Collesova zlomenina - operace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 06.02.17 15:07
collesova zlomenina operace

Nemáte někdo zkušenosti s tímto typem zlomeniny? Přítel má jít na operaci, kosti se nepodařilo narovnat. Jak operace probíhá, jaká je rekonvalescence, jak dlouho bude mít sádru? Živí se rukama, já jsem na rodičovské dovolené :-( je to situace na nic :( ale mohlo by být i hůře..

Reakce:

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 06.02.17 15:23

Asi nepotěším, já měla neschopenku 8 měsíců. Sádru jsem měla 4 měsíce, pak rehabilitace. Ale mně teda přišli na to, že se kost nezhojila až skoro rok po úrazu, tak to asi trvalo všechno déle. Jinak po operaci jsem šla domů asi pátý den, tak 14 dní to fakt hodně bolelo, bez analgetik to nešlo. Problémy s hybností mám dodneška, beru částečný ID.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 06.02.17 16:40

@ropucha 02
No, tak to je teda pěkné. Nám bylo řečeno, že délka léčby 6 týdnů, ale nepochopila jsem, jestli 6 týdnů jen sádra, nebo sádra + ortéza…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 06.02.17 16:50

@mandarinkapo­meranc Nevím co je to za zlomeninu, nicméně u dospělého je i naprosto banální zlomenina na 6 týdnů v sádře… s přibývajícím věkem a komplikovaností zlomeniny i víc, táta měl sádru 9 týdnů.

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 06.02.17 17:00

@mandarinkapo­meranc 6 týdnů sádra, pak rentgen podle výsledků buď jen ortéza, nebo ten byla nechají déle. Já šla na kontrolu taky za cca 7 týdnů, nebylo to dobré, tak mi to nechali další 3 měsíce. V kosti jsem měla kovovou dlahu a 6,„hřebíků“, to mi vyndali za rok a něco. Pokud chceš podrobnosti, napiš SZ.

mandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 06.02.17 22:30

@j.a.n.i1
Jde o zlomeninu vřetenní kosti - collesovu intraartiulární zlomeninu distálního radia s dorzální angulací a dislokací úlomků…15 procent…vyznáš se v tom? Nevíš, jak dlouho většínou operace trvá, vjaké anestezi a jaká je rekonvalescence? Jak dlouho sádra, ortéza atd.? D9ky!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 07.02.17 01:10

@mandarinkapo­meranc Nene, nevyznám, jediné co vím, že doba hojení a srůstání kostí je strašně individuální a může to být cokoliv od nějakých cca 8 týdnů sádry (méně bych neřekla) až po několik měsíců.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >