Porod 23tt,kdy jste otěhotněly a jaké bylo další těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
20.1.22 17:06

Porod 23tt,kdy jste otěhotněly a jaké bylo další těhotenství?

Ahoj holky, 5.1.2022 jsem předčasně porodila našeho chlapečka. :( Důvod v propouštěcí zprávě,,vyklenutí plodových vaků”. OG vysvětlil, že se tohle proste občas stane a v 99% připadů se tomu nedá zabránit. Jinak žádný jiný důvod nezjištěn.. Po porodu jsem měla ještě revizi. Dnes je to 15 dní, vše zdravotně v pořádku, už ani nekrvacim. Na doporučení gynekologa beru Nosifol a piju sypaný kontryhelový čaj. Psychicky se snažím dat do pořádku, musela jsem vyhledat psycholožku, ale drží mě nad vodou můj prvorozený.. :srdce:
Teď k dotazu, je tu někdo kdo si prošel něčím podobným a za jak dlouho jste chtěly další miminko, za jak dlouho se zadařilo? A jak další těhotenství probíhalo? Pořád doufám, že až budu znovu těhotná, ze to dovedeme do zdárného konce, mám z toho strach, ale s přítelem další miminko chceme. Nejdřív jsem chtěla hned po sestinedeli zkoušet znovu, ale raději počkám aspoň 2-3 cykly..vidina dalšího miminka mi také pomáhá.. Diky za případné reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2177
20.1.22 17:46

@Kristyna030 Nemám tuhle zkušenost a je mi to moc líto! Ale ležela jsem nějakou dobu v Motole a potkala vice maminek, co rodili právě kolem toho 20tt a toho času se mnou leželi na pokoji, protože byli těhotné s dalším miminkem a bud uz prenaseli, nebo byli hospitalizovane, protože měly jít další den na císaře. A všechny měly prej bezproblémové těhotenství. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1703
20.1.22 17:51

Ahoj je mi líto tvé ztráty😔, já jsem loni přišla o chlapečka ve 21tt kvůli odtoku plodové vody (infekce). Bylo to po umělém oplodnění, takže jsem pak chtěla zkusit znovu. Jenže nejlepší je počkat minimálně tři měsíce to mi řekl každý lékař, některý i půlroku. Já se potřebovala dát i psychicky do pořádku, ae jak píšeš ta vidina dalšího těhotenství tu pořád byla. Takže jsem za tři měsíce zkusila znovu otěhotnět a nic ani další měsíc. A otěhotněla jsem nakonec přirozeně až za 6 měsíců od té ztráty. Těhotenství jsem měla hrozné, tak jako to první, ae donosila jsem syna aspoň do 30tt, takže i když je narozený dřív, tak mám miminko. S odstupem času jsem pochopila, že jsem spěchala zbytečně a tělo nebylo ještě připravené. Chápu tvoje pocity, ae poradím jen počkat chvilku déle než se i to tělo srovná přece jen bylo už za půlkou těhotenství. Držím moc palce 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27934
20.1.22 18:00

Je to hrozná věc. Mně zemřelo miminko v bříšku a přišlo se na to v 19 tt. Místo na velký utz jsem šla vyvolat potrat, potom revize. Držely mě dvě děti doma. Už je to čtyři roky, bolí to pořád. Na to člověk nikdy nezapomene. Ale už mi tu běhá skoro tříletý zdravý kluk. Takže já jsem se začala líp cítit po těch 6-8 týdnech. A po třetí ms ( brala jsem Inofolic, s kontryhelem nemám dobré zkušenosti) jsme se rozhodli to zkusit znovu. Čtvrtá už nepřišla. Lékaři tehdy doporučovali 3-6 měsíců počkat. Čekali jsme tedy ty tři, i kvůli věku, bylo nám 35. Těhotenství bylo ukázkové, porod taky. Jen jsem se samozřejmě mnohem víc bála. Ale věřili jsme, že to bude v pořádku. Proč miminko zemřelo se nezjistilo, žádné problémy jsem neměla, prostě jednoho dne nebyly pohyby a na utz nebilo srdíčko. Prý blbá náhoda, nebo něco, co se v té době a z těch vyšetření zjistit nedalo.
Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
20.1.22 18:47

@Kristyna030 zažila kamarádka, porod pro stejný důvod, příčina nezjištěna, otěhotněla přesně po roce na první pokus, porod 39 TT a vše v pořádku. Ale chodila od začátku do rizikové poradny :hug: drž se.. situacemi hrozná, ale určitě se nebude opakovat :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.22 18:56

Mrzí mě to, drž se. Já jsem potratila dřív, v 17tt, miminko už bylo pár dní mrtvé, přiškrtilo si pupečník. S dalším těhotenstvím jsem čekala na doporučení lékaře 3 cykly, navíc dřív bych se na to necítila ani psychicky. Pak to vyšlo za další 2 měsíce a těhotenství probíhalo standardně, miminko se narodilo v termínu zdravé. Žádné léky ani kontryhel jsem nebrala, jen jsem po šestinedělí začla brát kyselinu listovou.

• Citovat
  • Nahlásit
1773
20.1.22 19:10

Ahoj je mi lito tvé ztráty, stalo se mi to samé, chlapečekovi ve 23tt přestalo srdičko a musela jsem ho porodit.Ale u me byla přičina vysoký tlak(brzká preeklampsie) otěhotněla jsem hned 3mesice po tom a to byl zase předčasný porod ve 33tt pro abrupci placenty(syn nastesti vse zvladnul a je zdrav)
Pokud nemas zadne zdravotni komplikace tak bych si dala treba 2mesice pauzu a pak se začala snažit. Jdes tou nejlepší cestou(psycholožka).Moc to boli chce to čas :srdce: :kytka:
Věrim že k vám brzy prijde miminko a vše dopadne dobře.
Drž se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9384
20.1.22 19:20

@Kristyna030 Kvůli infekci jsem přišla o děťátko ve 21. týdnu. Nechala jsem proběhnout dvě MS a otěhotněla znovu. Těhotenství naprosto bezproblémové, porod 39+5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
21.1.22 09:46

Holky, vsem moc diky za reakce :kytka:
Všem kterým si tím prošly, je mi to moc líto, tohle by se proste stávat nemělo :,(
Já se snažím dat dokupy hlavně po psychické stránce, doma už mám skoro tříletého prcka, takže jsem musela hned skočit zpět do normálního života.. ale ta bolest je pořad silena, nejsem schopna ani vytáhnout ultrazvuk a dat si ho třeba do rámečku na památku :(
Takže moc diky všem, nechám proběhnout tři cykly a zkusíme to znovu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27934
21.1.22 10:26
@Kristyna030 píše:
Holky, vsem moc diky za reakce :kytka:
Všem kterým si tím prošly, je mi to moc líto, tohle by se proste stávat nemělo :,(
Já se snažím dat dokupy hlavně po psychické stránce, doma už mám skoro tříletého prcka, takže jsem musela hned skočit zpět do normálního života.. ale ta bolest je pořad silena, nejsem schopna ani vytáhnout ultrazvuk a dat si ho třeba do rámečku na památku :(
Takže moc diky všem, nechám proběhnout tři cykly a zkusíme to znovu :srdce:

Netlač se do ničeho. Já mám test, utz i zprávu z NT schovanou, ale rozhodně ne v rámečku. Obrečela jsem to, když jsem to dávala do obálky. Občas zapaluju svíčku. Zrovna toto období je pro mě náročné (v nemocnici jsem byla 31.1-1.2.), ale tím, že chystáme narozeniny nejmladšího, a kluci přinesou vysvědčení, tak je toho hodně co jiného k řešení a odvádí to pozornost. Ale na dušičky to na mě pravidelně pořád padá. Na to nikdy nezapomeneš. Ale naučíš se s tím žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.1.22 08:52

@andelka83 Moc mě mrzí co se ti stalo :( :hug: Nez jsem přijela z nemocnice, přítel musel vše schovat, neměli jsme ještě vše, ale miminkovské vecicky atd. to jo.. já se ještě neodhodlala ani ty zprávy z vyšetření a ultrazvuky ani schovat do te obálky třeba.. od doby co jsem se vrátila z nemocnice mi to leží v šuplíku, já na to proste zatím nemám sílu :(
Naš andilek se nám,,povedl” po dvou měsících, tak doufám, ze i teď to vyjde brzo.. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27934
22.1.22 15:22

@Kristyna030 já mám taky všechny děti na první pokus. Taky jsem v to tehdy doufala, že se to povede rychle. Dej si čas. Já jsem to dala do bedny a na skříň. Po čase se to hodilo. Ale taky jsem to na očích mít nechtěla. Ale kdy jsem to tam dala už nevím. Každopádně srdíčko bolelo. Člověk to musí nějak prožít, ustát, zpracovat..já jsem i hodně četla na netu, diskuze, příběhy..abych věděla, že v tom nejsem sama. Po měsíci se to začalo zlepšovat, po 6 týdnech jsem se vrátila do práce, chystala svatbu..život šel dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat