Poprvé do práce, jak řešit, když musíte zůstat doma

Napsat příspěvek
Velikost písma:
9148
18.1.23 10:47

@Yvetulinda no, tomu se rika neschopenka :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
shadowbabe
18.1.23 13:09
@Yvetulinda píše:
Dobrý den, budu poprvé nastupovat do práce, mám malé děti 8 a 4. Když budou nemocne, kdo a jak dává vědět zaměstnavateli? Dětská lékařka? A dá mi propustku nebo je to uz online? Vím jen že moje lékařka by mi to omluvila nějak přes internet. Tak jak to chodí s dětma?

Tož napsat moje nebo dětská lékařka do práce mejlík, že aby omluvili mou nepřítomnost, tak to bude garantovaně k celodennímu pobavení nejen vedení 😆 To je opravdu myšleno vážně ten dotaz? Nebo to, že jdeš poprvé do práce znamená jako OPRAVDU poprvé? 😊

  • Citovat
  • Upravit
459
18.1.23 13:15

@shadowbabe
Pochopila jsem ze opravdu poprve 8)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27941
18.1.23 13:18

@Yvetulinda ak potrebuješ odísť z prace alebo voľno len jeden deň, daj si potvrdiť priepustku. Ak potrebuješ ostať doma, tak vziať očr. Záleží od lekára či dáva elektronickú, alebo papier. Papier treba zaniesť, elektronickú len oznámiť do prace že máš očr, neprídeš. Ak je možnosť, cez skúšobnú dobu si očr neber.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2038
18.1.23 13:18

Tak snad do práce alespoň zavoláš, že nepřijde ne? Pak ti doktor vystaví elektronickou neschopenku a na děti papír OCR.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5163
18.1.23 13:44
@shadowbabe píše:
Tož napsat moje nebo dětská lékařka do práce mejlík, že aby omluvili mou nepřítomnost, tak to bude garantovaně k celodennímu pobavení nejen vedení 😆 To je opravdu myšleno vážně ten dotaz? Nebo to, že jdeš poprvé do práce znamená jako OPRAVDU poprvé? 😊

Tak snad nekdy ale chodila do skoly, a vi, ze ji omlouvali rodice, nebo dostala razitko od doktora do zakovske. A nevolala do skoly doktorka, aby ji omluvila. Logicky v praci to bude podobny postup :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
111
18.1.23 13:44

Všem moc děkuji. Nemyslela jsem že bych nezavola zaměstnavateli a že by mě lékař omlouval v práci. Jen jsem slyšela o online zadáványch neschopenkach, kam má zaměstnavatel přístup, že bych nemusela řešit papíry a on by se tam koukl. No už je mi vše úplně jasné. Ano vylezla jsem z nory rodicovska i když je to hloupej dotaz, prostě jsem to fakt nevedela. Díky vsem

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3957
18.1.23 13:44
@ekira5 píše:
@Yvetulinda ak potrebuješ odísť z prace alebo voľno len jeden deň, daj si potvrdiť priepustku. Ak potrebuješ ostať doma, tak vziať očr. Záleží od lekára či dáva elektronickú, alebo papier. Papier treba zaniesť, elektronickú len oznámiť do prace že máš očr, neprídeš. Ak je možnosť, cez skúšobnú dobu si očr neber.

OČR je stále papírové. Online je pouze neschopenka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3957
18.1.23 13:46

Jinak u nás v práci chtějí ten první papír (o zahájení OČR) nejlépe ještě ten den přinést do práce, příp. na druhý den, když ne osobě, tak po někom.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.1.23 13:52
@ekira5 píše:
@Yvetulinda ak potrebuješ odísť z prace alebo voľno len jeden deň, daj si potvrdiť priepustku. Ak potrebuješ ostať doma, tak vziať očr. Záleží od lekára či dáva elektronickú, alebo papier. Papier treba zaniesť, elektronickú len oznámiť do prace že máš očr, neprídeš. Ak je možnosť, cez skúšobnú dobu si očr neber.

Jen tak mimochodem, propustka neni na den, ale na dobu nezbytně nutnou pro ošetření.
A elektronicke ocr neexistuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27941
18.1.23 14:43
@j.a.n.i1 píše:
Jen tak mimochodem, propustka neni na den, ale na dobu nezbytně nutnou pro ošetření.
A elektronicke ocr neexistuje.

Iste, dieťa priviažem o bránu a pôjdem do prace. Priepustka je na hodiny o keď dieťa nedám do škôlky, pretože idem s ním k lekárovi, nemôžem ho doviesť do škôlky na obed, že už je ošetrené a potrebujem do prace.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3957
18.1.23 14:52

@ekira5
No, pokud je to vyšetření, po kterém nemusí být klidový režim, ale jen nějaká kontrola u specialisty, tak nevidím důvod, proč ho do té školky nedát… :nevim:
Já teď s dcerou budu řešit logopedii a protože je dcera těžce „nehlídací“ typ, tak to holt budu řešit tak, že dám ráno do školky, půjdu do práce, v průběhu odejdu, pojedu pro dceru do školky, půjdu na logo, poté opět odevzdám do školky, a já se vrátím do práce. Ve školce to mám už domluveno a nemají s tím problém. U nás práci opravdu netolerují 1 propustku na den (dokonce ani dvě), zkrátka doba nezbytně nutná.. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.1.23 15:13
@ekira5 píše:
Iste, dieťa priviažem o bránu a pôjdem do prace. Priepustka je na hodiny o keď dieťa nedám do škôlky, pretože idem s ním k lekárovi, nemôžem ho doviesť do škôlky na obed, že už je ošetrené a potrebujem do prace.

To je tvuj problém, jak si zaridos, ale rozhodně na to nemas narok na placenou propustku, max na neplacené volno. A nevidim sebemenší duvod, proc bys ho nemohla odvest na obed do skolky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101956
18.1.23 15:15

@werajsik A je to spravny postup.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27941
18.1.23 15:19
@j.a.n.i1 píše:
To je tvuj problém, jak si zaridos, ale rozhodně na to nemas narok na placenou propustku, max na neplacené volno. A nevidim sebemenší duvod, proc bys ho nemohla odvest na obed do skolky.
Áno, učiteľka s celou triedou budú čakať kedy prídem, aby sa dieťa naobedovalo a šlo s nimi do triedy, alebo ich budem naháňať po vonku, kde sú na prechadzke. Našťastie tu to funguje inak, chvalabohu..
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat