Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@lalouch píše:
Dik moc za tipymyslim, ze zkusim experiment a sice neco vezmu z hobby marketu, neco z kvetinarstvi a uvidime, cemu se bude darit
a urcite presadim
A predstava co by to melo byt?
Me teda z Ikey nikdy kytky nevydrzely a po case zasly…A to si nemyslim, ze bych byla nejakej,,zabijec kytek”…Z Hornbachu vse OK, ale nekupuji nic narocneho…
@Pavlik Morozov chci par kytek, co bude vyssich - ficus benjamina, howea, monstera, pak bych chtela nejake kaprade, neco previsleho a par nejakych mensich rostlin na parapet ![]()
od mamky nafasuju taky neco, te jde vsechno dobre pestovat, nejaky kaktusy, sukulenty a tak, ale mne se prave libi ty fikusovite a palmovite/cycasovite rostliny a ty teda nema…
@lalouch ja mám zkušenost jak s nákupem v kvetinarstvi, tak v OBI apod. super/hypermarketech a i se zahradnictvim. Poslední dobou mi přišlo, ze vše, co jsem nakoupila v kvetinarstvi kousek od nás, tak mi buď odešlo, nebo to bylo čimsi napadené a to i přes kontrolu pri nákupu. Markety mě pak přišly lepší.
Každopádně je vždy potřeba si květinu dobře prohlédnout, aby nebyla napadena škůdci a byla v dobré kondici.
@lalouch píše:
@Pavlik Morozov chci par kytek, co bude vyssich - ficus benjamina, howea, monstera, pak bych chtela nejake kaprade, neco previsleho a par nejakych mensich rostlin na parapet
od mamky nafasuju taky neco, te jde vsechno dobre pestovat, nejaky kaktusy, sukulenty a tak, ale mne se prave libi ty fikusovite a palmovite/cycasovite rostliny a ty teda nema…
Kapradiny ti bez vlhkosti budou chradnout. Aby poradne rosly potrebujes treba zimni zahradu. Ficus je asi jedno, kde ho koupis ale kupoval bych az koncem jara. Jinak ficus privezes domu a opada ti.
@elen-ka píše:
@lalouch ja mám zkušenost jak s nákupem v kvetinarstvi, tak v OBI apod. super/hypermarketech a i se zahradnictvim. Poslední dobou mi přišlo, ze vše, co jsem nakoupila v kvetinarstvi kousek od nás, tak mi buď odešlo, nebo to bylo čimsi napadené a to i přes kontrolu pri nákupu. Markety mě pak přišly lepší.Každopádně je vždy potřeba si květinu dobře prohlédnout, aby nebyla napadena škůdci a byla v dobré kondici.
To stejne nepoznas, protoze si skudce privezes ve stadiu, kdy je nevidis. Ja preventivne izoluji a delam postrik kazde nove rostliny.
@Pavlik Morozov diky za tipy, no ja netrpeliva si dnes koupila jednu kapradinu (bude v koupelne), fikus (takovej ten klasickej, co jsme vsichni meli doma za mlada
) a dracenu… v kvetinarstvi, pani vypadala, ze tomu rozumi a meli to tam
hezke, tak snad to nechcipne 🙏 presadit ale rikala az na jare, ze ne hned ted..