Poraďte co na ekzém, když kojím:(

Anonymní
2.7.13 13:18

Poraďte, co na ekzém, když kojím:(

Ahoj, maminky!
Potrebuju poradit :( asi pred měsícem sd mi na rukou objevil ekzém. Jako miminko jsem ho měla, od té doby se mi ale objevil zatím jen 3× a to vždycky na prstech rukou. 2× se tak po pul roce ztratil sám, potretí jsem šla náhodou se ségrou k dětské, která je zároveň alergoložka a ta mi rekla, že je to ekzém a bude se vracet. Napsala mi tenkrát Zodac na měsíc a ten úžasně zabral a ekzém se ztratil :),to jsou tak 4 roky. Teď ho mám zase :roll: chtěla jsem si v lékárně koupit zase Zodac, ale když jsem lékárnici rekla, že kojím, nedoporučila mi ho, že prechází do mléka :,( Neporadila mi nic jiného, že prý jde do mléka vše. Jen mast Halicar, ale ta mi nepomáhá :nevim: Pak mi rekla, že mám buď prestat kojit a vyléčit prsty nebo to po dobu kojení vydržet…
Tak jsem se rozhodla vydržet, ale na malíčku už to mám tak hnusné, že mi jakoby ustupuje nehtové lužko a obnažuje se mi celý nehet (viz foto) :,(.
Maminky, co s tím máte osobní zkušenost, poraďte prosím, co vám pomohlo???
Moc děkuju!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
2.7.13 13:20

Zkus sehnat konopnou mast :think: budou jí mít v lékárně nebo zdravé výživě /tam, kde mají aji kosmetiku/.. zabírá a do mléka se určitě nedostane :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5230
2.7.13 13:28

Mně pomáhá Excipial

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12762
2.7.13 13:30

Ahoj já trpím exzémem na obličejí ale o tý doby co se mažu dětskou mastí tak mám klid :) její název je:EXCIPIAL Kids, sice je pro děti, ale pomáhá a dokjtorka sama řekla že se sní mazat můžu, nic mě nesvědí a ani neštípe a hlavně mám od exzému klid i když se třeba 4 dny nenamažu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12762
2.7.13 13:31
@Temaho píše:
Mně pomáhá Excipial

už jsem tu mast vzpomenula a je fakt výborná :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
2.7.13 13:33

Měla jsem po porodu úplně to stejné. Pomáhal mi Holtův krém - dá se koupit v lékárně. Ale případně chtěj jedině dělaný přímo v lékarně, ne v tubě (ten vůbec neúčinkoval). Neudělal sice úplné zázraky, ale ekzém po něm nesvědil a lepšil se. Úplně mi zmizel sám - asi se zklidnily hormony. Jen upozorňuji - moc nevoní. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
2.7.13 13:37

Ja se klidne mazala kortikoidama…pokud byl ekzem v akutni fazi. A po zlepseni uz jen promazavat a promazavat. Dr. mi nic nezakazovala. Ted jsem tehu a beru po domluve s dr. Zodac. Kvuli ekzemu bych teda rozhodne kojit neprestala…porad se pediatrou, mam pocit, ze v lekarne to vzdycky dost prehani ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12762
2.7.13 13:37
@pukacu píše:
Měla jsem po porodu úplně to stejné. Pomáhal mi Holtův krém - dá se koupit v lékárně. Ale případně chtěj jedině dělaný přímo v lékarně, ne v tubě (ten vůbec neúčinkoval). Neudělal sice úplné zázraky, ale ekzém po něm nesvědil a lepšil se. Úplně mi zmizel sám - asi se zklidnily hormony. Jen upozorňuji - moc nevoní. ;-)

a jaká je jeho cena?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
2.7.13 13:45

Je jen velmi malo leku, pri kterych bys vylozene nesmela kojit.
Vylozene kontraindikovane leky jsou cytostatika, imunosupresiva, navykove latky, hormon estrogen, lithium a radioaktivni latky.
Pak jsou leky, ktere mohou zpusobit vedlejsi ucinky, hlavne vznik alergii.
Ale pri vetsine leku kojit muzes.

Mast na ruce muzes pouzit klidne kortikoidovou, samozrejme je lepsi co nejkratsi dobu jako u vsech leku. Takze klidne koj a mazej a jakmile budes z nejhorsiho venku zkus neco mene agresivniho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
2.7.13 13:51

No, poradila bych se s doktorem. Mně třeba kožní napsala i kortikoidy, když jsem měla ekzém hodně rozjetý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
2.7.13 13:55

Blegmola: asi 70 Kč za kelímek - ten má asi 100g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7189
2.7.13 16:54

Zodac můžeš a kdyz bude třeba, tak i kortikoidy. Jinak já osobně nemůžu existovat bez modré indulony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.13 18:55

@martina.se ja mdla Cutis help a dokonce mi někde mamina sehnala i domácí konopnou mast, ale nepomohlo to :(
@Temaho @blegmola dík,hoky, zkusím ten Excipial kids :kytka: já se právě i bála tím Halicarem mazat, protože pak, když malou chovám, dávám dudlíček a tak, tak aby se jí ta mast nedostala do pusiny :| :roll:
DĚKUJU MOC! :kytka: Snad něco z toho zabere, občas ‚prodrbu‘ celou noc :(

• Citovat
  • Nahlásit
12762
2.7.13 19:34
@Anonymní píše:
@martina.se ja mdla Cutis help a dokonce mi někde mamina sehnala i domácí konopnou mast, ale nepomohlo to :(
@Temaho @blegmola dík,hoky, zkusím ten Excipial kids :kytka: já se právě i bála tím Halicarem mazat, protože pak, když malou chovám, dávám dudlíček a tak, tak aby se jí ta mast nedostala do pusiny :| :roll:
DĚKUJU MOC! :kytka: Snad něco z toho zabere, občas ‚prodrbu‘ celou noc :(

Excipial ti zabere určitě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat