Poloha podélná koncem pánevním

Anonymní
20.7.21 13:03

poloha podélná koncem pánevním

Dobrý den.. Mám dotaz je tu někdo kdo měl miminko uloženo Ppkp? Jsem 31tt a malý není ještě hlavičkou dole.. Zajímá mě kdy se to vaše mimi otočilo po případě neotocilo jaký byl porod KP první porod spontánní záhlavím teď mám docela strach co když se ne otočí strašně se chci vyhnout sekci děkuji.. (omlouvám se za chyby)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1728
20.7.21 13:08

Měla jsem druhého od 33tt KP a už se neotočil, maximálně byl někdy transverzálně. Porodila jsem normálně vaginálně, byť vyvolávaně, tak to nebyla žádná procházka růžovou zahradou, ale samotné tlačení bylo naprosto v pohodě a lepší než první porod hlavičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12816
20.7.21 13:09

Může se ještě otočit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77429
20.7.21 13:13

Mě se ještě otočil, nevím přesně kdy, někdy po 36tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 13:15

@dickys aha děkuji za odpověď a uklidnění radši bych tlačila než být řezaná

• Citovat
  • Nahlásit
4870
20.7.21 13:22
@Anonymní píše:
@dickys aha děkuji za odpověď a uklidnění radši bych tlačila než být řezaná

Může se otočit, úplně v pohodě. Času má dost.

A ani KP nemusí znamenat císařský řez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9426
20.7.21 13:32
@Anonymní píše:

Může se otočit, sekci bych se zase úplně nebránila nebude ti hrozit inkontinence a povolené pánevní dno, nehledě na nástřih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21650
20.7.21 13:37
@Anonymní píše:

Zažila jsem oboje apokud bych měla ještě rodit, tak jedině císařem. On to zas takovej horor není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
20.7.21 13:38

Mně se syn otočil v 36.tt, a to byl veliký a dle Dr. už se neotočí.. zkoušela jsem všechny možné babské rady a pomohla akupunktura (kdybych nezažila, neuvěřím, i Dr.byla v šoku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2028
20.7.21 13:50

Taky jsem rodila KP, indukce, seděl tam jak žába na kameni a nechtělo se mu ven. 3726g a 52 cm. Ale tipovali necelá tři kila. Taky jsem nechtěla za boha na císař, ale vše bylo nachystané, kdyby náhodou. Možná proto, že jsem se cítila v bezpečí, porod byl za 4 hodiny za námi. Byl to druhý porod. Dva kosmetické stehy. Rozdíl mezi prvním porodem zahlavím byl v tlačení. KP jsem tlačila 30 minut. Nyní jsem znovu těhotná a budu rodit KP znovu, pokud by se tak mělo stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68309
20.7.21 13:53

Mne se neotocilo dite dolu hlavou nikdy. Sla jsem na cisare a pricinou byla velmi kratka pupecni snura. Tak jeste, ze jsem na toho cisare dobrovolne sla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
20.7.21 13:54

Asi tě nepotěším, ale ani v mém případě k otočení nedošlo (syn byl skoro celou dobu podélně), na radu lékaře jsem rodila CS a nemám si vůbec na co stěžovat :) žádné komplikace, druhý den po CS jsem běhala se synem po chodbách. Každopádně tobě přeji, aby se mimčo otočilo :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
20.7.21 14:10

První porod hlavičkou, druhý KP spontánně. Nechtěla jsem císaře, děsila jsem se ho a hlavně separace po porodu (první byl narozen o měsíc dříve a musel kvůli menším potížím na JIP). Oba porody skoro srovnatelné, u KP jsem musela chvíli v kontrakcích čekat než sestoupí (to byla asi nejhorší chvíle porodu, kontrakce, tlak na konečník, prosila jsem, že už chci tlačit a nemohla jsem). Za to byl na dvě zatlačení venku, myslím, že ani doktor to nečekal :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
20.7.21 14:45

Můžeš rodit i vaginálně kp. Jen je na to potřeba sehnat porodnici, kde s takovými porody mají zkušenost. Jinak času dost na otočení. V tomhle týdnu nikdo neřešil jak se dítě válí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.7.21 12:17

Dnes sem byla u doktora malý je už hlavičkou dolů sem tak šťastná děkuji vám všem za komentáře teď už jen doufat že tak zůstane do porodu 😀

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat