Porodné 2020, s přítelem spolu nežijeme v jedné domácnosti

12
27.5.20 09:34

Porodné 2020, s přítelem spolu nežijeme v jedné domácnosti

Dobrý den,

miminko se mi narodí v červenci a od března jsem na neschopence. Bydlím u rodičů a přítel též u svých rodičů, v rodném listě zapsán bude, ale nesdílíme společnou domácnost. Bude se započítávat i jeho příjem? Děkuji za odpovědi jestli již někdo řešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3479
27.5.20 09:40

Bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4159
27.5.20 09:50

@MarliesD bude, je zapsán v RL a je jeho otec-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
27.5.20 09:50
@MarliesD píše:
Dobrý den,miminko se mi narodí v červenci a od března jsem na neschopence. Bydlím u rodičů a přítel též u svých rodičů, v rodném listě zapsán bude, ale nesdílíme společnou domácnost. Bude se započítávat i jeho příjem? Děkuji za odpovědi jestli již někdo řešil.

pokud bude v RL, tak se jeho příjem počítat bude. Pokud ho tam nezapíšeš, vybereš porodné a zapíšeš ho do RL dodatečně, je to o průser a vrácení porodného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
27.5.20 09:57

Samozřejmě se počítá příjem obou rodičů dítěte, je jedno, kde kdo bydlí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 10:04

@Keyllah Tohle by ale zajímalo i mě, sestřenice mi říkala, že porodné normálně dostala, otec v rodným listě není, odešel, když otěhotněla. Prý musela na uřadě podepsat nějaké čestné prohlášení, že ze své strany nebude v budoucnu zapisovat otce do rodného listu, no podepsala to. To jsem ji teda řekla, že dělat něměla. Je to už skoro 2 roky a má přítele a ten by časem chtěl dítě osvojit ( no, prostě se do rodného listu nechat zapsat, jako otec) Minule mi říkala, že nad tím přemýšlela a neví jak by to řešila, když tedy podepisovala ten papír a normálně dostala porodné. Přeci nějaká možnost být musí ne? Musí jim být asi jasné, že za pár let někoho najde a ten chlap bude třeba chtít, aby byl zapsán jako otec. Nevíš jak to je? Sestřenici to teď docela trápí, sice by to nechtěli teď, protože jsou spolu teprve rok, ale za pár let by chtěli.

• Nahlásit
  • Citovat
16872
27.5.20 10:07
@Anonymní píše:
@Keyllah Tohle by ale zajímalo i mě, sestřenice mi říkala, že porodné normálně dostala, otec v rodným listě není, odešel, když otěhotněla. Prý musela na uřadě podepsat nějaké čestné prohlášení, že ze své strany nebude v budoucnu zapisovat otce do rodného listu, no podepsala to. To jsem ji teda řekla, že dělat něměla. Je to už skoro 2 roky a má přítele a ten by časem chtěl dítě osvojit ( no, prostě se do rodného listu nechat zapsat, jako otec) Minule mi říkala, že nad tím přemýšlela a neví jak by to řešila, když tedy podepisovala ten papír a normálně dostala porodné. Přeci nějaká možnost být musí ne? Musí jim být asi jasné, že za pár let někoho najde a ten chlap bude třeba chtít, aby byl zapsán jako otec. Nevíš jak to je? Sestřenici to teď docela trápí, sice by to nechtěli teď, protože jsou spolu teprve rok, ale za pár let by chtěli.

to čestný prohlášení je nějaké divné, o tom jsem nikdy neslyšela :think: zapsat ho tam každopádně může, a samozřejmě čím víc času uplyne, tím lépe. Dodatečné zapisování pár měsíců po porodu, je prostě nápadné a proto to řeší. Ale pokud dotyčný není biologickým otcem dítka, tak bych se až tak nebála a časem ho normálně zapsala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24408
27.5.20 10:09
@Anonymní píše:

Tak hrozi ji vracebi porodneho asi.To mi prijde jsko velni nala prekazka pred tim byt rodina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
27.5.20 10:12
@wildcherry píše:
Tak hrozi ji vracebi porodneho asi.To mi prijde jsko velni nala prekazka pred tim byt rodina

myslíš? protože ona měla do RL uvést biologického otce, jehož příjmy by se započítávali. Tehdy tohoto pána neznala a on není otcem dítka, takže jakou svoji povinnost porušila, aby po ní chtěli vrátit ty peníze? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 10:15

@Keyllah Ano, podepisovala nějaké čestné prohlášení přímo před paní uřednicí, že ze své strany nehodlá otce do budoucna do rodného listu zapisovat, asi se tak kryjou, nebo také nevím. On má dítě moc rád a sám ji to nabídnul, s dítětem si moc rozumí, mají se rádi a taky ho jako tatínka oslovuje, prostě ho bere jako svoje. Je to moc hezký. Sestřenice tedy nechce hned, je to ještě brzy, jsou spolu teprve rok, takže nechce nic rychle, to chápu a s tím souhlasím. Ji jde spíš o to, porodné by klidně vrátila, to ji netrápí, spíš se bojí, aby to nebrali jako nějakej podvod na stát, nebo tak něco, aby pak neměla nějaké problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
24408
27.5.20 10:19
@Keyllah píše:
myslíš? protože ona měla do RL uvést biologického otce, jehož příjmy by se započítávali. Tehdy tohoto pána neznala a on není otcem dítka, takže jakou svoji povinnost porušila, aby po ní chtěli vrátit ty peníze? :think:

Hej vubec netusim.Ale podle me by to bylo maximalne, co se ji muze stat. Podle me nic vracet nebude asi.Stat je rad, ze v rodnym liste otec bude. Kazdoapdne ji testy otcovstvi narizovat nebudou, takze nikdo nevi, jestli bio je nebo ne :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
27.5.20 10:19
@Anonymní píše:
@Keyllah Ano, podepisovala nějaké čestné prohlášení přímo před paní uřednicí, že ze své strany nehodlá otce do budoucna do rodného listu zapisovat, asi se tak kryjou, nebo také nevím. On má dítě moc rád a sám ji to nabídnul, s dítětem si moc rozumí, mají se rádi a taky ho jako tatínka oslovuje, prostě ho bere jako svoje. Je to moc hezký. Sestřenice tedy nechce hned, je to ještě brzy, jsou spolu teprve rok, takže nechce nic rychle, to chápu a s tím souhlasím. Ji jde spíš o to, porodné by klidně vrátila, to ji netrápí, spíš se bojí, aby to nebrali jako nějakej podvod na stát, nebo tak něco, aby pak neměla nějaké problémy.

a to splní, ne? bio otce o kterém tehdy byla řeč, nezapíše, že? ;) to jejich „krytí“ nemá žádnou právní váhu, navíc je otázkou, jak je vůbec koncipované -) nezapíše bio otce? nezapíše už nikdy nikoho? vždyť to by bylo proti zájmům toho dítka :think:
Ad absurdum, při nejhorším by vrátila to porodné, ale to si myslím, že na to taky nemají nárok a slušný advokát by jim to vysvětlil. Podvod to taky v žádném případě není, on není reálně bio otcem, že ne? pokud opravdu ne, tak se něčeho takovému nemusí vůbec bát ;) ideálně, kdyby toto vyřešili třeba po svatbě s tím, že by pak došla na úřad, že chce současného manžela zapsat jako otce, aby byli rodina ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.20 10:20

@wildcherry Ano, kdyby měla vracet porodné, klidně vrátí, spíš jde o to, že se bojí aby to nebrali jako nějaký podvod na stát, aby pak neměla problémy. Já se v tomhle nevyznám, takže ji nemůžu poradit, jen jsem ji teda taky řekla, že si myslím, že by to neměl být problém, přeci je jasné, že jednou najde chlapa, co s ní bude a neuteče jako biologický otec. Jsou spolu rok, znají se tedy déle, takže vztah k dítěti má už od miminka, bere ho jako svoje, dává mu vše co je potřeba, no jako když se člověk podívá, neřekl by, že to dítě není jeho. Prostě jako pravý otec, biologický. Mají krásný vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
24408
@Anonymní píše:

To si nemyslim. Vubec bych se nebala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16872
@wildcherry píše:
Hej vubec netusim.Ale podle me by to bylo maximalne, co se ji muze stat. Podle me nic vracet nebude asi.Stat je rad, ze v rodnym liste otec bude. Kazdoapdne ji testy otcovstvi narizovat nebudou, takze nikdo nevi, jestli bio je nebo ne :think:.

tak ten test stojí pár tisíc a ve srovnáním s vrácením porodného, je to nic. Nicméně si fakt myslím, že toto řeší spíš, pokud se zapíše otec dodatečně třeba za půl roku, to už je moc nápadný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama