tom celkovém přístupu vůbec netrápilo.
Ač se to nezdá, tak tohle je absolutně vyčerpávající info, protože víc než slova chvály se k tomu vážne nedá dodat.
@Evianka
tak to je super. Na porodnim sale i na sestinedeli to bylo fajn i pred tema 3 rokama. Horsi je ta ambulance no…Ja jsem ted 33tt, tak me to za chvilku taky ceka ![]()
Založena nová FB skupina Rodíme v Podolí - kde se můžou vkládat recenze, poznatky, fotky, zkušenosti, doporučení apod.
edit admin: smazán odkaz
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.