Porod na Kladně plánovaným CS, máte zkušenosti?

620
24.7.13 15:30

Porod na Kladně plánovaným CS, máte zkušenosti????

Zdravím všechny, v říjnu mám mít planovaný CS v Kladenské porodnici, nemáte někdo zkušenost, nikdy jsem tam nebyla, a co personál???Moc děkuji za reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

75
24.7.13 17:14

Ahojky, já jsem na Kladně plánovaným CS rodila v září 2011, ale myslím, že se toho za tu dobu (kromě rekonstrukce) moc nezměnilo. Můžu říct, že jsem byla spokojená. Vše proběhlo jak mělo, bez komplikací. Doktoři i sestry na pohodu. I sestřičky ze šestinedělí se daly přežít (pro mě to tak hrozné nebylo) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
27.7.13 11:14

Ahojky, dík za reakci, prosím tě a šla jsi pod plnou narkouzu nebo lokálně??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
27.7.13 16:52

Mela jsem spinal a dobry. Chtela jsem malou videt hned:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
27.7.13 23:16

Jak to dlouho trvá, než je mimčo venku a potom následně to šití atd. A t oale vše slyšíš ne, já jsme posera, bojím se abych tam nezkolabovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
2.8.13 14:37

Celý zákrok trval cca hodinu. Nevím, jak dlouho trvalo než byla malá venku, ale myslím, že to bylo tak do 15 min., víc zabere to šití. Nic jsem neslyšela (tedy ne nic, co by bylo nepříjemné), doktoři a ostatní personál se bavili úplně normálně :-) Sestřička anesteziologa se pořád ptala, jak se cítím a když něco, tak tě uspou úplně. Nejhorší pro mě bylo to napíchnutí narkózy, stočit se úplně do klubíčka, ale i tak se to dalo přežít ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
9.8.13 15:39

Ahoj, rodila jsem na Kladne planovanym cisarem ted v cervnu, vse v pohode, akorat nebyli schopni rict, v kolik na zakrok pujdu (rekli, ze bud hned rano, nebo az po poledni, podle toho, kolik bude prace :mrgreen: ), takze trochu neprijemne v tom, ze pokud nemas nadstandard, nemuze za tebou navsteva na pokoj, abyste nerusili ostatni a chodba neni na cekani moc privetiva, takze pritel vzdycky prisel, chvilku jsme chodili sem tam po chodbe, sedet jsem nemohla, protoze mi strasne otekaly nohy, pak jsem se sla na chvili natahnout a on na kafe, pak zase prisel… A tak to bylo od osmi do jedne :)
Mela jsem spinal, jak pise s_mishka, napichnuti narkozy nic moc, ne ze by to nejak extra bolelo, spis je to neprijemne, ale stocit se do klubicka s brichem byl docela nadlidsky vykon, porad se jim to zdalo malo :lol: na sale vsichni moc mili, operovali me dr. Bradkova a dr. Cerny, sestry ani anesteziology si nepamatuju jmenem
Nez byla mala venku trvalo tak 15-20 minut od napichnuti spinalu, pak si ji vzali na osetreni z novorozeneckeho a dali ji priteli do naruci a posadili mi ho k hlave, takze jsem mela do konce zakroku o zabavu postarano, jen jsem mu strasne zavidela, ze si Lucku chova, zatim co ja tam musim bez hnuti lezet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
9.8.13 22:29

@vrtulka78 jj, přesně tak. Také jsem měla jít na řadu podle práce a zrovna v ten den jí bylo až, až :mrgreen: Takže jsem se na sál dostala až ve 14 hod. Jinak postup úplně totožný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
11.8.13 10:43

@vrtulka78 @s_mishka no holky ale jak vám bylo potom, co ta rekonvalescence, jak to dlouho trvá než ta jizva přestane bolet alespon tak že se ohnete, a co wc, z toho mám strach, to asi taky je problém co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
11.8.13 22:06

@atik ja jsem docela citlivka na bolest a navic jsem mela zavedeny dren, coz je pomerne bolestive, prvni 2 dny jsem byla uplne nemozna, jak mi ale vyndali dren, tak se to vyrazne zlepsilo, nejvic pomohlo, kdyz jsem se zacala normalne hybat po propusteni domu, ohybani bez vetsich potizi tak po 7-10 dnech, nejhorsi je vstavani z postele, to kdyz se zapomenu a zapojim hodne bricho, tak to citim jeste ted po 10ti tydnech, ale ted uz to neni takova ta velka bolest, jen je to neprijemne
Co se tyce wc, tak prvni 2 dny mas cevku, takze curani neresis, pred cisarem dostanes klystyr a po nem hodne drsnou dietu (v den zakroku nic, druhy den k snidani mliko, k obedu ridkou polivku, k veceri hustou polivku, dalsi den mliko, kasi a z domova ti muzou prinest presnidavku, normalni jidlo az za 3 dny), takze jsem na velke byla az po 4 dnech a to bylo v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1317
11.8.13 22:08

Ale cestou domu z porodnice jsem citila kazdy vymol na silnici. A ze jich tam bylo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
12.8.13 10:22

No z toho drenu mám dost, njn, když to musí bejt, ale co, vydrželi to jiný, tak musím taky, ale teda bojím bojím :oops: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
12.8.13 14:13

Já měla rekonvalescenci celkem rychlou. Už si přesně nepamatuji, jak dlouho jsem jizvu cítila… Samozřejmě, že po zákroku to byla síla. Nejhorší byla první cesta do sprchy, to bylo po 12 hod. Pak ráno vstát a celý den potom jsem chodila v předklonu, ale pak už to bylo lepší a lepší. Je jasný, že při každém pohybu je to znát, ale už to nebylo tak bolestivé. Jo a hlavně si pamatuju, jak jsem čekala, až mi malou přinesou poprvé na kojení, to jsem na to skoro zapomněla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
620
12.8.13 20:26

@s_mishka tak to je jasný, taky se těším hlavně na miminko t opřebolí rázem vše :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1441
18.8.13 21:22

@atik @s_mishka @vrtulka78 A z jakých důvodů jste měli plánovaný císař? Jak je to potom s kojením? Někdo tvrdí, že kojení po císaři se bohužel nemusí plnohodnotně rozjet a tudíž je velká pravděpodobnost, že mimi skončí na umělku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama