Posazování kojenců

Anonymní
18.6.20 11:35

Posazování kojenců

Ahojky, chci se zeptat, kdo z vás posazoval svoje děti cca kolem půl roka? Poprosím o názor jen maminky, které posazovali své děti a popřípadě, jestli jsou děti zdravé a nic jím není :) to, že se to nemá samozřejmě vím, proto nepotřebuji poučovat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16876
18.6.20 11:40

Tak proč to řešíš, když víš že se to nemá? Chudák dítě, co jako bude mít z toho, že ho v půl roce někde posadíš. Na tohle se ti snad nikdo normální ozvat nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5016
18.6.20 11:52

To se dělalo před 50lety ne.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3246
18.6.20 11:56
@Alušáček píše:
To se dělalo před 50lety ne.. :think:

Chacha, to se delalo jeste v roce 93 soude dle metod jedne me pribuzne, ktera to mela od doktorky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
18.6.20 11:58

@Alušáček Bohužel…babicka moji kamaradky takhle posazovala vnučku, budou jí 2 roky…a jestevse mi chlubila jak se malá krásně uz udrží…bylo jí 8 měsíců…holcicka se naucila posazovat protazenim za ruce…jiz nyni má neuveritelně nohy do X

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9960
18.6.20 12:00

Rok 2019, můj syn posazen dětskou sestrou v zavinovacce do rohu postýlky. :mrgreen:
Takže se nedivím, že to někdo dělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
18.6.20 12:04

To je nejaky blby troll? V zivote by me nenapadlo tohle diteti delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
18.6.20 12:06

To jses ty z rána se svým chlapečkem? Nelíbily se ti názory že to děláš špatně? Tohle si neobhajis. Diskuze zde https://www.emimino.cz/…dite-396590/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
794
18.6.20 12:09

V půl roce se ještě ani nedají posadit ne? Se akorát zhroutí jak pytel brambor.
Alespoň já to zkoušela kvůli fotce (jenom na pár minut), a jako bída bída. Dala jsem ho do rohu gauče, obložila polštáři a stejně to byl spíš jenom takový zvýšený pololeh. Po pár fotkách se stejně sám dopracoval do úplného lehu a já ho v něm radši nechala.
Pokud to není nějaký über rychlík, tak se v tom půl roce bude strašně brzo hroutit, záda křivit a nutně musí být vidět, že je všechno špatně.
Tady to není o tom, že dítě bylo „nakonec v pohodě“, ty problémy se pak můžou objevit klidně až v dospělosti. Takže bych to stejně nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7621
18.6.20 12:22
@Anonymní píše:
Ahojky, chci se zeptat, kdo z vás posazoval svoje děti cca kolem půl roka? Poprosím o názor jen maminky, které posazovali své děti a popřípadě, jestli jsou děti zdravé a nic jím není :) to, že se to nemá samozřejmě vím, proto nepotřebuji poučovat ;)

Ono je ale dost těžké konstatovat, jestli je dítě zdravé a jestli mu nic není. Tady je velky problém v tom, že negativni vliv posazovani, choditek a podobných nešvarů se nemusí projevit v nejbližších letech, ale třeba až je člověku 30, 40, 50. Moje máma by ti třeba řekla, že jsem zdravá a nic mi není. Mám „jen“ mírně křiva zada, ani dětská to neřešil, kriva zada má dneska přece kazdy. Ale já se v tomto ohledu třeba jako zdravá nevnímám. Bolívaji mě záda. Vedu plnohodnotny život, ale bez bolavych zad by to bylo určitě lepší. Moje švagrová by ti taky napsala, že má zdravé dítě a nic mu není. Má jen ploché nohy, to má dneska taky kazdy a jeho to přece neboli. Teď ho to nebolí, je mu 10 let. Jeho otec má taky ploché nohy, ale toho už to po delší chůzi bolíA jeho babička sedesatnice má problém ujít do obchodu tam a zpátky. Jeji dcera byla tak, posazovana a asi až teprve od 8 let se u ní objevují bolesti hlavy, které se záhadně objevují a záhadně mizí. Můj osobní tip je, že to má od páteře, švagrová si to s tím třeba vůbec nespojuje. Říct s určitostí, čím to je, mnohdy nedokážou ani lékaři, zvlášť ne bez specializovaného vyšetření. Tohle je strašně osemetne.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 12:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
18.6.20 12:23

Byla jsem posazované dítě a tu bolest zad nyní bych nikomu nepřála. Ale mně je už přes padesát a tehdy se to asi neřešilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
18.6.20 12:24
@LilyJane píše:
V půl roce se ještě ani nedají posadit ne? Se akorát zhroutí jak pytel brambor.
Alespoň já to zkoušela kvůli fotce (jenom na pár minut), a jako bída bída. Dala jsem ho do rohu gauče, obložila polštáři a stejně to byl spíš jenom takový zvýšený pololeh. Po pár fotkách se stejně sám dopracoval do úplného lehu a já ho v něm radši nechala.
Pokud to není nějaký über rychlík, tak se v tom půl roce bude strašně brzo hroutit, záda křivit a nutně musí být vidět, že je všechno špatně.
Tady to není o tom, že dítě bylo „nakonec v pohodě“, ty problémy se pak můžou objevit klidně až v dospělosti. Takže bych to stejně nebrala.

Přesně, jsou jak pytel brambor, chudáci děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16876
18.6.20 12:32

@Hoa Mai mam to stejně, nevim teda jestli me posazovali primo, ale meli sme taková ta choditka, ty pavouky. Dětství pohoda, v 15 mi zjistili kriva zada, to mi este nic nebylo, v dospělosti šílené bolesti, horší se to každým rokem a to mi ještě není 30. Těžko říct jestli je to z těch choditek, ale v rodině nemame moc sklony k nějakým deformacim a bolestem zad (nepocitam teda mamku, která ma problemy s krční páteří, ale ze stresu). :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7621
18.6.20 12:52

@Kriss Tina to je právě to, že tady nikdo nemůže s určitostí říct, že toto konkrétní dítě má potíže z toho a toho. Stejně tak, jako může mít kuřačka zdravé dítě a naopak se může narodit dítě s těžkým astmatem do rodiny, kde se nekouří. Navíc to může být kombinace faktorů, jako třeba posazovani + těžká školní aktovka + nevhodné pracovní místo na psani úkolů… Tady se asi nedá spoléhat na nic jiného, než na studie a zjištění fyzioterapeutu.
A ještě další věc je to, co kdo považuje za problém. Já mám ve zdravotní dokumentaci zaznamenané to, že se hrbim a mám mírnou skoliozou už někdy od prvního stupně ZS. Ale že by s tím doktorka něco dělala, poslala na rehabky, doporučila cvičení, to s ji omylem. Dokonce si vybavuji nějaké její konstatování, že to je v normě a to má dneska kazdy. Ne, že bych trpěla nějakými silenými bolestmi, ale poděkovat ji za její laxni pristup taky nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
18.6.20 13:05

Do prčic, co tohle je za dementní otázku. Víš, že se to nemá dělat, tak proč se na to ptáš? :zed: :zed: prostě to nedělej a neřeš, jestli to někdo dělal a dítě z toho vyvázlo bez újmy. Prostě to ničí záda a pokud nechceš, aby dítě mělo do budoucna problémy, aby vývoj probíhal v pořádku, tak počkej, až si sedne samo. Víc netřeba řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama