Porod ve FN Hradec Králové

včelička Mája
15.6.13 18:02

Porod ve FN Hradec Králové

Ahoj maminky, mám dotaz co se týče této porodnice, přemýšlím o možnosti jet sem rodit, zajímali by mě Vaše zkušenosti s porodem zde, dále co se týče poplatku otce u porodu, jak se staví k porodním plánům a alternativám u porodu (co se týče polohy u samotného porodu) a co je třeba si vše vzít sebou jak pro sebe tak pro mimi? Pokud máte některá zkušenost, budu Vám vděčná za názory :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1907
15.6.13 18:10

S porodním sálem neporadím, rodila jsem bohužel akutně císařem, takže si vybavuji jen anesteziologa a pak tmu :( ale jinak profesionalita a přístup lékařů, sester ok..nevím, jaké máš těhu, ale kdyby nedej bože něco, tak vše stejně vozí do HK, takže jestli si vybíráš, rodila bych tam…obecně jsem slyšela názory, že FN HK je továrna, ale kdykoliv je nějaký problém není nad to být tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včelička Mája
15.6.13 18:14

Jsem ve 34 týdnu těhotenství, které až na to že mi tvrdne břicho probíhá bez komplikací, vše v pořádku a právě přemýšlím kam jí až to přijde :-))

• Citovat
  • Nahlásit
166
15.6.13 18:17

Ja mela porod v pohode, na porodnim sale jsem mela dobrou porodni asistentku :) za otce u porodu se plati 240 a to se hnedka ptaji, jestli ty penize ma u sebe a hnedka je po nem chteji. Porodni plan jsem nemela, tak nevim. Skoro vsechno tam dostanes…pro tebe dostanes asi 3 baleni vlozek, pak prej musis mit svoje. Kosile tam maji neprodysny, spatny material, ze v tom je hrozny teplo. Pro miminko dostanes 5 papirovych plenek, pak musis mit svoje. Jinak jim davaji kosilky, ale muzes mit asi i svoje obleceni. Latkovych plen ti tam daji k dispozici dost :) rodila jsem v nedeli, tak jeste to mam v pameti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včelička Mája
15.6.13 18:22

@Zzzzzz když bychom to čirou náhodou u sebe neměli (peníze na poplatek) jde to zaplatit zpětně třeba až se všemi poplatky při propuštění? a co kosmetika pro mimčo? sice zpočátku moc používat nechci, ale dávají tam?

• Citovat
  • Nahlásit
166
15.6.13 19:12

@včelička Mája Ja myslim, ze to musite mit, jinak ho tam nepusti, ale nevim urcite…uz jenom, ze se hnedka ptali a chteli to zaplatit. Na kosmetiku jsem zapomela.. mas na vyber bud weledu nebo johnson nebo svoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včelička Mája
15.6.13 19:20

@Zzzzzz takže lepší si to nachystat :-) připisuji si to na seznam věcí :-) kosmetika supr, ještě mě napadá, četla jsem tu že si někdo stěžovat na sesřičku Havlíčkovou, nemáš s ní zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
7900
15.6.13 19:25

Ahoj, rodila jsem tam vloni v únoru a naprostá spokojenost, byla jsem na na normálním porodním boxu takže wc a sprcha přes chodbu, PA byla fajnová a doktor taky i byl fěšák :lol: Jinak tam mají na výběr i nadstandart boxy jeden se sprchou a jeden s vanou, kolik stojí si nepamatuju. Otec u porodu byl a v pohodě, cenu si nepamatuju ale já mám pocit že platil kolem 400,– :think: Nevím jak je to teď ale předtím tam vložek bylo dost a mohli si brát podle potřeby, košile se dala přežít jejich, táhla jsem jen župan, pantofle, plínky, pantofle pro otce, vlhčený ubrousky, vodu, osobní hygienu, hroznový cukr a papíry co byli potřeba.. už nevím no každopádně i tak jsem to měla dost narvaný :) Porodní plán a ostatní alternativy nevím ale myslím si že s tím tam až tak nepochodíš :nevim: Kdyžtak mrkni na jejich stránky tam jsem si vypisovala seznam co vše do jejich porodky je potřeba a informace ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
15.6.13 19:29

Jo a ještě kojo podprdu, vložky do ní a jednorázové spoďáry :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
15.6.13 19:31

@včelička Mája ja vubec nevim, jak se sestry jmenovali… stacilo mi, ze z novorozeneckyho se ke me chovali hnusne…je mi 20, tak asi mely problem, ikdyz takovy neprijemny byly i na ty, co se mnou byly na pokoji. Jo vlhceny ubrousky se taky hodej, oni ukazujou, ze to jde latkovkou, tak zalezi na tobe, jak to budes chtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včelička Mája
15.6.13 19:35

Tak já s nimi budu mít asi taky trochu problém, jen 23 a navíc jsem PA a pokud nebude komplikace chci přirozený porod bez zásahu s možností volby polohy pro vypuzení plodu

• Citovat
  • Nahlásit
166
15.6.13 20:03

@včelička Mája Asi bude zalezet na koho narazis no. Me teda nechali volnej prubeh akorat, kdyz jsem byla otevrena na 4-5 tak to dala na tech 5, ze tomu trosku pomohla, jinak zadny urychlovani ani nastrih jsem nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včelička Mája
15.6.13 20:14

@Zzzzzz ty jsi dělala nákou prevenci nástřihu? to byl tvůj první porod?

• Citovat
  • Nahlásit
437
15.6.13 20:37

Hele jestli preferuješ přirozený porod, tak HK úplně nedoporučuju, oni si tam do toho moc kecat nenechají… :think:
Já tam rodila vloni v létě. Asi 3× během porodu jsem je žádala dát malou hned na břicho, oni že to není problém, pokud bude v pořádku a stejně mi ji hned odnesli a přinesli až když mě došili. To mě mrzelo. Nevím, jestli byla ok, apgar skóre měla 8, 9, 10. Jinak v průběhu porodu se mi zpomalilo otevírání, tak mi napíchli oxytocin, i když jsem ho nechtěla (porod nebyl vyvolávaný, prostě to chtěli urychlit), žádné diskuze moc okolo toho, ale já na nějakou asertivitu stejně neměla :roll: a malé následkem toho hned zahaprovalo srdíčko, tak mě ihned odpojili, ale už jsem musela po zbytek porodu ležet na zádech s monitorem na břiše. Takže u mě ani žádné vstávání, natož volení polohy při tlačení. Ale ani kdyby to bylo vše ok, těžko tě nechají talčit třeba v kleče nebo tak. Jestli preferuješ přirozenost, kamarádky si moc chválí Chrudim, která není od HK daleko. Já budu na podzim rodit podruhé, a i tak ale asi půjdu zase do HK, protože já mám ráda pocit, že jsem v rukou odborníků, a že je by o nás bylo postaráno v případě potíží. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
15.6.13 20:55

@včelička Mája myslim, ze s porodnim planem problem neni, klidne si ho napis.Ja s novoroz. sestrickami problem v zadnem pripade nemela. Naucili me supr kojit. Sestricka Havlickova byla supr. Jestli jsi to cetla dobre, tak ta maminka si stezovala, ze je hned nedali dokr.Kdyz jsi PA, tak urcize vis, ze to neni potreba hned. Doporucili ji kojit. Alespon tak jsem to pochopila ja a s tim rozhodne nemam problem.
Ja byla celkove moc spokojena. Vsichni se chovali supr.
Preju hodne stesti pri porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat