Porodnice Kladno

, http://www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/chirurgi...

porodní sál: 312 606 827

Primář: MUDr. Helena Brádková

Porodnice respektuje přání rodiček a poskytuje porody jak klasickou formou, tak alternativním způsobem. Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby u porodu je samozřejmá. V oddělení šestinedělí mají maminky po porodu k dispozici tři čtyřlůžkové, jeden dvoulůžkový, pět jednolůžkových nadstandardních pokojů a jeden pooperační čtyřlůžkový pokoj s rozvodem kyslíku pro maminky rodící císařským řezem. Všechny pokoje, pooperační nevyjímaje, jsou typu „rooming-in“ (maminka je na pokoji společně s dítětem).

Doporučují maminky porodnici Kladno?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kladno

Rodila jste v porodnici Kladno?
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 02.04.19 napsala :

Rodila som v Kladne, bol to môj prvý pôrod a neviem či by som tam išla rodiť znova. Prišla som tam v noci, starostlivosť bola veľmi dobrá, oceňujem hlavne šikovnosť vstupného vyšetrenia, čistotou a komfort na oddelení, ani strava nebola najhoršia, ale pôrod bol jedna obrovská katastrofa. Už na poradni som im hovorila, že mám veľmi úzku panvu, že sa bojím rodiť prirodzene, aj moja mama mňa aj brachu porodila sekciou, ich odpoveď bola, že plod je dost malý a skúsime. Na obed kontrakcie silneli, tak mi pichli epiduralku, ovracala som skoro aj personál, ale inak mi pomohla aj keď zo začiatku som cítila kŕče v nohách, potom bol pôrod, dosť pomaly som sa otvárala, tak skúšali kadečo pohupovanie na lopte, pochodovanie, sedenie, sprcha a stále silné bolesti, ešteže tam bol pri mne manžel a dýchal so mnou. Napokon som to už nevydržala a revala ako zviera. Ešte mi chýbali 2 cm do otvorenia, tlačila som som a malému sa vôbec nechcelo von. Jedna pôrodná asistentka vyhnala všetkých z miestnosti a osopila sa na mňa, že prečo kričím, vedľa rodí iná maminka a iba stresujem, že ako by sa to páčilo mne, aj ona má deti a mala bolesti ale taký cirkus vôbec nerobila, nakoniec tam prišiel doktor opýtal sa mňa koľko meriam, potom som cítila ako mi berú krv, a keď som počula cisársky rez, tak to bola rajská hudba. Túžila som po bondingu, je mi ľúto že to nebolo, ale v tej chvíli som bola za akútnu sekciu aj narkozu vďačná a dosť. Po operácii všetci uznali, že prirodzene by som nikdy neporodila, malý bol cvalik 3666 g, 53 cm. A že malé dieťa. Na oddelení sestinedeli som rada, že mňa skoro zdvíhali z postele, myslela som, že to nedám ale dala som, čakala som to horšie musím povedať, celkom to išlo, na ďalší deň som vstala z postele už aj sama, sice pomaly a opatrne, ale išlo to. Trochu tam bol chaos, robilo sa tam odrazu asi 5 veci, ale inak pohodka. Možno by som tam išla rodiť znova, lebo jedno dieťa ešte mať chceme, ale od začiatku sa budem baviť len o cisárskom, toto nechcem už nikdy zažit. Navyše náš malý má na celicku trošku jazvu ako bol stlačený v úzkych pôrodných cestách, našťastie nič horšie sa nestalo, mame ho doma a už sa len vytesujeme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypracovať si podrobný porodny plán, ideálne už na poradni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, prezuvky, hygienické potreby, uteráky, poporodne kalhoty. Nočnú košeľu, vložky, toaletný papier nie je treba, pôrodnica zabezpečí. Rovnako aj veci pre dieťa. Možno odporučim zopár plienok, lebo si tam na prídel.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - porod2019 31.03.19 napsala :

Ahoj budoucí rodičky. Mám již 2 zkušenosti s porodem v nemocnici Kladno.
1. porod probíhal velmi rychle a od vyšetření v půl 12, kdy mi bylo řečeno, že rodit ten den nebudu, jsem porodila v půl 2. Což je za 2 hodiny. To, že mi porodní asistentka nevěřila, že rodím, jsem se ani nedivila. Nejprve se mi snažila vysvětlit, že porod bolí a že u prvorodiček to trvá déle, ale i přesto mě vyšetřila a pak to byla rychlost. Porod vedený paní doktorkou Jeřábkovou a asistentkou Jandourkovou byl skvělý, i když s nástřihem, tak s velmi milým přístupem.
Zato porod číslo 2. byl bez empatie a ochoty doktorky Babákové.
Plodová voda mi praskla doma ráno v 6 a do porodnice jsme dorazili cca v 8 hodin. Vyšetřila mě velmi milá paní doktorka a sestra se mnou vyplnila vše potřebné a uložili mě na pokoj tzv. čekanky. Nebýt toho, že tam personál ukládal věci do velkých skříní a přenesou vám oběd, si vás nikdo celou dobu nevšimne a ani nikoho nenapadne se přijít zeptat, jak se vám vede, zda se u vás něco nezměnilo apod.. Bohužel porod mi začal až k večeru, kdy se vyměnila směna. Kontrakce začaly cca v 5 a opět dle mého názoru stejně rychle jako u porodu číslo 1. Šla jsem požádat, zda bych už mohla mít u sebe manžela. Bylo mi řečeno, že dle nálezu ať jdu na pokoj. Tam mě paní doktorka Babáková vyšetřila tak dokonale, že jsem bolestí vylezla o metr dál. Poslala mě do sprchy a já tam byla sama.

Věřte mi to nebo ne rozbrečela jsem se jak malé dítě, že jsem tam v bolestech sama a manžel tam být nesmí. A to si myslím, že jsem docela drsná a jen tak mě nic nesejme. V té sprše jsem byla cca půl hodiny a kontrakce byly častější a silnější. Šla jsem se opět dožadovat manžela a opět jsem slyšela dle nálezu a ještě jsem dostala vynadáno, že z pokoje nesmím vycházet o čemž mě nikdo nepoučil a do té doby jsem si myslela, že jsem svéprávná a v porodnici a ne ve vězení. Paní doktorka laxně seděla v křesle naštěstí se mě asi zželelo porodní asistentky, která mě vyšetřila již bez bolesti a řekla, že jsem na 4 cm a jestli na tom trvám, ať tedy manžela zavolám. Manžel přijel cca do 5 minut, protože jsem mu už bez jejich svolení volala ať přijede. Přišli jsme na porodní sál, začali nám vysvětlovat, že nesmím pít apod. a chtěli odejít, ale můj porod byl tak rychlý, že za 4 kontrakce jsem se otevřela o dalších 5 cm a šli jsme rodit.
Paní doktorka celou dobu do mě „hrabala rukama“, že to šíleně bolelo. Už jsem tedy na ní křičela, ať mě raději nastřihne, ale hlavně ať už do mě nesahá. Nakonec mě nenastřihla, ale roztrhla jsem se a prý jsem musela mít nějaký zánět, proto mi kůže tak praská.. No o zánětu jsem nic nevěděla a ani v poradně mi nic takového nikdo nic neřekl. Takže tvrzení, že porodnice podporuje přání rodiček a podporuje otce u porodu, je dle mého názoru nepravdivé. Ano otec u porodu byl, ale jen díky tomu, že jsem si ho prosadila, jinak by to nestihl a dle mého názoru u samotného porodu mi už moc nepomůže, musím si to vytlačit sama, ale při bolestech tu hodinu předem, by mi byl větší oporou. Chápala bych, že mě nemohou dát včas na porodní box, kdyby měli porodnici celou plnou, ale rodila jsem já, pak jedna maminka po mě a pak do rána už nikdo, takže boxy byly prázdné, ale holt chtěli mít klid a né tam tatínka, který by se nedej bože na něco ptal a otravoval je. Maminku seřvou, že nesmí vylézat a je klid… No tomu říkám přístup. Opravdu to byla moje špatná zkušenost s paní doktorkou Babákovou. Jinak všichni byli moc fajn, jak ostatní doktorky/ři, tak i sestry na oddělení šestinedělí. Všem moc děkuji za péči o mě i dceru. Držím vám palce ať máte lepší zkušenost než já.

Personál: Mudr. Babáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se špatným doktorkám a nevěřit tomu, čím se porodnice sama chválí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost síly prosadit si svůj požadavek

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 06.02.19 napsala :

Personál na porodním sále byl naprosto skvělý! S mým porodním přáním neměli žádné problémy, vyšli mi vstříc a během porodu se mnou bylo vše diskutováno. Na porod budu rozhodně vzpomínat velice ráda :) …na rozdíl od následujícího pobytu na oddělení 6nedělí :/. Nadstandardní pokoje beznadějně obsazené, ale chápu, že s tím se dá těžko něco dělat. Mojí velkou chybou bylo, že jsem se důkladně připravovala pouze na porod a naivně jsem se domnívala, že ohledně kojení a všeho ostatního mě v porodnici všechno naučí a vysvětlí. Nenaučila jsem se hned od začátku dítě správně přikládat, což mi přineslo spoustu bolesti a problémů do budoucna… Jinak sestry byly příjemné nebo aspoň nebyly nepříjemné :) Kromě jedné, která byla fakt na facku.

Personál: MUDr. Capková, porodní asistentka Gabriela Jandourková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistěte si dopředu vše o kojení a potom v případě pochybností o správné technice kojení apod. kontaktujte hned laktační poradkyni (mám výbornou zkušenost s paní Radkou Jakubovou - „horkou linku“ dostupnou údajně 24 hodin denně, na kterou Vám dají číslo v porodnici, mi nikdo nebral…)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Mia83 09.01.19 napsala :

Při mém prvním porodu nebylo příliš lékaře potřeba, takže MUDr. Černý mi prakticky udělal jen nástřih a zašil :). Jména PA bohužel neznám, ale u obou porodů jsem měla úžasné ženské, které to se mnou prožívaly, o všem mne informovaly a dávaly mi užitečné rady a doporučení, které jsem poctivě dodržovala a tak si urychlila a zjednodušila celý porod.
U druhého porodu koncem pánevním (hodnocen jako rizikový) jsem měla na vše dvojnásob personálu :) Mladá lékařka MUDr. Poláčková byla strašně milá, znala jsem ji již z poraden a moc se mi líbilo, že po porodu za mnou ještě přišla ujistit se, že jsme v pořádku a objasnila mi vše, co mě zajímalo. Vděčná jsem však byla i za MUDr. Bradkovou, která je úžasná zkušená profesionálka a naše “těžší” finále řešila doslova vlastníma rukama, už chápu, proč tam musely být ve dvou.
Na šestinedělí se to musím říct během dvou let zlepšilo. Co se týče personálu, sestřičky moc milé a vstřícné až na jednu blonďatou megeru. Tragédie ovšem je nedostatek soukromí, nadstandardní pokoje beznadějně plné, prostory ve staré části nemocnice a společné sprchy a wc na chodbě :-/ Po dvakrát jsem skončila na šíleném čtyřlůžáku hned vedle “návštěvního prostoru”, takže klid jsem opravdu neměla a o zábavu bohužel bylo postaráno. Neustále nám tam někdo coural, některé návštěvy (především našich menšinových spoluobčanů) naprosto nerespektovaly sestry ani zákaz chodit na pokoj :-( tohle je tam teda fakt tristní!!!
Nicméně jsem ráda, že jsem rodila tam, péče i jednání je nadstandardní a po porodu s miminkem už ty tři dny člověk nějak přežije :)

Personál: Porodníci Černý, Poláčková, Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit si nejak domluvit nadstandard předem nebo přes známého ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pití a hroznový cukr, ja byla ráda i za manžela :) pak purelan, kojící podprsenku, síťové kalhotky, ručník, osušku a homeo na kojení, není potřeba noční košile, vložky ani nic pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 25.10.18 napsala :

Za mě určitě spokojenost…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sestřičky všechno mají, jak pro maminku, tak pro miminko. Stačí kosmetika a co chcete navíc pro mimčo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dokumenty a tašku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Ivei 15.10.18 napsala :

Ahoj,
rodila jsem v roce 2011.
Porod proběhl bez komplikací. Na předporodním mne nechali uplne v klidu na pokoji se sprchou. Manžel byl přítomen. Porod proběhl v pohodě, miminko mi hned přiložili a po domluvě jsem si ho mohla vzít hned k sobě.
Novorozenecká péče super, příjemný personál.
Jediné mínus bylo jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 26.09.18 napsala :

V kladenské nemocnici jsem rodila 17. 9. 2018. Dle mých zkušeností mohu porodnici doporučit. Nejdříve poradna pro těhotné-příjemné sestry i lékařky. Můj porod byl rychlý a porodní asistentky byly příjemné, i paní doktorka, která mě rodila. Ale nejlepší zkušenost mám až z oddělení šestinedělí. Měla jsem velké štěstí na slečny a paní na pokoji. Pouze jedna noc pro mě byla noční můra, kdy sloužila sestra, která by tam neměla co dělat. Velmi neochotná, nepříjemná, alespoň z mého pohledu.

Ale z čeho jsem byla mile překvapena, byla jedna sestřička, řekla bych, že to byla staniční sestra. Její přístup byl naprosto senzační. Pomohla mi se vším - kojení, koupání, i s miminkem. Nebyl žádný problém, když jsem potřebovala do sprchy či si jen odpočinout. Věděla jsem, že se o malého postará s radostí a nebude ji to obtěžovat. Jen díky ní jsem byla spokojená a jistější. Takže moje zkušenost s nemocnicí je kladná!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Betynina 11.08.18 napsala :

Ačkoliv jsem přijela s kontrakcemi po 5 minutách a odteklou plodovou vodou, dali mě na hekárnu, kde se mnou byla ještě jedna maminka, která byla bez bolestí a čekala na vyvolání. Podotýkám, že na sálech nikoho neměli a údajně si museli nechávat místo pro někoho akutního. Já jsem nebyla akutní, jen jsem rodila.

Chodili mě kontrolovat během 32 hodin, pak usoudili, že teda půjdu rodit, ačkoliv jsem byla jen na 3 cm. Dvě AP mi skákaly po břiše ze stoličky, nacpaly do mě dvě ampule oxytocinu, jinou polohu než na zádech s nohama vzhůru jsem nesměla mít, navíc jsem se musela držet ještě madel, takže jsem tam ležela jak na motorce v záklonu… Absolutně nevhodná a velmi nepříjemná poloha pro rodičku. Říkala jsem, že chci rodit v kleče a je mi to příjemné, razantně to odmítli a musela jsem zpátky do pololehu na „motorku“. Když jsem křičela bolestí, řekli, že vystraším ostatní pacientky, ať přestanu křičet. Dcera dostala srdeční arytmii, císař už nešel provést, neměli ani vakumextraktor, pro ten někam běželi do jiné místnosti… O nástřihu, který cítím při styku dodnes, radši ani nemluvit.

Dcera péči kladenských toplékařů přežila s hypotonií, hypoventilací, 2 dny v inkubátoru, opožděným psychomotorickým vývojem, atd. Kladenské gynekology z nemocnice nedoporučuji! Jsou nezkušení a práci chtějí mít co nejdřív odfláknutou za sebou. Rodička u nich stojí na posledním místě.

Pocit z porodu: kdejaké zvíře v ZOO má větší péči než jsem měla já. Další děti jsem plánovala, ale strach z toho, na jakého packala zase narazím u dalšího porodu, přispěl k tomu, že jiné dítě už nemáme.

Personál: Černý, Nguyen, Brádková Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 30.05.18 napsala :

Spokojená jsem byla tak napůl. Do porodnice jsem přijela ve 4 ráno po tom, co mi praskla voda, asi dva dny po termínu. Do druhého dne se nic nedělo, tak jsem byla na čekacím pokoji. Na ten nesmí návštěvy. Takže jsme museli být s manželem na chodbě. Porod se druhý den rozjel po tabletě a oxytocinu. Porod vedla skvělá porodní asistentka, s manželem jsme byli spolu na sále. Porodila jsem bez nástřihu. Potud to bylo fajn. I když to nebyl můj vysněný přirozený porod.

Na šestinedělí nějak nedostali informaci, že jsem porodila, a tak všechno honili na poslední chvíli. Můj porodní plán ani nečetli. Dítě mi zabalili do oblečení a začali měřit a vážit namísto bondingu tělo na tělo, který jsem požadovala. Na oddělení šestinedělí mě přivezli bez miminka. Okamžitě jsem si pro něj šla, řekli že se musím nejdřív vysprchovat a že oni musí vyplnit nějaké papíry, protože bylo hodně porodů!! Hned jsem se vysprchovala a miminko si vzala. Asi to není v této porodnici moc zvykem.

Následovalo psychovaní kvůli kojení, tlačení do umělého mléka. Nátlaku jsem naštěstí nepodléhla, i když pořád strašili, že to „neukojím“ a nebudu moct domů. Do toho pořád řešili žloutenku a strašili infekcí, aniž by mě pořádně informovali, co to znamená. Do toho neustálé vyrušování, když jsme konečně usnuly. Nucení vážit před a po kojení. Prostě zbytečné vyvolávání stresu. Do toho mi na dítě sahala uklízečka, smradlavá od cigaret. Po dvou dnech jsem dostala nadstandard. Za tu cenu pokoj bez koupelny s nefunkčním odtokem dřezu, v němž byla bůhví jak dlouho špinavá voda. Nikdo to neřešil.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si vše o kojení a o tom, co je důležité po porodu a nenechat se zmanipulovat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - jivela 15.04.18 napsala :

Rodit na Kladně jsem byla rozhodnutá celé těhotenství, v poradně byli vždy všichni moc milí. Svoje rozhodnutí jsem změnila 14 dní před termínem po předložení porodního přání. Přes všechno, co se dočtete na stránkách nemocnice, je realita někde jinde. Porodní plán nevidí zase tak moc rádi, s jeho respektováním mají velký problém. Z reakce doktorky jsem byla velmi zklamaná a začala tak rychle hledat náhradní porodnici. Jela jsem nakonec 150 km a nelituji. Porodila jsem naprosto přirozeným způsobem i bez oxytocinu, v poloze, jaká mi byla příjemná, bez nástřihu. Takže v Kladně jsem nerodila, není to porodnice, kde je rodička na prvním místě, pořád je tu důležitější mít to rychle a pohodlně… pro personál.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - marulenca 23.03.18 napsala :

Doktoři, kteří mi prováděli císařský řez, byli výborní. Samotný zákrok mě příšerně bolel. Nevím, jestli to bylo ze stresu nebo špatně píchnutého umrtvení.

Ale co bylo strašné, byla většina sester na šestinedělí. Začalo to už podáním méně agresivní verze klystýru. Sestra se s tím nepárala a mně natrhla. Tekla mi krev a ta bolest… Po zákroku jsem byla odvezena na dospávací pokoj. Manžel hodinu čekal na chodbě, protože se mi během zákroku udělalo zle a ztrácela jsem vědomí a nikdo se neobtěžoval mu říct, že může jít domů, že jsem v pořádku. Trnul hrůzou, co se mnou je. Když se mi začalo dělat zle, odvedli ho ze sálu. To všechno by ještě s hodně zamhouřenýma očima šlo.

Ale sestry „odbornice“ na kojení, na ty nikdy nezapomenu. Díky nim se mi nikdy nepodařilo kojit. Malého mi předaly s dudlíkem u hlavy. Když si toho sestra, která mi ho předávala, všimla, trochu zpanikařila a byla na ní vidět, že ani neví, co na to říct. Já byla ráda, že jsem ho konečně po 4 dnech dostala, tak jsem to přešla. V porodnici se mi nepodařilo rozjet kojení kvůli stresu ze sestřiček, které byly většinou protivné, když jsem si šla pro příkrm a z toho, že malý měl žloutenku a hrozilo, že si ho tam nechají. Sestry byly naštvané, že malý nechce jíst, nepřibírá a navíc má zvýšené hodnoty žloutenky. To pro ně znamenalo, že se dalšího děcka jen tak nezbaví. Než jsem se dostala na nadstandard, tak jsem často slyšela od ostatních maminek, že už se těší, až půjdou domů, že jsou ty sestry protivné (samozřejmě jsem slyšla horší výrazy).

Jediné, co beru jako opravdu plus, je, že pokoje navštěvovala fyzioterapeutka, která radila, jak rehabilitovat po císařském řezu, aby hojení probíhalo tak, jak má.

Kdyby tedy bylo víc sester (viděla jsem stejné sestry 2 noci za sebou včetně celého dne, jeden den volno a pak znovu) a navíc i těch, které by opravdu podporovaly kojení, tak bych neváhala doporučit, protože by se změnil, předpokládám, i přístup, kdyby nebyly tak unavené.

Ohledně kojení. To jsem samozřejmě doma rozjela, ale jen odsáváním. Malý od začátku zlenivěl a proč by se snažil, když nemusí, že. A ano, zkoušela jsem ho nechat celý den jen na mém prsu, ale večer byl tak hladový, že měl amok. Nechtěl pak sát vůbec a jak byl aktivní přes den, nestačila jsem odsávat, a mlíko tak ztratila úplně.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - xstorm 19.10.17 napsala :

Rodila jsem zde v červnu 2017 a ani po čtvrt roce se pořád nemohu rozhodnout, zda bych zde rodila znovu.

Jako prvorodička jsem samozřejmě přenášela a na kontrole ve 40+3 mi na úplném konci monitoru nemohli chytnout srdeční ozvy mimina, takže okamžitý přesun na porodní sály, kde mi naměřili monitor na 1*, ale stejně mi bylo řečeno, že zůstanu na pozorování. Nejdřív den, pak už 48 hodin. Všichni, kdo se mnou mluvili (PA, lékaři), mě ujišťovali, že domů už sama nepůjdu. Korunu všemu dala jedna porodní asistentka, která mi řekla, že miminku pomůžou, že to oni tam umí. Že to ráno taky takhle „pomohli“ jedné rodičce. To byl pro mě vrchol, byla jsem rozhodnutá dát mrňousovi co nejvíc času a s vyvoláváním jako poslední možností počkat co nejdéle (všem jsem stále dokola opakovala, že s vyvoláváním souhlasím, ale až další týden 41+3, připadlo mi to stejné jak už tu někdo psal, že jsou všichni tím vyvoláváním jak posedlí). Prostě jsem se na to vnitřně necítila, i když mě všichni strašili, že pak miminko bude už moc veliké (ten týden mu naměřili 3 kg, takže asi tak).

Ležela jsem 2 dny na šestinedělí, na pokoji, kde všechny ostatní maminky dostaly vyvolávací tabletu. Pro mě horor (byla jsem zvyklá chodit denně na dlouhé 12km procházky a tohle nicnedělání mě ničilo a navíc se všem okolo mě obě noci rozběhl porod, takže se na šestilůžkovém pokoji nevyspal nikdo). Po 48 hodinách, 7 kontrolních monitorech na 1* a bezproblémovém zátěžovém testu jsem podepsala revers. Pan doktor Nguyen se mohl zbláznit, že už jsem 40+5 a že by na nic nečekal a vyvolával. Strašné, připadalo mi, že si všichni myslí, že jedu porodit někde do lesa za keř.

Samozřejmě doma v noci jako naschvál poslíčci jako blázen, manžel ve stresu, ale ráno a přes den vůbec nic. Druhou noc to samé, ráno pohodička. Měla jsem radost, že se porod blíží. Třetí noc už jsem nespala, ale ráno znovu OK, to už manžel nemohl vydržet a když přišel večer z práce, odvezl mě do porodnice, ať už si mě tam nechají. :)

Všechny monitory a kontroly byly znovu úplně bezproblémové, ale už jsem tam zůstala a souhlasila s ranním zátěžovým testem. Při něm mi praskla voda, já natěšená, že už budu rodit. Najednou u mě byly obě porodní asistentky, vedle doktorky Brádkové ještě jedna lékařka a všechny mi hýbaly s břichem. Nikdo mi neřekl, co se děje, jen doktorka Brádková oznámila, že jde svolat sál na císaře. Pro mě největší stres, strašně jsem se císaře bála a hlavně jsem vůbec nevěděla, proč císař, když mi jen praskla voda?

Prosadila jsem si, že chci alespoň zavolat manželovi (dostala jsem 20 vteřin na telefonát) a po cestě na operační sál ze mě asistentka svlékala pyžamo. Anesteziolog protočil panenky, když jsem mu potvrdila, že jsem samozřejmě posnídala (jako bych mu to udělala naschvál!). Doteď si myslím, že jsem si zasloužila alespoň vědět, proč jdu na sekci, ale nikdo se neobtěžoval mi cokoli říci. Trochu chybí komunikace mezi lékaři a rodičkou při akutním zákroku. Chápu, že není čas na dlouhé hovory, ale aspoň popsat situaci by stačilo.

Do 10 minut od telefonátu s manželem byl mrňous na světě. Za tak rychlou a profesionální akci jsem do dnešního dne všem na sále opravdu z celého srdce vděčná. Až večer jsem se od manžela po telefonu dozvěděla (ano, za celý den mi nikdo z personálu neřekl, co se vlastně stalo - oficiálně mi to řekla dětská lékařka až druhý den ráno na vizitě), že miminko mělo pupečník kolem těla a krku a na něm ještě uzel, takže by zřejmě stačila jedna kontrakce a asi bychom zůstali bez miminka. Takže jsem ráda i za sebe, že jsem si uhájila nevyvolávat!! (Teď s odstupem času mě udivuje, že pupečník kolem krku nebyl vidět na žádném ultrazvuku, přitom jsem jich podstoupila několik).

Šestinedělí po porodu za mě teda děs, běs a hrůza. Nehodnotím zastaralé oddělení, ale chování některých sester a celkový pocit z pobytu. Chápu, není to hotel, ale určitá empatie u té sestry před důchodem chybí úplně. Manžela s mrňouskem jsem potkala na 2 minuty na chodbě, když mě sestry k večeru pomáhaly do sprchy (zvlášť ta starší sestra byla extra nepříjemná, že je pomalu zdržuju, když jsem se 10 vteřin zastavila nad miminkem - viděla jsem ho poprvé naživo, ani jsem mrňouse nemohla pohladit a sestra už mě tlačila do sprchy). V tomhle teda Baby friendly hospital moc nevidím. Manžel se mě za pochodu stihl jen zeptat, jestli jsem v pořádku, když jsem se tak šourala po chodbě (v životě mě nemohoucí neviděl), odpověděla sestra proč bych jako nebyla, manžel se zmohl jen na to, že si zavoláme.

Návštěvy na běžné pokoje nesmí, takže po návratu ze sprchy manžel seděl s miminkem na chodbě a po telefonu mi odvyprávěl, co mu řekli lékaři o tom akutním císaři a poslal i pár fotek miminka, abych se necítila tak sama. Oproti tomu sestra na noční směně byla ale skvělá (tmavovlasá s mikádem), znovu mi pomohla do sprchy a rovnou mě napsala na čekací listinu na nadstandard, ať může být manžel se mnou.

Miminko jsem poprvé do náruče dostala až ke kojení na noční směně (asi po 10 hodinách od porodu). Sestra přišla, prso narvala miminku do pusy a neodpustila si poznámku, že s takovýma prsama fakt kojit nebudu, že chudáček miminko ani neví, co s tím má dělat a šla pro klobouček. To bylo celé vysvětlení techniky kojení pro mě jako pro prvorodičku, málem jsem se rozbrečela zoufalstvím. Na ranní směně mi ale přinesla miminko velmi příjemná sestra a na klobouček mi doslova řekla, ať se na něj vys*ru, že stejně nejlíp nakojím bez něho a dokonce mi pomohla i sednout a podepřít mrňouska polštářema a všechno mi pořádně vysvětlila, takže zlatá paní!! Prostě člověk od člověka, vážně záleží, na koho narazíte.

Ještě jako plus uvedu, že druhý den po porodu přišly 2 fyzioterapeutky vysvětlit všem maminkám po sekci, jak se co nejdříve rozhýbat, starat se o jizvu, a jak procvičovat břicho. Do toho nám ale sestry přinesly mimina na kojení, takže to bylo dost hektické a neuspořádané. I tady trochu vázne komunikace mezi sestrami a fyzioterapeuty.

Nejvíc mě ale zklamalo celé novorozenecké oddělení. Aby tam sestrám miminka nebrečela celou dobu hlady, než se prvorodičkám rozjede laktace, dokrmují miminka Nutrilonem (a ani o tom nevíte, musíte vysloveně projevit nesouhlas, aby vám miminko nekrmily). Takže moje miminko velmi rychle pochopilo, že když bude chvíli plakat, tak ten příkrm prostě dostane a už se nikdy pořádně nepřisálo. A až na pár světlých výjimek jsem si pokaždé na novorozeneckém připadala, že tam obtěžuji. (Ten falešný úsměv od některých sester prostě poznáte).

Za mě tedy samotný porod jedno velké ANO. S tím, co tomu předcházelo a s hodnocením celého novorozenecké oddělení jsem v rozpacích. Nejhůř bych asi hodnotila celkový nedostatek informací a komunikace vůbec. Až doma jsem si uvědomila, že jsem ani nedostala kufřík pro novorozence se vzorky. O kufřík nejde, ale jen to umocnilo můj dojem, že jsem jaksi navíc a levá ruka neví, co dělá pravá.

PS: miminko se narodilo 41+2 a mělo 3,2 kg a 52cm - takže asi tak k tomu strašení a nutnosti vyvolávat porod kvůli velikosti plodu:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Zerenka 21.03.17 napsala :

V Kladně jsem rodila třikrát a určitě i díky hezkému přístupu doktorů a sestřiček to byly nejkrásnější zážitky v životě. Velmi milé jsou paní sanitářky a paní uklízečky.

Poprvé mi pomohla úžasná paní Krabcová - PA, paní doktorka byla taky super, ale bohužel si nepamatuju jméno. Podruhé zas byl skvělý pan doktor Černý, díky němu jsem měla po porodu asi 3 stehy. Snažil se pomáhat hlavičce, když se mimčo tlačilo ven, objížděl ji okolo, fuj, chtěla jsem ho strašně nakopnout, aby toho nechal, ale výsledek byl super, poskakovala jsem jako laňka de facto ještě ten den.

Důležitější bylo, že jsem tam byla před porodem hospitalizovaná kvůli suspektní křivce, no, vůbec se mi tam nechtělo být, nechali mě tam asi den nebo 2 na pozorování a další den ráno, že se jim to prý nezdá, že se tam mimču nelíbí a že by porod vyvolali. No, já, tak trochu alternativní, že bych radši počkala… Paní doktorka byla profesionální, nadechla se a velmi klidně, bez známek ironie, řekla, že je to na mně, ale že ona by nečekala. Nejsem doktor, tak jsem na to přistoupila a velké díky za to, plodová voda byla černá a malý se narodil s přehozenou pupeční šňůrou kolem krčku, ale přidušený nebyl, nic se nastalo, ale třeba, kdyby ještě čekali, tak mohlo. Takže díky moc za lékaře, za přístroje, kterými kontrolují mimča, doma bych nerodila ani za nic.

Třetí porod… No, tam jsem teda přijela v 7.20 na parkoviště a 7.55 hod. byla malá na světě, dokonce jsem „vyšoupla“ jednu maminku, prvorodičku z pokoje. Myslela jsem, že porodím ve výtahu… To ráno tam byl hrozný fofr, prý nás rodilo snad 5 najednou, ale paní doktorka byla klidná, nedala mi najevo, že jsem jim to tam tak nadrzo nabourala. Já se chtěla vyhnout přípravce a právě tomu ležení a čekání před tím. Porodila jsem na jedno zatlačení… Vtipné bylo, že jsem tam zazvonila na příjem, otevřela sestřička a já že rodím. Tak se zeptala, jak jsem to poznala. A prý, kolikáté dítě rodím? Tak jsem řekla, že třetí a už se neptala a hned mě vzala dovnitř…

Negativa jsou určitě lůžkové oddělení šestinedělí, připomíná to polní lazaret a fujtajbl WC, doporučuju určitě nadstandart, u mě to byla z jedné nejlepších investic v životě. Ale možná se to už změnilo? Rodila jsem skoro před rokem… Pak tam samozřejmě bylo pár nepříjemných sester, ale já je už pak znala a snažila se jim vyhnout.

Nejhorší to bylo u první dcerky, byla jsem vynervovaná, další dva porody už jsem byla v pohodě a bylo vidět, že i sestry reagovaly mile,i ty méně příjemné. Pitomé je večerní koupání, ale věřím, že stejně pitomé připadá i sestrám, které do toho musí k porodu, do toho jim tam řvou miminka na koupání a mají toho hodně. Ale je tam úžasná sestřička na dětském, je i laktační poradkyně, poprosila jsem ji, jestli by mi neporadila s kojení, až bude mít chvilku, a ona hned všeho nechala a šla mi pomoct, to jsem zírala…

Jídlo jsem si užívala, mně chutnalo, nemusela jsem vařit, mýt nádobí, vytírali tam denně. Rodila bych tam určitě znova…

Personál: Hana Krabcová, MUDr. Černý, MUDr. Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit číslo na laktační poradkyni a jakmile je trochu problém, okamžitě volat, nečekat na nic. Já se to u první dcerky snažila zvládnout, sestřičky mě tak trochu odbyly, nemají na to prostě čas… bylo to fakt zbytečné, zatvrdla mně prsa a zachránila mě paní Renata, ženská setra, která mi pak 2× denně chodila pomáhat odstříkat. A hlavně si věřit a věřit i miminku, že to zvládnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou dobrotu, knížku, čísla na laktační poradkyně… a boty do sprchy… a pak ty všechny věci, co mají na seznamu, hlavně kojící podprsenku a vložky do ní. Jinak na mimčo dají všechno a taktéž poporodní vložky si lze brát neomezeně. Já měla vlastní oblečení, 3 trika a 3 legíny, nechtěla jsem pyžamo. Já měla i bublinkatou vodu, jejich čaj mi moc nechutnal.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 08.12.16 napsala :

Rodila jsem na Kladně na konci listopadu, kdy jsem byla přijatá na oddělení kvůli přenášení 41tt+0. Od prvního okamžiku se personál nemocnice choval mile, vstřícně a byl velice ochotný cokoli vysvětlit a zodpovědět.

Za celou dobu, co jsem tu strávila (týden) jsem se nesetkala s neprofesionálním nebo nepříjemným chováním ze strany lékařů, PA nebo sester na novorozeneckém oddělení. Při první době porodní jsem asistentce řekla, že nechci rodit v leže a ráda bych, aby mi nebyl udělaný nástřih hráze. Porodní mi vyšla vstříc, rodila jsem v sedě ( ale nechaly mě, abych si to vyzkoušela popřípadě zkusila jinou polohu). Hráz mi zkontrolovala i s hrdlem a při porodu mi pomohla hráz roztáhnout. Neuvěřitelně mě obě porodní asistentky i paní doktorka při porodu povzbuzovaly.

Nakonec jsem ze sálu odjížděla bez nástřihu, bez poranění a i bez šití. Za dva dny jsem byla naprosto v pořádku, jako kdybych nerodila. Přístup naprosto perfektní. Všem doporučuji rodit na Kladně. Rozhodně se nebojte říct jim svou představu, vyslyší vás, a pokud to bude aspoň trochu možné, vyhoví vám. Rodila jsem tu také před 10 lety, to bylo úplně o něčem jiném než dnes.

Personál: MUDr. Černý, MUDr. Nováková, PA Jandourková, Vlasáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené utěrky, toaletní papír, boty do sprchy, oblečení pro miminko, přebalovací podložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - CarenAll 29.10.16 napsala :

Ve stručnosti - rodila jsem letos v září. Přístup lékařů, sester i porodních asistentek byl profesionální a vždy byli všichni ochotni pomoct nebo poradit.

Neměla jsem úplně jednoduchý porod a věřím, že obzvlášť paní doktorka na mě jen tak nezapomene, ale vše dopadlo dobře.
Malý měl žloutenku a byl i na JIPce (s nedonošenými miminky) a i zde nad míru ochotné sestřičky.

Ačkoli jsem pražská, vůbec nelituji, že jsem rodila zde. Jestli budu rodit někdy znovu, tak opět tady.

Personál: MUDr. T. Nováček, MUDr. B. Hájíčková, PA Thonová a Vlasáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, tatínka k porodu (mě to hodně pomohlo).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, gel nebo mýdlo s dubovou kůrou, alespoň 2 ručníky, oblečení pro prcka - pro případ, že se mu objeví vyrážka (může donést tatínek), noční košilky, vložky, plenky i oblečení a zavinovačka - vše dostupné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - angelivanka84 19.10.16 napsala :

Poprvé jsem zde rodila v roce 2014 syna. Bohužel byl zadečkem dolů a až do porodu se neotočil. I tak jsem byla pro spontánní porod.

Všichni doktoři a sestry mi neustále říkali, že to nebude jednoduché. Při porodu mi nesměli dát nic na uklidnění ani vyhnání vzhledem k té poloze miminka, takže jsem si to krásně vytrpěla, všichni byli připraveni kdyby se náhodou něco nepovedlo.

Celý personál co u měl byl, byl perfektní. Starali se o mě. Když mi při porodu bylo horko a omdlívala jsem, sestra mi přikládala vlhký hadr na hlavu a utírala pot.

Když byl malý konečně venku, na pár vteřin mi ho dali na břicho, ale nedýchal, tak ho museli odnést. Za chvilku jsem slyšela jak krásně křičí, tak jsem byla v klidu.

Na šestinedělí mě přivezli a po chvilce přišla sestra a vzala mě do sprchy, kde mi vysvětlovala vše o hygieně, jak se mýt a tak. Po dvou hodinách mi na pokoj dovezli malého na kojení, krásně se chytil. Do pokoje mi ho dali až po čtyřech hodinách.
Nemohla jsem nedočkavostí spát.

Jídlo komentovat nebudu, něco chutnalo, něco ne. Je to nemocnice, ne restaurace.

Je super, že dávají plenky na příděl. Všichni byli ochotni mi jako prvorodičce vše vysvětlit. Když mi malý sál málo a já měla prsa na prasknutí půjčili mi odsávačku.
Vše bylo OK, takže jsme šli po třech dnech domů.

Dcerku jsem rodila teď v červenci. Bohužel o 14 dní dřív, ale chtěla sama. Na poradně mi jedna lékařka dělala stěr z čípku a začala jsem mít bolesti a špinit. Po pár dnech to začalo. Přijela jsem rovnou na příjem s kontrakcemi.

Doktorky i sestry byli velice příjemné a ochotné. Udělali, monitor, ultrazvuk, vyšetření a šla jsem na porodní sál. Otevřena na 2 cm. Tentokrát se mnou byl i partner. Kontrakce byli častější a častější. Přišla dětská sestra nám vysvětlit, co se bude dít po porodu s miminkem (po dvou letech to pro mě byla novinka).
Udělali mi klystýr, kontrakce a bolest byla horší a horší.

Když jsem byla už na 8 cm píchla mi sestra do zadečku , něco na uvolnění čípku . A propíchla mi vodu. Bolet byla ještě horší, miminko už chtělo ven. Ale sestra i doktorka mi říkaly, že nesmím tlačit i když mě to nutí, jinak ublížím sobě, ale hlavně miminku. Tak jsem chodila, ale nutilo mě to i při chůzi. Když to nešlo vydržet zazvonila jsem si na sestru, přišly a hned mě zkontrolovaly, jak na tom jsem.

Byla jsem už na 10 cm a tak se začalo. Porod probíhal přirozeně a v celku v pohodě, bez nástřihu.

Když byla malá na světě, táta ustřihl šňůru a malou mi dali na břicho, abych se s ní pomazlila a seznámila. Neskutečně nádherný pocit. Pak ji vzali, umyli a zase nám ji dali. Hned ještě na sále mi ji dali k prsu, což u syna také nebylo.
Krásně se chytla, napapala a usnula. Mohli jsme si ji tam nechat celý dvě hodiny, které tam musí matka ležet. Ale že táta musel domů za dětmi, tak jsme zazvonili na sestry a ti ji odnesli.

Na šestinedělí mě odvezli a řekli mi, že malou dostanu až za čtyři hodiny abych si odpočinula. Spíš než na odpočinek jsem se těšila, ale chápu to. Je to náročné.

Pokud bych zas rodila tak jedině na Kladně. Podle mě záleží hodně i na tom, jaký je tam zrovna personál.

Personál: MUDr. Černý, MUDr. Ulrych, PA. Prošková, PA Vaňasová, MUDr. Hájíčková, s. ž. Petríková, PA. Stádníková, PA Plíšková, sestry Mrázková, Husáková, MUDr. Kindlová.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě pevné nervy a dobrou náladu, jsou tu skvělí lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osušky (alespoň dvě), malý balík plenek (kdyby miminko moc kakalo), jednorázové kalhotky.Většinu věcí, tam dávají. I pyžamo a župan mi byli k ničemu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - rustyzz 14.10.16 napsala :

Jednoduše, stručně. Porod proběhl sekcí. Personál, lékaři, sestry, péče, naproststá spokojenost. Pokoje klasické i nadstandart hezké, čisté.

Sestry opravdu velmi ochotné, se vším pomohly, a vše hezky vysvětlily. Strava přijatelná.

Za mě jeden velký palec nahoru, vřele doporučuji.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 08.08.16 napsala :

Bohužel nedoporučuji. V případě, že se jedná o absolutně bezproblémové těhotenství a porod tak asi ano, jinak rozhodně ne. Nerada bych zde vše popisovala do detailů, ale podcenili můj zdravotní stav a díky tomu mám zdravotní problémy do dnes.

Lékař mě stále informoval, že je vše v pořádku a že jde prostě o „jiný“ stav. Bohužel podcenil mé příznaky. Kvůli tomu všemu jsem měla i velmi špatný porod a jsem ráda, že já i mé dítě jsme v pořádku.

Pokud do toho ještě půjdu, tak určitě do jiné nemocnice.

Personál: MUDr. Miloš Černý Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 22.05.16 napsala :

Jedná se o čerstvou zkušenost, rodila jsem v dubnu a mohu maximálně doporučit. Skvělý přístup sester, porodních asistentek a lékařů. Neměla jsem úplně jednoduchý porod, ale nemohu si na ně stěžovat…

Jediné, co mi vadilo, bylo to, že na šestinedělí byla jedna starší nepříjemná sestra, ale ta tam byla jen jednou a potom už tam byly jen hodné sestřičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gel z dubové kůry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - zazinda 03.04.16 napsala :

Porodnici Kladno hodnotím velmi pozitivně. Přístup lékařů a zbytku personálu byl velice profesionální.

Vyzdvihnout bych chtěla paní doktorku Brádkovou, ale i paní doktorku Drmlovou, které mi byly po celou dobu problematického těhotenství (placenta praevia centralis) neuvěřitelnou oporou. Jsou to lékařky na pravém místě, včetně pana primáře a zbytku sehraného kolektivu.

I oddělení šestinedělí mělo velice pozitivní kolektiv lékařů a sester. Nic nebylo zanedbáno. Proto velké díky i jim, ale i asistentům a uklízečkám za přátelský přístup.

Personál: MUDr. Brádková, MUDr. Drmlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klidnou hlavu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivní náladu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Aminkaaa 06.03.16 napsala :

Můj první porod v porodnici na Kladně byl hodně rychlý. Po příjezdu byl mrňous za hodinku na světě. PA Urbanová úplně skvělá, strašně milá a to samé pan doktor Nguen! :) Příjemní lidé, co vám vše v klidu řeknou a podpoří vás.

Horší to bylo akorát pak na šestinedělí. Dětské sestry se občas chovaly, jako kdyby
jim patřil svět. Až na výjimky jako byla paní Kindlová. Jinak krásný porodní sál i pokoje.

Personál: MUDr. Nguen, PA Urbanová, dětská sestra Kindlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nadstandard. Po porodu je to mnohem příjemnější, jste sami v klidu s miminkem. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile si tam můžete půjčovat na chodbě, kolik chcete denně. Vložky jsou také k mání. Dostane dárkovou krabici, kde jsou různé letáky a časopis maminka, takže ani čtení nepotřebujete. Jen navlhčené ubrousky pro miminko a já vzala i oblečení a zavinovačku, ta porodnická nic moc. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Derra 25.01.16 napsala :

Přidám svou zkušenost z druhé strany… ze strany porodu v podobě potratu.

Miminku bylo v těhotenství ve 14tt diagnostikován Downův syndrom, tedy jsme se rozhodli podstoupit ukončení těhotenství. Primář gynekologie však zvolil metodu, kterou jsem nečekala - vyvolání porodu. Toto jsem skutečně nečekala, ale po podrobném vysvětlení a zvážení jsem souhlasila (pro mě jako prvorodičku to byla nejšetrnější volba).

Druhý den po hospitalizaci jsem byla převezena na jeden z porodních sálů s tím, že mi dávali prášky na vyvolání porodu. Sestřičky byly na mě velmi milé, vše ukázaly, řekly, co a jak, a nechaly mi celý sál pro sebe.

Po chvilce přišel první doktor s tím, že mi dá epidurál. Napíchnutí mne bolelo, ale dle doktora to proběhlo rychle a v pořádku (nedokážu si představit tu bolest, kdyby to trvalo dlouho a blbě).

Každopádně než došlo k samotnému porodu, trvalo to celých 15 hodin a celkem 5 dávek prášků na vyvolání. Přesně v půlnoci mi praskla voda, což jsem nečekala v tomto týdnu těhotenství. Ihned jsem volala sestru a ta mě vysvětlila že je to v pořádku a že už se to blíží a nechala mě dál odpočívat. Za ani ne 10 minut jsem volala sestřičku znovu s tím, že už mám kontrakce a že už na to půjde.

Okamžitě se kolem mě shromáždilo množství sestřiček a doktorů. Všichni byli velmi milí a uklidňovali mě, ať se nebojím ničeho, že se o mě postarají. Miminko/plod jsem porodila a vše proběhlo bez problému.

Následně mě čekala revize v narkóze a tedy ke mně přišli další doktoři a opět uklidňovali, ať se uspání nebojím… Po tom všem jsem se probrala a sestřičky se o mě neustále dobře staraly, nemůžu si je vynachválit. Brečela jsem kvůli potratu a sestry mě podržely, byly úžasné. Nechaly mě ještě 2 hodky dospat na sále a pak mě převezly zpět na pokoj.

Každopádně za mne přístup sester i doktorů výborný a chválím. Nemám si nač stěžovat a těším se, až tam budu jednou rodit zdravé miminko! ;)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 21.01.16 napsala :

Nedá mi to a musím reagovat na Leonku. Před 11 lety mi totiž sestra aplikovala nějakou injekci do zadku (naprosto bez varování, při kontrakci). Na můj dotaz: „Co to je?“, jen odsekla, že vitamíny. Od toho okamžiku začaly kontrakce snad po minutě a málem jsem porodila ve sprše. Ano, bylo to v noci, tak mě chtěly mít asi z krku.

Hned po porodu mi dceru odnesly, přestože jsme obě byly ok. Prý, když nemám doprovod, musí jí hned odnést na novorozenecké.

Doufám, že nic takového se tam už teď neděje.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Leonka1112 12.01.16 napsala :

Reaguji na příspěvek od Sab. Jak je možné, že je běžné v kladenské porodnici „zastavovat porod“ s odůvodněním „buď se TO rozjede, nebo se vyspíte“?! Píchá se injekce Plegomazinu, která se při porodu nesmí vůbec indikovat. Každá rodička plně důvěřuje porodníkům, ale tady ty porodníci selhávají na plné čáře a následky zvoraného porodu nese jen rodina! Já jsem byla také tak slepě důvěřivá, také mi bylo řečeno, že se TO rozjede nebo zastaví. Výsledek? Na tři hodiny se prodloužila doba kontrakcí z 5 na 20 minut.

Z Plegomazinu mě pořádně bolela hlava, na vedlejší účinky mě také nikdo neupozorňoval. Porodníci asi zapomínají, že se k nim rodičky nejezdí vyspat, ale porodit! Ono je pro ně jednodušší a právně nenapadnutelné, když TO odrodí jiná směna, že? Také by mě zajímalo, jestli by si porodní lékařky z této nemocnice nebo manželky porodníků nechaly zastavovat nějakými injekcemi porod. Asi nenechaly. Stejně jako Sab i mně se taky narodilo dítě s porodním nádorem na hlavě jako prase - aby taky ne po 32 hodinám kontrakcí. Když mu dají pletenou čepici na hlavě, tak si toho vůbec nevšimnete a jste po porodu v klidu. O to je horší, když to vzápětí vidíte z pořízených fotek z inkubátoru.

Prostě porod, péče a komunikace lékařů a personálu jak z dob hlubokého komunismu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 05.01.16 napsala :

V této porodnici jsem rodila 17.3.2014.
Lékař i PA velice milý,vždy mi řekli co mi davají a co právě dělají. Jen mě mrzelo,že manžel nemohl být po celou dobu od příjezdu se mnou,ale mohl být celou dobu v porodním boxu. Také mě teda nechali cca 2 hodiny po příjezdu čekat na chodbě než se uvolnilo místo na čekankách (tam teda nechapu proc byla pani,která na porod necekala).
Na šestinedělkách bylo vše v pořádku až na jednu protivnou sestřičku z novorozeneckého (přečtěte si tady manuál a já vás pak přijdu vyzkoušet a nikdo se ji na nic nemohl zeptat, protože prakticky ani neodpověděla). Ostatní byli velice milý a rádi pomohli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Kamcca 01.01.16 napsala :

Rodila jsem zde poprvé. Po předchozích zkušenostech jsem hodně zvažovala, jestli rodit zde nebo ve Slaném (po špatné zkušenosti na gynekologii pro zamlklé těhotenství). Nakonec jsem kvůli probíhající rekonstrukci ve Slaném a hlavně dětské JIP zvolila Kladno.

Těhotenství bylo vedeno jako rizikové pro leidenskou mutaci a chybějící tepnu v pupečníku. V rizikové poradně se paní doktorka Brádková tvářila tak, že tyto dvě věci jsou problém a že se porod musí vyvolat (vysoká hodnota D- dimerů atd). Při hospitalizaci začali porod vyvolávat. Vzhledem k tomu, že porodní cesty nebyly vůbec připravené, zabrala až čtvrtá tabletka. Při zavádění čtvrté tablety jsem se dozvěděla od MUDr. Nováčka, že vlastně ty mé problémy nejsou žádné problémy a že nechápe proč mi porod vyvolávají (chápu, že co doktor, to názor, ale přišlo mi, že vlastně potápí kolegy…). S tímto panem doktorem jsem měla předchozí špatné zkušenosti z předchozí hospitalizace. Hrozně jsem se bála, že ho budu mít u porodu a také že jo.

Manžel mohl být u porodu hned od začátku po zavedení čtvrté tablety, kdy jsem byla na porodním sále. Přístup porodních asistentek byl perfektní (bohužel si nepamatuji jejich jména). Většinu doby jsem trávila ve sprše. Bohužel po tom, co mi píchli oxytocin, tak malému začaly padat ozvy. Zde se mi líbil přístup právě pana doktora Nováčka, který hned rozhodl, že to je na akutní císař. Asi nejhorší okamžik z celého porodu, který budu mít v paměti ještě hodně dlouho, je ten, když mi při kontrakci připravovali na toho císaře a já se už nemohla hýbat. Po císaři jsem musela být dvě hodiny na dospávacím pokoji a malého mi přinesl ukázat manžel, až když mě přivezli zpět na oddělení.

Co mi malinko zklamalo, že mi strašně záleželo na bondigu. Po porodu dostal malého na hruď tedy manžel, ale za pět minut mu ho chtěli už vzít, tak odmítl a měl ho u sebe o celých pět minut déle. Pak malého oblékli a na půl hodiny mu malého dali na ten porodní pokoj. Tu dobu bych čekala delší…

Mezi sestřičkami na oddělení byl neskutečný rozdíl. Asi jako všude. Některé byly hodně příjemné a některé strašné. To vlastně platí i pro dětské sestřičky. Já bohužel po císaři na první kojení chytla dost arogantní sestru, která zhodnotila, že bez kloboučků rozhodně kojit nebudu, dala mi malého po císaři do náruče, narvala mu prso do pusinky a odešla… Moc jí nezajímalo, že vůbec netuším, jak kojit. První tři dny po císaři mi malého nosili jen na kojení, třetí den mi ho dali už ke mně a já se přesunula na nadstandardní pokoj, který na mě zrovna hezky vyšel.

Tam to bylo úplně o ničem jiném. Měla jsem svůj klid a manžel mohl byt s námi vlastně kromě noci pořád. Vtipné bylo, že při večerním koupání miminka jsem před sestrou řekla, ať malého svlékne manžel. Ted její pohled a poznámka na manžela: „To bude svlékat vy?“ neměla chybu. Nevidím důvod, proč by se tatínek nemohl zapojit do svlékaní miminka. Při propuštění jsem se dozvěděla, že právě díky chybějící tepně dělali malému ultrazvuk pomalu celého tělíčka, což chválím. Věděla jsem, že je v pořádku, jen mi trošku překvapilo, že jsem se to dozvěděla až při propuštění z porodnice. Čekala bych, že za mnou nikdo přijde a řekne mi: „Momentálně vezeme malého na to a to vyšetření…“

Personál: MUDr. Tomáš Nováček, MUDr. Štěpán Urbánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera s sebou. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Sab.inQa93 09.12.15 napsala :

V této porodnici už rodit nikdy nebudu. Nejen že jsem rodila 51 hodin, ale před tím mi 3× zastavili porod s tím, že buď se to rozjede, nebo že se vyspím. Na potřetí, když mě přivezla sanita a porod mi zastavili, tak mi bylo řečeno, jestli si zavolám po 4t. rychlou, že si ji budu platit. Tak jsem na počtvrté jela s bolestmi po 2 minutách autobusem, jelikož auto nemáme a nikoho jiného jsme nesehnali. To jsem bolesti měla už skoro 24 hodin.

V porodnici si ze mě dělali srandu, že žádné křížové bolesti neexistují a dali mě na čekanky. Tam jsem poznala kamarádku, která tam byla od pondělka, a to bylo jediné plus na celém našem pobytu v nemocnici. Teprve v půl šesté jsem byla otevřená na 4 cm, tak PA mi rozhodla píchnout vodu, čímž se vše rozjelo a ještě mi něco píchly. Kontrakce jeli co 1 - 1,5 min. Špatně se mi dýchalo a když jsem oznamovala mezi kontrakcemi že jsem astmatik, tak to bylo všem jedno, že se mohu začít kdykoliv dusit.

Potom přišel pan doktor Poláček, který začal křičet, jako co ještě tady dělám, že jsem měla už dávno porodit. Co jsem dělala tak dlouho na čekankách a že mám astma, ať mi někdo dává dýchnout kyslíku. Píchli opět něco do kapačky a tím mi začalo peklo bolestí po půl minutě a tím jsem řvala na celou porodnici a začala jsem všem nadávat. Oni se nezmohli ani na slovo a nechali mě být. Malý se narodil po 51 hodinách z dost oteklou hlavičkou. Já jsem prakticky usla po tom, co odnesli malého. Chtěla jsem ho původně u sebe, ale nakonec jsem byla ráda, že ho odnesli…

A o šestinedelí ani nemluvim. Jídlo hnus a sestřiček se pomalu nedalo ani na nic ptát, aby nebyly hnusné.

Personál: MUDr. Poláček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete normální a přirozený porod, tak na Kladno nechoďte.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Leonka1112 20.11.15 napsala :

Porodnice nerespektuje to, co uvádí na svých webových stránkách.

 1. „Ke každé rodičce na našem oddělení přistupujeme individuálně. Snažíme se respektovat její přání, potřeby a představy o porodu s ohledem na zajištění bezpečnosti pro ni i její nenarozené dítě.“ Můj pohled: V porodním přání i při osobní komunikaci se sestrami jsem uváděla, že chci manžela po celou dobu porodu. Ačkoliv jsem měla kontrakce po 5 minutách, odtok PV, krvácení a sály nebyly zcela zaplněné, sestry na mě řvaly: „Co by tady dělal?! Tohle k porodu ještě není! Porod vypadá jinak!“ a nechaly mě na hekárně 2 dny s další maminkou, která čekala na vyvolání. Aby na mě neviděly přes sklo, raději si PA zatáhly žaluzie! Kdo by taky na mě koukal, když fialovím a zvracím bolestmi…

2)„Podporujeme aktivní roli rodičky při porodu, možnost vlastního porodního plánu je samozřejmostí.“ Můj komentář: Přinést si to můžete, ale nic z něj nerespektují! Za mě poloha pouze s nohama vzhůru (tedy proti gravitaci), pak se vyskytují komplikace, které doktoři vzájemně svalují na sebe! Když jsem v jednu chvíli prodýchávala bolesti v podřepu, PA mě tahala a křičela, ať okamžitě vstanu a lehnu si na stůl.

 1. K uvolnění a relaxaci dna pánevního slouží gymnastické míče, k zaujmutí úlevové polohy slouží žíněnky různých rozměrů a porodnický vak, tzv. “hruška“. Ribstol slouží jako opěra při relaxaci. Můj komentář: Míč ano, žíněnky, vak, ribstol tam nebyl.

4)Další možností je využití teplé vody ke zmírnění porodních bolestí a k relaxaci formou sprchy či speciální porodnické masážní vany. Můj komentář: Sprcha ano.

5)Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby u porodu je samozřejmá. Můj komentář: Otec není vítaný, jinak by personál přistupoval vstřícným způsobem.

 1. Maminky mohou poslouchat hudbu dle vlastního výběru (zvukový nosič si musí donést sami). K dispozici mají také aromalampu, do které si mohou přinést vůni. Můj komentář: Hudbu si poslouchat asi můžete, aromalampu jsem neviděla.

Obecně: Doktoři ani PA nedokáží vytvořit klidné prostředí pro bezpečný a plynoucí porod. Již v předporodní ambulanci mě Nguen stresoval, že když nebudu doma skákat na míči, tak neporodím a že budu mít těžký porod! Když se sestry zeptáte, co vám píchá do žíly, tak řekne, že to ordinuje doktorka a víc se nebaví! Když omdléváte bolestmi, předávkují vás Nalbuphinem tak, že necítíte vůbec žádné bolesti. Při komplikacích nemají na sále ani vakumextraktor, tak na sebe vzájemně křičí, ať už to konečně někdo odněkud donese… ¨
Kristelerova exprese dvěma PA je v této porodnici asi normální, i když máte srdeční vadu. Dveře se do porodního sálu nechávají často dokořán otevřené, a tak aspoň vidíte při tlačení ostatní pochodující tatínky na chodbě a oni vás. Porodní asistentky jsou absolutně neprofesionální. Na porodní sál vpustily tchýni, kterou jsem po 32 hodinách porodu fakt vidět nechtěla, a šly mi kontrolovat porodní krvácení. Tchýně nezaváhala a taky se dívala, vždyť o co jde? Nakonec se nám s manželem snažil Černý namluvit, že jsem prý rodila s NOHAMA U SEBE, a tak co bych chtěla! Manžel mě přidržel, abych porodníkovi nedala pěstí mezi oči!

Personál: MUDr. Brádková, MUDr. Nguen, MUDr. Drmlová, MUDr. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvolit jinou porodnici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 02.11.15 napsala :

Do poradny jsem chodila od 37.tt. Hned po příchodu je monitor a pak vyšetření lékařem ( pokaždé mě vyšetřoval MUDr. Urbánek, který byl fajn). Málokdy jsem čekala, vše šlo přesně na čas.
Rodila jsem zde již potřetí. Pokaždé to bylo jiné.
Tentokrát mi odtekla plodová voda, ale MUDr. Brádková se nesnažila nic urychlovat, spíše mě uklidnila, že se nic neděje a mám 24 h času na přirozený porod, což je docela dlouhá doba, aby se porod sám rozběhl. Tato paní doktorka už byla u mého prvního porodu a do dobře probíhajícího porodu zbytečně nezasahovala.
Celý den jsem tedy pobyla na „hekárně“ a až teprve při otevření na 2 cm se přesunula na porodní box, který je moc pěkný.

Po výměně směny přišel MUDr. Černý ( moc dobrý pocit jsem z něho neměla ). Ten už tak trpělivý nebyl ( přece jenom už uplynula docela dlouhá doba ), ale respektoval, že pokud to není nutné, nechci zbytečně nic urychlovat. Nakonec jsem tedy porodila spontánně a bez nástřihu.

Co mi vadilo, bylo neustálé natáčení na monitoru a tedy nemožnost úlevových poloh a delšího pobytu ve sprše. Ozvy se dají sledovat i jinak, ale to by musela být PA více přítomna. Pokud ale rodí více maminek, tak to asi není ani možné. Ale PA nepomůže, neporadí, jen zkontroluje otevírání a připojí monitor…Řekla, že za 20 min. přijde a nepřišla ani za 40 min. To už jsem na ní zvonila a ještě jsem dostala vynadáno, že tam nemá jenom mne, zkontrolovala křivku a odkráčela…

Po porodu mi bylo miminko ponecháno na těle 2 hodiny (bonding) a necháno, aby se samo přisálo. Opravdu krásný a nezapomenutelný zážitek. Je to velká změna oproti předchozím porodům, kdy jsem si musela miminko pomalu vybrečet.
Pro mě tento moment byl hodně zásadní a jsem vděčná, že mi tentokrát to pomazlení s nezavinutým miminkem bylo dopřáno.

Oddělení šestinedělí je sice staré ( hlavně hrozná postel, ze které mě velmi bolela záda ), ale jsou zde většinou milé sestřičky. Mám srovnání před 13 a 11 lety a to je opravdu nesrovnatelné. Předtím tam byla tak jedna hodná dětská sestřička na celé oddělení, teď je to obráceně, mezi hodnými se najde i ta horší, ale i s tou se dá vyjít. Jen by zde mohli trošku skloubit vizity…Celé dopoledne někdo chodí, nemáte čas pořádně kojit a dítě pak zbytečně brečí. 4 maminky na pokoji i s dětmi je náročné, protože nemáte naprosto šanci si odpočinout, což po porodu považuju za zásadní. Pak se nikdo nemůže divit, že se mléko hned neudělá.
Hned při příjmu jsem žádala o nadstandard, v té době byl volný. Po porodu se mě znova ptaly, zda chci nadstandard, potvrdila jsem, že ano a za chvíli mi přišla sestřička říct, že bohužel už žádný volný není, že si ho zamluvila paní, která je teď na porodních sálech. Hm, nechápu. Asi to byla někoho známá, že měla přede mnou přednost.
Na šestinedělí by to chtělo klid, soukromí, mít pocit, že v případě potřeby vám pomůžou, dobrou stravu ( ocenila bych dobré poctivé vývary s masem ), pitný režim a sprchu s teplou vodou kdykoliv k dispozici. Obzvlášť v tom klidu ( stačily by třeba pokoje po 2 a ne po 4, jak je tomu teď )a stravě jsou ještě mezery.

Personál: MUDr. Brádková, MUDr. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dulu, anebo PA, kterou znáte a bude vás psychicky podporovat, případně empatického partnera.
Nebojte se komunikovat a vzít si svůj porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, něco lehkého k jídlu po porodu, přírodní kosmetiku pro miminko ( pokud plánujete používat vlhčené ubrousky tak i ty )a síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 23.10.15 napsala :

Dne 18.Srpna mě hospitalizovali na porodní sály (čekanku) z důvodu podezření na preeklampsii. Měla jsem vysoké hodnoty kys. močové v krvi a nedopadly úplně nejlépe jaterní testy. Cítila jsem se dobře, a i přesto MUDRr. Brádková mě chtěla mít pod dohledem.

Vzhledem k tomu, že mi každý den dělali testy a pořád to nebylo optimální a moje dvojčátka se už zrovna nejlíp nevyvíjela, mi dne 21. srpna ve 36+2 provedli akutní CS. A i přesto, že jsem měla strach a říkala, že rodit ještě nechci, mě MUDRr. Brádková ujistila, že bude vše v pořádku, že strach mít nemusím. Vysvětlila mi vše, co se bude dít před CS a jak to bude probíhat. Udělali mi spinál a bylo vše v naprostém pořádku.

Po porodu mě dali dolů na dospávací pokoj, kde jsem celé dvě hodiny čučela do stropu, ale i tam byly velice příjemné sestřičky, potom mě odvezli na šestinedělí kde byla naprosto úžasná sestřička (slovenské národnosti). Velmi pěkně se o mne starala, přinesla čaj - dokonce brčko, jelikož jsem se ještě nesměla hýbat, aby se mi dobře pilo.

Po dvanácti hodinách v jednu hodinu ráno mě sestřička odvedla do sprchy a na dětskou JIP za dcerami. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo to, že nebyl volný nadstandard, ale když porodila nějaká doktorka, tak se ihned nadstandard uvolnil.

Personál: MUDr. Miloš Černý, MUDr. Hana Brádková, PA Blanka Horáková, PA Kamila Vlasáková, dětská sestra Dana Lukavská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě jednorázové kalhotky, plenky pro děti, vložky do podprsenky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 08.08.15 napsala :

Zatím jsem ještě neporodila, ale moje zkušenosti jsou následující: porodnice Kladno mi byla doporučena z několika zdrojů, i tchyní - dětskou doktorkou jako pracoviště se skvělou péčí.

Nevím, jsem asi náročná, ale já do skvělé péče zařazuji i způsob chování personálu. Jezdili jsme z prahy na předporodní kurz i do poradny, jak nám bylo na kurzu doporučeno.
Hned v první poradně jsem zažila situaci, kdy sestra jízlivě sykala na doktora že vážím jen 60 kg, ten se naštěstí zasmál a řekl: „No, předtím ale vážila 50, podle průkazky.“ Takové příhody líčila máti, když rodila mě před 35 lety.

Nechala jsem to plavat s tím, že třeba sestra neměla den nebo něco. Protože přenáším a mám streptokoka, když jsem dostala pravidelné bolesti, vyrazila jsem do porodnice. Ty se mi ale zastavily v momentě, kdy jsme vystoupili z výtahu (ještě na dvoře byly po 5 min). Následovala ponižující procedura převlékání košile atd, nemocniční rutina. Nerodila jsem, kontrakce zastaveny, chtěla jsem tedy domů. Největším problémem bylo, že už vyplnily ty papíry na příjem do nemocnice. Vyvolání ve 41+3 jsem nechtěla, protože datum poslední menstruace neznám a v průkazce je střelené od boku. Doktorka (moc milá mimochodem, oproti sestrám, který se tvářily - no můj otec by řek jak puklej chleba - byla noc a chtěly spát, ale ani já jsem neměla ze vzniklé situace radost..). A tedy si myslím, že termín porodu může být nepřesný. Miminko není nijak velké, monitory jsem měla v pořádku a šla jsem tedy ráno na revers domů.

Na čtvrtek jsem byla objednána do poradny, kde mi udělali monitor, nicméně mi nikdo nesdělil, jestli je dobrý nebo špatný (opomíjím šuškání s tím, že už jsem „tolik“) a jediné, co bylo důležité, bylo, že když teda nenastoupím okamžitě, jestli jim podepíšu ten revers. Tato konverzace proběhla poté, co se doktor při tom, co mě vyšetřoval (!) domlouval se sestrou ohledně oběda, ještě měl ruku ve mně.

Revers jsem podepsala a nezvládla jsem se ani na nic víc zeptat, ani mi neudělali ultrazvuk nebo zkontrolovali průtok krve v pupečníku, jestli je všechno ok.. Aby zkontrolovali, jestli je mimi v pohodě, když přenáším (i když přenášení začíná i podle jejich tabulek 42 plus, a to jsem ještě nebyla) a nechci vyvolání (teda chci, ale od 42, ne dřív). Chtěla jsem ještě dát šanci akupunktuře předtím, než svolím k tomu chemickému, s ohledem na to že termín je v tomto případě dost nepřesný (podle posledního utz odpovídá miminko 37+ něco, stehenní kost 38+). Výsledek návštěvy čtvrteční poradny byl tedy ten, že místo, aby mi na akupunktuře ještě ten den píchali vyvolání porodu, museli nakonec píchnout body na uklidnění, protože jsem přes slzy nebyla schopná ani mluvit.

Teď zvažuji, jestli stále ještě rodit na Kladně. Jednak se bojím, že i kdybych začala rodit přirozeně, znovu se mi to tam zastaví a taky jak se mnou budou asi jednat, když je problém i to, že nevážím přes 80 kg, nebo sdělit výsledek monitoru, když se spěchá na oběd?

Ještě bych chtěla dodat, že jsem se se všemi, s kým jsem přišla do styku, byla ochotná domluvit ohledně vyvolání, z mého hlediska počkáme do 42 a pak vyvolávejte. Byla bych nakonec ochotná si tam i lehnout jen na pozorování, ale připadalo mi, že jsou tím vyvoláváním úplně posedlí. Na všechno byla odpověď jen vyvolání a revers. Asi jsem příliš náročná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Peonnie 15.07.15 napsala :

Rodila jsem v porodnici Kladno před týdnem plánovaným císařským řezem kvůli poloze miminka a nedostatečnosti placenty a za sebe ji musím vychválit až do nebes.

Vzhledem k určitým zdravotním problémům jsem zde byla i nějakou dobu před termínem SC hospitalizovaná, ale vše probíhalo bez komplikací, navíc s příjemným personálem, který se staral. Porodnice je rozhodně velice dobře vybavená, personál uvědomělý, přístup v mém případě na jedničku. Spinál mi sice nepíchli napoprvé, ale i tak se to dalo přežít.

Po něm jsem se dostala na oddělení šestinedělí, na pokoj pod celodenní kontrolou, kam mi pak sestřičky nosily malého co 3 hodiny na kojení. Naštěstí vždy ukázaly, jak si ho položit, aby to co nejméně zatěžovalo jizvu. I na tomto pokoji byla fajn péče, po 12 hodinách člověk musí vstát a pak už je to jenom lepší.

Druhý den jsem se vrátila na nadstandard. O ten určitě doporučuji zažádat, oceňuji vlastní soukromí, možnost návštěv na pokoji až do nočních hodin, vlastní TV, vaničku, lednici, větrák… Úklid na profesionální úrovni, denně vytřeno, vydezinfikováné povrchy. Jediné mínus je strava, která se občas fakt nedá pozřít. Chce to si vzít nebo nechat donést zásoby z domova. Dole je skvěle vybavený kiosek, pokud člověk může chodit, není problém si tam dojít nakoupit.

Sestřičky z šestinedělí jsou zlaté, neměla jsem problém s jedinou, a to jsem určitě zažila všechny směny. Stejně tak jsou na tom porodní asistentky. Trošku horší je to u novorozenců, ale tam je to asi dáno tím, že dětiček je na oddělení mnohdy více, než na co dvě sestry stačí. Na miminko netřeba nic brát, je zde neomezený počet zavinovaček, andělíčků, 7 plen na den, pro maminku neomezené množství vložek a košil, což se opravdu hodí.

Personál: Tomáš Nováček, Zuzana Klabníková, Hana Brádková, Miloš Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zažádat si o nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na zadeček miminka nebo kuchyňská role, která se dá namáčet, jednorázové pohodlné kalhotky, nějaké dobré a výživné jídlo, pár dětských plen do zásoby, v případě, když by nestačil denní příděl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Evelína91 12.05.15 napsala :

Dlouho jsem se rozmýšlela nad Kladnem a Slaným a nakonec jsem si vybrala Kladno. Je blíž a má hlavně dětskou JIPku, což Slaný nemá.

Vše proběhlo v pořádku, všichni byli moc milí až na jednu PA, která asi neměla svůj den. Nebyla vyloženě nepříjemná, jen byla taková chladná. Brala mě jako další z mnoha rodiček.

Moc mě mrzí, že jsem si nezapamatovala ani jedno jméno doktorky nebo sestřičky, protože bych je tu ráda zmínila. Opravdu byly všechny moc příjemné a ještě vtipkovaly.

Na oddělení šestinedělí byli taky všichni moc fajn, ale byla jsem ráda, že jsem měla to štěstí a chytla volný nadstandard. Na běžném pokoji byla jedna slečna tmavší pleti a když za ní přišla návštěva, obsadili skoro celou chodbu, o zápachu ani nemluvím! Bylo jich tam snad 15! Takže určitě doporučuji nadstandard už jen pro ten klid a pohodlí…

Jo a jen takový doporučení - vezměte si s sebou i přebalovací podložky. Já dostala jednu hned po porodu, abych neprotekla a nespala na krvavé posteli, a když jsem požádala o novou, protože už byla hodně „jetá“, tak mi bylo řečeno, že je běžně nedávají, že je dávají jen maminkám hned po porodu. Já byla asi 6 hodin po porodu a protekla jsem, když jsem vstávala na záchod. :( Druhý den mi přítel dovezl vlastní…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zažádat si o nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek jednorázových kalhotek, přebalovací podložky, látkovou plenu nebo hodně vlhčených ubrousků na utírání pusy miminka během kojení a po odříhnutí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - lenuska150 02.04.15 napsala :

Rodila sem v kladenské nemocnici před rokem, 21.dubna.

Zkušenost s kladenskou nemocnici nemám dobrou. Abych to vzala od začátku, kvůli žlučníkovým záchvatům a komplikacím během těh. mi byl doporučen porod CS. Termín jsem měla 7. dubna, ten den se nic nedělo, takže jsem chodila do poradny dále.

Dne 18.4. jsem šla do poradny v kladenské nemocnici a paní doktorka mi řekla, že už rodím a že ihned musím na porodní sály. To, že mám rodit ve Slaném, ji vůbec nezajímalo, prostě prý rodím. Se strachem a s divným pocitem, že mi vlastně nic není, protože mi opravdu nic nebylo, jsem přítele poslala pro věci a šla na porodní sál, kde mi natočili monitor. MUDr. Černý řekl, že se nic neděje, že zítra, tedy 19.4., začne s vyvoláváním.

Abych to urychlila, s tím, že se nic neděje, mi dávali až do 21.4. vyvolávačky. V noci z 20-21 jsem začala krvácet, šla jsem v noci za sestrou a ta řekla, že to nic není, ať jdu spát. To nešlo, tak jsem chodila po chodbě a rozdýchávala kontrakce.

21. 4. ráno mi úžasná paní doktorka, která snad ani nevěděla, co je to porod, dala další vyvolávačka a uložila na box. Boxy mají opravdu pěkné, čisté. Jestli se do té doby nic nedělo, tak po této vyvolavačce jsem akorát stihla zavolat příteli, že rodím, a než přijel, tak jsem rozdýchávala kontrakce. Po minutě ve sprše.

Od 8 od rána mě takhle nechali do dvou, než se měnila nějaká služba, když opomenu, že za celou dobu tak přišla jedna por. asistentka cca na 3 minuty a doktorka, která vedla porod, mi málem zabila dítě i mě. A v 14 :00 mě brali na CS, po tom, co přišla paní doktorka Brádková a zařvala: „To si ze mě děláte do **** srandu, ta paní měla rodit v pátek.“

Porod a lidé okolo porodu šílené. Po porodu mě nechali celou dobu na dospáváku, naproti sesterně. A to jsem prosila o nadstandard, prý není. Přitom měl byt zamluven. Dítě mi i přes mé zákazy cpali Nutrilonem, i když já nechtěla. No šílené. A v poslední řadě přišel primář, vrátil nám poplatek za otce u porodu a omluvil se se slovy: „Klidně tu doktorku žalujte, šlo o dva životy.“ Za mě NE!

Personál: MUDr. Brádková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 02.04.15 napsala :

Rodila jsem na Kladně před rokem a půl.

Bylo to plánovaným císařským řezem z důvodu polohy miminka. Vše proběhlo skvěle. Operace byla rychlá a bezbolestná, mám po ní jen malou, úzkou jizvu, která není skoro vidět. Malého mi hned ukázali a pak odnesli aby ho mohli očistit a mě zašít.

Pak jsem 2 h byla na odpočívacím pokoji a následně mě převezli na normální pokoj. Je jen škoda, že na to odpočívacím není možné si vzít časopis nebo knihu, a to alespoň v mém případě rozhodně nešlo usnout a člověk tam tak jen 2h leží a kouká do stropu. :D

Na pokoji jsme pak byly 4 maminky. Byla jsem ráda, že hned druhý den jsem dostala nadstandardní pokoj, kde jsem byla sama. Ne že by ten normální byl až tak špatný, ale nejsou tam povolené návštěvy, musíte na chodbu a jedna z maminek byla poměrně hlučná a netolerantní. Ale já šla 4 den po operaci domů, tak by se to dalo určitě popřípadě vydržet.

Musím říci, že všude bylo velmi čisto, kdykoliv byla potřeba, dostala jsem čistou košili či prostěradlo, stačilo se zeptat. I na sestry jsem měla asi štěstí, když tu čtu některé recenze. Na mě byly hodné a se vším pomohly. Teda kromě té, co mi přišla pomoct do sprchy 12h po operaci a to bylo 2h v noci. Jak jsme tak přišly, tak na mě vyjela ať se jí to tam ani neodvážím zakrvácet, že tu právě vytřela. To mě docela nadzvedlo, a to jsem si tam nekrvácela pro vlastní potěšení. Když jsem to na ní zasyčela, tak hned obrátila že to je jasné a ona to tak nemyslela a už byla milá.

Chápu, byla noc, třeba se nevyspala, ale to já též ne. To bylo takové malé mínus, ale pak už jsem jí neviděla. Jinak mi sestry na dětském malého nosily každé 3h na krmení a už druhý den mi ho na mojí žádost nechaly na pokoji celý den i noc. Za měsíc se tam chystám rodit podruhé, tentokrát snad přirozenou cestou, tak doufám že to bude stejně dobrá zkušenost jako minule.

Personál: MUDr. Drmlová, MUDr. Nguyen, MUDr. Polaček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, ručníky a vlastní oblečení pro miminko. Já i poporodní vložky. Nemocnice nabízí neomezený počet, ale mně byly nepříjemné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - PEH 28.03.15 napsala :

Rodila jsem v kladenské porodnici před 12 dny. Porodnici velice doporučuji!

S porodem mi pomáhala por.asistentka paní Jandourková (úžasná, vždy věděla, jak ulevit, poradit, profesionálka) a MUDr. Dita Drmlová, skvělá doktorka! Zlatovlasý anděl, dokáže podpořit, uklidnit, pozitivní člověk, na svém místě, který má rád svou práci. Porod proběhl na prvorodičku velmi rychle bez komplikací, za což budeme s partnerem do smrti vděční!

Co se týče oddělení šestinedělí, tak to je poněkud horší. Nerada bych svým hodnocením ublížila ostatním sestřičkám, které byly fajn. Bohužel dvě sestry mi nesedly, možná by měly řešit své vyhoření… Je to o štěstí na sestru, její náladě. Myslím, že by nebylo na škodu, kdyby se více věnovaly prvorodičkám, které si neví tak rady, více komunikovaly, lépe poradily s kojením (nakonec se mě jedna sestra ujala) Chápu ale, že mají na starosti celé oddělení a miminek je moc. Zkrátka některým chybí empatie a ta je tak trochu potřeba, zvláště na tomto oddělení.

Jako na vojně jsem si připadala vždy při večerním koupání, styl sektor A, sektor B… Absolutně nechápu tento postup, místo toho, aby maminky získaly sebevědomí a trošku si to užily (nejen má zkušenost), tak byly z večerního koupání nervozní.

Doporučuji nahlásit hned při příjmu do porodnice žádost o nadstandardní pokoj. Měla jsem to jednodušší než ostatní maminky. Chtěla bych pochválit úklid, velice zodpovědně se paní staraly, všude naklizeno. Oddělení by ale potřebovalo investici do rekonstrukce.
Dále jsem byla velice spokojená s MUDr. Polačkem a dětským doktorem MUDr. Čapkem.

Personál: PA Jandourková, MUDr. Dita Drmlová, MUDr. Čapek, MUDr. Poláček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K porodu minerální vodu ve spreji, na šestinedělí sušené švestky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - darkblack 19.02.15 napsala :

Rodila jsem před deseti dny a zas mohu jen chválit. :-) Porod rychlý, doktor milý, sestřičky taky. Profesionální přístup, víceméně nechali jít vše přirozeně. Takhle bych rodila zas. ;-)

Šestinedělí je jen o rekonstrukci, ale nechá se to vydržet - nic jiného nezbývá. Sestry mi zde také vždy poradily.

Personál: MUDr. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz - kde si vše prohlédnete a víte, do čeho jdete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a plenky navíc pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Lajka Sorbon 31.01.15 napsala :

Rodila jsem na Kladně císařským řezem 16. 1. 2015 kvůli poloze mimča. Operace jsem se bála, ale na operačním sále jsem se úplně uklidnila. Veškerý personál byl hrozně hodný, anesteziolog mi spinál píchnul napoprvé a bylo to úplně bezbolestné, pak mi dali cévku, to už jsem vůbec necítila :-) a začalo se.

Malá byla za chvilinku venku, hned mi jí ukázali a pak ji odnesli vedle do místnosti, kde čekal přítel. Tam ji omyli a zabalili. Na chvilku mi ji přinesli, abych se s ni mohla pomazlit. Potom si ji vzal přítel na bonding. Mě mezitím zašili (zašili a vyčistili mě krásně, ani dren jsem nemusela mít). Celá operace trvala cca 30 minut. Potom jsem se rozloučila s přítelem a s malou a odvezli mě na dospávací pokoj, tam jsem byla 2 hoďky a následně byla převezena na oddělí šestinedělí, kde mi pak malou nosili každé 3 hodiny na kojení.

Druhý den jsem si už mohla malou nechat u sebe. Hojila jsem se krásně, takže jsme 4. den mohli jít domů. :-)

Porodnici určitě vřele doporučuji. Na porod a celkově hospitalizaci vzpomínám v dobrém, personál suprový, jen některé sestřičky by mohly být milejší a víc nápomocné při potížích s kojením.

Personál: MUDr. T. Nováček, MUDr. M. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si zaplatit nadstandard. Na normálním pokoji nejsou možné návštěvy přímo na pokoji. Na nadstandardu jsou návštěvy neomezené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji si vzít jednorázové kalhotky, vlhčené ubrousky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - lelik25 27.01.15 napsala :

Velice spokojená, až na jednu sestru na dětském, ale tak to je všude s personálem. Záleží, na koho narazíte. :) Ale doporučuji. *

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Bára V 08.01.15 napsala :

Já jsem také rodila v kladenské nemocnici. V těhotenství jsem četla spoustu negativních názorů na ni, ale tak trochu jsem dospěla k názoru, že na diskuse často píší maminky, kterým něco vadí (bohužel je to často velmi přehnané) a maminky, které byly spokojené už do diskuzí zas tak často nepřispějí, nemají moc důvod.

Na oddělení šestinedělí mě přijali už 2 dny před porodem, porod vyvolávali a bohužel z důvodu nepostupujícího porodu se nakonec syn narodil císařským řezem.

Pokud jde o porodnici, mám jen slova chvály. Vybavení úžasné, vše čisté, příjemné, máte hodně soukromí. Všechny porodní asistentky, se kterými jsem se setkala, byly úžasné, milé, vstřícné. Opravdu si nemohu na nic stěžovat. Jinak císařský řez prováděl pan doktor Poláček, až tak jsem se s ním nesetkala (takže o něm nemohu napsat nic bližšího), většinu doby chodí monitor kontrolovat porodní asistentka, ale vzhledem k tomu, že syn je na světě a zdravý, nemám k nikomu nejmenších výtek.

Trochu horší už je oddělení šestinedělek, což je dáno tím, že je prostě staré, na stejné oddělení ležela před 30 lety moje maminka a od té doby se prý nic nezměnilo. Prostě by oddělení potřebovalo projít rekonstrukcí. Dva dny před porodem nás bylo na pokoji 6, to není zrovna moc příjemné, ale zase máte možnost si popovídat a získala jsem zde jednu velmi dobrou kamarádku. :-)

O těch pár nadstandardních pokojů, které nemocnice nabízí, je velký zájem, takže pokud nemáte zrovna štěstí, zůstanete ležet na klasických pokojích. Nevýhodou jsou jedny společné sprchy. Musím říct, že i když staré vybavení, čistota je fakt super! Oddělení poskytuje čisté košile i porodnické vložky, což je naprosto super a rozhodně to není v každé porodnici.

Sestřičky, které se starají o maminky, jsou celkem v pohodě, milé, samozřejmě záleží vždy na štěstí, na koho narazíte a na náladě sestry. Holt bez nálady jsme někdy každý. Ale staraly se o mě pěkně.

Pro mě jediná „negativní“ zkušenost je se sestřičkami, které se starají o miminka. Tam zase záleží, na koho narazíte, střídají se tam. Vyloženě 2 sestry mi neseděly a nejsem rozhodně nijak náročná. Na jejich obranu musím říct, že když jsou na večerní směně 2 a miminek je opravdu hodně, mají toho dost, chápu, že se každému nemohou věnovat hodinu, ale občas opravdu chybí empatie. Maminky prvorodičky, některé vystrašené, nevědí si rady, únava, bolest, rozhodně ta doba v porodnici není jednoduchá a oni by se tomu měly přizpůsobit, být empatické.

Moc nehodnotím kladně pomoc s kojení, technikou přikládání k prsu, nemají prostě čas se vám věnovat. Některému miminku to jde líp, některému hůř. U mě sestra zhodnotila, že syn je líný a nikdy pít nebude. :-) Trochu jsem to obrečela (to ty hormony), vyštěkla to na mě a zase šla, nevěděla jsem si rady, no a druhý den jsme to s jinou sestrou zvládly a než jsem z porodnice odešla, plně jsem kojila.

No abych to celkově zhodnotila, pokud se mi ještě poštěstí, určitě budu na Kladně rodit znova. Maminkám na šestinedělí doporučuji se obrnit trpělivostí, ty 3-4 dny se to tam přežije. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučila bych si vzít nějaké plenky pro miminko navíc, někdy nestačí ty, co vám v porodnici nosí. Oblečení na miminko taky dostáváte, jak potřebujete, ale někdo by raději vlastní, je to určitě možné. Pokud chcete kojící čaj, sestry ho zalijí pokud požádáte. Moc bych doporučila vzít si pár kojících vložek do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Elizabeth_lap 28.12.14 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Kladně. V mém případě si nemohu na nic stěžovat.

Porod byl vyvolávaný v 39. týdnu z důvodu těhotenské cukrovky. Po zavedení tablet a prasknutí plodové vody byla první doba porodní velice rychlá (cca 2 hodiny), než jsem se otevřela, a druhá doba porodní, která musí trvat maximálně hodinu, trvala u mne přesně 58 minut. Malý se „zasekl“ v porodních cestách a na poslední pokus se povedlo ho dostat ven i bez použití kleští.

Poté se zjistilo, že měl vztyčenou ručku, proto se to tak zkomplikovalo. Ale bohužel i kvůli ručce bylo velké poporodní poranění jak vnitřní tak vnější. Šití trvalo samo o sobě přes hodinu. Paní doktorka (taková mladá blondýnka) mě šila, ale neustále to teklo, proto si pozvala zástupce primáře - pana Urbánka - a ten mě kompletně zašil. Nejhorší bylo to, že minimálně 4× na sanitářce požadoval další šití. No nic, to jen pro informaci. Ale jsem ráda, že jsem byla zde, protože nyní jsem tři měsíce po porodu a o porodním poranění ani nevím.

V těhotenství jsem chodila do poradny pro maminky v nemocnici, proto jsem se seznámila s několika doktory, kteří měli pak v porodnici službu.

Tuto nemocnici určitě doporučuji, protože jsou zde odborníci v této problematice a mají s porody veliké zkušenosti.

Personál: MUDr. Urbánek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na miminko (dostane se taková ta košilka andělíček, plenka a zavinovačky) mně se to moc nelíbilo, proto jsem používala své oblečení. Plenky dostanete 7 ks na den, což je naprosto dostačující.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 16.12.14 napsala :

Nemám co bych kladenské porodnici vytkla:

 • krásné prostředí, individuální přístup
 • veškerá vyšetření a následné postupy vždy vysvětleny; odmítnutí respektováno, případně nabídnuto jiné řešen
 • personál se vždy při prvním kontaktu představil
 • zděné porodní boxy s vlastní koupelnou
 • absolutní respekt k soukromí a přáním rodičky
 • miminko ihned po porodu přiloženo k prsu a následně tělo na tělo (bonding) maminky nebo tatínka
 • miminko po porodu ošetřeno přímo na boxu a následující dvě hodiny jsme byli ponecháni s miminkem a manželem všichni společně
 • rooming (miminko s maminkou 24h na pokoji. V případě potřeby dětské sestřičky miminko na odd. pohlídali)
 • perfektní předporodní péče na ambulanci, péče při porodu i po porodu na šestinedělí

Velké díky všem lékařům, sestrám i pomocnému personálu za profesionální a přátelský přístup. Prostředí a atmosféra, kterou tak svým přístupem vytváříte, dělá z kladenské porodnice porodnici nadstandardní! Díky za to,že svou práci berete jako poslání a vykonáváte ji s obrovskou úctou a respektem.

Personál: jmenovat nemohu, všichni byli úžasní !

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, balzám na rty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 13.10.14 napsala :

Do porodnice jsem jela po odtoku plodové vody 6. 10., porod se bohužel nerozeběhl, ani pokus o vyvolání nezabral, takže jsem po dvou dnech skončila na sále a rodila císařem. Personál celou dobu respektoval, že chci pokud možno rodit přirozeně, a trpělivě se mnou probíral možnosti a jejich omezení, která mám před sebou.

Porod jako takový vedli doktoři Černý a Urbánek, komunikovali výborně. Celý personál byl skvělý, takhle jsem se při operaci ještě nebavila (výhoda epidurálu!). Malého vytáhli, donesli mi ukázat, pak si zavolali manžela na poporodní péči a znovu mi ho donesli ukázat a oňuchňat, ještě když mne zašívali. Pak malého dali manželovi, který ho měl u sebe celou dobu, než mne vyvezli ze sálu. Ještě na chodbě před sálem mi malého přiložili, jestli zkusí sát, pak ho sestra odnesla na novorozenecké (s tím, že mi ho dovezou znovu na kojení v tolik a tolik) a mne odvezli „dospat“ a po asi hodině a půl odvezli na oddělení šestinedělí.

Jak psala maminka přede mnou - zrekonstruované není, ale ze starších příspěvků jsem čekala daleko horší. Na pokoji byla 4 lůžka (polohovací pouze manuálně a příšerně vysoká, když máte čerstvou jizvu na břiše), pro každou maminku poměrně dost prostoru. Hloupé je, že okna jsou orientovaná na jihovýchod, takže ty dva slunečné dny byly docela drsné. Nedovedu si představit, jaké to tam musí být v létě. Sociální zařízení staré, ale žádný humus. Rozhodně se tam uklízelo denně.

Personál hodnotím velmi pozitivně - jak maminkovský, tak dětský. Dětské sestry byly velmi milé, vždycky hlásily, kdy nám děti zase dovezou na kojení a nechávaly nám je tak akorát (cca 45 minut?). Neměla jsem tam jediný problém. I když některé pokyny jsem si měla nechat vysvětlit, jako třeba proč je nutné v noci svítit kvůli dětem - doma rozhodně svítit nebudu. Nemocniční šikaně (měření tlaku v pět ráno) jsem se bohužel nevyhnula, ale nepřišlo mi jí tolik, jako když jsem rodila u Apolináře. Odpoledne bylo rozhodně klidné, takže byl prostor se dospat. Návštěvní hodiny uvedené na webu vůbec nemusíte brát v potaz, manžel tam byl pokaždé mimo ně a nikdy s tím nikdo neměl žádný problém. Pár výhrad bych měla k jídlu, ale hladem jsem neumřela. :) Velmi oceňuji rychlé propuštění (4. den po porodu).

Ve srovnání s Apolinářem jsem byla rozhodně spokojená a kdybych měla rodit znovu, tak klidně opět zde.

Personál: MUDr. Miloš Černý, MUDr. Štěpán Urbánek, MUDr. Dita Drmlová, MUDr. Nguyen DucNghia

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - BarunkaB 12.10.14 napsala :

Rodila jsem 30.9. 2014 plánovaným císařským řezem.

Musím říct, že vše proběhlo suprově. Anesteziolog mi píchl hned na poprvé epidural. Doktorky během chvíle vyndaly malého a mě krásně zašily a i vyčistily (nepotřebovala jsem dren). Sestry (porodní, dětské, ARO) byly také skvělé. Celou dobu se mnou všichni komunikovali a popisovali, co se děje.

Co se týče šestinedělních a novorozeneckých sester, také nemám námitky. Ohledně šestinedělního oddělení: není zrekonstruované, ale není to nic šíleného, jak tady píšou jiné maminky (špinavé záchody a sprchy). Byla jsem na normálním pokoji, ale hned, jak se uvolnil nadstandard, tak jsem šla tam. Mohu jen doporučit nadstandard (pozitiva - klid, vlastní koupelna, záchod, polohovací postel, televize a návštěvy můžete mít na pokoji, jak dlouho chcete).

Za mě Kladno doporučuji.

Personál: MUDr. Drmlová, MUDr. Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Popřemýšlet o nadstandardu, stojí za ten klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, poporodní kalhotky, kojící podprsenku, vložky do kojící podprsenky, krém na bradavky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 25.09.14 napsala :

Je to rok a půl, co jsem porodila v nemocnici Kladno s velmi špatnou zkušeností. Chtěla bych Vás upozornit, abyste zvažovaly tuto porodnici a nedopadly s depresemi a následnými rozvrácenými rodinnými vztahy jako já. Dnes už nejde nic vzít zpátky a s následky zpackaného porodu se nikdy nesmířím a holčičce se musím jen omlouvat, že jsem se takhle rozhodla a byla málo důrazná ve všem. Jediný, kdo nese následky za špatné vyhodnocení porodu od MUDr. Černého a MUDr. Drmlové, je moje dítě!

Byla jsem přijata s podezřením na odtok plodové vody a krvácením na čekací pokoj, kde byla jedna maminka na vyvolání porodu. O pět hodin později nastal odtok plodové vody a brzy přišly kontrakce po 5 minutách, které však MUDr. Drmlová vyhodnotila jako poslíčky! Po 12 hodinách stále však paní doktorka nemohla poznat, zda jsou to poslíčky nebo kontrakce, protože se děložní čípek neotvíral, tak mi píchla Plegomazin, který se v těhotenství vůbec nesmí používat. Kontrakce mi zastavila na 3 hodiny - úplně zbytečně. Na moje argumenty, že to asi není v pořádku a trvá to neúměrně dlouho, reagovala nemístně. Po 24 hodinách kontrakcí jsem šla na vyvolání porodu s nálezem 3 cm, oxytocin, léky na bolest, protrhnutí plodových obalů, roztrhávání čípku, skákání po břiše dvěma asistentkami, hrozba zvonu.

Nakonec jsem byla označena v porodopisu za nespolupracující rodičku, protože jsem měla nohy u sebe. Stížnosti u porodníka, primáře a ČLK, proč to takhle blbě skončilo, k ničemu nevedly. Vzájemně se doktoři podrželi. Udělejte si obrázek samy, když vám porodník řekne: „Ale, já jsem k tomu jen přišel, když se ráno měnily služby. To paní doktorka vás měla v péči!“ O následcích pro moji dceru a oblétávání všelijakých doktorů se už nechci rozepisovat. Špatná zkušenost s celoživotními následky. Udělejte si obrázek samy, jak to chodí v „Baby friendly“ porodnici!

Personál: MUDr. Drmlová, MUDr. Černý

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete mít postižený dítě v důsledku zanedbaného a zpackaného porodu doktory, běžte rodit do nemocnice Kladno! V opačném případě zvolte jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - TizianaM 25.06.14 napsala :

V porodnici v Kladně jsem rodila v prosinci 2013.

Chodila jsem sem i do poradny. Zde si všechny sestřičky nemohu vynachválit, velmi milé, i přestože tam měly pěkný fofr. Ordinoval tam doktor Nguyen (Vietnamec) - velmi milý, vždy se zeptal, jak se máme, jestli je vše v pořádku. Původně jsem měla rodit v Motole, ale už po první návštěvě v poradně jsem věděla, že jsem se rozhodla správně pro Kladno. Přístupy lékařů, tak i sester byly nesrovnatelné, v Kladně se hodně klade na osobní přístup.

Co se týče samotné porodnice - koncem listopadu jsem byla hospitalizována na 4 dny kvůli špatným monitorům. Lékaři jsou opravdu velmi pečliví, nic nepodcení. Poté jsem docházela až do 11.12. obden na monitory, průtoky a ultrazvuk, opravdu byli všichni velmi pečliví.

Porod jsem měla nakonec vyvolávaný, vše mi lékaři vysvětlili, sice se u mě vystřídali asi 4 lékaři i lékařky, ale všichni byli strašně milí, vč. porodních asistentek i sestřiček v zácviku. Porodnice je rekonstruována, je možno si zaplatit i nadstandardní box, ale není potřeba, standard je pěkný, je vybaven vlastní koupelnou, míči. U porodu byly dvě porodní asistentky a lékař a poté přišla dětská lékařka se sestřičkou. Miminko je ošetřeno na porodním sále, poté 2 hodiny zůstává s rodiči.

Když matku převáží na šestinedělí, jde na novorozenecké oddělení, kde zůstává cca 6 hodin, dokud si matka neodpočine, ale je možnost se za ním jít kdykoliv podívat. Osobně mi to nevadilo, rodila jsem odpoledne, takže pouze přes noc miminko bylo na novorozeneckém, já jsem si odpočinula a hlavně mi ho každé 3 hodiny přinesli na přisátí.

Šestinedělí ještě není bohužel zrekonstruováno. Standard - zvlášť šestipokoják - je strašný (většinou jsou tu jen těhotné, matky po porodu jsou tu jen když není místo jinde a jen na nezbytně nutnou dobu). Ale klasické dvoulůžáky jsou v pohodě, ale i přesto bych doporučovala nadstandard - cena je 800 Kč/noc. Sestry toho mají na šestinedělí opravdu dost, takže žádná extra péče se nekoná, o vše si člověk musí říkat. Pokud chce něco vysvětlit, musí se chodit ptát, protože sám mu nikdo nic neřekne. Poté ale vše vysvětlí, jen se ptát, ptát, i kojení přijdou třeba i několikrát vysvětlit, ukázat.

Sociální zařízení se snaží uklízet, ale úplně top kvalita to není. Jídlo také nic moc, raději ať něco přinese rodina. K pití je k dispozici čaj. Co se týče poporodních vložek, těch je tam opravdu dostatek, není potřeba si brát z domova. Odsávačky jsou tam také na půjčení (po dobu pobytu), stejně tak kloboučky, lahve pro děti a stříkačky na krmení.

Celkově ale hodnotím porodnici velmi kladně, pokud budu rodit ještě jednou, půjdu znovu do této porodnice. Odbornost lékařů a péče je tam 100 %.

Personál: MUDr. Polaček, MUDr. Nguyen

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a trpělivost se sestřičkami na šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučený základní seznam věcí, jinak vše je k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Andy27 01.06.14 napsala :

Za mě jen samá pozitiva. Co se týče péče a personálu, tak jsem byla spokojená.

Personál: MUDr. Pavlásková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, kojící podprsenka, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - peuh 20.12.13 napsala :

S porodnicí Kladno jsem byla spokojena. Již předporodní kurzy (celkem 3) byly pro mne jako pro prvorodičku celkem přínosné. I to, že byly rozděleny do 3 kurzů a ne pouze vše v jednom kurzu jako v jiných porodnicích. Rodila jsem zde v červnu 2013 - porod plánovaný CS. Předporodní péče ok. Poporodní taktéž.

Pozitiva porodnice:
1. Příjemní, empatičtí doktoři - MUDr. Černý.

2. Ochotný personál (sestry) jak na šestinedělí, tak na novorozeneckém odd. - sestry vždy připraveny vyslechnout a pomoci. Velká pomoc a podpora při kojení + s technikou kojení. Každé mamince sestry názorně předvedou manipulaci s miminkem, koupání, mazání tělíčka aj. Také provedou krátkou „přednášku“, jak se o děťátko starat při příchodu domů a na co si dát pozor. Domů jde maminka plně instruována. Zodpoví všechny dotazy - pro prvorodičku ideální.

3. K dispozici každá rodička dostane: noční košile v „neomezeném“ množství (tzn. neušpiníte si vlastní, využilo 99% pacientek), košilky pro miminko v „neomezeném“ množství, zavinovačky v „neomezeném“ množství, pleny (7 - 8 ks/den), mast proti opruzeninám, papír. ubrousky (nevlhčené), buničinu, olejíček, hřebínek a další nezbytné věci potřebné k péči o miminko. K dispozici jsou odsávačky, kloboučky na kojení také k zapůjčení (lepší je mít ovšem své).

4. Čisté prostředí (na klasickém pokoji) - zatím ještě nebyla otevřená nová lůžková část, ale i tak se každý den vše pečlivě desinfikuje. Každopádně od roku 2014 má být nová lůžková část otevřená, takže prostředí bude nádherné!

5. Porodní sály - úplně nové, velmi pěkné, prostorné sály. Velmi pěkná zóna pro doprovod (gauč, lednice atd.)

Rozhodovala jsem se, zda volit nadstandard nebo klasický pokoj (po 4 - 6 os./pokoj), nakonec jsem zvolila klasický pokoj a dobře jsem udělala. Druho a vícerodičky matce prvorodičce dokážou pomoci, když si momentálně neví s něčím rady a nemusí tak „zbytečně“ volat sestru. Nesetkala jsem se tam s rušivými elementy i při tolika lidech na pokoji (což byla moje obava). Naopak dny rychleji ubíhají. :) Celkově mohu doporučit.
Tip pro nerozhodné: Pokud volíte mezi kladenskou či jinou porodnicí poblíž, je dobré si uvědomit, že kdyby se s miminkem v některé z menších porodnic, nedej bože něco dělo, mimčo odvezou do kladenské porodnice, která je velmi moderně vybavena a má ty nejnovější přístroje právě pro tyto chvíle. Ne vždy tam jede maminka hned s miminkem…

Personál: MUDr. Černý

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, kloboučky na kojení (pokud někdo potřebuje), oblečení pro miminko, pokud nechcete využívat erární košilky, rukavičky pro miminko proti poškrábání obličeje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - hana 3 16.12.13 napsala :

V porodnici jsem rodila v prosinci 2012. Přístup personálu byl skvělý, pan doktor usměvavý, příjemný a porodní asistentky zrovna tak. Porod my vyvolávaný a přístup naprosto perfektní. Vždy se budu s radostí vracet (jestli se to ještě někdy povede).

Personál: MUDr. M. Černý, PA S. Prošková a E. Dzurošková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 09.12.13 napsala :

Rodila jsem v říjnu 2013 na Kladně plánovaným CS. Personál super, vše proběhlo hladce.

Oddělení šestinedělí je ale opravdu doslova šílené, o WC nemluvě, špína, fuj. Radím vzít nadstandard, po přechodu na druhou část nadstandardu jsem byla úplně někde jinde, tam to bylo super a čisté. Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 14.11.13 napsala :

Po celou dobu porodu perfektní péče (červen 2013). Porodní sál luxusní, asistentky i lékaři velice příjemní a milí. Oddělení šestinedělí komfortem nepřekypuje, ale personál velmi příjemný. Sestřičky vždy ochotně poradily. Jídlo nic moc :(

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Helena 81 04.10.13 napsala :

V porodnici jsem rodila před rokem tj. říjen 2012.

Bohužel to dopadlo tak, že jsem skončila na císaři. Zprvu to docela šlo, měla jsem z porodu dobrý pocit, ale pak se prý porod zastavil, druhá doba porodní trvala již 90 minut, tak mi navrhli císařský řez jako jedinou možnost.

Na operačním sále byl postarší doktor, který na mě řval a oslovoval mě slovy „miláčku“, „beruško“ apod. Nakonec mi nadával, že jsem hysterická. Faktem je, že zastavování porodu je horší než porod sám, byla to největší bolest, co jsem kdy zažila. Nutilo mě to pořád tlačit a nešlo to rozdýchávat tak, jak si představoval. Ale myslím, že těch pět minut, než mě uspali, to se mnou mohl vydržet. I když byla jedna hodina ráno, tak se mohl trošku ovládnout. Trauma z tohoto zážitku trvá dodnes a i když to sem asi nepatří, tak když kojím a vzpomenu si na to, pak mě i po téměř roce vyhrknou slzy. :( Nevím, jestli se z toho někdy vzpamatuji.

Další špatný zážitek byl s dětskou sestrou, která mi chlapečka přišla ukázat, když jsem se probrala. Vím, že se má miminko přisát co nejdříve, ale chlapeček spinkal, vypadal jak andílek a ona ho začala otírat nějakým hadrem namočeným ve vodě a snad i nějakou desinfekcí, aby ho probrala a se slovy „On je taky ještě omámený, on se teď nepřisaje,“ mi ho na asi pět vteřin dala do náruče a pak ho vzala a odešla.

Nebyla jsem schopna říct ji jediné slovo. :( Nevím, jak se jmenovala, ale její počínání jsem také nechápala. Dodnes si vyčítám, že jsem ji neřekla, ať mi tam dítě nechá a jde nebo že ho nepotřebuji (zatím) kojit, že jsem ho chtěla jenom vidět a pomazlit se s ním, jenomže po tom císaři jsem byla prostě mimo. Měla jsem pocit, že ji snad obtěžuje, že mi jde ukázat moje vlastní dítě. :( Omlouvala jsem to tím, že mají těch dětí asi na novorozeneckém hodně, ale samozřejmě to tak není, téměř všechny maminky mají děti u sebe, takže přepracovaná asi nebyla.

Jinak porodní asistentky byly skvělé a ostatní dětské sestry také. Nejvíce sympatičtí mi přišli dětští lékaři, opravdu vše vysvětlili, starali se, byli skvělí. Kdybych rodila podruhé, tak si asi vyberu jinou porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní kalhotky, plen bylo osm a nebyl problém si dojít pro další.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - 6Mayinka6 25.09.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 4.9.2013 a byla jsem velice spokojená, jak se sestřičkama, tak s doktorama, všichni byli ochotní. Kdybych měla rodit znovu, tak opět na Kladně… :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - medulen 31.08.13 napsala :

Rodila jsem na Kladně koncem července 2013 s tím, že jsem tam byla cca týden před porodem a pak ještě 6 dní po porodu hospitalizovaná.

Porodnici můžu doporučit všemi deseti, je skvěle vybavená, na porodním boxu má každá rodička naprosté soukromí a má zde podle mě veškeré vybavení (sprcha, míč, polohovatelná postel, sedačka a televize (obojí zřejmě hlavně pro nastávající otce, kdyby se asi nudili :) ). Personál byl úžasný jak všechny porodní asistentky, tak lékaři - zejména doktorky, které mě rodily, které byly naprosto skvělé.

Šestinedělí - prostředí zde je o něco horší, já měla nadstandard, tak tam je to o dost lepší. Dle mě se vyplatí si za něj připlatit, člověk tam má soukromí a může přijímat návštěvy kdykoliv. „Normální“ pokoje jsou 6lůžkové, což je dle mě opravdu hrozně moc a nemělo by to být. Personál na šestinedělí taky fajn, ženské sestry skvělé všechny, sestry od miminek též - pouze jedna byla docela nesympatická a protivná, ale jméno nevím, je jich tam opravdu hodně a často se střídají.

Celkově jsem byla s porodnicí i s péčí spokojená, jedinou výtku bych měla ohledně nemocničního jídla, které bylo leckdy bez přehánění odporné a hlavně i proti zásadám diety, kterou jsem měla mít, což je dost otřesné samo o sobě.

Personál: MUDr. Drmlová, MUDr. Brádková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná vlhké ubrousky pro miminko na přebalování, ale i bez nich by se dalo asi obejít, dostávaly jsme jednorázové papírové utěrky, které jsme si měly namáčet do vody (jako nouzovka proč ne). Vše ostatní dostanete, včetně plen a poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - LennyH 23.08.13 napsala :

Já rodila letos v červenci, tedy před 4 týdny a nemůžu si porodnici vynachválit.

Porodní asistentky jsou úplně úžasné. Moc milé a obdivuji jejich práci. Rodili jsme 22 hodin a celou tu dobu byla porodní asistentka neustále přítomna, pomáhala nám, radila, uklidňovala, zkrátka jsme si porod nemohli vynachválit. Sice jsme měli větší miminko, takže i šití bylo zdlouhavé, ale musím říci, že téměř bezbolestné a zahojené do 10 dnů. Každé další vyšetření bylo doplněno milým slovem a měla jsem pocit, jak když vás tam mají všichni rádi. :-)

Na nadstandardu bylo ticho a klid a návštěvy mohly chodit v kteroukoliv denní hodinu, takže naprosté soukromí a tolerance! Sestřičky na šestinedělí také moc milé a ochotné. Bohužel jsme kvůli menším potížím museli zůstat v porodnici šest dní a měla jsem takový menší stesk po domově, tak se mi pláčem zvýšila trochu teplota, ale sestřička si se mnou o tom povídala a dokonce mne svými slovy i uklidnila. Opravdu profesionální a milý lidský přístup. Sestřičky z dětského jsou sice chvílemi takové přísnější a mají rády, když vám vše vysvětlí pouze jednou a pak už se raději na nic neptáte, ale také si na ně nemohu vůbec stěžovat.

Určitě tam budu rodit znovu a všem rozhodně doporučuji!

Personál: Porodní asistentka Lenka, gynekolog vietnamské nebo čínské národnosti (nepoznám rozdíl:-) )

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se! Porod sice bolí, ale s pozitivním přístupem se to dá bez problémů vydržet! Mějte s sebou manžela nebo někoho blízkého, uteče vám alespoň čas mezi kontrakcemi a hlavně na to nejste samotné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plínky - 7 plen na den nestačí! Vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, poporodní kalhotky a pití.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - vrtulka78 09.08.13 napsala :

Rodila jsem na Kladně teď v červnu, pocity mám trochu rozporuplné.

Z hlediska předporodní péče, porodu císařem a oddělení šestinedělí vše 100% ok, všichni milí, vstřícní, péče velmi dobrá, od primáře až po tu nejposlednější sanitářku.

Ale novorozenecké mě dost zklamalo. Po císaři jsem dostala Lucku na pokoj až za 3 dny (to mi zas tak moc nevadilo, bylo mi dost blbě, takže bych se o ní stejně nezvládla postarat), ale za celou tu dobu se nikdo z doktoru neobtěžoval mě o ní informovat, i když ji druhý den brali na sono kvůli špatně poporodní adaptaci (měla apgar 6-9-10). To, že je na sonu, jsem zjistila úplnou náhodou, v té době přišli naší na návštěvu a když jsme se na ní chtěli podívat, tak na oddělení nebyla. Kvůli výsledkům vyšetření jsem doktory naháněla dva dny, nikdy tam nebyl ten správný a ti ostatní asi neumí číst, aby se koukli do karty.

Když rodíte přirozeně, tak je to asi lepší, protože vám dají mimčo na pokoj a už od začátku jste součástí vizity, takže víte, co se děje a 2× denně za vámi doktor přijde na pokoj a nemusíte ho nahánět. Sestry na novorozeneckém také nic moc, 2 - 3 milé, snaživě, ostatním je to jedno, hlavně aby měly práci hotovou a nikdo je moc neobtěžoval, jedna sestra vyloženě protivná.

A pokud budete mít problémy s kojením, tak pomoc rozhodně nečekejte. Na oddělení je sice laktační poradkyně, ale veškerá její pomoc spočívala v tom, že na mě koukla, jak kojím. Řekla, že technika je v pořádku a že dělám dobře, že zkouším mléko aspoň odsávat, když se malá odmítá přisát, toť vše. Když jsem pak po příchodu domů kontaktovala laktační poradnu UPMD v Podolí (na doporučení kamarádky), tak jsem byla překvapena, kolik toho se mnou byli ochotni zkusit.

Co se týká ubytování - oddělení šestinedělí je staré, před rekonstrukci, ale všude je čisto. Nadstandardní pokoj se podle mého vyplatí vzít bez WC a sprchy, protože ty, co mají sociální zařízení, mají o to menší zbytek pokoje a není tam k hnutí. Pro nadstandardy bez sociálního zařízení je extra WC a sprcha, takže se o ně dělíte jen se 3 dalšími maminkami, což je podle mého únosné.

Takže závěrem - z hlediska porodnického spokojenost 100%. Z hlediska novorozeneckého (pokud nerodíte přirozeně a máte problémy s kojením) celkem bída. Z toho důvodů se u dalšího dítěte budu hodně rozmýšlet, jestli opět Kladno, nebo raději jiná porodnice, i když se tato honosí titulem Baby friendly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové pleny (příděl je 7 na den), vlhčené ubrousky, svačinky. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - zabicka22 02.04.13 napsala :

V Kladenské nemocnici jsem rodila letos v lednu a byla jsem velmi spokojená.

Byla jsem přijata s kontrakcemi, nakonec na základě důkladného vyšetření a špatných monitorů jsem v nemocnici již zůstala. Oba doktoři byli velmi příjemní a pečliví. Snažili se udělat opravdu vše, aby mohl porod alespoň trochu probíhat přirozeně a podle mého přání. Pan doktor Černý mě chodil pravidelně kontrolovat a probíral se mnou důkladně všechny možnosti. Nakonec byl tedy ukončen akutním cs, ale i přesto jsem byla o všech krocích plně informovaná a věděla jsem, že mám tu nejlepší péči. A ač sem se cs velmi bála, věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukách.

Na oddělení šestinedělí jsem též byla spokojená. Sestřičky byly velmi příjemné a vždy rády poradily. Jelikož jsem dceru měla na oddělení JIP, první dny po porodu jsem měla právě v sestřičkách velkou oporu, když mi pomohly dojít na JIP za dcerou a velice mě psychicky podpořily. Bohužel jména si nepamatuji.

Na nedonošenecké JIP musím jak sestřičky, tak paní doktorky velice pochválit. Všichni tam jsou velmi příjemní a laskaví. Rády zodpoví všechny otázky, týkající se dětiček a pomůžou s péčí o děti.

Pokud jde o velice často zmiňované sociální zařízení, byla jsem na standardu a nikdy sem se nesetkala s tím, že by sprchy nebo toalety byli špinavé a neuklizené.

S celým pobytem v nemocnici jsem byla velice spokojená a mohu jedině doporučit. Pokud ještě někdy budu mít šanci rodit, tak Kladenská nemocnice bude jasná volba a doufám, že budu mít opět štěstí na oba doktory. Jediné, co mi vadilo, byl zákaz návštěv kvůli chřipce, který bohužel nikdo ovlivnit nemůže. :(

Personál: MUDr. Černý, MUDr. Poláček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici se dostává 6 plen na den. Tím, že dcera byla menší, nám neseděly a byla věčně pročůraná, takže jsem ocenila, že jsem měla své pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anetinecka 19.03.13 napsala :

Před rokem jsem rodila v porodnici Kladno a nemůžu si ztěžovat.

Byla jsem tam dohromady 15 dní, nejdříve na podezření trombózy a pak preeklampsie a vyvolávání porodu ve 39. týdnu.

Všechny sestřičky, porodní asistentky, doktoři, dětské sestřičky (až na jednu), dětští doktoři byli všichni super. Když jsme cokoli s holkami potřebovaly, chtěly se zeptat, nikdo na nás nikdy nehodil ksicht, všichni byli moc milí.

Rodil mě pan doktor Urbánek, porodní asistentky si nepamatuji, bylo jich tam na mě moc. Nakonec u císařského řezu asistovala paní doktorka Brátková. Je to andílek a úžasná doktorka. Přeji jí hodně štěstí a moc všem děkuji za to všechno, co pro nás udělali, a že vše dopadlo díky nim dobře.

Personál: MUDr. Urbánek, MUDr. Brátková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - janicka23 01.03.13 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojena.
Vše potřebné jsem dostala.
Sestřičky byly super a dětské sestry také. Samozřejmě se našla taky sestra, která byla nepříjemná, ale jinak velká spokojenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - miminečko25 25.02.13 napsala :

V porodnici na Kladně sem rodila 3× a pokaždé naprosto bez problémů.

V roce 2005 se mi narodil syn Lukášek a docela jsme se i na porodnici nasmáli. Hlavně díky nejskvělejšímu doktorovi, kterého jsem kdy mohla mít - pan docent Holub - byl opravdu nejlepší. :-) Je opravdu veliká škoda, že tak brzy opustil tento svět. :-(

Ale jinak paní doktorky Brádková i Shíbalová a pan doktor Poláček jsou také velice dobří. :-)

Můj druhý syn, který se zde narodil v roce 2008, šel bez jakýchkoliv problémů. Teda až na jeden - nechtěl počkat, až přijede tatínek z práce za námi do porodnice. Ale i tak to bylo bez problémů.

Třetího syna jsem rodila v roce 2010 s velkými problémy. Porod si vůbec nepamatuji, ale i tak paní doktorka Shíbalová s panem doktorem Poláčkem a mojí mamkou zvládly porod na jedničku s velkou hvězdou.

Díky vám všem!

Personál: Doc. Holub, Dr. Brádková, Dr. Shíbalová, Dr. Poláček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Foťák, já ho bohužel neměla, :-( Jinak na mimi vše potřebné dostanete a návštěvy vám můžou cokoliv donést.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhu průkazku, lísteček se jmény, doklady.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - ddinna 07.08.12 napsala :

Na Kladně jsem rodila své dva kluky a jak jsem je při prvním porodu chválila - dnes navíc už nechápu za co… Tak teď mě tedy naštvali.

Do porodnice jsem nastupovala předem, kvůli naplánovanému císařskému řezu. Chtěla jsem při porodu sterilizaci a jelikož po porodu by to pro mě s dětmi bylo obtížné zařídit, domluvila jsem se s panem doktorem Farou na plánované sekci a následné sterilizaci.

Při příjmu mi lékař dal hodně najevo, jak se jim do císaře nechce. Některé argumenty byly rozumné - i já si uvědomovala,že přirozený porod je rozhodně lepší. Ovšem nenechala jsem se zvyklat - po porodu bych prostě neměla pro kluky hlídání a od kojenátka bych stejně do nemocnice na tři dny nešla - tečka.

Další dva doktoři mě v průběhu dne od císaře odrazovali. Nicméně mi dali podepsat papíry na žádost o sterilizaci a vše naplánovali na čtvrtek - bylo úterý (ve čtvrtek měl službu můj doktor Fara,tak asi proto). Jenže ještě ten den se mi rozjely bolesti. Opakovaně jsem to říkala doktorovi, opakovaně mě vyšetřil, natočil monitor a nic. Prostě přístroje ani vyšetření nic neukázalo a přestože jsem opakovala, že mám pravidelné bolesti a určitě porodím - posílali mě zpět na pokoj. Když mě tam lékař posílal v půl desáté večer, se slovy, že se mám přestat pozorovat a jít spát -měla jsem toho už plné zuby.

A výsledek???? O 30minut později jsem opět otravovala doktora, celý otrávený mě vyšetřil a překvapeně zkonstatoval, že jsem otevřená na dva cm. Napojili mě na monitor a nechali mě samotnou. Za těch 20minut na monitoru - který absolutně mé kontrakce neukázal, jsem se otevřela na 8cm. Doktor přišel ještě s kolegou, opět byl překvapený jak rychle jsem se otevřela a oznámil mi, že spěchá na sál kvůli akutnímu císaři a já musím počkat. Pak se ironicky usmál, že tedy pochybuje, že vydržím čekat a jen tak mimochodem dodal, že stejně nemám schválený sterilizační papíry - prostě to nestihli.

No na nějaké dohady jsem neměla čas, prostě jsem porodila. Bez klystýru, píchlé vody, nástřihu - zkrátka perfektně. Tím, že mi nevěřili, že rodím, měla jsem vlastně krásný porod bez lékařských zásahů.

Ovšem můj plán na sterilizaci se minul, díky nádherné spolupráci Kladenských lékařů, účinkem. Pan doktor Fara se mi pak za jednání kolegů omluvil. Brzy po té sám v nemocnici skončil…tak že tak…

Jinak péče sestřiček a dalších mi nijak nevadila. Myslím, že byli fajn a výhrady nemám.

Personál: Nováček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud čekáte 4hvězdičkový hotel,tak běžte jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ubrousky, pár jednorázovek, jinak myslím nic.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anýzek85 14.07.12 napsala :

S kladenskou porodnicí mám zkušenosti velmi dobré. Rodila jsem poprvé v březnu r. 2012.

Velmi jsem uvítala (jakožto provorodička) předporodní kurzy. Pomohly mi dozvědět se nějaké ty informace a seznámit se s prostředím porodnice.

Do nemocnice jsem nastoupila již několik dní před porodem, jelikož jsem měla komplikace s křivkou. Měla jsem tak možnost se ještě lépe seznámit s tamním prostředím přímo zevnitř. A nemohu si na personál a přístup sester či doktorů stěžovat. Pokoje jsou také přijatelné. Velmi však pokulhávají toalety, jsou zastaralé, špinavé - sice je tam 2× denně myjí, ale holt některé ženské jsou méně čistotné…) a sprchy (dvě na celé oddělení!)

Báječné jsou porodní boxy, které mají ve většině případů samostatnou sprchu a toaletu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud nejste fajnovky, tak nepotřebujete v podstatě téměř nic - vše podstatné dostanete(vložky, čisté košile, oblečení pro mimi, zavinovačku…). Jen je dobré si po porodu nechat přinést pár plenek navíc - ty jsou na příděl (7 ks na den).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - veronikaaaaa 02.07.12 napsala :

Porod jako takový byl pohoda. Byla jsem císařem a všechno bylo rychlý,jen mě překvapilo,že když vytáhli malýho nikdo se neobtěžoval mi říct, co se nám narodilo, odpověd byla, až po mém dotazu.

Ale s klidným svědomím můžu říct,že naprosto nedoporučuji kladenskou porodnici,protož tam mají snad nejhorší dětské sestry na šestinedělí, až na paní Slezákovou, ta je výborná profesionálka s lidským přístupem. Zbytek sester nechápu jak můžou vykonávat svou práci. Člověk se je už bál i na něco zeptat, protože jejich tón hlasu a grimasy to bylo něco.

Vím, že mají dost práce, ale jako zdravotní sestra jim doporučuju, ať jdou na nějaké terapie o syndromu vyhoření, protože jejich jednání po porodu je psychicky náročné, kord když jste prvorodička a vše je pro vás nové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, svou zavinovačku, dětské ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Myselinka 19.05.12 napsala :

Rodila jsem 14.5.2012. Za mě jednoznačně doporučuji. Jako prvorodička jsem měla rychlý porod, na příjem jsme přišli v půl třetí ráno, s kontrakcemi po třech minutách, které jsem měla asi hodinu a půl. Po monitoru a vyšetření jsme šli hned rodit, akorát mi museli píchnout plodovku. Porod byl hrozně rychlý, ale sama bych to nezvládla, nevěděla jsem vůbec co mám dělat, ale pan doktor a obě PA mi hrozně pomohly. A porodila jsem ve 3:45. Určitě to chce na nic nečekat a taky nenechat se odbýt. Rodila přede mnou jedna holčina a té pořád řikali, že má jen poslíčky, takže byla na čekankách, sama bez přítele, kterého poslali domů, až jí praskla voda a na vyšteřovně jim začla rodit.

Šestinedělí je celkem dobrý, po jednom deníčku jsem se trochu vyděsila, ale ačkoli jsem ležela na normálním pokoji, neměla jsem nikdy problém dostat se do sprchy nebo na záchod, prostředí sice staré, ale vždy čisté. Na nadstandartu by bylo asi větší soukromí a klid na spánek, kterého jsem si moc neužila, ale zase jsem měla společnost na pokoji, naštěstí normální a spoustu věcí jsme se dozvěděly od sebe navzájem.

Dětské sestry, no většina je OK, bohužel jména nedám dohromady, střídá se jich tam opravdu hodně, pár je jich nepříjemnej a bohužel si protiřečí. Když nám předávali dítě do péče dostali jsme nakázáno, že je nemáme nechávat samotný, pokud nepohlídají ostatní z pokoje, tak raději přivézt za nimi, že ony kdykoli pohlídají. Ale některý nám zas vynadaly, že je tam furt vozíme s sebou, jiné byly naopak hrozně v pohodě a hodné a milé, ty naštěstí převyšují. Takže hlavně to chce si z toho nic nedělat a těšit se kdyžtak na novou směnu ;o). Se sestrami z gyndy jsem neměla jediný problém, ty si myslím, že jsou v pohodě všechny. Stejně tak je úžasně milá paní doktorka Dita Jeřábková, která nám chodila ráno na vizitu.

Personál: MuDr. Urbánek, PA Jandourková, Dzurošková, dětská sestra Slezáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní gel na mytí, rukavičky pro miminko (nestříhají je tam a může si snadno poškrábat obličej).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - tinuska04 16.04.12 napsala :

Rodila som v Kladne v marci 2012. Skusenost mam skvelu, hlavne s porodnymi asistentkami. Ta moja bola uzasna, keby nebolo jej, asi ani neporodim. Skvela podpora, utesovanie, neustale vtipkovanie mi pomohli prekonat to najhorsie. Volala sa Hana, ale priezvisko bohuzial neviem. Doktor uzasny, mily, tiez dobre naladeny. Pani doktorka Brádková, bola uzasna, milá,vyvolávala mi porod, vsetko ochotne vysvetlila.
Co sa tyka sestriciek na 6-nedelí, tiez si nemozem stazovat, detske sestricky tiez vacsina ochotne, mile, az tak na 2, ktoré radili skor cez zuby…Ale musim povedat, ze naozaj kazda povie inak, aj co sa tyka kojenia, a potom si ma clovek vybrat. Jedna mi nechcela dat umelu vyzivu ppre dieta, i ked som nemala mlieko, a dieta kricalo v noci od hladu. Ked prisla druha sestricka, chytro utekala pre mlieko, s tym, ze ta vasa malá je predsa hladná…
Odporucam vziat si nadstandard, ja som bola jednu noc s ostatnými na izbe a bolo to hrozne.Jednak nie vzdy natrafite na mile zeny, a tie placuce miminka vam moc nedovolia po porode oddychovat. Ked som bola sama na izbe s miminkom, bolo to super.
Pokial by som rodila druhy krat, urcite idem opat do Kladna. Ked bude porodnica prestahovana do noveho, bude to super.

Personál: Mudr. Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Krém dubová kura - na šití, vlhké obrousky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - chesneymonkey 01.01.12 napsala :

Super přístup, zkušené rychlé vedení porodů. Jen jsem se nedočkala nadstandardu, ale i tak to bylo fajn, moc dobré jídlo a to jsem tam ležela i 3 týdny na riziku. Péče příkladná, bez problému.

Personál: MUDr. Farajpour, MUDr. Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké svačinky do batůžku, bufet nic moc

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

WC papír, vlhké ubrousky pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 08.11.11 napsala :

Super! Doktoři na svém místě, příjemní, milí, ochotní lidé! některé sestry na šestinedělí trochu zvláštní, dětské sestry některé také, ale já osobně jsme byla spokojená, jídlo je zkrátka nemocniční strava s tím se musí počítat. brobíhající rekonstrukce síla - hrůza, za mě to bylo přímo pod oddělením, takže jsem měla tu čest to vyžrat v plné parádě, díky tomu jsme byla dříve propuštěná - jediné plus. rodila jsem po druhé a jak je tu psáno - oddělení šestinedělí stejné, moná horší… Sociální zařízení katastrofa, nadstandard i přes vysokou cenu plný..

Personál: Jeřábková, Brádková, Poláček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - clovek 03.11.11 napsala :

Rodila jsem na Kladne podruhe a podruhe musim pochvalit veskery personal porodnice i predporodni poradny. Obzvlast velmi ochotne a mile doktorky Bradkovou a Jerabkovou. PA absolutne super, nemuzu jim vytknout vubec nic. Poprve jsem rodila jeste na stare porodnici, takze tentokrat to pro mne byl posun k lepsimu, porodni pokoj s vlastnim socialnim zarizenim, parada. Detske sestry byly take moc fajn, bohuzel si nepamatuju jmena vsech, ale vetsina opravdu moc mila a ochotna. Detska doktorka take moc mila a ochotna vzdy vse vysvetlit.
Lezela jsem na nadstandardnim oddeleni, zde taky vsecho v poradku, jen ceny za pokoj jsou pomerne vysoke. Osobne bych asi velmi spatne snasela lezet na viceluzkovych pokojich a chodit do spolecnych socialek.
Probihajici rekonstrukce mne nijak zvlast nerusila, dalo se to vydrzet.
V porodnici jsou k dispozici neomezene poporodni vlozky, nocni kosile. Pro miminko 7 plen na den, takze je dobre mit jeste svoje vlastni.

Za sebe muzu kladenskou porodnici jednoznacne doporucit.

Personál: Mudr. Bradkova, Mudr. Jerabkova, PA Peliskova, Urbanova, Slovakova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhke ubrousky, vlozky do podprsenky, rucniky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 02.11.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici Kladno v polovině října. Nemůžu si stěžovat na personál, lékaři i sestry na ženském a v porodnici v pohodě, rodila jsem císařem, když mi bylo nejhůř, sestry byly fakt obětavé a pomáhaly, paní doktorka Brádková, Jeřábková a Kačinská, Urbánek, skvělý, citlivý přístup, sestry na dětském- jak kdo, pediatři taky fajn lidi. Strava hrůza, ale z čeho se mi ježily vlasy na hlavě, to byl mnohahodinový příšerný hluk způsobený přestavbou vedlejšího pavilonu. Dítě z toho bylo vynervované a já taky a personálu je mi upřímně líto- pracovat v takovém prostředí…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky, několik ručníků-budete se neustále sprchovat, můžete využít jejich noční košile, já to tak udělala, nebo si vezměte svojí- rozepínací a s krátkým rukávem, je tam strašné horko.A traktoristická sluchátka, budou se hodit proti hluku sbíječ

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 31.10.11 napsala :

V nemocnici Kladno jsem rodila v polovině října 2011 a byl to můj druhý porod v této nemocnici. První byl před devíti lety. Co se týče porodnice, ta byla nová a dobře vybavená. Sice jsem se v porodnici moc neohřála, porod byl po příjezdu do hodiny, ale PA K. Urbanová a K. Vaňasová byly skvělé a paní MUDr. H. Kachynská také, velmi vstřícné a ochotné, takže porodnici jako takovou mohu jen a jen chválit. Oddělení šestinedělí, co se týče vybavení se po devíti letech vůbec nezměnilo. Pro mě bylo opravdu nejzoufalejší sociální zařízení. Sprchy pouze dvě na poměrně dost lůžek. Jinak v péči sestřiček a dětských sester vůbec nevidím žádný problém, rovněž byly vždy ochotné a vstřícné, dětská sestra I. Sklenářová, kterou jsem měla i u porodu malého, byla skvělá a ráda na ni budu vzpomínat.Jídlo bylo asi tak jako ve většině nemocnic téměř bez chuti, ale zase nic co by se nedalo sníst. Přísun jídla z domova jsem vždy přijala s nadšením. V nemocnici probíhá už delší dobu rekonstrukce, takže určitě se budoucí maminky dočkají i oddělení šestinedělí, které bude alespoň na stejné úrovni, jako je porodnice. Nemocnici ale jako takovou mohu určitě doporučit, co se týče personálu, byla jsem opravdu moc spokojená.

Personál: MUDr. H. kachynská, PA - K. Urbanová, K. Vaňasová , dětská sestra I. Sklenářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro miminko vše potřebné dostanete, jen možná vlhké ubrousky by se hodily a kdyby nestačily plínky, kterých je na den sedm, tak jedině ty. Pro maminky určitě gel z dubové kůry na případná poranění a pohodlné kalhotky (porodnické z DM).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - lluuccii 24.10.11 napsala :

Má zkušenost byla 50:50. Péče v těhotenské poradně celou dobu na jedničku. Ovšem 14dní po termínu mi doktor, aniž by se mě zeptal, udělal Hamiltna a porod tím vyvolal. Jelikož bylo dost plno, rodila jsem na klasickém porodním pokoji. Strašné porodní křeslo! To bylo na všem to nejhorší! Jinak i přes to že bylo přeplněno se personál staral, řekla bych dostatečně. Nakonec nám i dobře poradili polohu při kontrakcích. Poporodní oddělení docela slušné, výborně vaří! :), sestry ať už u novorozenců, nebo ty co se starali o nás půl na půl. Některé nepříjemné, neochotné, naopak některé velice milé a ochotny vždy pomoci. Pomalu plánujeme další miminko. Dokud nezačala rekonstrukce byla jsem rozhodnutá rodit jinde, protože znovu na tom porodním křesle kde jsem rodila, bych rozhodně nechtěla rodit znovu. Ale jelikož rekonstrukce je v plném proudu, věřím, že to bude hotové, než tam zase budeme mět být, tak určitě budu rodit opět na Kladně.

Personál: Dr. Poláček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a vlhčené ubrousky pro miminko

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 23.10.11 napsala :

Rodila jsem na Kladně v květnu 2011.Musím říct,že s přístupem lékařů a asistentek při porodu jsem byla celkem spokojená.S manželem jsem se dostala na alternativní sál, což bylo super. Po rekonstrukci by jich snad mělo být víc. Doktor také informoval co vše bude dělat a co mám dělat já, PA taky v pohodě.Jediným úsměvným zážitkem byla uklízečka,která nás uprostřed porodních bolestí seřvala,že jsme polili koupelnu :o)
Co pro mě ale bylo otřesné byl přístup dětských sester na oddělení šestinedělí.Až na výjimky hydry - radši od nich nic nechtít. Na to že mám první dítě, tak s kojením to bylo udělej si sám. Informovanost nic moc,spíš z člověka udělali úplnou trubku Malou už od začátku trápily prdíky a hned druhou noc mi ji plačící bezdůvodně vzali s tím,že ji přinesou za 3 hodiny. Nepřinesli!Šla jsem si pro ní sama a sestra mi jí nechtěla dát, což jsem si po krátké výměně názorů prosadila. No, těšila jsem se odtud domů.
Bohužel v šestinedělí se projevil zřejmě neduh z šití a já si natrhla řitní otvor (prý se to po porodu stává) a musela na zákrok v CA.
Co říct na závěr?Dala bych porodnici tak 80% a rozhodně doporučila zlepšení přístupu sester. Jinak prostředí nic moc,ale to se po rekonstrukci změní k lepšímu.Plánujeme ještě další dítě a asi se zase rozhodnu pro Kladno, už jen proto, že je to v místě bydliště a člověk nikdy neví jak rychle to na něj přijde :o)

Personál: MUDr.Farajpour

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky, poporodní kalhotky, Bepanthen mast na bradavky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 17.10.11 napsala :

Rodila jsem na Kladně v září 2011, po 8letech. Byla jsem celkem spokojená i tenkrát, ale musím říci, že se hodně zlepšila komunikace personálu.Je samozřejmost, že se lékař budoucí mamince představí, vše vysvětlí a odpoví na otázky. Celkově byli lékař i por. asistentky velmi příjemní a vstřícní. To platí i o ostatních, s kterými jsem přišla do styku, např. velmi příjemná a dobře naladěná MUDr. Jeřábková. Pouze některé ženské sestry na šestinedělí nebyly moc příjemné. Porodnice v současné době funguje v provizor. prostorách, přesto jsem byla spokojená. V boxu jsme měli s manželem soukromí, WC a sprchu. Jediné, co bylo rušivé, byla probíhající rekonstrukce nemocnice a s ní související hluk, ve všední dny i ve svátek. Nedalo se moc odpočívat.
na šestinedělí jsem měla nadstandard, takže také spokojenost.

Personál: Primář Petr Ulrych, por. asistentky Thonová a Vaňasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud je to možné, vezměte si nadstandardní pokoj, určitě s miminkem oceníte soukromí a větší klid.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 23.09.11 napsala :

Dobrý den,

podělím se také o zkušenosti s kladenskou nemocnicí. Doktorky/doktoři jsou velmi profesionální a dobří, o tom nepochybuji… S lékařkou péči jsem byla spokojená. Jediné co mohu vytknout je střední personál. Sestřičky byly velmi arogantní… Péče špatná… Raději nic od nich nechtít a na nic se neptat… Některé maminky říkaly, že záleží na dané směně…Nejvíc mě mrzí, že jsem se vrátila domů, krom zdravého miminka si přinesla svrab… Je to otřesné… Co jsem se bavila s ostatními, tak prý to není tady nic neovyklého… Hygiena asi nic moc.(měla jsem standardní lůžko bez příplatku). Kožní lékařka mi řekla, že v nemocniních už to zpravidla bývá lepší… Bohužel Kladno je asi vyjímkou…

Sestřičky přežiju, ale tohle… To je dost smutné. Raději bych tuto porodnici nedoporučila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 28.08.11 napsala :

Mám s touto porodnicí velmi dobré zkušenosti. V březnu jsem zde rodila svého prvního syna. Vše proběhlo rychle, bez komplikací, doktor i porodní asistenky byly ohleduplné a příjemné.

Personál: MUDr. Farapoud, por. asistentky Krabcová a Thonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Yal - pokud ho stihnete použít.Vlhčené ubrousky a plenky pro mimíska. Dostáváte jen omezený počet na den a to nám opravdu nestačilo. A hlavně Bepanten na rozpraskané bradavky! Ten jediný pomohl!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 16.08.11 napsala :

Rodila jsem v kladenské porodnici v srpnu 2011, znovu po 3 letech. Porod byl rychlejší a kojení a péči o miminko jsem už přeci jen zvládala lépe, ale veškerá péče v nemocnici mi přišla o moc lepší než před 3 lety.

Docházela jsem i do poradny, kde byla moc milá MUDr. Jeřábková.

Porodnice prochází rekonstrukcí, prozatimní porodní sály tvoří 3 samostatné alternativní porodní pokoje s toaletou, sprchou, gaučem, míči a hlavně soukromím. Zde probíhá příprava, porod i poporodní 2 hod. Porodní asistentky často kontrolují srdíčko mimča, radily jak prodýchávat kontrakce, povzbuzovaly. S MUDr. Farajpourem jsem byla taky spokojená, byl hodný, domluvila jsem se s ním, že chci zkusit porodit bez nástřihu, pokud to půjde, tak jsem měla jen malé šití, pak doktor místo umrtvil a vždy předem říkal, co bude dělat.

Šestinedělí je původní, nadstandardní pokoje byly obsazené, takže jsem byla na pokoji s dalšími 3 maminkami. Sprchy jsou staré, oddělení se bude nově rekonstruovat, v tomto stavu to o pohodlí moc není. Ale všechny sestry byly celkem ochotné, nepotkala jsem žádnou vyloženě protivnou. Zrovna byl v porodnici nával, sestry měly co dělat, a přesto se i omlouvaly, že toho mají hodně. Často se ptaly, jestli je všechno v pořádku a jestli něco nepotřebujeme.

Pro maminky jsou k dispozici košile i vložky v neomezeném množství, pro mimča košilky a zavinovačky, kdykoliv je možné si vzít čisté. Plínky jsou omezené 7 ks na den, místo vlhčených ubrousků používají papírové ubrousky namočené vodou, takže je lepší si přinést vlhčené ubrousky z domova.

Porodní pokoje jsou super, oddělení šestinedělí je staré, ale pro mne byl důležitější milý a ochotný personál, takže porodnici doporučuji.

Personál: MUDr. Fara Farajpour, por. as. Jitka Thonová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Yal gel (doporučují ho i na předporodních kurzech)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, dětská doktorka doporučovala příp. vlastní body pro děti (některé můžou reagovat vyrážkou na nemocniční prádlo)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 20.07.11 napsala :

Rodila jsem na Kladne v kvetnu 2011 a vicemene jsem byla spokojena. Ten den nebo spis podvecer se mnou rodilo nekolik maminek,takze personal byl dosti vytizeny, presto vsak prijemny. U porodu se mnou byl pritel, takze PA se u mne prilis nezdrzovaly. Kdykoliv jsem s nima chtela neco zkonzultovat,tak pro ne pritel dosel a temer ihned prisly. Kdyz jsem nahodou zacala propadat panice,tak me uklidnovaly a celkove me povzbuzovaly a obcas i pochvalily :). Pochvala ma opravdu VELKY efekt!! Panu doktorovi musim vytknout jeho cestinu. Ono je mu rozumet normalne celkem dobre. Ale kdyz je clovek v tom „rausi“,tak ma trosku problem se soustredit na kazde slovicko. Otazku COZE?? jsem polozila snad 100× :). A pak mel pan doktor jeste takove pridrzle poznamky. No ale ted s odstupem casu se mu ani nedivim :).
Na oddeleni sestinedeli byly sestry take prijemne az na jednu. Jmeno bohuzel neznam. Ale vzhledem k tomu,ze se jich tam vystridalo snad 10,tak ta 1 neprijemna se da snest. Detske sestry jsou o neco horsi. Tam je to tak pul na pul. Nejvetsi problem maji s tim,ze vam prece uz vsechno rikaly a vy si to vubec nepamatujete. No neni se cemu divit. Mne prinesly mimino v pul seste rano po hodine spanku a opravdu jsem si toho pulku nepamatovala. Mohly by byt trosku shovivavejsi. Sanitarky - no to je kapitola sama pro sebe. Nektere jsou fajn a nektere..des.. No ale musime se prece nad to trosku povznest - uklizecky a vratny byly vzdycky nejdulezitejsi na svete. Social - ten je hroznej, hlavne sprchy. Ale ma ted probihat rekonstrukce,takze to se zlepsi. No a musim tu napsat tu nejvetsi vytku,kterou jsem ke vsemu mela, a to je jejich casova organizace. Proste rano cca mezi 7-8 probiha snidane, vizita a detska vizita, takze vas od jidla volaji zpet na pokoje a jeste vam vynadaji,ze na tom pokoji nejste. A to same probiha vecer, kdy mezi cca sestou a sedmou je vecere, koupani miminek a detska vecerni vizita. Takze proste pakarna :(. No kazdopadne,jestli budu mit jeste dalsi miminko,tak jdu urcite zase rodit sem. Na neprijemnou sestru clovek muze narazit kdekoliv. Social vybuduji novy. No a s tou organizaci, to asi napisu panu primari,aby to nak zlepsili :D.

Personál: Mudr. Farajpour, sestry Thonova a Proskova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zjistit si,co vse porodnice poskytuje a netahat zbytecne veci, ja se balila podle klasickeho seznamu a skoro zadne veci jsem nakonec nepotrebovala

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

naky sprej s vodou na osvezovani ust behem porodu, ja pila..a pak blila.. :(

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 19.07.11 napsala :

Já jsem rodila na Kladně v roce 2008, kdy mi bylo 21 let, malej se nám narodil v půl 4 ráno..sestry se ke mě chovali PĚKNĚ hnusně musím říci, asi proto, že vypadám mladší než jsem? Přijela jsem do porodnice, protože jsem měla bolesti po 5 minutách, dali mě na čekanku..když jsem v noci prosila sestru, jestli by mi mohla pujčit míč, na kterém bych si mohla hopsat (doma mi to pomahalo), tak mě sestra poslala ať jdu spát..?! a když mi pak praskala voda tak ke mě sestra přišla, a ptala se mě stylem abych věděla jak moc jí obtěžuju, jestli sem si jista, že to byla plodová voda..?!! a co by to jineho bylo?! že bych najednou vyčurala 5 litrů?! pak mě dali na sál s přítelem a nechali mě tam úplně bez povšivmnutí.. všechno dosavad trvalo 6 hodin, přes noc, byla jsem hrozně z toho všeho unavená..když pak už konečně přišlo to, že malej se snažil na svět a přítel doběhl pro sestru, že už budu rodit..přišla asistenstka ať se sveznu a vyskočim si do křesla..podlomili se mi nohy že jsem málem upadla a sestra na mě.. no to ani nezkoušej.. celkově se se mnou bavili jak s nějakou tou podřadnou co má dítko ve 12ti?!! nebo co?! pak po porodu na normalním oddělení už to bylo jiné..sestřičky od miminek úžasnééé :) tam už byli sestřičky usměvavé, velice ochotné..

Nahlásit
neutrální
Porodnice Kladno - Anonymní 18.07.11 napsala :

Ahoj,na Kladně jsem rodila 2×,ale upřímně jsem z toho byla vždycky dost ve stresu,jelikož nesnáším nemocnice!ale že bych měla nějaké dobré zkušenosti,to se říct nedá.poprvé na mě sestry na porodním sále křičeli,ať neřvu,ale stahy prodýchávám jako pes(ano,chápu že stahy se musí překonat nějakým způsobem,ale pokaždé to prostě nejde,jen sem čekala lidský přístup a pochopení)-ale copak to v ten okamžik jde,když to šíleně bolí a jste prvorodička?!!!no budiž,to jsem nějak překonala.další šílená zkušenost bylo kojení.chtěla jsem pomoci,jelikož mi dcera stále nechtěla přibírat a usínala,tak jí násilím k mému prsu i přes šílený křik dítěte nutili,což mě dost vystresovalo.no fakt sem se těšila už domů na svůj klid a až si to udělám vše podle svého.Druhý porod sem rovněž zažila na kladně,kde samotný porod byl rychlí a personál jsem v podstatě nevnímala,jelikož vše trvalo asi 20 minut:))ale poté,co mě dali na šestinedělí,tak mě dokázala hned otrávit uklízečka,která když vytírala,tak se na to nesmělo ani šlápnout a hned nadávala a co má člověk dělat,když potřebuje na záchod nebo vstát k dítěti,protože má hlad?!a jak píšou i jiné maminky,sestry na oddělení hrůza,nezájem,že potřebujete pomoci,div vám nevyškubou všechny vlasy,když je o něco poprosíte večer… jediná výjimka byla Eva Bůžková,ta poradila,pomohla,popovídala si:)a také ráda vzpomínám na dr.faru,který mě rodil poprvé a dětskou sestru,která mi přišla strašně mladičká,ale hodná a poradila.no myslím,že každá nemocnice má pro a proti,ale já už sem se zařekla po porodu druhé dcery,že tam už nechci a ejhle,ani ne půl roku a jdu tam zas-operace čípku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

No přeju lepší zkušenosti,více zájmu od sester a uklízeček!!!a pro maminy spoustu trpělivosti!a nenervujte se kvůli nikomu,na vše příjdete sami a dítě nemusí jíst každé tři hodiny!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jo a nezapomente si vzít odleželé rohlíky,či starší pečivo,tam bude vše čerstvé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - FeriovaAndrea 02.03.11 napsala :

Dne 7.12.2010 me prijali na porodni oddeleni jmenovane porodni asistentky vse bylo v perfektnim stavu nemuzu si stezovat moc mi pomohli nez prisel samotny porod prijimali me v pul druhe rano a ve ctyri ctyricet byla Karolinka na svete na tri zatlaceni po porodu tak tez super rodila jsem na kladne uz druhe miminko a nemuzi si vubec stezovat prvni mi privedli na svet Natalku v roce 2008 12. kvetna mudr: Urbanek a orod. asistentky : Jandourkova a Krobcova ty byli tedy lepsi p. jandourkova se o deme nehla ani na chvylku a strasne moc mo pomohla moc ji dekuji

Personál: Mudr.Farsky a porodni asistentky Belikova a Dlabkova Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - veverkas22 10.01.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici Kladno na začátku tohoto roku. ačkoli se nemocnic velmi bojím, nějak si na toto oddělení kladenské nemocnice nemůžu stěžovat… vystřídala jsem dvě směny na porodních boxech a výborné porodní asistentky - tedy až na jednu, skvělé obě lékářky, dětské sestry i doktorka, měla jsem štěstí na alternativní pokoj, no nebýt tam tolik hodin a nemít ty hrozný bolesti, byla by to poráda.. na oddělení taktéž.. ženské sestry poradí, starají se, můžete se jim svěřit s jakýmkoli problémem, dokonce jednu maminku utěšovali když měla špatný rodinný telefonát, ačkoli by nemuseli a dětské sestry rády poradí a pomůžou, když si řeknete, hlavně se nestydět..
dokonce se dalo jíst i nemocniční jídlo, což jsem nečekala. jediné hrozné na tomto oddělení jsou sprchy - fakt jsem se tam první den bála jít a záchody, které vypadají jako někde na nádraží. sice se je snaží udržet čisté, ale přesto první dojem hrůza!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě si vzít dětský nafukovací kruh. nikdy předtím jsem o tom neslyšela, ani mi to nikdo neporadil, ale nakonec mi ho manžel první den pobytu sehnal, vážně super se na něm sedí, pokud jste hodně šité jako já.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Meginka 03.01.11 napsala :

krásný den, na Kladně jsem 10.09.2010 přivedla na svět svého druhého syna, první se narodil před 20 lety ve SLANÉM,porod, pobyt péči a vše považuji za naprosto skvěle odvedenou práci celého kolektivu, byl to ten nejhezčí zážitek v životě, hlavně péče Mudr Hany Brádkové se ani nedá popsat…jedním slovem skvělá a já moc děkuji,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Lajlinka 03.01.11 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2006 a chystám se zde rodit v květnu 2011. Porod trval dlouho, ale dostali jsme se na alternativní box což bylo příjemné. Na personál si ztěžovat nemůžu ani na porodním ani poporodním. Pamatuji si jednu nepříjemnou starší sestru na porodním, kterou v 18 h. vystřídali jiné sestry a ti byly jak andělé. Během porodu radili, usmívali se, uklidnovali a chválily. Synka hned po očištění přiložili k prsu a dvě hodiny jsme byli pohromadě, pak jsem celou noc prospala.) I na poporodním nebyl vždy každý v náladě, ale pokud jsem se na něco ptala nebyl problém. Pokud s něčím nesouhlasíte nebojte se ohradit. Dva dny jsme byla na normálním lůžku a čekala na nadstandard kde jsem si to pak se synkem opravdu užívala, měli jsme se pro sebe, návštěvy do večera…Když jsem požádala o další krém na prsy, dostala jsem ho, sice s tím jako to už jste ho zdělala? ale dostala.. Pleny máte na den, mě to stačilo, košilky k dispozici zavinovací, taky si občas sestry rýpnou to se to mění košilky když se nemusí prát…ale což každý jsme nějaký, takže obrnit, ale jak budete mít toho uzlíčka v náručí budete o dost silnější a nějaké připomínky Vás nerozhodí. Taky si každý den v práci neusmívám… Jo s kojením jsem měla problém v tom že malý pořád spal, takže na radu jsem poštipovala prcíčka aby se vzbudil, pak se mi nepodařilo, aby se chytil, takže sestra vždy ochotně pomohla prs zasunout do tý malý tlamičky. Takže Kladno maximálně doporučuji!! Naprostá spokojenost!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pro Vás: krém a mýdlo s neutrálním PH , pro mimi si určitě vezmu kalhotky a ponožtičky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 17.12.10 napsala :

Má dcera rodila své první dítě v porodnici na Kladně. S lékaři a sestrami na šestinedělí byla spokojená, ale dětské sestry byly nepříjemné,neochotné a každý dotaz je obtěžoval. Když nastal nějaký problém, třeba s kojením, každá řekla něco jiného a dcera si mohla hodit korunou. Zarážejicí je i to, že při propouštění jsou maminky vyšetřeny ultrazvukem a dcera musela po čtyřech týdnech na kyretáž neboť ji tam nechali kus lůžka. Opravdu skvělá zkušenost prvorodičky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 02.12.10 napsala :

nestěžuji si, myslím, že doktoři jsou všichni bezvadní, sestry jakž takž - porodní, ale sestry v oddělení šestinedělí - hrůza, jedna smrdí kouřem, druhá je převoněná a třetí vám bez milosti řekne, že máte zhubnout, jinak vám ten váš uteče… naštěstí jsou zde sestry „k miminkům“ a ty byly báječné… v tu chvíli mě nic jiného nezajímalo… kladno doporučuji! ale obrňte se přes sestrami, co vás mají na starost, některé to vyloženě nebaví..

Personál: Fara Farajpour

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

něco dobrého k jídlu :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - mishka2 14.11.10 napsala :

Personál na porodním sále, profesionální, mílý a lidský přístup. Fakt super, obrovská změna oproti roku 2003, kdy jsem zde rodila poprvé. Poporodní část - co se týče sester a lékařů gynekologie opět si nemohu stěžovat, bohužel dětské oddělení už chválit rozhodně nebudu. Vzhledem k tomu, že nebyla volná postel, musela jsem zůstat na porodním sále 12hod.,během kterých i přes mé naléhání mi přinesli dceru pouze 1!!!k přiložení, prý spala.Pokud máte problémy s kojením, pomoc moc nečekejte, mě vždy sestry odbyly, že prý už mám druhé, tak už bych to měla umět… První dva dny jsem probrečela, nakonec mi pomohla gyn. sestra která doporučila spec.péči o prsy a pomohla se správným přiložením. Když jsem šla žádat o příkrm, protože mi neteklo ani mlezivo, prostě nic(i po 30min na el. odsávačce), bylo mi řečeno KOJTE! Na moji odpověď, že nic neteče a dcera pláče už víc jak hodinu hlady mi opět řekli: Tak to ještě zkuste :-(((
PORODNICE ANO, ALE PŘÍSTUP DĚTSKÝCH SESTER DOST DĚSNÝ(s kterými jsem se setkala-bohužel jména nevím)

Personál: Mudr.Kachynská. PA K. Vlasáková, H. Krabcová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 15.09.10 napsala :

Já jsem rodila v Kladně už v srpnu roku 2004 a nemohla jsem si stěžovat. Příjem proběhl rychle a mile, též jsme měli štěstí na volný alternativní pokoj, kde je opravdu příjemné prostředí. Manžel byl pořád se mnou. Porod byl rychlý a bez komplikací a na nic si nemůžu z přístupu porodníka či sestřiček stěžovat. Bohužel jediné jméno, které si pamatuji je sestřička od porodu pí Salačová a ta byla bezvadná, hodná i vtipná. Péče po porodu byla dobrá, vybavení pokojů sice nic moc, ale o to přeci až tak nejde. Jedna sestra od maminek byla hodně nabručená, ale pak mě zachránila, když mi tvrdly prsa a ona mi je rozmasírovala a já se díky ní rozkojila a za to jí jsem do dnes vděčná.Sestry od miminek byly fajn. Celkově svůj pobyt v kladenské prodnici hodnotím kladně, ikdyž moje kamarádky mají i opačné zkušenosti.A pokud vše dobře dopadne, v květnu budu rodit opět v Kladně.

Personál: sestra Salačová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - ddinna 28.07.10 napsala :

V této porodnici jsem ted 16.7.2010 rodila svého chlapečka.Je to mé třetí dítě a v této porodnici jsem rodila poprvé.Velmi mile mě překvapil personál.Všichni bylyi ochotní,vysvětlovali a ptali se.Když měl pak malý potíže a bylo nutné,aby se okamžitě dostal z mého těla ven-jednali rychle. Chtěla bych poděkovat personálu nemocnice Kladno,za to že mi zachránili miminko.Strašně jsem se o mrnouska bála a lékaři mu díky včasnému zásahu a akutnímu císařskému řezu pomohli přijít na svět!Ještě jednou moc děkuji!A porodnici doporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky-jinak je vše k dispozici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Jarča30 06.06.10 napsala :

Musim souhlasit s thanyou.Kladenská porodnice opravdu SUPER.Myslim si že s thanyou jsem se v porodnici videla,rodila jsem 21.5.2010 v 7.05 ráno a personál na JEDNIČKU S HVĚZDIČKOU.Velice milé sestry a doktorky.To samé můžu říct o dětských sestrách na šestinedělí.MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST.Rodila jsem po prvé ale vim že pokudˇ budu rodit ještě jednou,tak znova na Kladně.Co se týče jídla:to občas neni zrovna nejlepší pro matky po porodu,ale zas Vám určitě donesou něco z domova.V době těhotenství jsem slyšela na Kl.porodnici i pomluvy,ale zkušenost je taková že Všem sestrám a doktorum děkuji za profesionální přístup.A sestrám na dětském oddělení též.Jsou SKVĚLÍ.DÍKY.Jarca30

Personál: Dr.Křížová,I.Slováková,H.Mrázková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčený ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Thanya 31.05.10 napsala :

Maximální spokojenost!!! V této porodnici jsem před týdnem porodila svého druhého syna a jestli budu mít třetí dítě, tak půjdu jedině sem. Prvního jsem rodila v Podolí, byla jsem spokojená, ale s Kladnem se to nedá vůbec srovnat.
V poradně milé sestřičky, dr. Urbánek skvělý lékař. Nikdy jsem nemusela zbytečně čekat.
Porod byl rychlý, v noci. Měla jsem štěstí na alternativní box, kde jsme měli s manželem soukromí. Porodní asistenky moc milé, příjemné, do ničeho nenutí (pokud nejsou komplikace). Po přípravě (Yal) jsem mohla být celou dobu ve sprše na balonu, ale porod šel opravdu rychle, tak po půl hodině jsem se přesunula na křeslo a do pěti minut byl syn venku. Rodil opět dr. Urbánek, max. profesionální, porodila jsem bez sebemenšího poranění. Miminko mi dali hned na břicho, pupečník přestřihl manžel, pak šel se sestřičkou z dětského syna ošetřit a hned jak se vrátili, tak jsme zkusili syna přiložit k prsu. Dvě hodiny po porodu jsme strávili ještě na boxu, miminko bylo celou dobu s námi, nikdo zbytečně nerušil.
Na šestinedělí nebyl hned volný nadstandart, tak jsem první dva dny strávila na standartním oddělení. Nebyl to sice takový komfort, ale nebylo to nijak strašné. Záchody a sprchy jsou sice staré, ale Podolí mi přišlo daleko horší. Gynekologické i dětské sestry moc milé, ochotné, nic nebyl problém. Byla jsem na oddělení týden, takže jsem poznala většinu personálu a opravdu jsem nenarazila ani na jednoho nepříjemného člověka.
Maximálně jsem ocenila přístup dětských sester ke kojení a dokrmům. Oddělení je opravdu „přátelské k dětem“, pokud maminka ještě dostatečně nekojí a miminko má hlad, tak není žádný problém přidat dokrm. V Podolí to byl problém, malý měl hlad a já mléko nikde, musela jsem ho mít pořád u prsu, nemohla jsem se ani najíst, chvilku odpočinout, v noci jsem brečela zoufalstvím a únavou - upřímně se nedivím, že byl s mlékem problém. Z toho jsem měla veliký strach. V Kladně se ale nic podobného nekonalo. Jakmile kojení nestačilo, malý dostal bez problémů dokrm. Viděla jsem malé spokojené miminko a já byla spokojená, žádné nervy a stres. Kojení se rozjelo jako nic.
Sestřičky ochotně a rády poradí. Pohlídají miminko, když musíte do sprchy nebo k lékaři. Sice se občas rady trochu liší, ale já už byla zkušená mamča, tak jsem si vybrala, co jsem potřebovala a pilovala jen detaily :-).
Jak jsem psala, druhý den odpoledne na mne vyšel nadstandart. Sice jen ten se společnou toaletou a sprchama, ale i tak to bylo super.
Jídlo bylo teda chvilkama nic moc, ale sníst se dalo skoro všechno. Není uzpůsobené kojícím maminkám, ale to není nikde.
Takže Kladenské nemocnici veliké PLUS! Rozhodně můžu jen doporučit! A až proběhne rekonstrukce oddělení, bude to naprosto bez chybičky!

Personál: MUDr.Urbánek, PA Stádníková, Prošková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro mimi: Vlhčené ubrousky, plenky jsme dostali, 7 na den, to mi stačilo, ale pro klid jich můžete pár přibalit. Oblečení na mimi je dost, klasika košilky a zavinovačky. Můžete si vzít vlastní, já měla pár bodýček a ponožtičky. Vzala jsem si i vlastní kré

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 29.03.10 napsala :

Prcek se narodil 5.3.2010.ležela sem už den na šestinedělí,protože jsem přenášela,to byla kapku otrava,ale dalo se.V pátek mi porod začali vyvolávat,dostala jsem tabletu a na monitoru mi začaly bolesti,byla to rychlovka a musim říct že doktorky i porodní asistentky i sestřičky jsou super,Chtěla bych poděkovat hlavně doktorce Brádkové a asistentkám S.Proškové a B.Žaludové.Všichni jsou moc hodní,příjemní,prostě takoví,že porod neberete jako nic hrozného.Naštestí na nás vyšel nadstandartní porodní sál,takže o to příjemnější to bylo.S manželem jsme měli dostatek soukromí.Na oddělení šestinedělí to bylo už kapku horší,těšila jsem se na nadstandard kde jsme byli v pořadníku už od toho čtvrtka a řada na nás nevyšla.Porodnice byla plná,sestřičky měly spoustu práce,je pravda,že v porovnání s porodnickým personálem to je kapku horší,ale záleží spíš na jednotlivých sstřičkách…Dětské sestr jsou v pohodě,jen je škoda,že každá říká něco jiného,jedna řekne kojte tak a pak se vystřídá směna a řeknou vám,takhle určitě ne kojte onak…Jídlo komentovat nebudu,když je člověk hladový tak něco sní…ale katastrofa jsou sprchy,pro 20 maminek 2 sprchy je zoufale málo,ale doufejme,že po rekonstrukci budou i tyto drobné nedostatky odstraněny…

Personál: MUDr.Brádková ,por.as.Prošková,Žaludová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přibalte si s sebou plínky a ubrousky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - K.o.n.n.i.e 15.03.10 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici minulý týden a rozhodně si přístup personálu nemohu vynachválit. Vše ohledně miminka sestry i lékaři trpělivě vysvětlili a v případě potřeby se člověk znovu optal…

Vyzdvihla bych především úžasný přístup paní doktorky Dity Jeřábkové, která mi na sále velmi pomohla - lidsky, svým přístupem k pacientkám… a i když jsme byli 5. porod toho dne, k večeru, byla stále velmi příjemná a milá. Za to jí patří velké díky… I porodní asistentky byly velmi milé a i díky jim nemám na porod žádné traumatické vzpomínky :o)

Co se týče jídla - jak tady již někdo zmiňoval, je to zkrátka jako ve školní jídelně, ale s tím člověk nic nenadělá a kdo není vyloženě vybíravý, občas si i vážně pochutná :o)

Samozřejmě prostředí je mírně zastaralé, ale jelikož v nemocnici probíhá rekonstrukce, myslím, že budoucí maminky se mohou těšit na velký komfort v nové budově…

Jediné co bych vytkla, je pořadník na nadstandart, ve kterém jsem byla zapsána ihned od přijetí na oddělení šestinedělí, nicméně ani 5. den, kdy mě propouštěli, na mě řada nepřišla… Občas jsem měla pocit, že někdo předběhl, ale jelikož byl opravdu velký nápor - 22 maminek s dětmi, pokoje naplněné na maximum, nešlo to uhlídat.

Příště - pokud nějaké bude - si tuto porodnici zvolím bez obav znovu. Zvláště pokud bude stále primářem MUDr. Ullrych a svoje oddělení povede tak skvěle jako dosud :o)

Personál: MUDr. Dita Jeřábková, MUDr. Petr Ullrych, porodní asistentky: J. Thonová, K. Vlasáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost, pokud bude hodně maminek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše dostanete - jen možná pár plínek s sebou - to je jedinné, čeho máte omezené množství.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - luckarakova 24.02.10 napsala :

Rodila jsem na Kladně v roce 2007,a musím říci že jsem byla velmi spokojená.Jelikož jsem přenášela nastupovala jsem do nem. už v pondělí.Na příjmu super vše proběhlo rychle.Pak jsem do středy ležela na šestinedělí,a když se nic nedělo tak mi ve středu začly porod vyvolávat.Sestřička mě připravila(klystýr a holení)pak jsem si mohla dát ještě sprchu.V porodním boxu mi zavedli tabletku a pak už jsem jen čekala než se dostaví kontrakce.Sestřičky se na mě chodily dívat a byly moc příjemné.Jelikož jsem musela být napojená na monitor skoro pořád tak se mi věnovaly dostatečně.Doktoři taky super,museli mi píchnout plodovou vodu,ale naše malá byla moc vysoko takže se nakonec rozhodly pro císařský řez.Než na něj došlo vše mi dopředu vysvěltlily.Jelikož jsem měla celkovou anestezii dostala jsem malou na kojení až po třech hodinách(to jsem se probrala).Sestřičky na šestinedělí jsou ochotné a se vším rádi poradí.Druhý den jsem šla na nadstardantní pokoj,je tam televize,lednice a máte více soukromý,když dorazí návštěvy.I jídlo docela šlo,i když domácí je domácí.Takže celkově porodnici Kladno doporučuji,za tři týdny mám rodit znovu a opět na Kladně tak uvidíme co se za těch dva a půl roku změnilo.

Personál: Mudr.Poláček,Mudr.Palásek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se lékaři i sestry jsou profesionálové

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě něco ke čtení nebo k poslouchání

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - henisek 14.02.10 napsala :

Porodnici a personál hodnotím kladně, sice je vidět že oddělení šestinedelí by zasloužilo rekonstrukci, hlavně záchodů a sprch, těch je zoufale málo. Jinak personál super, sestřičky ochotné a hodné a trpělivé. Rodila jsem dvojčata, první holčička šla normálně a druhá holčička císařským řezem. A nakonec skončila v inkubátorech na jipce, protože byla nedonošená (jen o měsíc). Sestřičky na JIP super, měla jsem problém se rozkojit a hodně mi pomohly. Pak sestřička Miluška na dětským oddělení, po tom co mě už propustili a holčičky ještě ne, kvůli váze, byla taky super a hodná. Jediné co bych vytknula je pan doktor Kliment, kterého kdybych potkala u svého dalšího porodu, tak snad rasši odrodím na vrátnici. Jeho arogantní přístup mi fakt nesednul.

Personál: Mudr. Radek Poláček, Mudr. Kliment

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se, jsou to profíci

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

čtení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Anonymní 10.02.10 napsala :

S touto porodnicí mám převážně pozitivní zkušenosti. Moc milá byla paní doktorka na příjmu, byl volný alternativní porodní sál, takže jsme měli s manželem dostatek soukromí. Měla jsem strach z nástřihu hráze, protože zrovna z této nemocnice jsem slyšela hrůzné historky o šití, ale ačkoliv mi byl nástřih proveden,žádné bolestivé hrůzostrašnosti se nekonaly, když mě to bolelo, paní doktorka připíchla anestézii a bylo to OK. Po porodu jsem dostala děťátko hned na břicho a k prsu, a potom nás s manželem nechali ještě dvě hodiny o samotě s miminkem. Na oddělení šestinedělí je trochu horší zázemí co se týče vybavení pokojů a sanitárního zařízení, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Původně jsem chtěla nadstandartní pokoj, ale nebyl volný, což jsem posléze kvitovala s povděkem. Jeden den jsem si samotu vyzkoušela, když propustili spolubydlící (moc jsem se na to těšila), ale pak mi bylo ještě víc smutno a chtěla jsem strašně moc domů. Sestry byly všechny ochotné a příjemné, některé se samy pořád ptaly, jestli něco nepotřebujeme, jiné ne, ale vždycky mi všechny ochotně vyhověly, pokud jsem něco potřebovala pomoct nebo něco zodpovědět. Na standartním pokoji mi chyběla lednice, když mi manžel přinesla třeba jogurt, dala jsem si ho za okno, ale v létě s tím moc nepochodíte.Vadilo mi, že musím chodit v noční košili pro vložky a na toaletu skrz prostory, které jsou určeny ve vymezené hodiny návštěvám. Sestry byly velmi tolerantní i k návštěvám, které nepřišli přesně ve vymezenou dobu.

Personál: MUDr. Dita Jeřábková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - darkblack 05.02.10 napsala :

Tak i já byla celkem spokojená..Skvělá a milá pani doktorka na příjmu, mladý pan doktor u porodu taky fajn a sestřičky také.. Na šestinedělí krom jedné náladové a ospalé sestřičky byli taky fajn.. Jen vše ukazují strašně rychle a člověk ví prd..ale když se jde zeptat, jsou ochotné ukázat znova. Krom děsné hygieny když člověk nechytne nadstandart to šlo.. Mít nadstandart tak jsem spokojená z 95%.. takhle spíš jen z 85%.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

když nevím - zeptat se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

když nechytnete nadstandart,tak ledničku a trpělivost..

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Kladno - janinka4444 13.01.10 napsala :

V celku jsem byla spokojená,jen když jsem přišla rodit byl docela frmol a myslela jsem ,že porodím na příjmu,jelikož doktor neměl čas,nakonec zavolali jinou lékařku.Přístup byl velmi dobrý hlavně při průběhu porodu.Jinak jsem nebyla spokojena s vybavením pokojů a s jídlem ale nejsem vybíravá a z domova taky vždy něco přinesli.Jinak nadstandart jsem nedostala,protože bylo moc plno a než by v pořadníku na mně přišla řada šla bych domů.Takže já bych volila porodnici jinou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - Loffda 28.12.09 napsala :

Já to hodně zkrátím, i když se všichni divili, že hodlám rodit v takovém „zapadákově“ a ne v Praze, nakonec všichni museli uznat, že to bylo dobré rozhodnutí!

Za sebe chválím jak příjem, sestry na šestinedělí, operační tým (císařský řez). Sestry na dětském makaly jak divé, jen měly moc práce takže pár informací se ke mě nedostalo ale stačilo se zeptat a vše bylo napraveno. Od třetího dne jsem měla nadstandart,což bylo super i kvůli návštěvám - na normální pokoje nesmí a na chodbách je málo místa. Jediné co stálo za prd bylo jídlo ale to je asi všude :o))

Jména doktorů si bohužel nepamatuju, ale nesetkala jsem se ani s jedním špatným, ze sester vyzdvihnu hlavně staniční! - na kojení nejlepší odbornice!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dostanete vše co potřebujete pro sebe a dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Kladno - JitkaS 28.12.09 napsala :

S touto paní doktorkou mám ty nejlepší zkušenosti, je velmi milá a vstřícná, dokonce za mnou přišla na porodní sál, ikdyž mě nerodila. Byla jsem za to moc ráda, byla jsem na ní zvyklá z poradny a docela mě to uklidnilo. V porodnici jsem byla spokojená skoro se vším, jen některé sestřičky jsou trochu drsnější, myslím tím, konktrétně jednu, jméno si nepamatuji, byla trochu ostřejší, když mi vypadla kanila. Jinak jsem měla od druhého dne po porodu nadstandard a malou u sebe, takže jsem byla spokojená. Velmi vlídné a příjemné jsou i sestřičky na dětském, kde si malou nechali první noc po porodu, abych se mohla vyspat, přivezli mi ji jen na kojení, řekli, jak spinkala, za tu dobu, co nebyla se mnou. Spokojená jsem byla i příjmu, milé jednání, které mi hodně uklidnilo. Děkuji všem.

Personál: MUDr. Brádková Nahlásit

Fotky z porodnice

Porodnice Kladno, pár minut po CS.

Samík 3.9.2007 pár minut po porodu...

Ríšulka

Druhý den po propuštění z nemocnice

12.9.2007 tato fotka je den po porodu

nadstandartní pokoj

21.8.2009

20.8.2009

Přidejte Vaše fotky k porodnici Kladno.>

Děti z porodnice Kladno

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Kladno
Slunicko.R Kladno Xxx neznámé 07.06.2019
Luciee97 Viktorie/Samuel neznámé 13.06.2019
Nika10590 Eliška neznámé 19.06.2019
KackaW Pupík neznámé 21.08.2019
Děti narozené v porodnici Kladno
Mia83 Rakovnicko Elen
50 cm, 3670g 10.12.2018
Cacorka91 Petr
50 cm, 3g 27.09.2018
Karol666 Evička
47 cm, 2770g 25.08.2018
Miriam Cingrošová Miriam
49 cm, 3660g 23.08.2018
Patipati Theodorka
neznámé 16.08.2018
ciky13 Ella 50 cm, 3170g 12.08.2018
Petrahanicka Petr
48 cm, 3180g 27.07.2018
Mellitea Elisa
48 cm, 3350g 19.06.2018
Andy27 petr neznámé 07.06.2018
sarasarinka Kladno Sára
45 cm, 2500g 28.05.2018
Misaa_B Louny Tobias neznámé 25.05.2018
VeverkaLenka Slaný Maruška neznámé 24.05.2018
VeverkaLenka Slaný Eliška neznámé 24.05.2018
Anička8244 Viktorie Menclová
43 cm, 2370g 23.05.2018
Fifik17 Rozarie
45 cm, 2590g 18.05.2018
Pan Pavlíček Pavlíček neznámé 27.04.2018
dennysa123 Dominik neznámé 16.04.2018
Kamcca Kladno Matěj
46 cm, 2480g 10.04.2018
Monchita Sofie
48 cm, 3570g 07.04.2018
Kačenka Tomášková Vojtíšek
52 cm, 4100g 03.04.2018

Rodily v porodnici Kladno

Chystají se rodit v porodnici Kladno

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Kladno?