Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Ahoj, já tam rodila před 18 měsíci a až na jednu čaramuru černovlasou od čápa, to bylo fajn. Čaramuru bych už příště poslala někam!
Me to chytlo v 11 vecer, porodila jsem o pul 5 rano. Byla jsem tam sama, kvuli vetsi ztrate krve jsem tam ale lezela do 8 rano, stridala se smena a zacal tam byt srumec. Pani privezli na cisare, v pripravne davali jine klystyr. Takze jsem byla rada, ze to mam uz za sebou. Takze jsem mela kliku. Chytnout me to o par hodin pozdeji, tak na porod nemam klid.
Ja jsem teda na sale stravila docele dlouho(od22h. do 17h.) a celou dobu jsem rodila jedina.
@ronkap
Rodila jsem tam loni a na předporodním kurzu jsem nebyla (jak tu někdo psal, sestry nebo PA řeknou, co dělat). Prostory staré, jídlo (aspoň z mého pohledu) hnusné, ale doktoři super, sestry taky - jedinej studenej čumák (ale ne úplně nepříjemnej) byl jejich dětskej doktor. Nejprotivnější byly uklízečky.
Být těhotná, asi bych tam na porod šla znova, i když (taky někdo zmiňoval) porodní sál, kde jsou lůžka vedle sebe, takže se rodící maminky můžou pomalu držet za ruce navzájem, moc na náladě nepřidá. Šéflékař tam, doc. Záhumenský, je moc příjemný člověk, taky je moc milý dr. Samec. Až na jednu mladou doktorku (nepamatuju si jméno - Simona? Simonová? Možná úplně jinak), tmavovlasou a nakrátko ostříhanou tam byli všichni doktoři fajn, jen tahle jediná byla jak osina v… víš kde.
Akorát na poradně, tam to trvalo vždycky nekonečně dlouho a sestry do jedné na zabití. Fakt jsem neměla kliku ani na jednu normální, neřkuli příjemnou!
@Sysel-v-tísni staré? vždyť je to po rekonstrukci…ty pokoje jsou moc pěkný náhodou
@Hani23
Já neřekla, že je to tam ošklivý! Jen že prostory jsou staré, a to jsou, minimálně přípravna před porodním sálem - pokud jsi tam rodila, tak víš, jak vypadá sprcha a že je tam jediný záchod, který se při dosednutí kýve tak, že příště už radši nedosedneš, kdyby se nevímco dělo. Okna na pokojích (možná se to netýká nadstandardu, to nevím) už netěsní, což je v létě fuk, ale v zimě už ne - zvlášť když máš pod oknem postel.
Rekonstrukce byla jen částečná.
@Sysel-v-tísni jo ten záchod teda to se divim, že si dovolej to tam takhle mít v tomhle stavu to jsem teda nadávala co to je a koukám že se tam kýve už asi pěkně dlouho a nikdo s tím nic dedělá a při tom s tím velkým břichem je to dost nebezpečný já měla co dělat abych nespadla a do toho my bylo strašně zle…tohle mě tam teda nasr..lo!!! Jo pravda ty okna taky… My měly zas zimu v koupelně ( rodila jsem v únoru) takže fakt zima. Ale pokoj kde jsem byla na vyvolání byl pěknej a velkej
@Hani23
No jo, přípravna je napováženou..
Ale lidi tam jsou fajn, povětšinou, aspoň já měla na to štěstí.
Co se týče prostředí, Krč je na tom podobně, ale prý tam personál není lepší než na Vinohradech - ale to mám jen z doslechu
.
@Sysel-v-tísni Já měla doktory také fajnový, to jsem až čuměla jak byli hodní a laskaví
a sestry na jipce taky super
hrozně hodný. Personál všeobecně bych chválila, jen ta přípravna no…
Já slyšela hodně pomluv na Apolináře, co se týče prostoru prej hrůza, že tam nemaj ani wc na pokoji
@Hani23
Taky jsem o Apolinari slysela vic negativnich nez pozitivnich veci… Ale frikam si, jestli se podari druhy mimi, tak pujdu zase do Vinohrad. I kdyz maj tak hnusnou pripravnu. ![]()
@Sysel-v-tísni Take planujem druhe ale premyslim o podoli…ale vinohrady bych urcite nevyloucila. Ale bojim se aby to v podoli nebylo spis jak na bezicim pasu…to vinohrady jsou v tomhle podle me lepsi neni tam takova fregventivost jak v podoli…
@Hani23
Já na Podolí slyšela buď samé superlativy, nebo zase nejhorší nadávky - takže nevím. Kupříkladu můj gynekolog mi řekl, že on by v Podolí nerodil ani za zlatý prase! Ponechme stranou tu nelogičnost
, on to bral tak, že kdyby se cokoliv s miminem dělo, tak neonatalka je jen v Krči a v Motole a když převezou dítě na neo, tak matka většinou zůstane tam, kde rodila
. Prý z tohoto důvodu je dobré počítat i s možnou komplikací a podle toho vybírat porodnici. Kamarádka rodila v Podolí a moc si to pochvalovala. Druhá zase řekla, že by jí do Podolí nedostali ani párem volů… pak si vyber ![]()
A proto zastávám názor, že každý si musí udělat obrázek sám…
Ahoj holky, chystám se zaregistrovat k porodu ve Vinohradské a chtěla jsem se zeptat jak je s registrací, na stránkách jsem se snažila najít od kolika hodin a kde a nikde jsem to nenašla, a je tam hodně holek?
Kde přivedete na svět své miminko?
Přečtěte si hodnocení všech českých porodnic a vyberte tu, kde mají skvělou lékařskou péči a příjemné sestřičky.