Poraďte s návrhem kuchyně

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:26
poradte s navrhem kuchyně

Zakládala jsem nedávno diskusi ohledně návrhu kuchyně, jenže poněkud zapadla. Mě už se povedlo naskenovat plán obýváko-kuchyně, omluvte prosím kvalitu, nějak se ještě nekamarádím s novým programem na skenování :-(

A teď, o co mi jde. Takto nám kuchyni předběžně namaloval náš projektant. Předesílám, že není odborník na kuchyně a já bych to ráda zkonsultovala ještě s někým jiným. Plánujeme návštěvu některého kuchyňského studia, ale i tak ocením názory, zkušenosti, návrhy..

Teď vysvětlení k plánku. Kuchyně bude rohová, na konci bude lednice (***), vedle potravinová skříň (čtverec s čárou), ostatní je asi čitelné. Panel s pěti otvory je komín, s ním nikam šoupat nelze :mrgreen:

V podstatě tak, jak je to namalované, se mi to dvakrát nelíbí :nevim: Nedokážu posoudit praktičnost, navíc stále váhám, zda nechat kuchyni takto otevřenou nebo spíše uzavřít.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:26

ještě ten plánek…

aktijka
Závislačka 3096 příspěvků 26.07.10 12:39

AHojky, ten dřez je pod oknem??? Budeš tam mít nějakou rampu se světlem nebo prostě nějaké osvětlení??? Ono já osobně nesnáším mýt nádobí ve tmě, musím na to mít světlo a když ho budeš mít večer nebo v zimě, moc ho tam nebude.. Dveře do kuchyně budou prosklené?? Lednice hned za dveřmi, nevím no…ale závidím velký obývák :-)

Pipet
Generální žvanilka 24108 příspěvků 26.07.10 12:44

Asi bude občas „dopravní zácpa“ tam u té ledničky a spíže, ale nikam jinam se asi moc šoupnout nedají… Záleží, co to tam je za prostor (ten 2.02) - jestli se tam bude často chodit.

A určitě bych přehodila dřez a sporák.
Vyndáš maso z lednice, poběžíš na druhou stranu ho opláchnout a pak zas zpátky ke sporáku/varné desce :nevim:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:47
aktijka píše:
AHojky, ten dřez je pod oknem??? Budeš tam mít nějakou rampu se světlem nebo prostě nějaké osvětlení??? Ono já osobně nesnáším mýt nádobí ve tmě, musím na to mít světlo a když ho budeš mít večer nebo v zimě, moc ho tam nebude.. Dveře do kuchyně budou prosklené?? Lednice hned za dveřmi, nevím no…ale závidím velký obývák :-)

Dřez bude pod oknem, pod ním nebo vedle myčka, takže nádobí budu mýt minimálně. Radši bych chtěla mít pořádně osvětlenou pracovní plochu..

Dveře do kuchyně nebudou, pokud bude vedle lednice, bude tam jen „díra“. Je fakt, že to nic moc praktické není :nevim: Já jsem přemýšlela dát lednici vedle toho komína a tím by se kuchyně malinko uzavřela.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:52
Pipet píše:
Asi bude občas „dopravní zácpa“ tam u té ledničky a spíže, ale nikam jinam se asi moc šoupnout nedají… Záleží, co to tam je za prostor (ten 2.02) - jestli se tam bude často chodit.

Pipet, 2.02 je chodba, je to vše průchozí - z chodby se jde do obýváku a i do kuchyně

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 12:54
Pipet píše:
A určitě bych přehodila dřez a sporák.
Vyndáš maso z lednice, poběžíš na druhou stranu ho opláchnout a pak zas zpátky ke sporáku/varné desce :nevim:

Hmm, tak to asi nepůjde. Sporák nemůže být pod oknem, ten tam musí zůstat, už je plánovaná díra ve střeše na vývod digestoře. Spíš asi šoupnu tu lednici :nevim:

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 26.07.10 12:55

Tak já bych vedle dřezu udělala ještě jeden růžek a takový minibar. Tam bych dala sporák a do druhého rohu dřez. Trošku se tím taky oddělí kuchyně od obýváku. My to máme takhle http://af.2i.cz/…1687E+17.jpg bar z druhé strany se dá využít na skřínky http://af.2i.cz/…7792E+17.jpg

céčko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 26.07.10 12:58

Já bych dala do rohu varnou desku a na místo kde ji máte namalovanou vy bych dala dřez.Když budeš vařit budeš mít možnost být víc v kontaktu s těmi co sedí v obyváku a i dívat se z okna. to je můj názor. Hlavně at máš velkou pracovní plochu to je důležité.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 13:03

Holky, ta varná deska by +- měla zůstat, jelikož už máme vývod na digestoř. Ten by měl vést kolmo vzhůru, žádné „zatáčky“, ubírá to pak na výkonu.

Varná deska v rohu by se mi celkem líbila, už jsem na to myslela, ale to by se ta digestoř musela nějak vymyslet, jestli to půjde :nevim:

Vznikla by tam pak velká pracovní plocha, což by se mi líbilo. Zkusím to projednat s manžílkem :mrgreen:

Ten nápad od Isand se mi taky moc líbí, zakroutit tu jednu stranu kuchyně. Díky za nápad :palec:

céčko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 26.07.10 13:11

Posílám foto jak to máme my. Jsem se vším spokojená hlavně ta pracovní plocha je super.

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 26.07.10 13:12

Vývod digestoře máme proražený do zdi a digestoř jde dobře, i když já jí popravdě moc nepouštím. Nějak si na ní nemůžu zvyknout. Těší mně, jestli jsem tě aspoň trošku inspirovala. Já jsem si kuchyni navrhovala sama a jsem s ní max. spokojená. Jen ten nápad se skříňkami z druhé strany baru je odkoukaný od Oresi.

céčko
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 26.07.10 13:12

druhé foto

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.10 13:19

Kuchyně pěkné :palec:

Já jsem na to navrhování levá, nemám představivost :nevim:

Céčko, u tebe se mi moc líbí ty výsuvy, rohový dřez a trouba ve výšce. To bych taky chtěla. Náš malej je éro, tak aby se neopařil. Nad troubou máš mikrovlnku?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 26.07.10 13:33

Ten dřez doporučuju k ledničce a sporáku. Někam pohromadě. Nikdy to nebude úplně perfektní, ale pak nebudeš jako já lítat jak hadr na holi přes celou místnost :-) Rozhodně pracovní desku osvětlit. Současný prostor vedle dřezu si nech jako „odkládací“, třeba jako minibar, jak tu zaznělo - máš tam přístup od stolu, z obýváku, jak přijde návštěva, budou ti tom „odhazovat“.

Rohovej sporák jsem nechtěla, měla jsem pocit, že je tam málo místa, a měla jsem pravdu - dneska běžně vaříme dva - buď mi „pomáhá " Jára, nebo běžně vaříme s mužem - já "jen“ brambory a on třeba maso na pánvičce :-) - potřebujeme prostě přístup z obou stran sporáku.

Rohová digestoř se dělá, ale mě se nelíbila z toho důvodu, že jak je hluboko zasazená, ještě „za“ deskou, tak dostatečně nepokryje ty přední plotýnky. Ale může být, už je to nějaká doba, co já plánovala svojí kuchyni, takže určitě je na trhu spousta jiných.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >