Pohled na problém cizíma očima

Anonymní
24.7.15 20:51

Pohled na problém cizíma očima

Ahoj holky, já mám takový problém, který možná ani neni problém, ale každopádně mě to tíží a neumím se v tom orientovat, proto bych strašně uvítala názory, právě cizích nezúčastněných lidí. Podotýkám že kámošek se ptát nechci, znají nás oba a nebylo by to objektivní. Takže jdu na to…
S partnerem teď už manželem jsme patnáct let. Žijeme spolu a vychováváme dvě děti. Bydlíme v rod. domě, takže akorát odkládáme každý měsíc 3500 na chod domu-zálohy atd.. Po patnácti letech jsme měli svatbu, která stála cca 130 tisíc. Vše platil on, byl rád že se nemusel o nic starat, to jsem zařídila já. Platil to z účtu po svém otci, který zdědil.
Když bylo po svatbě, tak se sešlo cca 50 tisíc z darů podotýkám pouze z mé stany rodiny a menší částka od našich společných kamarádů. Jeho rodina nám nedala nic-maminka nám řekla, ať si převedeme z jejího účtu 50 tisíc a to je jako dar. Manžel to neudělal, asi mu to bylo blbý, no bylo to takový divný. Ale o to ani tak nejde.
Jde mi o to, že tu částku na darech vzal a odnes to do banky, že to přidá zpět na ten svůj účet. Když jsem se ho na to ptala, tak mi řekl: Ale to bylo braný z těch tátovo peněz. On to má jako že to je to dědictví, nebo já nevim.
Další věc je, že se pořád domlouváme, že budem spolu šetřit, založíme si nový účet a tam budem každý měsíc posílat. Prý budem šetřit na dovolenou. Já tam budu dávat cca 2 tisíce, víc nemůžu. Dává mi na živobytí 10 tisíc, já taky chodím do práce.
Po mě chce abych po dvou tisícovkách šetřila na dovču. Zdá se mi to celý divný. Co myslíte vy? Je vyčůranej nebo já jsem hamižná? Budu ráda za jakkýkoliv názor. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6875
24.7.15 20:57

Pro mě osobně to divný je. Už jsme s mužem jen sami dva, děti už vylétly z hnízda. Nikdy jsme peníze nedělili na moje a tvoje, ale máme je prostě dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17293
24.7.15 20:59

No mě se to zdá celkem v pořádku, že těch 50 tisíc dal zpátky na účet :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
24.7.15 21:00

Těch 50tis bych dala na ten účet na dovolenou…pokud nehlásil předem, ze pripadne vybranou částku tam vrátí a účet je defakto jen jeho, je to divný..vybrané peníze jsou vás obou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3365
24.7.15 21:01

My máme peníze společný. I když máme dva účty, tak přesně víme, kolik tam kdo má. Na dovču šetříme tak, že si odkládáme 50,–Kč do prasátka. Za rok se tam sejde těch 12 tis. a zbytek doplatíme z účtu. Co se týče Vás. Celou svatbu platil on, tak nevím, proč by peníze měl dát tobě. Od mamky bych to asi taky nepřevedla. Když to dát chtěla, měla to poslat sama. Každopádně bych mu třeba naznačila, že jestli zato nechce zaplatit líbánky ne výčitkou, ale nějak pěkně. Líbí se mi, že manžel šetří, bud ráda. Já toho svého musím pořád krotit, koupil by vše. Jo a deset tisíc na domácnost je dost dobrý, pokud z toho neplatíš nájem, telefony a naftu. Pokud to máš na jídlo, tak skvělý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13177
24.7.15 21:08

Vůbec nechápu jak to máte… Nehospodaříte společně? Nemyslím zrovna společný účet, ale společné peníze… My třeba nejedeme na společný účet, ale o penězích se nedohadujeme, kdo, co, kde zaplatí nebo ušetří. Víme kolik měsíčně máme, víme kolik spolkne domácnost a víme kolik můžeme buď uložit nebo vracit do něčeho potřebného (případně nepotřebného :mrgreen: )…
Jinak k tvé otázce - že uložil ty prachy na jeho účet (tátův) to by mi bylo jedno, když svatbu platil taky z nich :nevim: já spíš nějak nechápu, proč ti teda posílá 10 tis, když chce, abys dva tisíce odkládala na dovolenou. Ať ti teda pošle 8 a ty dva odkládá on. Otázka je, jestli si ty 2 tisíce můžete dovolit odkládat, nebo tě jen šroubuje do nějakého šetření a sám si syslí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mrs.gendy
24.7.15 21:09

Me to divny neprijde. vzdyt nevis co s tema penezma ma v budoucnu v planu :nevim:.treba to pak da zase jako svoje dedictvi detem. nahodou ma dobry zadni vratka. souhlasim s @Mallorka a @ka2ka
taky jste mohli platit svatbu pul na pul.bud rada, ze mas setriveho chlapa.ja mam doma presne to co Mallorka, ale sama jsem byla vychovana v rodine, kde se setrilo i na nejakou lepsi mikinu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

@Mallorka Já jsem nemyslela že je měl dát mě. Já jsem to brala jako že to je ten manželský začátek a že je dáme na ten účet dohromady. Trochu mě to překvapilo, jsem myslela, že pojedem třeba na prodloužený víkend, nebo tak něco.
On mi nic nezakazuje, co se nákupů týká, ale je fakt spořivej. Spoření je krásná věc, ale nechci dopadnout jak jeho tatínek co šetřil a makal a nikde nebyl a pak umřel…

• Nahlásit
  • Citovat
12163

Me je to take divny… my sice mame penize kazdy sve, ale je to tak, ze partner (cizinec) mi dava na nakupy a na me potreby a dava mi dostatecne. Jak s penezi hospodarim je moje vec a on ode mne urcite nevyzaduje zadne sporeni na dovolenou a podobne. Misto toho se snazim neco nasporit, co bych v budoucnu dala detem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68992
24.7.15 21:10

Upřímně, nebrala bych si někoho, kdo si po 15 letech soužití hraje na moje a tvoje… no přesněji řečeno bych s ním nejspíš už dávno nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3889
24.7.15 21:17

My mame taky spolecne penize, ale ne spolecny ucet. A tak uz to bylo pred svatbou. Nasi svatbu taky platil pritel a co se vybralo na svatebnich darech jsi uzijeme taky spolecne. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.7.15 21:24

@j.a.n.i1 první manžel byl strašně rozhazovačnej, dával mi všechny peníze a pak je zas vytahal, žil rozmařilej život, nákupy za tisíce a já nevim co ještě a já akorát hlavu v pejru, z čeho vyžijeme do výplaty.
Takže v tom druhém vztahu to byl můj nápad, nechat si každý své a dohromady dávat nějakou část. On chtěl mít jeden účet, ale já ne, no. Máme to takhle. Má výplatu- dá mi 10 tisíc. Mam výplatu- vyberu 10 tisíc. A z toho žijeme. Co zbyde, je každýho věc. Jemu zbývá víc, protože je spořivější.

• Nahlásit
  • Citovat
3365
24.7.15 21:24

@mrs.gendy přesně, my jsme byli zvyklý od mala si šetřít peníze, nikdy nepujčovat a nakupovat s rozmyslem. Manžel byl zase vychovaný tak, když na nájem není, nebudu ho platit…, koupit vše bez rozmyslu, utrácet hned po výplatě. Než jsem ho dala do latě, tak to trvalo, stejně tak se chová i jeho brácha, holt špatný příklad z rodiny. Ted to vidí jinak a je uplně štastnej, že máme vždy našetřeno na dovču a tak. Hodně si toho váží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4657
24.7.15 21:25

Jste manželé a nehospodaříte společně? Cesta do pekel!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13899
24.7.15 21:29

Nejspíše uklidnil ty peníze do bezpečí, kdybys k ním měla přístup uz by asi nebyly :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama