Reklama

Porod u dvojčat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kardona
Nováček 3 příspěvky 25.12.16 11:36
Porod u dvojčat

Ahoj,
kdo máte za sebou už zkušenost s porodem? Jsem těhotná poprvé a (bohužel) navíc rovnou s dvojčaty! Nějak si neumím představit, jak může probíhat porod v takovém případě, když ani nemám zkušenost. :/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 25.12.16 11:41

@kardona 90 procent bude císař. Aby prvorodicka rodila prirozene dvojcata se moc nenosi. :palec:

Lenek
Kelišová 5640 příspěvků 25.12.16 11:41

Pokud bude klasicky porod, tak stejne jak u jednoho. Porodis jedno a do par minut druhe. Škoda toho bohužel…dvojcata jsou super ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 25.12.16 11:46

Kamaradka prvorodicka, dvojcata prirozene. Prezila to a za chvili tvrdila, ze by si to klidne dala znova.

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 25.12.16 11:46

Neplaš se zatím s porodem. Uvidíš, jak to bude ve finále a netřeba se tím stresovat. Neznám čísla, ale obávám se, že se drtivá většina dvojčat rodí sekcí. Ono strašně moc záleží na typu dvojčat, zda jsou jednovaječná nebo dvojvaječná. Na stavu matky, na finální poloze plodů…
Neboj se a nestrachuj se dopředu věcmi, které stejně nemůžeš ovlivnit. Teď je důležité, abyste vydrželi 3v1 co nejdéle :kytka:

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 25.12.16 11:53

Počítej spíš se sekcí.
Máme v rodině čtvery dvojčata a jen jedny šly přirozeně. A fakt se jednalo v těch ostatních případech o nutnost.

Dreezy
Kelišová 5347 příspěvků 25.12.16 11:55

Uvidíš, jak se to vyvine, pokud budou ve finále ve vhodné poloze, nic nebrání přirozenému porodu ;) Je to jako s jedním a to jedno ti připraví cestu druhému ;) Já bohužel musela na císař, protože jsem i první měla císařem.. Operace, jen pokud není zbytí, není to žádný med. Navíc lepší je, když si zvolí termín sami, než když je to plánované ;)

kardona
Nováček 3 příspěvky 25.12.16 12:00

Já právě po sekci nijak zvlášť netoužím, protože se děloha naruší a jizva také není nic moc :/. Ale přirozeného porodu se bojím také a přijde mi zvláštní, jak je možné zvládnout vytlačit ještě další dítě v jednom roce! :)
Vlastně nevím, co je lepší…

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 25.12.16 12:05

Lepší je přirozený porod, ale když to nejde, tak co naděláš.
Mně začalo kolabovat tělo, sestřenice měla děti napříč a zadkem a teta rodila tak brzy, že císař být musel.
Neřeš to a soustřeď se hlavně na to, abys byla co nejdéle vcelku.

kardona
Nováček 3 příspěvky 25.12.16 12:27

Já i přemýšlela nad tím, jestli by to šlo nějak „zredukovat“ nebo i úplně ukončit, ale už ne :|.

Kajkaa85
Závislačka 3154 příspěvků 25.12.16 12:41

Já taky druhý porod s holkama sekce..a byla bych mnohem raději, kdybych mohla rodit přirozene..uvidíš jaka bude konecne poloha miminek. Nestresuj se tim předem l.

Lenichka
Nováček 1 příspěvek 25.12.16 12:44
@kardona píše:
Já i přemýšlela nad tím, jestli by to šlo nějak „zredukovat“ nebo i úplně ukončit, ale už ne :|.

Tohle jste nemyslela vážně, že? 8o mám dvojčata a bylo to moje prvni těhotenství. Rodila jsme normálně, za 15 minut bylo po všem. Vypadalo to na císaře, ale nakonec to šlo samo. Primarka mi rikala, že hodně dělá i psychika. Nejhorší jdou hysterky. Neřešte porod, postarají se o vas ☺

Iveetka
Kelišová 5399 příspěvků 25.12.16 12:45

@kardona ahojky neboj bude vše v poho. Rodila jsem sice před 18 lety ale přirozeně dvouvaječna dvojčata je kolem tebe mnohem vic lidi aby vše dopadlo dobře porodíš prvniho prcka a za chvilku druhýho holky jsou 20 min. Od sebe odpočla jsem si porod druhého ditka je v už lehky už je vše roztahlé a nachystané v podstatě trošku zatlačíš a je venku :hug: neboj vše dopadne dobře

viky23
Neúnavná pisatelka 16160 příspěvků 25.12.16 12:59

@kardona :pocitac: :pocitac: :zed: :zed: :roll: :roll:

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 25.12.16 13:07

@kardona U dvojčat, to snad nemyslíš vážně.
Být tebou asi se objednám k psychologovi. Nezlob se, ale u dvojčat není racionální a normální takto myslet.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama