Reklama

Pokousání psem, injekce proti vzteklině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacckaJ
Kecalka 149 příspěvků 08.02.17 08:07
pokousání psem, injekce proti vzteklině

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, je tady někdo, nebo víte o někom, koho pokousal pes, majitel se nenašel a musel absolvovat ty injekce proti vzteklině? Prý se to píchá do břicha. Nevíte kolik jich je? Možná mě to čeká, a mám z toho šílený strach. :( bohužel včera mě pokousal vlčák, asi toulavý, majitel se zatím nenašel, tak to vidím bledě, že i kdyby ho našli, tak se třeba ani nepřizná, že to byl jeho pes :-( :?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lada84
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 08.02.17 08:14

Urcite se nech ockovat, co nejdriv. Podani ock. latky je dost kratke. V pripade neockovani a pozdejsiho zjisteni vztekliny uz by se nedalo pomoci :( Na druhou stranu v nasem pasmu se vzteklina temper nevyskytuje, prace diky ockovani dom. mazlicku a mensimu mnozstvi volne beh. dom. zvirat. :kytka:

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 08.02.17 08:16

Já sama nebyla na těchto injekcích, ale znám pár dospělých i dětí co ano, prý to není úplně příjemné, ale dá se to :kytka:
Sama za sebe můžu říct, že vždycky lepší pár injekcí kamkoliv než vážná, nebo dokonce smrtelná nemoc.
Pokud půjdeš, držím palečky ať to zvládneš (hlavně psychicky) :hug: :andel:

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 08.02.17 08:16

Běž k doktorovi, dostaneš tetanovku. Vzteklina je to úplně poslední, čeho se můžeš obávat.

Aghata
Ukecaná baba ;) 1100 příspěvků 08.02.17 08:20

Sousedku tesne pred navratem z ciziny pokousal toulavej pes, chodila na serii injekci tady myslim na Bulovku a rikala, ze nijak strasne to nebylo.
Niceho se neboj, zvladnes to a i kdyby ti po nich bylo nejak spatne, tak porad lepsi, nez umrit na vzteklinu!

BukováVíla
Povídálka 32 příspěvků 08.02.17 08:23

Viděl psa veterinář? Před lety mně také pokousal vlčák, samozřejmě neočkovaný… :zed: Obvolávala jsem tehdy veterinu, hygienu, kliniky infekčních chorob, doporučení pro mě bylo nepodstupovat vakcinaci, z toho důvodu, že ČR je zem vztekliny prostá. Ono totiž totiž očkování může mít dost závažné vedlejší účinky, tudíž očkovat pouze v nejkrajnějším případě. Ovšem jak říkám, vlčáka co pokousal mě, viděl po útoku veterinář. Pravděpodobně teda, psů měli tolik, že mohli na vyšetření vzít klidně jiného :zed: no uff, jen co to píšu je mně z toho :cert:

kacckaJ
Kecalka 149 příspěvků 08.02.17 08:23
@Tunrida píše:
Běž k doktorovi, dostaneš tetanovku. Vzteklina je to úplně poslední, čeho se můžeš obávat.

Byla jsem u doktora hned včera a tetanovku mi nedal což je divné, taky jsem ji čekala, jen se mě ptal, kdy jsem měla poslední očkování. Bylo to v roce 2012 tak nevím no :zed:

kacckaJ
Kecalka 149 příspěvků 08.02.17 08:27

@BukováVíla no to já právě nevím. Dnes mám volat na policajty jestli našli majitele, takže budu vědět více. Snad to bude dobré

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 08.02.17 08:28
@kacckaJ píše:
Byla jsem u doktora hned včera a tetanovku mi nedal což je divné, taky jsem ji čekala, jen se mě ptal, kdy jsem měla poslední očkování. Bylo to v roce 2012 tak nevím no :zed:

Tak když ví, že očkovaná jsi, tak není potřeba. Pokud bys nevěděla, kdy jsi dostala poslední tetanovku, postupoval by jinak. Máš ji 5 let, to je v pořádku. Očkuje se po 10 letech, teď se ten interval dokonce, myslím, prodloužil, protože se prokázalo, že očkování účinkuje déle.

kacckaJ
Kecalka 149 příspěvků 08.02.17 08:30

@Borůvka1990 jj to je jasne, raději zatnout zuby a vydržet, než být pak nemocný. Každopádně děkuji za podporu :-)

BukováVíla
Povídálka 32 příspěvků 08.02.17 08:30
@kacckaJ píše:
Byla jsem u doktora hned včera a tetanovku mi nedal což je divné, taky jsem ji čekala, jen se mě ptal, kdy jsem měla poslední očkování. Bylo to v roce 2012 tak nevím no :zed:

Tetanovka po poranění se očkuje, pokud předešlé očkovaní bylo před 5 lety a více.

ka2ka
Extra třída :D 12665 příspěvků 1 inzerát 08.02.17 08:31

@Tunrida myslím že tetanovka je ted dokonce 15let :think:

Tunrida
Hvězda diskuse 47201 příspěvků 08.02.17 08:36
@ka2ka píše:
@Tunrida myslím že tetanovka je ted dokonce 15let :think:

Já právě přesně nevím, o kolik se to prodloužilo a nechtělo se mi to hledat :mrgreen: Ale manžel ji právě loni dostal v létě už po 10 letech a že prý na to zrychlené schéma nemusí, že je to prodloužený.

ugluk
Hvězda diskuse 42229 příspěvků 08.02.17 08:56

Známý po pokousání injekci proti vzteklině nedostal (pes utekl), že teď se v ČR nevyskytuje.
Na tetanovku je teď 15 let (manželovi prošlo 17 po překontrolování protilátek), ale někde ji při takovéhle události píchnou bez ptaní automaticky.

BukováVíla
Povídálka 32 příspěvků 08.02.17 09:04

@kacckaJ Ještě mě napadlo..Píšeš, že budeš volat na policajty, jestli našli majitele… Ten pes je ten někde izolovaný nebo utekl? Jestli je někde, kde může být pozorovaný, tak můžeš být v klidu, nemoc by se na něm už projevila. A virus se vylučuje do slin MAX. 4 dny před propuknutím nemoci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama