5 měsíčné miminko vyžaduje neustálou pozornost

113
18.6.21 16:23

Pokecejte si se mnou, prosím :)

Ahoj holky, potřebovala bych si pokecat, trochu se vypsat a tak. Moje holčička celkem hezky spinká, spinká celou noc zhruba okolo 8 hodin a něco i přes den, hlavně dopoledne v kočárku, doma max tak 20 minut. Když je ale vzhůru, tak chce hlavně pořád nosit a kojit, zhruba co hodinu, jinak pláče. Když jí nemám na rukou tak musím být pořád vedle ní a poskakovat, nebo nonstop chrastit, zpívat, nebo povídat. Když se chci jít na pár vteřin napít do kuchyně, spustí pláč atd., nosítko nepomáhá, asi chce, abych jí těma rukama jakoby objímala nebo co… Manžel říká, že když je s ní on, tak tohle vůbec nedělá, okolí mi říká, že je rozmazlená a že jsem si jí naučila, nejsem si ale jistá, jestli takhle malé miminko se dá naučit, nebo rozmazlit, bude jí 5 měsíců. Jde mi hlavně o to, že mám pocit, že jí asi něco chybí, mám toho plnou hlavu a do toho mě lidi kolem říkají, ať ji nechám vyřvat a neskáču kolem ní. Mě to nepřijde jako super řešení :,(. Měli jste to tak taky a přišli jste třeba jak na to? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8039
18.6.21 16:45

Myslim ze mas vcelku standardni mimco..ja deti chovala nosila kojila, jak potrebovaly..a v noci jsem je mela u sebe v posteli. A ty teorie s vyrvavanim jsou hnusny krutarny. Nedelej to. Mimco Ti potrebuje verit a ne zit v rezignaci ptz na co plakat, kdyz nikdo neprijde.

Příspěvek upraven 18.06.21 v 16:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
18.6.21 16:46

Nemá jen takové období, nebo je celych pět měsíců neodložitelná?
Naše děti se taky nějak samy v tom mini věku neuměly zabavit, ale v těch pěti měsících se začaly plazit, takže pomohlo je dát volně na podlahu a dát pár zajímavých věcí po místnosti, hračku, míček, prázdnou petku…oni popolezly, prozkoumaly, popolezly dál a tím objevováním se zabavily. Pozor na nebezpečné předměty, ti lezci jsou schopni se přitáhnout do kleku, do stoje. Velké květináče, těžké a křehké dekorační předměty pryč, taky vše jedovaté, protože první cesta úlovku je do pusy.
Pokud máš možnost čistého trávníku, tak teď, když je venku krásně, položit dítě na deku a povolit mu zkoumání i mimo deku, malý bazének na balkon.
Nabízet nové podněty.
V nějakém lehátku, autosedačce, jídelní židličce se taky nevydrží koukat, než s napiješ nebo uvařiš kafe? Co hrazdička?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
18.6.21 16:46

Jasně, u všech dětí ;) Je malinká a potřebuje mámu :hug:
Vyřvat jsem je nikdy nenechala a vyrostly z nich naprosto samostatný bytosti. A rozmazlení? Jestli se dá rozmazlit pozorností a láskou, tak teda rozmazlení jsou :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
18.6.21 16:54

@MissyPF víš co je super, že spí v noci 8 hodin, to je šikovná, jsou borci, co se do roku budí každou hodinu, aby zkontrolovali, že tam ta mamina pořád je.
Teď je venku krásně, jídlo pro ni nosiš sebou, tak buďte celé dny venku, když tak ji v kočárku trošku zvedni opěrku, ať vidí ven nebo ji dej na bříško, ať kouká nebo ta deka s bazénkem. Domů až na noc. A kojit může chtít nejen z hladu, ale i z žízně, je horko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
18.6.21 18:17

@MissyPF Děláš to skvěle! Dej na svůj pocit a intuici, že vyřvávat je blbé řešení. Vždyť je to miminko. A miminko potřebuje maminku.
Taky jsem poslouchala, že moc často kojím, že mám dát dudlík, že nemám tolik nosit, že dítě rozmazlím, že ho mám nechat vyřvat v postýlce, však ono usne, ono si zvykne atd. Chápu, že je těžké odolávat nátlaku okolí (zvlášť když jsi na to sama a manžel není na tvé straně), ale miminko potřebuje maminku a je to NORMÁLNÍ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
18.6.21 18:59

@Tarjei @mado @Fiducia
Už od narození je takto nosící se, ale to vždy jen knikla, já ji hned vzala a dobrý, teď ale pláče do červena a musím jí vyloženě uklidňovat, drží se mě i křečovitě pěstičkou. Nemyslím si, že bych měla nestandardní miminko, jen mi přijde, jakoby se teď najednou bála, cítila se nejistá. Začala plakat i při koupání. Hračky jí moc nezajímají, na bříšku většinou pláče a venku pokud v nespí v kočárku, tak chce být na rukou, nebo jenom kojit, nic jiného :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
18.6.21 19:07

@pet p Děkuji za slova podpory :) Já rozhodně svoji dceru plakat nenechám :) v tom nebudu nikoho poslouchat, akorát to zachází už do extrémů, pití, jídlo a základní potřeby, manžel mě vidí, že jsem večer úplně vyřízená, hladová a tak, takže spíše je mu to líto. On hodně pracuje, takže mě nemůže úplně zastoupit, i o víkendech je na telefonu a vyřizuje práci. Pomáhá mi večer koupat a uspávat :) byla bych šťastná, kdyby chtěla být malá na bříšku a chtěla zkoumat hračky třeba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8039
18.6.21 19:11

@MissyPF netrpi na bolavy brisko? Myslim jako na zarazeny prdy? Mozna se taky uz chce hybat a jeste ji to poradne nejde a ten svet okolo je zajimavej, tak ji to muze stvat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8039
18.6.21 19:12

@MissyPF co lehatko a nad nej hrazdicku s hrackama? U nejstarsiho bylo zaruceny, ze me necha umejt nadobi :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
18.6.21 19:27

@Tarjei Bříško jí nevrátilo nikdy :) hrazdička občas zabere, občas ne, i teď když píšu tuto zprávu, tak jí mávám před obličejem hračkou a nechce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
18.6.21 19:32
@MissyPF píše:
@Tarjei @mado @Fiducia
Už od narození je takto nosící se, ale to vždy jen knikla, já ji hned vzala a dobrý, teď ale pláče do červena a musím jí vyloženě uklidňovat, drží se mě i křečovitě pěstičkou. Nemyslím si, že bych měla nestandardní miminko, jen mi přijde, jakoby se teď najednou bála, cítila se nejistá. Začala plakat i při koupání. Hračky jí moc nezajímají, na bříšku většinou pláče a venku pokud v nespí v kočárku, tak chce být na rukou, nebo jenom kojit, nic jiného :(

Normální miminko :srdce: Po třetím měsíci začínají víc vnímat, a tím víc potřebujou mámu a mlíko. Kojení není jen jídlo, napije se, náplňuje svou potřebu kontaktu :hug:
Za chvíli začne objevovat svět a bude samostatnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
18.6.21 19:36

@Fiducia ano, právě o tom mluvím, na prsu je co hodinu, pokud nespí, jakoby se tím uklidňuje, jinak záchvat breku, jenže nevím proč a přijde mi, jakoby se bála, cítila se nejistá a nevím kvůli čemu. Takhle to jako její máma cítím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31830
18.6.21 20:20
@MissyPF píše:
@Fiducia ano, právě o tom mluvím, na prsu je co hodinu, pokud nespí, jakoby se tím uklidňuje, jinak záchvat breku, jenže nevím proč a přijde mi, jakoby se bála, cítila se nejistá a nevím kvůli čemu. Takhle to jako její máma cítím.

Asi máš dráždivé miminko :hug: Ona to nedělá proto, aby tě naštvala, ovládala, prostě tě potřebuje :hug:
Vím, jak je to náročný, nejstarší dcerka byla příšerná! :oops: A malej jí poměrně konkuruje :oops: Byli hodně uplakaní, moc nespí, první měsíce s malou mám dost v mlze :mrgreen: Dělala jsem a pořád často dělám věci s dítětem na ruce. Už je to o moc lepší 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8039
18.6.21 20:24

@MissyPF a zkusilas hracky-nehracky? U nas treba byla desna atrakce nefunkcni ovladac od tv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat