Porod do vody 2015/16

4338
14.3.16 12:29

porod do vody 2015/16

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jestli jste některá rodila do vody?? Nejlíp rok dva zpět. Jestli máte zkušenosti třeba s porodem do vody a normální porod. Co se vám zdálo lepší?? Kdyby tu byl někdo kdo má zkušenosti a úplně nejlíp z uhersko hradištské nemocnice budu ráda. Děkuji za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

653
14.3.16 13:19

Ja mam teda zkusenost jen s klasickym porodem i kdyz byl v planu porod do vody ale mela jsem hodne zkalenou plodovou vodu tak to neslo.. Ale kamaradka ma zkusenost s obojim a rikala ze ji voda pomohla trochu od bolesti ale ze ji vadilo ze pak musela hned z vody ven na kreslo aby dr zkontroloval stav zraneni aby to mohl zasit.. A druhe uz do vody nechtela, na kresle ji vyhovovalo prave to ze po porodu se nemusela nikam premistit a mohla si vic odpocinout a nemusela unavena a vycerpana vylezt z vany a jeste lezt na kreslo.. ;) jo a jeste ji vadilo ze to v te vane vsechno klouzalo a nemohla se nikde poradne drzet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
14.3.16 19:09

Rodila jsem v uherskohradišťské porodnici v lednu 2015. Chtěla jsem do vody, ale už to nedělají. Můžeš se ve vaně relaxovat před porodem, pokud ti neodtéká plodovka. Jakmile začne odtékat, do vany nesmíš. Mrzelo mě to… V roce 2012 jsem rodila prvního syna, to se u nich do vody ještě rodit mohlo, ale já rodila ve 34+1 tt., tak to nešlo, kvůli malému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
14.3.16 19:48

@Salvaje já mám právě úorodní asistentku z nemocnice a ta mi tuto možnost dala na promyšlení. Tak nevím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
14.3.16 19:59

@nikoleta93 Tak nevím, já měla i vanu na porodním pokoji, a když jsem sestřičce řekla, že bych chtěla rodit do vody, tak mi řekla, že to nejde, že už to nedělají, že to má porodnice zakázané (nějaký problém tam prý byl), a že už do vany nemůžu ani tak, když mi odtekla voda, že jen na zrelaxování pro rodičky, které mají ještě zachovanou plodovou vodu. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
14.3.16 21:21

@Salvaje Tak buď už to mají znovu povolené a nebo jste narazila na sestřičku která to nepodporuje a tak si to vymyslela. Těžko říct. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
14.3.16 23:09

Mela jsem naplanovane rodit so vody (jina porodnice),ve vode jsem byla nez jsem „zacala tlacit“ a nemuzu si to vynachvalit.
Ve fazi pred tlacenim mi bazenek/voda neskutecne pomahal zvladat bolesti. Pak ale kdyz jsem uz tlacila mi to bylo nejak neprijemne…nevim…chtela jsem proste lezet na pevne podlozce na posteli na zadech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
14.3.16 23:10

Mela jsem naplanovane rodit so vody (jina porodnice),ve vode jsem byla nez jsem „zacala tlacit“ a nemuzu si to vynachvalit.
Ve fazi pred tlacenim mi bazenek/voda neskutecne pomahal zvladat bolesti. Pak ale kdyz jsem uz tlacila mi to bylo nejak neprijemne…nevim…chtela jsem proste lezet na pevne podlozce na posteli na zadech

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
15.3.16 08:28
@nikoleta93 píše:
@Salvaje Tak buď už to mají znovu povolené a nebo jste narazila na sestřičku která to nepodporuje a tak si to vymyslela. Těžko říct. :nevim:

To mně taky napadlo, že si to vymyslela. Ale říkala mi to sestřička, co byla na příjmu, u porodu vůbec nebyla. Hlavně se chvíli po mém příjmu měnila směna, tak by se jí to stejně vůbec netýkalo… Navíc by asi měla průser, kdybych se na to pak zeptala někoho jiného, například primáře, který tam byl na ranní směně… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
15.3.16 09:26

@MiraMoo děkuji za zkušenost :-)

@Salvaje To máte pravdu. Tak možná už je to teď zase dovolené. Ono za rok se toho může změnit plno. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3480
15.3.16 09:38
@nikoleta93 píše:
@MiraMoo děkuji za zkušenost :-)@Salvaje To máte pravdu. Tak možná už je to teď zase dovolené. Ono za rok se toho může změnit plno. :-)
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama