Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
@pe-terka Mam to stejne, Sara proste nemusim a u Laury se mi nelibi ty zdrobneliny- treba Lála mi prijde fakt divne. Ale je pravda, ze ani pro ostatni 2 holky moc zdrobneliny nepouzivame.
Marie a Nina se jmenujou holek prababicky.
Díky holky, to je nápadů, paráda! Musím si to pořádně pročíst..
Příjmení máme nejčastější české:-) Takze myslim, ze jmeno by nemelo koncit na N nebo NA.
Bára je tak jak píšu, tzn. ne Barbora. A Petra se jmenuju já ![]()
@Jesca píše:
@pe-terka Mam to stejne, Sara proste nemusim a u Laury se mi nelibi ty zdrobneliny- treba Lála mi prijde fakt divne. Ale je pravda, ze ani pro ostatni 2 holky moc zdrobneliny nepouzivame.Marie a Nina se jmenujou holek prababicky.
A je to problém? Pokud ano, tak ještě i ta Dora (Dorota, Dorothea) by ladila, i když to není úplně můj styl. Ale můj vkus není směrodatný.
@pe-terka Mam pocit, ze kdyz vybereme jedno jmeno babicky, bude ta druha rodina nastvana. Ale uznavam, ze nad tim moc dumam. V CR jsem takovy problem nemela. Proste jsme museli vybrat dopredu a pak jsem se s tim nejak szila, tady mam moc volnosti, tak vymyslim nesmysly:-D Manzel miminu rika Lauro a me to proste nejde pres pusu…
@Jesca pokud ti nejde přes pusu, nedávej ho. Mrzelo by tě to. Prostě prodiskutujte jména jiná, klidně mu dej přečíst tuhle diskusi ![]()
Mě by se k tomu líbila Nora (Norah) ![]()
nebo jak jsem tu četla Mary
vaše jména sice všechna končí na „ra“ ale přitom se navzájem nepletou a neprolínají, což je fajn
Sára také není moje gusto (bohužel je mám zafixované jako 3 jokšíry)
@Jesca píše:
@pe-terka Mam pocit, ze kdyz vybereme jedno jmeno babicky, bude ta druha rodina nastvana. Ale uznavam, ze nad tim moc dumam. V CR jsem takovy problem nemela. Proste jsme museli vybrat dopredu a pak jsem se s tim nejak szila, tady mam moc volnosti, tak vymyslim nesmysly:-D Manzel miminu rika Lauro a me to proste nejde pres pusu…
A co třeba ta Lara, jak tady někdo už zmiňoval? Nedávno jsem se s tímto jménem setkala poprvé, jmenuje se tak jedna holčina ze školy, a hned mě zaujalo ![]()