Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Asi si o mě budete říkat, že jsem asi spadla hodně z vysoka
, ale......už nějakou dobu, nějaký ten rok to bude, co se kolem potuluje jeden bezdomovec, denně chodí kolem našeho domu a dneska tak stál a koukal se jak malá baští sušenku, no mě bylo trapně, ani vlastně nevím proč.
A teď k věci…Pomohly byste takovému člověku, kdybyste mohly?? Já totiž uvažuju, že bych mu sem tam dala nějaké to jídlo nebo staré vyřazené oblečení, ale nevím, jestli bych si ho tím nějak „neuvázala na krk“. Nevím proč, ale něco uvnitř mě mi říká, že není jako ti ostatní, nikdy jsem ho neviděla opilého ani potulovat se s otatními bezdomovci.
Jak byste se zachovaly na mém místě??
![]()
myslím,že to není pomoc co potřebují
takže špatné svědomí mít nemusíš. Jídlo si může dát v těch ubytovnách ,zrovna tak oblečení. Tedy pokud se neopíjí . I když já taky zvažovala,že jim v těch mrazech donesu deky do míst kde spali v parku ![]()
Pomohla bych mu v tomhle sme na stejno,u nas ve meste je jeden kluk ktery bydli se strejdou,chodi hrozne obleceny a smrdi na dalku,bydli snad na socialni ubytovne,parkrat jsem mu dala penize a dala jem mu nejake obleceni po zemrelem brachovi
ahoj.. moj drahý raz kúpil jednému bzdm jedlo, niekde pri nadrazi.. bezdomovec chcel peniaze na jedlo.. tak ho dostal - nedostal prachy… a on jedlo ešte pred nami hodil do koša!!! Od vtedy nepomaham(e) nikomu aj keby vypadal ako chce
je to smutné, ale väčšina si zato môže sama…
Ale tvoj prípad to nieje
ak ho vídavaš a nieje opilec, tak tomu by som možno pomohla.. aj keď je to otázka ![]()
já bych peníze nikdy nedala, většinou si za to stejně kupujou chlast no
![]()
Januliiik píše:
já bych peníze nikdy nedala, většinou si za to stejně kupujou chlast no![]()
tak ja u toho kluka mela stesti chlast nastesti ne,koupil si obleceni,jsme v malem mese pak mi to prinesl ukazat
Nevidím na tom nic špatného mu pomoct, klidně bych mu jídlo nebo oblečeni dala. Já bych bezdomovce neodsuzovala, protože nikdo nevíme jak se do své situace dostali a třeba je v životě potkalo něco ošklivého.
Pomož mu, uděláš dobrý skutek ![]()
Pomohla bych,pokud bych ho nevidela opileho nebo s flaskou,tak bych pomohla nejakym jidlem nebo oblecenim ,nemam srdce se na to koukat,bohuzel dnes se do teto situace muze dostat kdokoli
Ja klidne i penize-ja byt na ulici tak jsem radeji taky pod vlivem alkoholu…takze me by nevadilo ze si za to koupi alhokol. Kdyz mu to udela radost…moc ji v zivote nemaji…
Já také pomáhám jednomu Aloiskovi co prodává Prostor . Vždy když jdu kolem dám mu nějaký penízek . Platí z toho ubytovnu a kolikrát jak tam celý den stojí spí je unaven . je to starší člověk kolikrát jsems e s ním bavila.
Jo pomohla, ale já jsem případ, charita sama
Ale jako kolikrát si říkám, že bezdomovcem se můžem stát všici, stačí když se sejde pár životních kopanců najednou a je to (rozvod, do toho ztráta zaměstnání atd.atd.).Zvlášt když pána nevídáš opilého.Takže ano, asi ne penězma, ale jídlem a oblečením klíďo.Musí být hrozné mít hlad ![]()
Kdyz jsem jeste bydlela ve mesta,taky se kolem potuloval bezdomovec ve veku asi ctyricet let.Ja se ho tedy bala,mam k takovym lidem trosku odpor,ale jednou jsem to nevydrzela,nabalila jislo,obleceni a par stravenek a donesla jsem mu to.Byl strasne stastny,a za dva dny kdyz me potkal,dal malemu kinder vajicko,prej ho nosil v kapse a modlil se at se potkame.Ted o nem nic nevim,skoda,neprisel mi jako jeden z tech co se opijeji a fetuji.Neodsuzuji tyhle lidi,opravdu staci malo,a kazdy z nas muze byt ve stejne situaci,takze za me ano pomoz mu. ![]()
Tak za mně, já když byla mladá a blbá tak jsme jim dávala těžké prachy, a když jsem zrovna neměla tak jsem se jim omlouvala že nemám hotovost ![]()
teď le jim jako nějaké drobné dám, taky aj jídlo, oblečení atd......
takže asi tak, no…né každý si za pobyt na ulici může sám.....