Reklama

Pohřeb a dovolrna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 10:53
Pohřeb a dovolrna

Omlouvám se za anonym, ale je to citlivé. Případné doplňující otázky zodpovím později, je tu mizerné připojení.

Jsme na dovolené v zahraničí, sami na sebe, 3 týdny já s manželem a dítětem. Plánovali jsme ji s víc než půlročním předstihem skrz letenky, 3 týdenní dobu pobytu atd. Přiletěli jsme v pátek. Dneska volala tchyně, že manželův bratr měl nehodu a nepřežil. Předpokládám, že pohřeb bude tak do týdne a půl. A já teď mám dilema, jestli se na dovolenou vybodnout, shánět letenky na dřív (předpokládám se značně vyššími náklady) nebo to tu doklepat a na pohřeb vůbec nejít. Vztahy tak nějak normální, vídali jsme se jednou za dva měsíce, ačkoli bydlí kousek od nás. Manžel chce zůstat, já váhám, ale taky se klaním k tomu zůstat, jenže to bude od tchyně ještě větší peklo než doteď :zed: Takže co byste dělali? :nevim: tchýně bere jako automatickou věc že se vrátíme okamžitě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 26.02.17 10:55

Vzhledem k tomu, že svojí rodinu mám ráda bych neváhala a už byla na letišti. Už jen proto, abych byla oporou matce a mohla s něčím pomoci.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 10:57

Neumím si představit, že bych vůbec řešila, jestli půjdu na pohřeb bratrovi. Domů bych se vrátila už jen kvůli tchyni prvním letadlem bez ohledu na náklady. Nechápu, že nad tím vůbec uvažujete. Přemýšlet, že upřednostním vlastní dovolenou, pohodlí a peníze před rodinou a posledním rozloučením s bratrem :zed: :zed: :zed:

lucenka
Vesmírná mluvilka 31667 příspěvků 26.02.17 10:59

Vůbec si nedoveduto představit, že bych nechala mamku/tchýni samotnou v takové situaci. A už bych se sháněla po co nejdrivejsi letence zpět.
Nechápu, jak někdo může chtít zůstat na dovolené a ještě si ji užít, když mu zemře blízký člen rodiny.

radkka
Generální žvanilka 20310 příspěvků 26.02.17 11:02
@lucenka píše:
Vůbec si nedoveduto představit, že bych nechala mamku/tchýni samotnou v takové situaci. A už bych se sháněla po co nejdrivejsi letence zpět.
Nechápu, jak někdo může chtít zůstat na dovolené a ještě si ji užít, když mu zemře blízký člen rodiny.

Přesně tak, jako máma bude doma nešťastná a synáček si bude v písku plácat bábovičky? :nevim:

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 11:02

A ještě napsat, že když se nevrátíte, tak to bude od tchyně ještě větší peklo než doteď :zed:??

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 26.02.17 11:03

Vzala bych v úvahu, zda má manžel ještě nějaké sourozence - aby mohl matku někdo podpořit. Ale tak očividně s tchýní nemáte úplně brilantní vztahy, že byste se kvůli ní chtěli přetrhnout. A pokud manželovi nevadí, že na pohřbu nebude, já osobně bych asi nejela - ale spíše z důvodů těch chladnějších vztahů v poměru k ceně.

Příspěvek upraven 26.02.17 v 11:05

lucenka
Vesmírná mluvilka 31667 příspěvků 26.02.17 11:03
@radkka píše:
Přesně tak, jako máma bude doma nešťastná a synáček si bude v písku plácat bábovičky? :nevim:

Tak zaplatil si dovolenou, tak si to nenechá nijak pokazit :zed:

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 26.02.17 11:04

Urcite bych se vratila. To by si jako tvuj manzel dokazal uzivat dovolenou, kdyz umrel jeho bracha? Nehlede na to, co si o vas ostatni pomysli. Koukejte shanet letenky.

elpiska
Závislačka 2572 příspěvků 26.02.17 11:06

Pokud necítíte, že byste se z úcty k bráchovi měli vrátit a raději si užíváte dovolené, tak tam klidně zůstaňte.
Osobně bych se snažila co nejdříve vrátit domů.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 11:07

No vzala bych v potaz, že je to manželův bratr a on by zůstal na dovolené. Jde o to jaké jste měli vztahy a jestli vás to nějak rozhodí vnitřně, jestli si to vůbec užijete pokud tam zůstanete.
Popravdě, pokud jsou si lidé víceméně cizí, tak nejvíc rozhodí právě ten pohřeb.
Nechala bych to domluvit manžela, je to jeho rodina a tvé vztahy s nimi asi nejsou nejjednodužší.

Sama za sebe pohřby nesnáším, protože mě to totálně domlátí i kdyby mi jinak smrt toho člověka byla vlastně „jedno“ (vždy je mi to líto, ale ne vždy se mě to tolik vnitřně dotýká). Pokud by to byla moje rodina, tak letím hned protože je miluji a hlavně bych chtěla být oporou pozůstalým, hroutím se nejpomaleji. U partnerovy rodiny bych reagovala stejně, protože je mám ráda a hlavně oni jsou malá rodina, takže by se museli vzájemně podpořit.

Ale třeba když se zabil dědeček, nebyla jsem tam potřebná. Máme obrovskou rodinu, zašla jsem na obřad a pak se vypařila a vlastně odjela pryč na dlouho domluvenou akci, dokonce pokud by dali obřad na pozdější termín, nešla bych tam. Akorát jsem řvala a jestli jsem tam byla nebo ne bylo dědovi už jedno a ostatním v tom obrovském chumlu lidí taktéž.

saadet
Extra třída :D 11817 příspěvků 26.02.17 11:07

Tak me to narozdil od ostatnich neprijde tak silene. Resp mam pocit, ze vztahy v rodine nebudou nic moc :nevim: nekdo kdo ma funkcni rodinu to nepochopi. Tudiz pokud to predevsim manzelovi nevadi, zustante a nic neruste. Hlavne vy jste rodina, tak se zaridte podle sebe :kytka:

sagina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 26.02.17 11:08

JÁ bych se okamžitě vrátila. ale tazatelka píše, že její manžel, tedy bratr zesnulého, chce zůstat. dál to vypadá, že ani ona nemá s tchyní kdovíjak dobré vztahy (bude to ještě větší peklo). v takovém případě bych manželovi navrhla návrat, ujistila ho, že mi předčasné zrušení dovolené nevadí, ale rozhodnutí bych nechala na něm. pokud ON nemá potřebu být matce oporou a pomoct, tak by návrat beztak byl jen prázdné gesto.

ovšem, jak zakladatelka píše, je potřeba počítat s tím, že holt bude ještě větší peklo a to nejenom od tchyně, ale že se k situaci pravděpodobně bude stavět i nejbližší okolí (příbuzní, ev. společní známí).

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 26.02.17 11:08

@xkoup21 Tak pokud třeba s někým nemám extra vztah - což, co si budeme povídat, vídání se jednou za dva měsíce, když bydlí u sebe - asi nic extra nebude. Tak bych taky pravděpodobně nejela. Ale jen za předpokladu, že by ty vztahy byly spíše horší, než dobré.

Co si pomyslí druzí by mě v tuto chvíli rozhodně netankovalo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 11:08
@Gituš píše:
Vzala bych v úvahu, zda má manžel ještě nějaké sourozence - aby mohl matku někdo podpořit. Ale tak očividně s tchýní nemáte úplně brilantní vztahy, že byste se kvůli ní chtěli přetrhnout. A pokud manželovi nevadí, že na pohřbu nebude, já osobně bych asi nejela - ale spíše z důvodů těch chladnějších vztahů v poměru k ceně.Příspěvek upraven 26.02.17 v 11:05

Jsou ze tří. Kdyby nebyl sjetej tak se mu nic nestane, jenom doufám, že ti z druhýho auta jsou ok. Vztahy tam jsou různý, ale málem jsme kvůli jejím intrikám, kdy mu třeba psala anonymní dopisy jak ho podvadím, šli od sebe. Pak jsme utli na pár let kontakty a s příchodem vnoučete to tak nějak lehce obnovili, na můj popud :nevim: (ano, tchyně sama o těch dopisech se přiznala).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama