Oblastní nemocnice Kladno a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

V kladenské porodnici jsou připraveny na porody od 32. týdně těhotenství.

Na oddělení šestinedělí mají maminky po porodu k dispozici tři čtyřlůžkové, jeden dvoulůžkový, pět jednolůžkových nadstandardních pokojů a jeden pooperační čtyřlůžkový pokoj s rozvodem kyslíku pro maminky rodící císařským řezem. Všechny pokoje, pooperační nevyjímaje, jsou typu „rooming-in“ (maminka je na pokoji společně s dítětem).

Porodnice respektuje přání rodiček a poskytuje porody jak klasickou formou, tak alternativním způsobem. Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby u porodu je samozřejmá.
Porodní sál po rekonstrukci patří k nejmodernějším v Čechách. Za poplatek můžete využít i porodní apartmán, který vám umožní pocit porodu v domácím prostředí.
Porodnice nabízí řadu relaxačních pomůcek, jako jsou gymnastické míče, k zaujmutí úlevové polohy jsou k dispozici žíněnky různých rozměrů a porodnický vak (tzv.“hruška“).
Využít můžete i muzikoterapii - hudbu si vyberete dle vlastního vkusu. Stejně tak si můžete přinést vlastní aromaterapeutický olej do aromalampy.

Předporodní kurzy jsou koncipované jako cyklus přednášek. Registrace na kurz není nutná. Poplatek za něj je 800 korun. Termíny jsou vypsané na stránkách porodnice.
Každé úterý a středu se od 13 hodin můžete účastnit cvičení pro těhotné. Cena je 100 korun a přihlásit se na něj můžete na tel. čísle 312 606 390.

Porodnice provozuje tzv. horkou linku kojení, kde vám bude 24 hodin denně porazeno s kojením. Tel. číslo je 607 076 348.

Porodnice si pro vás přichystala video, kde se vám představí. Naleznete jej zde.

Kladenskou porodnici můžete sledovat na Facebooku.

Doporučují maminky porodnici Oblastní nemocnici Kladno a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 108x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Urbánek Štěpán

Porodní sál: +420 312 606 827

Adresa: Vančurova 1548, Kladno 272 59

URL: http://www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/chirurgicke-obory/gynekologicke-oddeleni/porodnice-a-perinatologicke-centrum

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Kladno

30.05.20

Rodila jsem 7/2019, všechno úplně v pohodě, porodní sály v soukromí, krásné, se sprchou a koupelnou. Šestinedělí mi hlásili dopředu, že je ošklivé, ale mně to tak zlé vlastně nepřišlo. Na pokoji se 4 maminkami, druhý den jsem šla na soukromý pokoj, kde od rána do večera mohl být i přítel, příplatek 600 na noc. Sestry i doktoři příjemní, šikovní, prcka nám hned po porodu rozdýchávali, vše ok. Super, že na místě vyšetřují kyčle, což není standard všude. Všechno tam máte zdarma a dostupné, kosmetiku pro dítě, oblečení pro oba, pleny, vložky, zavinovačky atd., to je celkem nezvyklé. Proklamují, že můžete rodit jak chcete, mimo vodu, ale já jsem neměla tu potřebu to testovat. Rozhodně doporučuju, zejména po tom, co jsem slyšela zkušenosti kamarádek z některých pražských porodnic…

04.04.20

V porodnici se o mě i o naší malou dobře starali, se vším jsem byla spokojena.

14.02.20

Plánovaný už třetí císařský řez.
První dvě děti v Motole - strašný.
V Kladenské nemocnici od poradny, přes operační sál, šestinedělí až po vytahování stehu - perfektní, profesionální. Osobní přístup. Moc děkuji všem za péči.
Jen strava příšerná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na šestinedělí si nechte přinést z domova balenou vodu, ovoce, zeleninu a stravu bohatou na bílkoviny.

20
31.01.20

Měla jsem plánovaný císařský řez. Personal i doktoři super.

18.12.19

Hrozná zkušenost s porodní asistentkou. Neuměla ani píchnout kapačku, a zacévkovala mě až na desátý pokus. Navíc byla nepříjemná jak na mě, tak na přítele. Šestinedělí bylo celkem fajn, jen staré vybavení, chtělo by to rekonstrukci:)

Personál:

Ulrychova

29
29.11.19

Musím napsat svou hroznou zkušenost, i když naštěstí to dopadlo dobře. Chci varovat maminky před zanedbáním péče a bagatelizování potíží v těhotenské poradně. Bohužel jsem se dostala poslední 3 týdny před porodem, v srpnu, do péče „doktorky“ Borotové. Slovenka, která vypadá, že sotva vylezla ze školy. Ve 38tt jsem uvedla, že cítím málo pohyby a neroste mi břicho. Asistentka Holečková udělala utz, zjistilo se málo plodové vody a zralá placenta. Prý to je naprosto v pořádku, nemám si dělat starosti, udělá se kontrolní utz za 14dní. Takže bagatelizování problému jak od slavné doktorky, tak od ještě slavnější asistentky…

Monitory v pořádku, po 14 dnech ve 40tt žádám tedy kontrolní utz, jak bylo řečeno. NENÍ TŘEBA, monitor ok, vše by ukázal.
3 dny poté, kdy už jsem přenášela, jsem se díky bohu rozhodla mít okna a věšet závěsy. Večer ze mě odtekla trošička tmavě hnědé vody. Letěli jsme do porodnice. Monitor špatný, okamžitě císař.
Můj brouček byl bez vody, už bůhvíjak dlouho, a ta troška, co mu tam zbyla byla smrdutá, hnědozelená břečka. Avšak monitor by to všechno ukázal, že… Doteď je mi z toho na nic.
Pediatři jsou skvělí, jejich následná péče na JIP byla skvělá a můj chlapeček je naprosto bez následků, což je zázrak.
Na porodnici jako takovou si nemůžu stěžovat, nevadily mi zastaralé prostory, ani sem tam nějaká sestra, co neměla náladu. Dětské sestry nevím, docházela jsem na jip 5 dní a následně jsme byli 2 dny na následné péči.
Ovšem slavná paní Borotová, jdi radši uklízet hajzly, je mi z tebe zle…

Personál:

Mudr. Borotová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbít v poradně, kdyby cokoliv, požadovat řádné vyšetření

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všude jsou seznamy. Co jsem ale vůbec nepotřebovala byly síťované kalhotky a vlastní košile. Bylo mnohem pohodlnější nosit jejich košile a měnit několikrát denně. Vložky byly lepší jejich a po císaři rozhodně pohodlnější jen tak věž kalhotek.

29.09.19

Dne 11.1.2019 jsem přišla do porodnice Kladno porodit svoji zdravou dcerku! Celé těhotenství bylo bez problémů. Při příjmu(po 3krát) mne po 5min pozorování na monitoru sundali a jelo se na porodní box. Propíchli mi plodovou vodu (byla zkalená 3.stupeň). Přenášela jsem a v poradně na Kladně ze mě dělali blbce, když jsem je prosila ať malou už vyndají. Pak nastalo peklo, které nikomu nepřeji. Jako třetí rodička jsem věděla, co mne čeká, ale tohle bylo jako zlý sen, z kterého dodnes nespím. Přiběhl doktor “Důc” Vietnamec a sdělil mi, že monitor byl “nic moc” zkažená plod. voda, takže bude “asi“ císař…obraceli mě ze strany na stranu, pak mě drze odpojili z monitoru a poslali na záchod. Proklínám se, že jsem jim věřila a poslechla je. Snažila jsem se porodit, vytlačit malou, ale nešlo to. Po příchodu ze záchodu nastal chaos, malá odcházela, ztrácela tep a mě tahali za ruku v kontrakcích na operační sál, že bude akutní císař. Škuby z kontrakcí mi trhaly celé tělo, a když jsem se probudila a prosila doktorku, ať mi ukáže malou, beze slova se otočila a odešla. Manžel mi se slzami v očích přišel oznámit, že naši dcerku resuscituovali 15minut a musela bejt převezena na kddl kliniku do Prahy. To peklo neštěstí a beznaděj trvá dodnes. Dcerka má poškozený mozek z dlouhého nedostatku kyslíku a nám se zhroutil život. Proklínám se, že jsem někdy vešla do týhle porodnice. Žádný varovný signály je nedonutili konat hned. Nechali mě trápit se a takhle zničili život, nevinný holčičky. Doufám že to bude varování pro mnohé z Vás a Vám doktoři gratuluji. Věřím a žiji proto, že “karma” Vám to vrátí!!! Šofér, když někoho srazí jde sedět…Doktor zničí život lidský a ordinuje dál…hold jsem obyčejný člověk a císař se o půlnoci někomu nechtěl dělat!!!

Personál:

MUDr.Nguyen,MUDr.Hubalkova

1
26.09.19

V této porodnici bych už nikdy nerodila. Ve čtvrtek v 19 hodin mi praskla voda, jelikož byla čirá a bolesti jsem neměla, rozhodla jsem se počkat na manžela, než přijede z Německa.
Ve 2 v noci jsme vyrazili do porodnice. Kontrakce byly slabé, občas po 5 minutách, občas po 10. V čekárně byli ještě 2 maminky a nechali nás tam čekat cca 2 hodiny. Vstupní vyšetření mi dělala jiná doktorka Monika Cmolová. Jasně jsem ji žádala, aby mi nedělala Hamiltonův hmat, co už. Stejně mi ho udělala. Po tomhle vyšetření se mi rozjely bolesti, ale dalo se to rozdýchat. Chtěli mě dát na hekárnu, ale nebylo místo. Proto mě nechali na porodním boxu. Manžela kolem 5 ráno poslali domů, prý nerodím, otevřená jsem byla na 1,5 cm. Bolesti se pomalu víc a víc rozjížděly, manžel se vrátil po 11 dopoledne. Za tu dobu jsem se neotevřela ani o milimetr navíc. Zdůraznila jsem, že jsem po těžkém úrazu kostrče a páteře, že mám stažené svaly pánevního dna a ptala jsem se, zda to nebude problém. Odpověď? Prý to s porodem nesouvisí (ha ha ha). Po 15 hodině manžel opět odjel, dostala jsem klystýr. Po něm se bolesti ještě trošku víc rozjely. Musím ale zdůraznit, že bolesti nešly do břicha, ani do kříže, ale do pánve. Stejná bolest (ne tak intenzivní) se u mě dostavovala minulý rok, kdy jsem právě kvůli úrazu z minulosti, musela podstoupit léčbu. Opět to nikoho nezajímalo. Co se týče branky, pořád jsem byla otevřená jen na 1,5 cm. Bolesti sílily tak moc, že jsem brečela. Nepomáhalo nic. Dostala jsem injekci do zadku, nepomohlo to. Po 17 hodině mě přemluvili na Epidural. Přišla příjemná mladá anestezioložka. Bohužel ani na 3 pokus se jí to nedařilo udělat. Pak přišel primář Štěpán Urbánek, taky to zkoušel 3×, taky neúspěšně. Já brečela, křičela. Při každém pokusu o Epidural mi projel lehce bolestivý a velmi nepříjemný pocit do nohou, jako by vámi projel elektrický proud.
Po 6 pokusu jsem je zastavila. Panu primáři jsem se moc omlouvala, že to nejde. Sám mi řekl, že mám obratle hrozně u sebe a proto to nešlo. A víte proč je mám tak u sebe? Bingo, následek onoho úrazu z minulosti (pád na kostrč ze skoro 6 metrů), ale ono to přece s porodem nesouvisí (ha ha ha). No nic, další pokus jak mě donutit rodit přirozeně, OXITOCIN! Tak tohle je to největší svinstvo. Reakce porodních cest? Skoro nulová. Po nějakých 16 hodinách jsem se otevřela o rovného půl centimetru. Reakce porodních bolestí? Tak to byl masakr. Bolesti každých 50 vteřin, nepředstavitelné bolesti. Řvala sem, brečela jsem, prosila jsem. Nic. Mimochodem o těch bolestech nám bylo řečeno, že to jsou poslíčci. Aha?
Porodní asistentka Veronika Poláková by měla urychleně změnit zaměstnání. Nesympatická, protivná ženská. Já chápu, že když tam mají hysterku, že je to o nervy. Ale ta hysterka byla po úrazu kostrče a prostě ji nešlo rodit! Ta hysterka měla stažené svaly pánevního dna a všechna bolest šla přímo tam. Nikomu to nepřeju zažít. Ale zpátky k porodu. Manžel už tam se mnou od 18 hodin zase byl a už zůstal. Oxitocin do mě prali ve velkým, až mě pálila ruka k ramenu. Na moji námitku, zda by paní Poláková mohla kapačku zpomalit, nahodila výraz hodný na pár facek. Kolem 22 hodiny večer už toho bylo opravdu moc. V té době jsem nespala 36 hodin, od bolesti se mi podlamovaly nohy, těžká agónie. Nevím co se stalo, ale najednou se přiřítila doktorka, že jedeme na císaře. Jupí. Celý den jsem je v bolestech prosila, nešlo to, i když věděli, že se neotvíram. Sekce se zhostil osobně pan primář. Ještě na porodním boxu poslali manžela na chodbu. Jakmile odešel, porodní asistentka Poláková se do mě spustila, že jsem neschopná, sobecká a že myslím jen na svoje pohodlí a ne na miminko. Dámo, za tohle si nafackujte a začněte projíždět inzeráty s nabídkou práce (nejlépe takovou, kde nebudete v kontaktu s lidmi). Konečně míříme na sál. Jdu po svých. Na sále přišly další a další nesnesitelné kontrakce, rozkopla jsem pásy přes nohy (hups, ale jinak to fakt nešlo). Konečně dostávám masku s plynem a spím. Pak jsem se probudila opět na porodním boxu, u manžela a hlavně s miminkem. Radost mi kazila jen paní Poláková. Já kráva jsem se jí ještě omlouvala za svoje chování (asi vlivem ospalosti z anestézie).
Rozloučila jsem se s manželem a jela jsem na šestinedělí. O zážitku z tohoto oddělení vás nebudu zdržovat. Ale jedno sem napíšu. Dvě vrchní sestry staršího ročníku by se na to měly taky vykašlat, ale opravdu. To je tak vše. Jediný co jsem si (krom krásné dcery) odnesla, bylo trauma, znechucení a údiv nad tím, jak psychicky labilní lidé mohou dělat takovou práci.

Personál:

Doktorka Petra Borotová, porodní asistentka Veronika Poláková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec tam nejezděte. Ráno jsem měla divný pocit a manželovi navrhla, že podepíšu revers a pojedeme do Slaného, nebo klidně do Plzně. Škoda, že jsem neposlechla svůj instinkt. Ale pokud sem rodit půjdete, stačí vám vzít s sebou jen prádlo na převlečení (oblečení pro mimčo při propouštění), vlhčené ubrousky a vodu. To je vše, co jsem ze svého lodního kufru za celé 4 dny použila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list (pokud máte), prohlášení rodičů o jméně dítěte (sezdaný pár), doklady.

01.08.19

Od počátku do konce všechno perfektní, přístup, péče, usměvavý personál. Rodila jsem zde dvakrát (r. 2017 a 2019).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Řídit se doporučením na webu, kde je popsáno, co s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněný formulář týkající se jména potomka, OP, kartu pojištěnce a těhotenský průkaz. Vlastní ručníky.

02.04.19

Rodila som v Kladne, bol to môj prvý pôrod a neviem či by som tam išla rodiť znova. Prišla som tam v noci, starostlivosť bola veľmi dobrá, oceňujem hlavne šikovnosť vstupného vyšetrenia, čistotou a komfort na oddelení, ani strava nebola najhoršia, ale pôrod bol jedna obrovská katastrofa. Už na poradni som im hovorila, že mám veľmi úzku panvu, že sa bojím rodiť prirodzene, aj moja mama mňa aj brachu porodila sekciou, ich odpoveď bola, že plod je dost malý a skúsime. Na obed kontrakcie silneli, tak mi pichli epiduralku, ovracala som skoro aj personál, ale inak mi pomohla aj keď zo začiatku som cítila kŕče v nohách, potom bol pôrod, dosť pomaly som sa otvárala, tak skúšali kadečo pohupovanie na lopte, pochodovanie, sedenie, sprcha a stále silné bolesti, ešteže tam bol pri mne manžel a dýchal so mnou. Napokon som to už nevydržala a revala ako zviera. Ešte mi chýbali 2 cm do otvorenia, tlačila som som a malému sa vôbec nechcelo von. Jedna pôrodná asistentka vyhnala všetkých z miestnosti a osopila sa na mňa, že prečo kričím, vedľa rodí iná maminka a iba stresujem, že ako by sa to páčilo mne, aj ona má deti a mala bolesti ale taký cirkus vôbec nerobila, nakoniec tam prišiel doktor opýtal sa mňa koľko meriam, potom som cítila ako mi berú krv, a keď som počula cisársky rez, tak to bola rajská hudba. Túžila som po bondingu, je mi ľúto že to nebolo, ale v tej chvíli som bola za akútnu sekciu aj narkozu vďačná a dosť. Po operácii všetci uznali, že prirodzene by som nikdy neporodila, malý bol cvalik 3666 g, 53 cm. A že malé dieťa. Na oddelení sestinedeli som rada, že mňa skoro zdvíhali z postele, myslela som, že to nedám ale dala som, čakala som to horšie musím povedať, celkom to išlo, na ďalší deň som vstala z postele už aj sama, sice pomaly a opatrne, ale išlo to. Trochu tam bol chaos, robilo sa tam odrazu asi 5 veci, ale inak pohodka. Možno by som tam išla rodiť znova, lebo jedno dieťa ešte mať chceme, ale od začiatku sa budem baviť len o cisárskom, toto nechcem už nikdy zažit. Navyše náš malý má na celicku trošku jazvu ako bol stlačený v úzkych pôrodných cestách, našťastie nič horšie sa nestalo, mame ho doma a už sa len vytesujeme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypracovať si podrobný porodny plán, ideálne už na poradni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, prezuvky, hygienické potreby, uteráky, poporodne kalhoty. Nočnú košeľu, vložky, toaletný papier nie je treba, pôrodnica zabezpečí. Rovnako aj veci pre dieťa. Možno odporučim zopár plienok, lebo si tam na prídel.

31.03.19

Ahoj budoucí rodičky. Mám již 2 zkušenosti s porodem v nemocnici Kladno.
1. porod probíhal velmi rychle a od vyšetření v půl 12, kdy mi bylo řečeno, že rodit ten den nebudu, jsem porodila v půl 2. Což je za 2 hodiny. To, že mi porodní asistentka nevěřila, že rodím, jsem se ani nedivila. Nejprve se mi snažila vysvětlit, že porod bolí a že u prvorodiček to trvá déle, ale i přesto mě vyšetřila a pak to byla rychlost. Porod vedený paní doktorkou Jeřábkovou a asistentkou Jandourkovou byl skvělý, i když s nástřihem, tak s velmi milým přístupem.
Zato porod číslo 2. byl bez empatie a ochoty doktorky Babákové.
Plodová voda mi praskla doma ráno v 6 a do porodnice jsme dorazili cca v 8 hodin. Vyšetřila mě velmi milá paní doktorka a sestra se mnou vyplnila vše potřebné a uložili mě na pokoj tzv. čekanky. Nebýt toho, že tam personál ukládal věci do velkých skříní a přenesou vám oběd, si vás nikdo celou dobu nevšimne a ani nikoho nenapadne se přijít zeptat, jak se vám vede, zda se u vás něco nezměnilo apod.. Bohužel porod mi začal až k večeru, kdy se vyměnila směna. Kontrakce začaly cca v 5 a opět dle mého názoru stejně rychle jako u porodu číslo 1. Šla jsem požádat, zda bych už mohla mít u sebe manžela. Bylo mi řečeno, že dle nálezu ať jdu na pokoj. Tam mě paní doktorka Babáková vyšetřila tak dokonale, že jsem bolestí vylezla o metr dál. Poslala mě do sprchy a já tam byla sama.

Věřte mi to nebo ne rozbrečela jsem se jak malé dítě, že jsem tam v bolestech sama a manžel tam být nesmí. A to si myslím, že jsem docela drsná a jen tak mě nic nesejme. V té sprše jsem byla cca půl hodiny a kontrakce byly častější a silnější. Šla jsem se opět dožadovat manžela a opět jsem slyšela dle nálezu a ještě jsem dostala vynadáno, že z pokoje nesmím vycházet o čemž mě nikdo nepoučil a do té doby jsem si myslela, že jsem svéprávná a v porodnici a ne ve vězení. Paní doktorka laxně seděla v křesle naštěstí se mě asi zželelo porodní asistentky, která mě vyšetřila již bez bolesti a řekla, že jsem na 4 cm a jestli na tom trvám, ať tedy manžela zavolám. Manžel přijel cca do 5 minut, protože jsem mu už bez jejich svolení volala ať přijede. Přišli jsme na porodní sál, začali nám vysvětlovat, že nesmím pít apod. a chtěli odejít, ale můj porod byl tak rychlý, že za 4 kontrakce jsem se otevřela o dalších 5 cm a šli jsme rodit.
Paní doktorka celou dobu do mě „hrabala rukama“, že to šíleně bolelo. Už jsem tedy na ní křičela, ať mě raději nastřihne, ale hlavně ať už do mě nesahá. Nakonec mě nenastřihla, ale roztrhla jsem se a prý jsem musela mít nějaký zánět, proto mi kůže tak praská.. No o zánětu jsem nic nevěděla a ani v poradně mi nic takového nikdo nic neřekl. Takže tvrzení, že porodnice podporuje přání rodiček a podporuje otce u porodu, je dle mého názoru nepravdivé. Ano otec u porodu byl, ale jen díky tomu, že jsem si ho prosadila, jinak by to nestihl a dle mého názoru u samotného porodu mi už moc nepomůže, musím si to vytlačit sama, ale při bolestech tu hodinu předem, by mi byl větší oporou. Chápala bych, že mě nemohou dát včas na porodní box, kdyby měli porodnici celou plnou, ale rodila jsem já, pak jedna maminka po mě a pak do rána už nikdo, takže boxy byly prázdné, ale holt chtěli mít klid a né tam tatínka, který by se nedej bože na něco ptal a otravoval je. Maminku seřvou, že nesmí vylézat a je klid… No tomu říkám přístup. Opravdu to byla moje špatná zkušenost s paní doktorkou Babákovou. Jinak všichni byli moc fajn, jak ostatní doktorky/ři, tak i sestry na oddělení šestinedělí. Všem moc děkuji za péči o mě i dceru. Držím vám palce ať máte lepší zkušenost než já.

Personál:

Mudr. Babáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se špatným doktorkám a nevěřit tomu, čím se porodnice sama chválí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost síly prosadit si svůj požadavek

06.02.19

Personál na porodním sále byl naprosto skvělý! S mým porodním přáním neměli žádné problémy, vyšli mi vstříc a během porodu se mnou bylo vše diskutováno. Na porod budu rozhodně vzpomínat velice ráda :) …na rozdíl od následujícího pobytu na oddělení 6nedělí :/. Nadstandardní pokoje beznadějně obsazené, ale chápu, že s tím se dá těžko něco dělat. Mojí velkou chybou bylo, že jsem se důkladně připravovala pouze na porod a naivně jsem se domnívala, že ohledně kojení a všeho ostatního mě v porodnici všechno naučí a vysvětlí. Nenaučila jsem se hned od začátku dítě správně přikládat, což mi přineslo spoustu bolesti a problémů do budoucna… Jinak sestry byly příjemné nebo aspoň nebyly nepříjemné :) Kromě jedné, která byla fakt na facku.

Personál:

MUDr. Capková, porodní asistentka Gabriela Jandourková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistěte si dopředu vše o kojení a potom v případě pochybností o správné technice kojení apod. kontaktujte hned laktační poradkyni (mám výbornou zkušenost s paní Radkou Jakubovou - „horkou linku“ dostupnou údajně 24 hodin denně, na kterou Vám dají číslo v porodnici, mi nikdo nebral…)

2977
09.01.19

Při mém prvním porodu nebylo příliš lékaře potřeba, takže MUDr. Černý mi prakticky udělal jen nástřih a zašil :). Jména PA bohužel neznám, ale u obou porodů jsem měla úžasné ženské, které to se mnou prožívaly, o všem mne informovaly a dávaly mi užitečné rady a doporučení, které jsem poctivě dodržovala a tak si urychlila a zjednodušila celý porod.
U druhého porodu koncem pánevním (hodnocen jako rizikový) jsem měla na vše dvojnásob personálu :) Mladá lékařka MUDr. Poláčková byla strašně milá, znala jsem ji již z poraden a moc se mi líbilo, že po porodu za mnou ještě přišla ujistit se, že jsme v pořádku a objasnila mi vše, co mě zajímalo. Vděčná jsem však byla i za MUDr. Bradkovou, která je úžasná zkušená profesionálka a naše “těžší” finále řešila doslova vlastníma rukama, už chápu, proč tam musely být ve dvou.
Na šestinedělí se to musím říct během dvou let zlepšilo. Co se týče personálu, sestřičky moc milé a vstřícné až na jednu blonďatou megeru. Tragédie ovšem je nedostatek soukromí, nadstandardní pokoje beznadějně plné, prostory ve staré části nemocnice a společné sprchy a wc na chodbě :-/ Po dvakrát jsem skončila na šíleném čtyřlůžáku hned vedle “návštěvního prostoru”, takže klid jsem opravdu neměla a o zábavu bohužel bylo postaráno. Neustále nám tam někdo coural, některé návštěvy (především našich menšinových spoluobčanů) naprosto nerespektovaly sestry ani zákaz chodit na pokoj :-( tohle je tam teda fakt tristní!!!
Nicméně jsem ráda, že jsem rodila tam, péče i jednání je nadstandardní a po porodu s miminkem už ty tři dny člověk nějak přežije :)

Personál:

Porodníci Černý, Poláčková, Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit si nejak domluvit nadstandard předem nebo přes známého ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pití a hroznový cukr, ja byla ráda i za manžela :) pak purelan, kojící podprsenku, síťové kalhotky, ručník, osušku a homeo na kojení, není potřeba noční košile, vložky ani nic pro miminko

25.10.18

Za mě určitě spokojenost…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sestřičky všechno mají, jak pro maminku, tak pro miminko. Stačí kosmetika a co chcete navíc pro mimčo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dokumenty a tašku

2
15.10.18

Ahoj,
rodila jsem v roce 2011.
Porod proběhl bez komplikací. Na předporodním mne nechali uplne v klidu na pokoji se sprchou. Manžel byl přítomen. Porod proběhl v pohodě, miminko mi hned přiložili a po domluvě jsem si ho mohla vzít hned k sobě.
Novorozenecká péče super, příjemný personál.
Jediné mínus bylo jídlo.

26.09.18

V kladenské nemocnici jsem rodila 17. 9. 2018. Dle mých zkušeností mohu porodnici doporučit. Nejdříve poradna pro těhotné-příjemné sestry i lékařky. Můj porod byl rychlý a porodní asistentky byly příjemné, i paní doktorka, která mě rodila. Ale nejlepší zkušenost mám až z oddělení šestinedělí. Měla jsem velké štěstí na slečny a paní na pokoji. Pouze jedna noc pro mě byla noční můra, kdy sloužila sestra, která by tam neměla co dělat. Velmi neochotná, nepříjemná, alespoň z mého pohledu.

Ale z čeho jsem byla mile překvapena, byla jedna sestřička, řekla bych, že to byla staniční sestra. Její přístup byl naprosto senzační. Pomohla mi se vším - kojení, koupání, i s miminkem. Nebyl žádný problém, když jsem potřebovala do sprchy či si jen odpočinout. Věděla jsem, že se o malého postará s radostí a nebude ji to obtěžovat. Jen díky ní jsem byla spokojená a jistější. Takže moje zkušenost s nemocnicí je kladná!

7
11.08.18

Ačkoliv jsem přijela s kontrakcemi po 5 minutách a odteklou plodovou vodou, dali mě na hekárnu, kde se mnou byla ještě jedna maminka, která byla bez bolestí a čekala na vyvolání. Podotýkám, že na sálech nikoho neměli a údajně si museli nechávat místo pro někoho akutního. Já jsem nebyla akutní, jen jsem rodila.

Chodili mě kontrolovat během 32 hodin, pak usoudili, že teda půjdu rodit, ačkoliv jsem byla jen na 3 cm. Dvě AP mi skákaly po břiše ze stoličky, nacpaly do mě dvě ampule oxytocinu, jinou polohu než na zádech s nohama vzhůru jsem nesměla mít, navíc jsem se musela držet ještě madel, takže jsem tam ležela jak na motorce v záklonu… Absolutně nevhodná a velmi nepříjemná poloha pro rodičku. Říkala jsem, že chci rodit v kleče a je mi to příjemné, razantně to odmítli a musela jsem zpátky do pololehu na „motorku“. Když jsem křičela bolestí, řekli, že vystraším ostatní pacientky, ať přestanu křičet. Dcera dostala srdeční arytmii, císař už nešel provést, neměli ani vakumextraktor, pro ten někam běželi do jiné místnosti… O nástřihu, který cítím při styku dodnes, radši ani nemluvit.

Dcera péči kladenských toplékařů přežila s hypotonií, hypoventilací, 2 dny v inkubátoru, opožděným psychomotorickým vývojem, atd. Kladenské gynekology z nemocnice nedoporučuji! Jsou nezkušení a práci chtějí mít co nejdřív odfláknutou za sebou. Rodička u nich stojí na posledním místě.

Pocit z porodu: kdejaké zvíře v ZOO má větší péči než jsem měla já. Další děti jsem plánovala, ale strach z toho, na jakého packala zase narazím u dalšího porodu, přispěl k tomu, že jiné dítě už nemáme.

Personál:

Černý, Nguyen, Brádková

30.05.18

Spokojená jsem byla tak napůl. Do porodnice jsem přijela ve 4 ráno po tom, co mi praskla voda, asi dva dny po termínu. Do druhého dne se nic nedělo, tak jsem byla na čekacím pokoji. Na ten nesmí návštěvy. Takže jsme museli být s manželem na chodbě. Porod se druhý den rozjel po tabletě a oxytocinu. Porod vedla skvělá porodní asistentka, s manželem jsme byli spolu na sále. Porodila jsem bez nástřihu. Potud to bylo fajn. I když to nebyl můj vysněný přirozený porod.

Na šestinedělí nějak nedostali informaci, že jsem porodila, a tak všechno honili na poslední chvíli. Můj porodní plán ani nečetli. Dítě mi zabalili do oblečení a začali měřit a vážit namísto bondingu tělo na tělo, který jsem požadovala. Na oddělení šestinedělí mě přivezli bez miminka. Okamžitě jsem si pro něj šla, řekli že se musím nejdřív vysprchovat a že oni musí vyplnit nějaké papíry, protože bylo hodně porodů!! Hned jsem se vysprchovala a miminko si vzala. Asi to není v této porodnici moc zvykem.

Následovalo psychovaní kvůli kojení, tlačení do umělého mléka. Nátlaku jsem naštěstí nepodléhla, i když pořád strašili, že to „neukojím“ a nebudu moct domů. Do toho pořád řešili žloutenku a strašili infekcí, aniž by mě pořádně informovali, co to znamená. Do toho neustálé vyrušování, když jsme konečně usnuly. Nucení vážit před a po kojení. Prostě zbytečné vyvolávání stresu. Do toho mi na dítě sahala uklízečka, smradlavá od cigaret. Po dvou dnech jsem dostala nadstandard. Za tu cenu pokoj bez koupelny s nefunkčním odtokem dřezu, v němž byla bůhví jak dlouho špinavá voda. Nikdo to neřešil.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si vše o kojení a o tom, co je důležité po porodu a nenechat se zmanipulovat.

1
15.04.18

Rodit na Kladně jsem byla rozhodnutá celé těhotenství, v poradně byli vždy všichni moc milí. Svoje rozhodnutí jsem změnila 14 dní před termínem po předložení porodního přání. Přes všechno, co se dočtete na stránkách nemocnice, je realita někde jinde. Porodní plán nevidí zase tak moc rádi, s jeho respektováním mají velký problém. Z reakce doktorky jsem byla velmi zklamaná a začala tak rychle hledat náhradní porodnici. Jela jsem nakonec 150 km a nelituji. Porodila jsem naprosto přirozeným způsobem i bez oxytocinu, v poloze, jaká mi byla příjemná, bez nástřihu. Takže v Kladně jsem nerodila, není to porodnice, kde je rodička na prvním místě, pořád je tu důležitější mít to rychle a pohodlně… pro personál.

2
23.03.18

Doktoři, kteří mi prováděli císařský řez, byli výborní. Samotný zákrok mě příšerně bolel. Nevím, jestli to bylo ze stresu nebo špatně píchnutého umrtvení.

Ale co bylo strašné, byla většina sester na šestinedělí. Začalo to už podáním méně agresivní verze klystýru. Sestra se s tím nepárala a mně natrhla. Tekla mi krev a ta bolest… Po zákroku jsem byla odvezena na dospávací pokoj. Manžel hodinu čekal na chodbě, protože se mi během zákroku udělalo zle a ztrácela jsem vědomí a nikdo se neobtěžoval mu říct, že může jít domů, že jsem v pořádku. Trnul hrůzou, co se mnou je. Když se mi začalo dělat zle, odvedli ho ze sálu. To všechno by ještě s hodně zamhouřenýma očima šlo.

Ale sestry „odbornice“ na kojení, na ty nikdy nezapomenu. Díky nim se mi nikdy nepodařilo kojit. Malého mi předaly s dudlíkem u hlavy. Když si toho sestra, která mi ho předávala, všimla, trochu zpanikařila a byla na ní vidět, že ani neví, co na to říct. Já byla ráda, že jsem ho konečně po 4 dnech dostala, tak jsem to přešla. V porodnici se mi nepodařilo rozjet kojení kvůli stresu ze sestřiček, které byly většinou protivné, když jsem si šla pro příkrm a z toho, že malý měl žloutenku a hrozilo, že si ho tam nechají. Sestry byly naštvané, že malý nechce jíst, nepřibírá a navíc má zvýšené hodnoty žloutenky. To pro ně znamenalo, že se dalšího děcka jen tak nezbaví. Než jsem se dostala na nadstandard, tak jsem často slyšela od ostatních maminek, že už se těší, až půjdou domů, že jsou ty sestry protivné (samozřejmě jsem slyšla horší výrazy).

Jediné, co beru jako opravdu plus, je, že pokoje navštěvovala fyzioterapeutka, která radila, jak rehabilitovat po císařském řezu, aby hojení probíhalo tak, jak má.

Kdyby tedy bylo víc sester (viděla jsem stejné sestry 2 noci za sebou včetně celého dne, jeden den volno a pak znovu) a navíc i těch, které by opravdu podporovaly kojení, tak bych neváhala doporučit, protože by se změnil, předpokládám, i přístup, kdyby nebyly tak unavené.

Ohledně kojení. To jsem samozřejmě doma rozjela, ale jen odsáváním. Malý od začátku zlenivěl a proč by se snažil, když nemusí, že. A ano, zkoušela jsem ho nechat celý den jen na mém prsu, ale večer byl tak hladový, že měl amok. Nechtěl pak sát vůbec a jak byl aktivní přes den, nestačila jsem odsávat, a mlíko tak ztratila úplně.

1
19.10.17

Rodila jsem zde v červnu 2017 a ani po čtvrt roce se pořád nemohu rozhodnout, zda bych zde rodila znovu.

Jako prvorodička jsem samozřejmě přenášela a na kontrole ve 40+3 mi na úplném konci monitoru nemohli chytnout srdeční ozvy mimina, takže okamžitý přesun na porodní sály, kde mi naměřili monitor na 1*, ale stejně mi bylo řečeno, že zůstanu na pozorování. Nejdřív den, pak už 48 hodin. Všichni, kdo se mnou mluvili (PA, lékaři), mě ujišťovali, že domů už sama nepůjdu. Korunu všemu dala jedna porodní asistentka, která mi řekla, že miminku pomůžou, že to oni tam umí. Že to ráno taky takhle „pomohli“ jedné rodičce. To byl pro mě vrchol, byla jsem rozhodnutá dát mrňousovi co nejvíc času a s vyvoláváním jako poslední možností počkat co nejdéle (všem jsem stále dokola opakovala, že s vyvoláváním souhlasím, ale až další týden 41+3, připadlo mi to stejné jak už tu někdo psal, že jsou všichni tím vyvoláváním jak posedlí). Prostě jsem se na to vnitřně necítila, i když mě všichni strašili, že pak miminko bude už moc veliké (ten týden mu naměřili 3 kg, takže asi tak).

Ležela jsem 2 dny na šestinedělí, na pokoji, kde všechny ostatní maminky dostaly vyvolávací tabletu. Pro mě horor (byla jsem zvyklá chodit denně na dlouhé 12km procházky a tohle nicnedělání mě ničilo a navíc se všem okolo mě obě noci rozběhl porod, takže se na šestilůžkovém pokoji nevyspal nikdo). Po 48 hodinách, 7 kontrolních monitorech na 1* a bezproblémovém zátěžovém testu jsem podepsala revers. Pan doktor Nguyen se mohl zbláznit, že už jsem 40+5 a že by na nic nečekal a vyvolával. Strašné, připadalo mi, že si všichni myslí, že jedu porodit někde do lesa za keř.

Samozřejmě doma v noci jako naschvál poslíčci jako blázen, manžel ve stresu, ale ráno a přes den vůbec nic. Druhou noc to samé, ráno pohodička. Měla jsem radost, že se porod blíží. Třetí noc už jsem nespala, ale ráno znovu OK, to už manžel nemohl vydržet a když přišel večer z práce, odvezl mě do porodnice, ať už si mě tam nechají. :)

Všechny monitory a kontroly byly znovu úplně bezproblémové, ale už jsem tam zůstala a souhlasila s ranním zátěžovým testem. Při něm mi praskla voda, já natěšená, že už budu rodit. Najednou u mě byly obě porodní asistentky, vedle doktorky Brádkové ještě jedna lékařka a všechny mi hýbaly s břichem. Nikdo mi neřekl, co se děje, jen doktorka Brádková oznámila, že jde svolat sál na císaře. Pro mě největší stres, strašně jsem se císaře bála a hlavně jsem vůbec nevěděla, proč císař, když mi jen praskla voda?

Prosadila jsem si, že chci alespoň zavolat manželovi (dostala jsem 20 vteřin na telefonát) a po cestě na operační sál ze mě asistentka svlékala pyžamo. Anesteziolog protočil panenky, když jsem mu potvrdila, že jsem samozřejmě posnídala (jako bych mu to udělala naschvál!). Doteď si myslím, že jsem si zasloužila alespoň vědět, proč jdu na sekci, ale nikdo se neobtěžoval mi cokoli říci. Trochu chybí komunikace mezi lékaři a rodičkou při akutním zákroku. Chápu, že není čas na dlouhé hovory, ale aspoň popsat situaci by stačilo.

Do 10 minut od telefonátu s manželem byl mrňous na světě. Za tak rychlou a profesionální akci jsem do dnešního dne všem na sále opravdu z celého srdce vděčná. Až večer jsem se od manžela po telefonu dozvěděla (ano, za celý den mi nikdo z personálu neřekl, co se vlastně stalo - oficiálně mi to řekla dětská lékařka až druhý den ráno na vizitě), že miminko mělo pupečník kolem těla a krku a na něm ještě uzel, takže by zřejmě stačila jedna kontrakce a asi bychom zůstali bez miminka. Takže jsem ráda i za sebe, že jsem si uhájila nevyvolávat!! (Teď s odstupem času mě udivuje, že pupečník kolem krku nebyl vidět na žádném ultrazvuku, přitom jsem jich podstoupila několik).

Šestinedělí po porodu za mě teda děs, běs a hrůza. Nehodnotím zastaralé oddělení, ale chování některých sester a celkový pocit z pobytu. Chápu, není to hotel, ale určitá empatie u té sestry před důchodem chybí úplně. Manžela s mrňouskem jsem potkala na 2 minuty na chodbě, když mě sestry k večeru pomáhaly do sprchy (zvlášť ta starší sestra byla extra nepříjemná, že je pomalu zdržuju, když jsem se 10 vteřin zastavila nad miminkem - viděla jsem ho poprvé naživo, ani jsem mrňouse nemohla pohladit a sestra už mě tlačila do sprchy). V tomhle teda Baby friendly hospital moc nevidím. Manžel se mě za pochodu stihl jen zeptat, jestli jsem v pořádku, když jsem se tak šourala po chodbě (v životě mě nemohoucí neviděl), odpověděla sestra proč bych jako nebyla, manžel se zmohl jen na to, že si zavoláme.

Návštěvy na běžné pokoje nesmí, takže po návratu ze sprchy manžel seděl s miminkem na chodbě a po telefonu mi odvyprávěl, co mu řekli lékaři o tom akutním císaři a poslal i pár fotek miminka, abych se necítila tak sama. Oproti tomu sestra na noční směně byla ale skvělá (tmavovlasá s mikádem), znovu mi pomohla do sprchy a rovnou mě napsala na čekací listinu na nadstandard, ať může být manžel se mnou.

Miminko jsem poprvé do náruče dostala až ke kojení na noční směně (asi po 10 hodinách od porodu). Sestra přišla, prso narvala miminku do pusy a neodpustila si poznámku, že s takovýma prsama fakt kojit nebudu, že chudáček miminko ani neví, co s tím má dělat a šla pro klobouček. To bylo celé vysvětlení techniky kojení pro mě jako pro prvorodičku, málem jsem se rozbrečela zoufalstvím. Na ranní směně mi ale přinesla miminko velmi příjemná sestra a na klobouček mi doslova řekla, ať se na něj vys*ru, že stejně nejlíp nakojím bez něho a dokonce mi pomohla i sednout a podepřít mrňouska polštářema a všechno mi pořádně vysvětlila, takže zlatá paní!! Prostě člověk od člověka, vážně záleží, na koho narazíte.

Ještě jako plus uvedu, že druhý den po porodu přišly 2 fyzioterapeutky vysvětlit všem maminkám po sekci, jak se co nejdříve rozhýbat, starat se o jizvu, a jak procvičovat břicho. Do toho nám ale sestry přinesly mimina na kojení, takže to bylo dost hektické a neuspořádané. I tady trochu vázne komunikace mezi sestrami a fyzioterapeuty.

Nejvíc mě ale zklamalo celé novorozenecké oddělení. Aby tam sestrám miminka nebrečela celou dobu hlady, než se prvorodičkám rozjede laktace, dokrmují miminka Nutrilonem (a ani o tom nevíte, musíte vysloveně projevit nesouhlas, aby vám miminko nekrmily). Takže moje miminko velmi rychle pochopilo, že když bude chvíli plakat, tak ten příkrm prostě dostane a už se nikdy pořádně nepřisálo. A až na pár světlých výjimek jsem si pokaždé na novorozeneckém připadala, že tam obtěžuji. (Ten falešný úsměv od některých sester prostě poznáte).

Za mě tedy samotný porod jedno velké ANO. S tím, co tomu předcházelo a s hodnocením celého novorozenecké oddělení jsem v rozpacích. Nejhůř bych asi hodnotila celkový nedostatek informací a komunikace vůbec. Až doma jsem si uvědomila, že jsem ani nedostala kufřík pro novorozence se vzorky. O kufřík nejde, ale jen to umocnilo můj dojem, že jsem jaksi navíc a levá ruka neví, co dělá pravá.

PS: miminko se narodilo 41+2 a mělo 3,2 kg a 52cm - takže asi tak k tomu strašení a nutnosti vyvolávat porod kvůli velikosti plodu:)

21.03.17

V Kladně jsem rodila třikrát a určitě i díky hezkému přístupu doktorů a sestřiček to byly nejkrásnější zážitky v životě. Velmi milé jsou paní sanitářky a paní uklízečky.

Poprvé mi pomohla úžasná paní Krabcová - PA, paní doktorka byla taky super, ale bohužel si nepamatuju jméno. Podruhé zas byl skvělý pan doktor Černý, díky němu jsem měla po porodu asi 3 stehy. Snažil se pomáhat hlavičce, když se mimčo tlačilo ven, objížděl ji okolo, fuj, chtěla jsem ho strašně nakopnout, aby toho nechal, ale výsledek byl super, poskakovala jsem jako laňka de facto ještě ten den.

Důležitější bylo, že jsem tam byla před porodem hospitalizovaná kvůli suspektní křivce, no, vůbec se mi tam nechtělo být, nechali mě tam asi den nebo 2 na pozorování a další den ráno, že se jim to prý nezdá, že se tam mimču nelíbí a že by porod vyvolali. No, já, tak trochu alternativní, že bych radši počkala… Paní doktorka byla profesionální, nadechla se a velmi klidně, bez známek ironie, řekla, že je to na mně, ale že ona by nečekala. Nejsem doktor, tak jsem na to přistoupila a velké díky za to, plodová voda byla černá a malý se narodil s přehozenou pupeční šňůrou kolem krčku, ale přidušený nebyl, nic se nastalo, ale třeba, kdyby ještě čekali, tak mohlo. Takže díky moc za lékaře, za přístroje, kterými kontrolují mimča, doma bych nerodila ani za nic.

Třetí porod… No, tam jsem teda přijela v 7.20 na parkoviště a 7.55 hod. byla malá na světě, dokonce jsem „vyšoupla“ jednu maminku, prvorodičku z pokoje. Myslela jsem, že porodím ve výtahu… To ráno tam byl hrozný fofr, prý nás rodilo snad 5 najednou, ale paní doktorka byla klidná, nedala mi najevo, že jsem jim to tam tak nadrzo nabourala. Já se chtěla vyhnout přípravce a právě tomu ležení a čekání před tím. Porodila jsem na jedno zatlačení… Vtipné bylo, že jsem tam zazvonila na příjem, otevřela sestřička a já že rodím. Tak se zeptala, jak jsem to poznala. A prý, kolikáté dítě rodím? Tak jsem řekla, že třetí a už se neptala a hned mě vzala dovnitř…

Negativa jsou určitě lůžkové oddělení šestinedělí, připomíná to polní lazaret a fujtajbl WC, doporučuju určitě nadstandart, u mě to byla z jedné nejlepších investic v životě. Ale možná se to už změnilo? Rodila jsem skoro před rokem… Pak tam samozřejmě bylo pár nepříjemných sester, ale já je už pak znala a snažila se jim vyhnout.

Nejhorší to bylo u první dcerky, byla jsem vynervovaná, další dva porody už jsem byla v pohodě a bylo vidět, že i sestry reagovaly mile,i ty méně příjemné. Pitomé je večerní koupání, ale věřím, že stejně pitomé připadá i sestrám, které do toho musí k porodu, do toho jim tam řvou miminka na koupání a mají toho hodně. Ale je tam úžasná sestřička na dětském, je i laktační poradkyně, poprosila jsem ji, jestli by mi neporadila s kojení, až bude mít chvilku, a ona hned všeho nechala a šla mi pomoct, to jsem zírala…

Jídlo jsem si užívala, mně chutnalo, nemusela jsem vařit, mýt nádobí, vytírali tam denně. Rodila bych tam určitě znova…

Personál:

Hana Krabcová, MUDr. Černý, MUDr. Brádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit číslo na laktační poradkyni a jakmile je trochu problém, okamžitě volat, nečekat na nic. Já se to u první dcerky snažila zvládnout, sestřičky mě tak trochu odbyly, nemají na to prostě čas… bylo to fakt zbytečné, zatvrdla mně prsa a zachránila mě paní Renata, ženská setra, která mi pak 2× denně chodila pomáhat odstříkat. A hlavně si věřit a věřit i miminku, že to zvládnete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou dobrotu, knížku, čísla na laktační poradkyně… a boty do sprchy… a pak ty všechny věci, co mají na seznamu, hlavně kojící podprsenku a vložky do ní. Jinak na mimčo dají všechno a taktéž poporodní vložky si lze brát neomezeně. Já měla vlastní oblečení, 3 trika a 3 legíny, nechtěla jsem pyžamo. Já měla i bublinkatou vodu, jejich čaj mi moc nechutnal.

08.12.16

Rodila jsem na Kladně na konci listopadu, kdy jsem byla přijatá na oddělení kvůli přenášení 41tt+0. Od prvního okamžiku se personál nemocnice choval mile, vstřícně a byl velice ochotný cokoli vysvětlit a zodpovědět.

Za celou dobu, co jsem tu strávila (týden) jsem se nesetkala s neprofesionálním nebo nepříjemným chováním ze strany lékařů, PA nebo sester na novorozeneckém oddělení. Při první době porodní jsem asistentce řekla, že nechci rodit v leže a ráda bych, aby mi nebyl udělaný nástřih hráze. Porodní mi vyšla vstříc, rodila jsem v sedě ( ale nechaly mě, abych si to vyzkoušela popřípadě zkusila jinou polohu). Hráz mi zkontrolovala i s hrdlem a při porodu mi pomohla hráz roztáhnout. Neuvěřitelně mě obě porodní asistentky i paní doktorka při porodu povzbuzovaly.

Nakonec jsem ze sálu odjížděla bez nástřihu, bez poranění a i bez šití. Za dva dny jsem byla naprosto v pořádku, jako kdybych nerodila. Přístup naprosto perfektní. Všem doporučuji rodit na Kladně. Rozhodně se nebojte říct jim svou představu, vyslyší vás, a pokud to bude aspoň trochu možné, vyhoví vám. Rodila jsem tu také před 10 lety, to bylo úplně o něčem jiném než dnes.

Personál:

MUDr. Černý, MUDr. Nováková, PA Jandourková, Vlasáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené utěrky, toaletní papír, boty do sprchy, oblečení pro miminko, přebalovací podložky.

53
29.10.16

Ve stručnosti - rodila jsem letos v září. Přístup lékařů, sester i porodních asistentek byl profesionální a vždy byli všichni ochotni pomoct nebo poradit.

Neměla jsem úplně jednoduchý porod a věřím, že obzvlášť paní doktorka na mě jen tak nezapomene, ale vše dopadlo dobře.
Malý měl žloutenku a byl i na JIPce (s nedonošenými miminky) a i zde nad míru ochotné sestřičky.

Ačkoli jsem pražská, vůbec nelituji, že jsem rodila zde. Jestli budu rodit někdy znovu, tak opět tady.

Personál:

MUDr. T. Nováček, MUDr. B. Hájíčková, PA Thonová a Vlasáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, tatínka k porodu (mě to hodně pomohlo).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, gel nebo mýdlo s dubovou kůrou, alespoň 2 ručníky, oblečení pro prcka - pro případ, že se mu objeví vyrážka (může donést tatínek), noční košilky, vložky, plenky i oblečení a zavinovačka - vše dostupné.

Chystají se rodit v porodnici Kladno

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici