Porod bez otce

170
22.3.20 17:17

Porod bez otce

Ahoj, vím, že tu podobné téma bylo, ale já mám přeci jenom krapet jiný dotaz. Chtěla jsem se zeptat těch, kterých se to týká, nebo v situaci že musely z nějakého důvodu rodit samy už byly :) Zajímá mě, jestli jste řešili nějakým způsobem jak tatínka co nejvíce zapojit? Že nemůže být partner u porodu -budiž, nedá se nic dělat :) ale to, že v rámci zákazu návštěv nemůže jít ani na oddělení šestinedělí mi pro něj prijde už velké sousto. Tak mě napadá, jestli je třeba hned po porodu (během bondingu nebo po prvotním vyšetření miminka) možné provést videohovor? Nikdy jsem ještě nerodila, tak netuším kolik prostoru po porodu vůbec mám. Nebo myslíte že něco takového bude možné až už bude “po všem” a já budu normálně na pokoji? Vím, že to není nic důležitého, ale proč se nezeptat když mě to zajímá. Nebo to mate některá vymyšlené jinak? Rada bych partnera zapojila co nejvíce, jelikož on se opravdu moc těšil a teď to vypadá, že nic takového nebude :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3367
22.3.20 17:20

Já jsem na to popravdě po porodu neměla sílu. Ani v jednom případě. Takže až po pár hodinách to šlo. Uvidíš, jak ti bude.

Neboj, to zvládnete. Ty, miminko i nastávající tatínek.

Osobně jsem ráda, že aktuálně do porodnice nikdo nesmí. Riziko by bylo moc velké.

Aktuálně se mne to také týká, nejsi v tom sama :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1442
22.3.20 17:25

Přijde mi to jako fajn nápad! A nevím, proč by to neslo - jestli myslíš kvůli personálu? Já hned (par minut po tom, co se malá narodila), telefonovala s mámou. Resp. ji volal muž a měli jsme ji snad i na hlasitý odposlech, abychom mohli mluvit oba a slyšeli se všichni.
Mně se to (naštěstí) netýká. U porodu jsem muže nechtěla, ale to, že by tam nebyl s námi bezprostředně po, by mi teda bylo líto moc. A ten videohovor mi přijde fakt dobrý nápad! Lepší než nic, v této situaci.
Ale jak píše @jezzz, taky hodně záleží na tom, jak ti bude. Já měla strašně rychlý a pohodovy porod a cítila jsem, źe bych uběhla snad i maraton a ten adrenalin a štěstí mi nedaly spát ještě cely další den, takže…

Každopádně držím moc palce, věřím, ze v tuto dobu bude i personal svolný k takovému nápadu! Jestli jdeš do porodnice ještě někdy na kontrolu, zeptej se, třeba něco společně ještě vymyslíte :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5751
22.3.20 17:29

U prvního porodu jsem chlapa neměla a přišel až někdy po 6-7h co byl syn na světě, ani jsem neměla nějak v plánu ho zapojovat či cokoliv jiného :)
Ale u druhého jsem Teda chlapa měla protože nestihl odejít, ale můj otec pracuje v Itálii takže s tím jsme ještě před odchodem z porodního sálu na šestinedělí měli videohovor a nějak to porodním asistentkam či případně už sestřičkam na šestinedělí nevadí, v tuhle chvíli kdy je zákaz to chápou ještě víc než dřív, samy mají rodiny takže v tomhle vás určitě i podpoří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
22.3.20 17:33

Od narození má otec právo být se svým dítětem, i za současného stavu. Aktuálně je vše stavěné tak, že zákonným zástupcem jsou oba rodiče a dítě u sebe může mít nepřetržitě oba dva. Samozřejmě, je to o velkém hádání a nejspíš i za asistence policie. Také je možnost rodit ambulantně, po porodu říci nashledanou za dva roky a alou domů, do pelíšku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
722
22.3.20 17:36

Ja jsem mela na porodnim sale tel a psala smsky :) pak jsem si ho jen polozila vedle sebe, porodila a jakmile prcka odnesli a ja cekala na odvoz na pokoj, tak jsem psala dal. :lol:
Takze videohovor, proc ne. Ale jako vzdy, bude zalezet na lidech, jedni s tim muzou byt v pohode, jini ne. Mozna v teto dobe, kdy jde najednou tolik veci online, co se jeste pred mesicem tvarily jako uplne nerealne, budou i v porodnici svolni k online prenosum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
22.3.20 17:36

Já mám holky ještě času dost, do porodnice zatím nahlášena nejsem ( porodnice kterou jsem si vybrala je malá a nahlásit se mám až v ukončeném 37. tt) ale jsem ten typ člověka, který má rád jasno- coby kdyby.. bavila jsem se s primářkou infekčního, která pracuje v jedné velké nemocnici a tam prý jsou velice skeptyčtí k tomu, že by se měl zákaz návštěv ukončit v následujících dvou měsících :nevim: tak proto se na tuto variantu připravuji :) no, jednak jsem si říkala jestli nebudu za exotku až tam vytahnu telefon :D nebo jestli tam je vůbec časovej prostor na to někomu volat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2258
22.3.20 17:43

Za pár dní mě čeká čtvrtý porod. To, že nebude manžel u porodu bych ještě zvládla. Předchozí 3 porody byly rychle a popravdě jsem u nich muže moc nevnímala. Po porodu mi během bondingu bude chybět opravdu hodně. Na návštěvách jsme byli předem domluveni, že neprijede (musel by s sebou vzít nejmladšího a ten by asi hodně plakal, když by musel potom odejít). Počítala jsem jen s tím, že mi máma doveze na návštěvu starší kluky. Pokud to půjde a manžel bude mít prostor a zrovna nebude zápasit s dětmi, tam mám v plánu videohovor během bondingu. Informovala jsem se v porodnici a bonding probíhá za přítomnosti sestry z novorozeneckeho oddělení. Pokud to nevyjde během těch dvou hodin, tak kdykoliv potom. Upřímně se už moc těším až budeme všichni spolu doma. Chtěla bych to mít všechno za sebou a mít maličkého doma. Střídají se u mě teď nálady, kdy si říkám, že je to jen pár dní a budeme spolu, že to zvládnu a bude to dobrý, a nálady, kdy jenom sedím a brecim, že se bojím a že tam nechci být sama. Mám strach, že mi miminko po porodu odnesou (i přes jejich ujištění, že bonding i společný odchod na oddeleni je stále mozny). Je to náročné, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1291
22.3.20 17:46

Já měla porod v září 2017 a šlo to, mohla jsem mít mobil celou dobu porodu i po něm u sebe, energie jsem měla na rozdavani, ač byl porod přes noc a já nespala, nějak mě ty hormony nakoply, takže teoreticky by to šlo.
Já jsem ale Chtěla přirozený porod a vazbu s miminkem a tam se mobil ani jiná technologie nedoporučuje, protože to nabourava spojení mezi tebou a tvým tělem, bere ti to koncentraci.. Proto jsem mobil měla vypnutý a použila ho až po bondingu, když dcera spala.. A ty první hodiny jsem se věnovala jen jí..
Jinak dnes FNO na svých stránkách psala, že na návštěvu otce po porodu je výjimka, že k porodu sice nesmí, ale potom přijít může.. Nicméně prosí, aby tak otcové nečinili, že je v tom větší riziko než kdyby byli u porodu, hlavně pro ostatní novopecene rodičky.. Když bys měla nadstandardní pokoj a byla tam sama, je to zase jiné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2062
22.3.20 18:20

@lucka_mac luci a chceš si udělat cvičení? Dělala jsem ho před třetím porodem v létě. Je na strach.
Takže, vezmi větší papír a pastelky. Nahoru napiš porod.
Pak papír rozděl podélně na dva sloupce.
Zavři oči a přemýšlej, z čeho máš u porodu strach. Zkus vypsat všechno, každou drobnost. (samota, nepříjemný personál, poranění, cokoliv) do levého sloupce pod sebe.
Až to budeš mít, do druhého sloupce piš pozitivní opak. (společenství, milý personál, tělo v pořádku atd.)
Až to budeš mít, levý sloupec odstřihni a roztrhej. Ideálně spal a někde na trávě vyhoď.
Pravý si dej někam na oči a každý den si opakuj, co dobrého tě čeká.
Tohle mi pomohlo změnit způsob myšlení a přitáhnout si to dobré. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2087
22.3.20 19:56

Můj muž ani jeden porod nestihl, ale po druhém jsem celé siti protelefonovala a smskovala :lol: Ale nevím jak s bondingem, páč u nás je to tak, že s rodičkou tam musí být doprovod, aby miminko nechali na bonding u maminky. Bere se to tak, že rodička je po porodu slabá. Takže já se ho nedočkala ani jednou :? Tak snad to u tebe vyjde..ono taky co porodnice, to jiná pravidla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3367
22.3.20 20:04

@Mystery-lady Manžel u obou porodu byl, na telefonu, normálně na netu a podával, online hlášení. Takže telefon je určitě ok.

Podstatné je, jak ti bude, zda se na to budeš cítit. A to se předem odhadnout nedá.

Telefon si určitě s sebou vezmi a když to půjde, zavoláš. ;) Když, to nepůjde na sále, nebudeš se na to cítit, tak zavoláš hned, jakmile to půjde. To se podda, neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
22.3.20 20:09
@whooro píše:
Od narození má otec právo být se svým dítětem, i za současného stavu. Aktuálně je vše stavěné tak, že zákonným zástupcem jsou oba rodiče a dítě u sebe může mít nepřetržitě oba dva. Samozřejmě, je to o velkém hádání a nejspíš i za asistence policie. Také je možnost rodit ambulantně, po porodu říci nashledanou za dva roky a alou domů, do pelíšku :palec:

hlavně tu policii, tu bych si rozhodně přivolala :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31869
22.3.20 21:44
@Berry77 píše:
hlavně tu policii, tu bych si rozhodně přivolala :pankac:

jasně, ta nemá tč. nic na práci, je plně vybavena ochrannými prostředky a ráda si zpestří službu pohledem na kozu s potrhaným netopejrem. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
22.3.20 21:47
@Burj Chalifa píše:
jasně, ta nemá tč. nic na práci, je plně vybavena ochrannými prostředky a ráda si zpestří službu pohledem na kozu s potrhaným netopejrem. :mrgreen:
:lol: :lol: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama